H: total commader pro OSX

Odpovědět
killerGBU
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 188
Registrován: čtv lis 26, 2009 1:50 pm

H: total commader pro OSX

Příspěvek od killerGBU »

Ahoj,

vím, že ghisler neplánuje total commander pro OSX, ale bez total commanderu jsem jako bez ruky. Když tak uvažuji, tak to by byl jeden z mála důvodů, proč bych se někdy vracel k Windows.

Už jsem zkusil:

Total Finder - sice zlepšení, ale stále je to až příliš mnoho klikání a přetahování myší. Neumí držet složky jako první nezávisle na tom, podle jakého sloupce filtruji
Xfolders - pro mě naprosto nepoužitelné, při pokusu o přesun adresáře mi končí proces na vypočítání volného místa
muCommander - blíží se, ale stále to není ono, horší práce s archivy
Disc Order - aktuálně používám trial a je to můj "favorit", ale s velkými výhrady

Žádný s výše uvedených neumí "F6 a F2" přesunout a zařadit do fronty. takto běží stahování přes sebe a disku to nedělá dobře, když běží současně 8 procenů se zápisem na disk.

Co od manageru požaduji:

- nativní podporu archivu (zip, rar, ...)
- možnost odeslat stahování, mazání na pozadí do separátního procesu
- možnost editace velikosti písma

Co by mě potěšilo by byli výraznější ikonky souborů. Takhle se mi špatně orientuje v mých souborech (např. rozlišení mkv a srt)

Děkuji za pomoc

DD_
iPhone expert
iPhone expert
Příspěvky: 1321
Registrován: čtv srp 12, 2010 12:48 pm

H: total commader pro OSX

Příspěvek od DD_ »

---
iPhone 7
iPad Mini Retina / iPad Pro 9.7" + Apple Pencil
Macbook Pro 13" 2017
iMac 21.5" late 2012
Apple Watch 3 Sport 42mm

Saddako
iPhone guru
iPhone guru
Příspěvky: 1099
Registrován: stř čer 18, 2008 8:08 pm

Re: H: total commader pro OSX

Příspěvek od Saddako »

Jediné co mi jako switcherovi alespoň trošku pomohlo je muCommander. Teď chci ještě vyzkoušt Total Commander pres CrossOver.
Motto: Udělat cokoli blbuvzdorným je zhola nemožné, neboť blbci jsou ohromně vynalézaví

iPhone 11 Pro 256GB Midnight Green - TM - 13.7
iMac 27" 3.0GHz/32GB/256GB SSD (2019) CTO - 10.15.7
Macbook 12" 1.2GHz/8GB/256GB (2017) - 10.15.7

pegancr
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 241
Registrován: pon zář 07, 2009 1:39 pm

Re: H: total commader pro OSX

Příspěvek od pegancr »

Mucommander je asi jednina normalni alternativa k total commanderu. Pak jeste midnight commander pro terminal.
Zkouset total commander prez wine, nebo crossover je zbytecne. Zkousel jsem neco podobneho v linuxu a i kdyz nabehl, nevidel cely disk, ale jen ten svuj emulovany prostor.
Navic i kdyby jel, fakt bych se bal s nim neco kopirovat :-D
Spis mne laka zkusit rozjet krusader, pry to jde. Ale total commanderu se nevyrovna nic.

musashi
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 447
Registrován: ned bře 02, 2008 8:24 am

Re: H: total commader pro OSX

Příspěvek od musashi »

Podle me je idealni varianta se od TC proste oprostit.
Jsem take switcher, take jsem hledal nahradu a resil, jak to vyresit ...
Koupil jsem Total Finder, ktery TC ani zdaleka nenahradi, nicmene jsem si zvykl, zacal jsem veci resit v odpovidajicich samostatnych aplikacich a ono to jde ...
A TC mi uz vubec nechybi.
Takze je otazka, zda to neresit spis timto zpusobem ... ;)
rMBP 15" 2017 i7@2.9GHz, 16GB RAM, 512GB SSD
iPhone 7 128GB Black
iPad Air 2 64GB
Apple TV 4 32GB
Apple Thunderbolt Cinema 27"

Honzam
Klub čistého iOS
Klub čistého iOS
Příspěvky: 131
Registrován: stř říj 15, 2008 7:54 am

Re: H: total commader pro OSX

Příspěvek od Honzam »

Ja to mam podobne...na windows se bez TC neobejdu, ale na macu jsem si zvyknul na TotalFinder a jde to s nim dobre...

