Doporučit aplikace

Odpovědět
jablko21
Host
Host
Příspěvky: 140
Registrován: stř čer 22, 2011 2:30 pm

Doporučit aplikace

Příspěvek od jablko21 »

Zdravim,
pořídil jsem iMaca, zatím se s ním seznamuji.
Chtěl bych poprosit o doporučení nějakých dobrých aplikací na fotky (ořez, změna rozměrů, vlkádání textu, tisk, okraje, rámečky atd.), video (převody, střih, vytváření prezentace z fotek a videí, zálohování dvd filmů) atd., hudba (nastavení stejné hlasitosti písniček, editace tagů a přidání obrázků do nich) nebo i nějaké jiné dobré. Čím levnější, tím lepší. :o)
Je možné, že něco umí nebo trochu nahradí i vestavěné iPhoto, iMovie, iTunes. Ale třeba iPhoto mi moc jako náhrada nepřijde. Rád bych vyzkoušel i jiný program než iMovie.
Zatím jsem si stáhl Gimp a OpenOffice co jsem používal na Win. Gimp se sice při posouvání obrázku jako seká, ale jinak fakčí(nevim jestli nestíhá grafika nebo jestli je to programem), OpenOffice jsem moc nezkoušel a Teď najít náhradu za Zoner Photo Studio.
Děkuji za tipy

ls8
Starý pes fóra :)
Starý pes fóra :)
Příspěvky: 11456
Registrován: pát črc 11, 2008 6:52 pm

Re: Doporučit aplikace

Příspěvek od ls8 »

Na obrázky rozhodně Pixelmator, případně Photoshop. Na správu knihovny, pokud ti nevyhovuje iPhoto, Aperture nebo LightRoom.

Na střih videa, opět pokud ti nevyhovuje iMovie, a pokud potřebuješ pokročilejší funkce, určitě Final Cut Pro.

Na hudbu jedině iTunes, případně pro editaci Audacity, pokročilejší pak Logic Pro X.

Jinak mrkni na vlákno Oblibene aplikace pro Mac OS X.
iPhone XS 64GB | MacMini 2018 | MacBook Pro 15 2013

jablko21
Host
Host
Příspěvky: 140
Registrován: stř čer 22, 2011 2:30 pm

Re: Doporučit aplikace

Příspěvek od jablko21 »

Díky, mrknu.
Díval jsem se na youtube na video Pixelmatoru a vypadá dobře.
Tady asi neexistují nějaké zkušební verze programů? Abych mohl prvně vyzkoušet a nekupoval zbytečně.

PS: Už jsem našel na stránkách Pixelmatoru ke stažení Trial verzi.

EDIT:
Používáte někdo Gimp?
Naposledy upravil(a) iTukan dne sob říj 26, 2013 7:55 am, celkem upraveno 1 x.
Důvod: nedělej doubleposty, sloučeno

Odpovědět