garageBand: tipy na vyuzitie pre nehudobnikov

Odpovědět
Uživatelský avatar
rony
Klub čistého iOS
Klub čistého iOS
Příspěvky: 19659
Registrován: pát pro 14, 2007 12:37 am

garageBand: tipy na vyuzitie pre nehudobnikov

Příspěvek od rony »

GarageBand nie je vec hudobne vzdelanych.

Priklad pre ludi, ktori maju ambiciu produkovat podcasty a ukazka, ze v GarageBand to nie je nic zlozite.

Nahrate svoj hlasovy prejav, ulozite na mac, pripravite nejake sprievodne obrazky a mozete to posllkadat v GarageBande:


Zobrazit video na http://youtu.be/zSIwOkEny7Y
Kód do fóra: [youtube]zSIwOkEny7Y[/youtube]

Návod na vkladanie videa do príspevkov

mate ine tipy na vyuzitie GarageBandu?
/\/\ /\ > /\ / Facebook skupina Uživatelé Apple Watch a fb.com/forum.iphone.cz
 mac mini  iPhone  4  5S  X  13 Pro  iPad Pro  Pencil  TV4  HomePod  WATCH  AirPods

john
iPhone expert
iPhone expert
Příspěvky: 3044
Registrován: sob úno 13, 2010 1:51 pm

Re: garageBand: tipy na vyuzitie pre nehudobnikov

Příspěvek od john »

Divim se, ze je to tu az ted.

GarageBand pouzivam na nahravani klidne i celych pisnicek.

Nahrajes zvlast stopy (bici, kytary, zpevy) - spojis a mas to.

Hlavni vyhodu v tomhle nad vsema ostatnima programama, ktery nahravaji klasicky loopy je podle me ta, ze v GarageBand je neskutecne velke mnozstvi efektu a krabicek (vcetne komba), coz mi prijde dost luxusni.
iPhone 5S 32GB Black - iOS8 - nonJB
iPhone 5 16GB Black - iOS8 - nonJB
MacBook White (late) 2008 - Snow Leopard 10.6.8
iPad 3 16GB - iOS 5.1.1 - JB
iPhone 3GS 32GB Black - iOS 6 - nonJB
2x iPhone 4S 16GB White - iOS 6 - nonJB

Uživatelský avatar
rony
Klub čistého iOS
Klub čistého iOS
Příspěvky: 19659
Registrován: pát pro 14, 2007 12:37 am

Re: garageBand: tipy na vyuzitie pre nehudobnikov

Příspěvek od rony »

ja v predmete vlakna pisem: NEHUDOBNIKOV. Napriek tomu uvitam ak sa priblizis jednoduchost prace v GB pre tych, ktori ho len vytesnili z hlavy, lebo si to prepojili so slovami "je to pre muzikantov a je to urcite zlozite a netusim, k comu by som to vyuzil". Napr. stretol som par mackarov, ktori netusili, ze si mozu v GB pripravit Ringtone alebo co i len nastrihat zvukovy zaznam a hladali zufalo nejaky SW, ktorym to mozu robit.
/\/\ /\ > /\ / Facebook skupina Uživatelé Apple Watch a fb.com/forum.iphone.cz
 mac mini  iPhone  4  5S  X  13 Pro  iPad Pro  Pencil  TV4  HomePod  WATCH  AirPods

john
iPhone expert
iPhone expert
Příspěvky: 3044
Registrován: sob úno 13, 2010 1:51 pm

Re: garageBand: tipy na vyuzitie pre nehudobnikov

Příspěvek od john »

No, ja sam zrovna nejsem vubec hudebnik.

Na kytaru neumim ani jeden riff, jsem vzdycky jen takovy paty kolo u vozu a diky GarageBandu nahravam, nic vic.

Pro me hlavni vyhodou tohohle programu je ta jednoduchost. Vse si krasne naklikas, pokud chces nahravat nejaky covery, muzes si nastavit, ze ti bude kytara do mikrofonu a zaroven uslysis jak hrajes ve sluchatkach.

Jak uz jsem rikal, nespocet zvukovych efektu a vseho.

Program jsem poprve pustil asi pred mesicem (nutno podotknout, ze ani ne ze jsem chtel) a vse je tak jednoduchy, ze i ten nejvetsi NEhudebnik jako jsem ja ted dokaze komukoliv sestrihat pisnicku (ikdyz ne jako nejakej profi label).

Tim chci rict, ze clovek kterej dava prednost jednodusim programum dela chybu, protoze doopravdy jednodusi je GB s tim, ze pokud jen umite par veci na elektrickou kytaru, bude to pro vas prinos. Nahravani a vsechno je jednoduchy, staci to jen pul hodiny klikat a prijdete na to, kde co je. Stejne tak jak pise rony, da se pres to suprove delat podcast.

A pro ty, kteri nemaji na to, aby si koupily Orange kombo, nebo jakoukoliv lepsi krabicku, tak to stejne tak uvitaji, protoze aspon budou vedet, jaky to je hrat, na takovemhle kombu..
iPhone 5S 32GB Black - iOS8 - nonJB
iPhone 5 16GB Black - iOS8 - nonJB
MacBook White (late) 2008 - Snow Leopard 10.6.8
iPad 3 16GB - iOS 5.1.1 - JB
iPhone 3GS 32GB Black - iOS 6 - nonJB
2x iPhone 4S 16GB White - iOS 6 - nonJB

Uživatelský avatar
rony
Klub čistého iOS
Klub čistého iOS
Příspěvky: 19659
Registrován: pát pro 14, 2007 12:37 am

Re: garageBand: tipy na vyuzitie pre nehudobnikov

Příspěvek od rony »

Jasne, len som chcel nieco, co nesuvisi s hudbou.

Aj ja netusim kde mam hudobny sluch a pozliepal som v tom nejake skladby, no o to mi neslo. Nie vsetci maju ambicie produkovat hudbu (aj ked bez hudobnych vloh). Skor mi ide o to, ze GarageBand NIE JE CISTE HUDOBNICKY sw a ak treba, ukazem vhodny priklad ostatnym.

Moje hluposti z GB:

http://soundcloud.com/madaj/spravodaj-rock

http://soundcloud.com/madaj/spravodaj-piezoelectric

pre porovnanie ipadovsky GrooveMaker

http://soundcloud.com/madaj/groovemaker-cka3ka
/\/\ /\ > /\ / Facebook skupina Uživatelé Apple Watch a fb.com/forum.iphone.cz
 mac mini  iPhone  4  5S  X  13 Pro  iPad Pro  Pencil  TV4  HomePod  WATCH  AirPods

Odpovědět