Saddako
iPhone guru
iPhone guru
Příspěvky: 1099
Registrován: stř čer 18, 2008 8:08 pm

Re: H: total commader pro OSX

Příspěvek od Saddako »

pegancr píše:...Zkousel jsem neco podobneho v linuxu a i kdyz nabehl, nevidel cely disk, ale jen ten svuj emulovany prostor....


Takze CrossOver je pouze SandBox pro danou aplikaci?
Motto: Udělat cokoli blbuvzdorným je zhola nemožné, neboť blbci jsou ohromně vynalézaví

iPhone 11 Pro 256GB Midnight Green - TM - 13.7
iMac 27" 3.0GHz/32GB/256GB SSD (2019) CTO - 10.15.7
Macbook 12" 1.2GHz/8GB/256GB (2017) - 10.15.7

pegancr
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 241
Registrován: pon zář 07, 2009 1:39 pm

Re: H: total commader pro OSX

Příspěvek od pegancr »

CrossOver vychazi z Wine, takze podle mne ano.

Jinac pozor na MuCommander. Mozna se to deje jen u mne, ale vsiml jsem si toho uz v nejakem leopardu a v lionu mi to dela take. Pokud mucommanderem prekopiruju primo aplikaci.app, nejde mi pak uz spustit.

merli
Host
Host
Příspěvky: 26
Registrován: čtv zář 16, 2010 9:58 am

Re: H: total commader pro OSX

Příspěvek od merli »

Takze CrossOver je pouze SandBox pro danou aplikaci?

Nie, nie je. TC v crossoveri normalne vidi tvoje mac disky ... ale problem je v tom, ze nie je integrovany s macom napr pri asociacii suborov ... darmo odkliknes obrazok, ked sa ti nespusti ziadny prehliadac... Ale inak na spravu suborov pouzitelne ... Ja osobne pouzivam teraz muCommaner a konzolovy Midnight Commander (Ins = Ctrl T aj klavesy home, pgdown a pgup sa daju prestavit aby fungovali normalne CTRL-INS a SHIFT-INS pre mcedit sa da cez menu)... Skusal som aj forklift a diskorder ale ani jeden mi do ruky nesadol ... Osobne mi na mac-u chyba hlave Corel Draw a Tag&Rename...
iPhone 3GS 16 4.0 JB, iPad2 32 3G 4.3.3 JB

Uživatelský avatar
rony
Klub čistého iOS
Klub čistého iOS
Příspěvky: 19653
Registrován: pát pro 14, 2007 12:37 am

Re: H: total commader pro OSX

Příspěvek od rony »

muCommander je zufala nahrada.

Viacnasobnemu kopirovaniu by som nepripisoval devastacne ucinky, filesystem je postaveny na lepsom zaklade ako ma Windows, som ochotny verit tomu, ze si zapisy riadi lepsie.

Paradoxne najprijemnejsie sa javi napr. Transmit, co je skor FTP klient.

Ja som ortodoxny pouzivatel FAR manager, co je este viac rigidny file manazer ako Total Commander a po case som to vzdal a pouzivam cisty Finder.

Bohuzial nikto nechce moje prachy, ktorymi by som podporil vyvojara, ktory by sa podujal portovat alebo napodobit ortodoxny file manager

Pokial chcete vstupit so mnou do debaty na temu ortodoxnych file managerov, prejdite si najskor toto http://en.wikipedia.org/wiki/File_manag ... e_managers

Takto som reagoval tesne po prechode na mac: http://spravodaj.madaj.net/view.php/200 ... om-systeme
/\/\ /\ > /\ / Facebook skupina Uživatelé Apple Watch a fb.com/forum.iphone.cz
 mac mini  iPhone  4  5S  X  13 Pro  iPad Pro  Pencil  TV4  HomePod  WATCH  AirPods

merli
Host
Host
Příspěvky: 26
Registrován: čtv zář 16, 2010 9:58 am

Re: H: total commader pro OSX

Příspěvek od merli »

Ja som skoncil zatial pri midnight commanderi (este nie som switcher, zatial len hackitosim s zistujem, ci s tym spravim to co vo Woknousoch). Vo woknousoch pouzivam Total commander (na FAR som si nejako nezvykol) . Predtym to bol VC a NC a DosNavigator. Celkom rozumiem tomu ze sa Ghislerovi nechce prepisovat TC do UNIXlike prostredia (navyse ked to pred nedavnom prepisoval z Delphi do nejakeho C-ka) a financny efekt je neisty (Ak ked MAC ppl su zvyknutejsi softy kupovat)

Ale ten MC sa celkom da lebo:
1) Je stavany od zaciatku na UNIX-y a mac nie je nic ine ako UNIX s inym GUI , teda aspon filesystem ma Unixovy a to nam hlavne ide
2) Ked ho pozna clovek z Linuxu akoby ho nasiel a nemusi si na nic zvykat...
3) Zo zaciatku som mal problemy s klavesovymi skratkami ... nefungoval Home, Pgdn, PgUp, F9, F10 ale po vypnuti Expose a prestaveni Terminalu uz aj to funguje... zostal vopruz pouzivat CTRL+T namiesto Ins (Lebo Jobs musel byt vzdy iny a nutit uzivatelom svoje nazory a preto nepouzil klavesu Insert :-)). Mozno nejaky patch v zdrojakoch by riesil aj to ...
4) Velmi lahko nainstalovatelny ... MacPorts a ficim ... ziadne velke problemy s Crossoverom alebo virtualizaciou

Co mi vadi na MC na Macu
1) Neviem spustit aplikaciu resp. viem /Applications/APP_NAME/Contents/MAcOs/app_name ale je to na dlhe lakte na co nadvazuje dalsi problem
2) Ked ju chcem vypisat napr Evernote tak chyba cesta
3) Neviem ako urobit asociacie ... tresnem enter na file v MC a otvori mi fajl v danej aplikacii (netvrdim ze to nejde, len ze to neviem)

Ked mam robit vo finderi je to terror a na milu Jarmilu lebo mam vo fajloch bordel, neda sa to poriadne upratat skopirovat jeden fajl niekam je mrte klikov, skratka nerozumiem ludom, ktori mozu zit ci uz vo WIN alebo LIN alebo MAC s niecim podobnym ako je Finder/Explorer/ Whatever podobne nepouzitelne...

Ak poznate nieco lepsie (podobne ako MC ale lepsie integrovane z MAC-om dajte vediet...
HOWG
iPhone 3GS 16 4.0 JB, iPad2 32 3G 4.3.3 JB

haasteren
Starý pes fóra :)
Starý pes fóra :)
Příspěvky: 472
Registrován: čtv lis 29, 2007 11:02 am

Re: H: total commader pro OSX

Příspěvek od haasteren »

Jedina rozumna variante je odprostit se od DOSoveho zlozvyku , ktery pote presel na WINDOWS. Naucit se klavesove zkratky a zjistis, ze to ma vse hlavu a patu a ze pretahovani je daleko rychlejsi :)

Uživatelský avatar
rony
Klub čistého iOS
Klub čistého iOS
Příspěvky: 19653
Registrován: pát pro 14, 2007 12:37 am

Re: H: total commader pro OSX

Příspěvek od rony »

joooj ked tak od r. 1989 frcis na ortodox file manageroch, uz to nevykorenis :-)

ale Finder je daaaaaleko lepsi ako prieskumnik vo win, pricom ten vo vista je katastrofa
/\/\ /\ > /\ / Facebook skupina Uživatelé Apple Watch a fb.com/forum.iphone.cz
 mac mini  iPhone  4  5S  X  13 Pro  iPad Pro  Pencil  TV4  HomePod  WATCH  AirPods

haasteren
Starý pes fóra :)
Starý pes fóra :)
Příspěvky: 472
Registrován: čtv lis 29, 2007 11:02 am

Re: H: total commader pro OSX

Příspěvek od haasteren »

Mam mac 4 roky a slo to rychle a ted hlavne uz nepouzivam ani na win 7

vbruno
iPhone expert
iPhone expert
Příspěvky: 1145
Registrován: stř čer 11, 2008 7:52 am

Re: H: total commader pro OSX

Příspěvek od vbruno »

Je fakt, že co jsem dostal Win7 v práci, poprvé jsem se snažil používat jej jak se má, tzn. žádnou vlastní strukturu, jen čistě knihovny pod uživatelským účtem a po Total Commanderu si ani nevzdechnu. Je to stále potomek Nortonu a vůbec přístupu, že soubory si přeci uživatel třídí sám (nerad bych se někoho dotknul). Od chvíle kdy je možné mít v panelu oblíbené složky jsem absolutně spokojen. A jako právě "narozenému" Macaři se mi nestýská už vůbec :-)

Samozřejmě je to otázkou co se na počítači dělá. TC jsem používal i jako pracovní nástroj na různé vychytávky jako synchronizace složek nebo porovnávání souborů, ale jako hltač obsahu si vystačím s Finderem.
::: iPhone 5S 16GB Space Grey :: iPad 2 32GB 3G :: MacBook Pro 13'' 2011 :: Apple TV 3 :::

Saddako
iPhone guru
iPhone guru
Příspěvky: 1099
Registrován: stř čer 18, 2008 8:08 pm

Re: H: total commader pro OSX

Příspěvek od Saddako »

Co XMander? http://itunes.apple.com/cz/app/xmander/ ... 9104?mt=12 S SL mi to vsak stahnout nejde :/
Motto: Udělat cokoli blbuvzdorným je zhola nemožné, neboť blbci jsou ohromně vynalézaví

iPhone 11 Pro 256GB Midnight Green - TM - 13.7
iMac 27" 3.0GHz/32GB/256GB SSD (2019) CTO - 10.15.7
Macbook 12" 1.2GHz/8GB/256GB (2017) - 10.15.7

Arrow79
Pokročilý uživatel
Pokročilý uživatel
Příspěvky: 515
Registrován: pon říj 27, 2008 7:01 pm

Re: H: total commader pro OSX

Příspěvek od Arrow79 »

Xmander je velmi hlupy manazer. V podstate vie len uplne najzakladnejsie veci. Ale oproti muCommanderu aspon hned nastartuje.. ten je pomaly jak svina..
iPhone XS Max 256GB - Space Grey (iOS 12.1)
iPad Pro 9,7 128GB Wifi Cellular - Space Gray (iOS: 12.1)

Saddako
iPhone guru
iPhone guru
Příspěvky: 1099
Registrován: stř čer 18, 2008 8:08 pm

Re: H: total commader pro OSX

Příspěvek od Saddako »

Tj. Ale jde na 10.6.x alespon pustit :(
Motto: Udělat cokoli blbuvzdorným je zhola nemožné, neboť blbci jsou ohromně vynalézaví

iPhone 11 Pro 256GB Midnight Green - TM - 13.7
iMac 27" 3.0GHz/32GB/256GB SSD (2019) CTO - 10.15.7
Macbook 12" 1.2GHz/8GB/256GB (2017) - 10.15.7

Uživatelský avatar
rony
Klub čistého iOS
Klub čistého iOS
Příspěvky: 19653
Registrován: pát pro 14, 2007 12:37 am

Re: H: total commader pro OSX

Příspěvek od rony »

a skusal ho teda niekto?

Finty ako Alt-F1, Alt-F2, F5, F6, F9 C C?
/\/\ /\ > /\ / Facebook skupina Uživatelé Apple Watch a fb.com/forum.iphone.cz
 mac mini  iPhone  4  5S  X  13 Pro  iPad Pro  Pencil  TV4  HomePod  WATCH  AirPods

Saddako
iPhone guru
iPhone guru
Příspěvky: 1099
Registrován: stř čer 18, 2008 8:08 pm

Re: H: total commader pro OSX

Příspěvek od Saddako »

Opravdu nejde pustit na 10.6.x ? Je to free ale vsechny odkazy vedli na AppStore :(
Motto: Udělat cokoli blbuvzdorným je zhola nemožné, neboť blbci jsou ohromně vynalézaví

iPhone 11 Pro 256GB Midnight Green - TM - 13.7
iMac 27" 3.0GHz/32GB/256GB SSD (2019) CTO - 10.15.7
Macbook 12" 1.2GHz/8GB/256GB (2017) - 10.15.7

Arrow79
Pokročilý uživatel
Pokročilý uživatel
Příspěvky: 515
Registrován: pon říj 27, 2008 7:01 pm

Re: H: total commader pro OSX

Příspěvek od Arrow79 »

rony ako skusam, tak skusam.. neviem cez ALT F1 otvorit iny disk, ani cez dalsie klavesove skratky. Viem si kliknut na akurat tak na vstavany HDD a tam sa posuvat, ale napriklad to nevie otvorit ani pripojene externe disky. Proste otrasny program.
iPhone XS Max 256GB - Space Grey (iOS 12.1)
iPad Pro 9,7 128GB Wifi Cellular - Space Gray (iOS: 12.1)

merli
Host
Host
Příspěvky: 26
Registrován: čtv zář 16, 2010 9:58 am

Re: H: total commader pro OSX

Příspěvek od merli »

Ano, muCommander je trochu pomalsi, ale na to, ze MACa (zatial, dufam ze uz nie dlho) bezim na trojrocnom dychavicnom Dell-i Latitude D630 s 2G RAM a stvorrocnej ACER-ke 7720G RAM tiez 2G, tak to celkom ujde (tym chcem povedat, ze tu javu pod kapotou velmi necitim) ... a nie je to o vela pomalsie ako TC na mojich zatrepanych WINXP... Zakladne funkcie na spravu suborov ma rovnake. Alt F1, Alt F2, F5, F6, F7, F8 +,- Shift F6, Shift F7 vsetko funguje ako ma ... No trochu odveci je praca s smb:// vzdy ked zmenim dir tak to musim rekonektnut ale mozno som nieco prehliadol, ale cez Bookmarky som to zatial fixol... Jedina vec, co otravuje je, ze ked tresnem enter na nejaky subor napr jpg tak sa otvori applikacia (v mojom pripade Xee) a ked stlacim ESC, tak sa mi focus nevrati spat do muCommandera... a to je dost mrzute. Keby nieco vedelo vratit focus spat bol by som tak 80% spokojny ... Odporucam minimalne vyskusat ... Zatial sa mi naviac blizi ovladaniu v NC, VC , FARe, TC whatever... Chcel som skusit aj krusader z KDE, ale ked som videl aky bordel chce MacPorts kvoli tomu nainstalovat, aj to s neistym uspechom, tak som to zatial odlozil na neurcito ..
iPhone 3GS 16 4.0 JB, iPad2 32 3G 4.3.3 JB

Lipon
Senior uživatel
Senior uživatel
Příspěvky: 615
Registrován: čtv zář 03, 2009 3:04 pm

Re: H: total commader pro OSX

Příspěvek od Lipon »

mrkni na Moroshka File Manager v App Storu, chvili jsem to zkousel, ale nejak me to uplne neoslovilo, proti TC to ma minimum moznosti nastaveni, nejak to zlobilo pri presouvani souboru (zamrzalo)
vratil jsem se k total finderu ...

brco
Host
Host
Příspěvky: 47
Registrován: stř bře 05, 2008 11:20 am

Re: H: total commader pro OSX

Příspěvek od brco »

Jednoznacne Forklift. Maju teraz novu BETA verziu 2.5, ktora sa podarila. Aspon vyskusat odporucam.
BB Passport
MacBook 12"

merli
Host
Host
Příspěvky: 26
Registrován: čtv zář 16, 2010 9:58 am

Re: H: total commader pro OSX

Příspěvek od merli »

Len pre Leva :-(
Inak Forklift 2.0 ma neoslovil ... chcel som skusit tu 2.5 ale mam Snowa...
iPhone 3GS 16 4.0 JB, iPad2 32 3G 4.3.3 JB

lukas001x
Host
Host
Příspěvky: 114
Registrován: pon pro 16, 2013 9:55 am

Re: H: total commader pro OSX

Příspěvek od lukas001x »

Také held obdobu TotalCommanderu....nejlépe bezplatnou :-) MuCommander se mi zdá fajn....ale nejde mi ninstalovat. Vždy když ho chci otevřít tak mi to píše ,,aplikace je poškozena a měla by být přesunuta do koše,, Neví někdo co s tím?? Díky

JoU
Starý pes fóra :)
Starý pes fóra :)
Příspěvky: 268
Registrován: sob lis 17, 2007 2:18 pm

Re: H: total commader pro OSX

Příspěvek od JoU »

Nevidím tady zmínku o Double Commander, ke spokojenosti ho už delší dobu používám, když si člověk pohraje s konfigurací je to pecka.

http://doublecmd.sourceforge.net
iPhone 7+ 128GB black
poslední a dokonalý macbook pro 17' (i7 2,5GHz quadcore, AMD 6770 HD, 16GB RAM, 500GB SSD)
+Macbook Pro 15 retina (i7 2.6GHz quadcore, GT 650M, 16GB RAM, 512GB SSD)
Apple Watch

lukas001x
Host
Host
Příspěvky: 114
Registrován: pon pro 16, 2013 9:55 am

Re: H: total commader pro OSX

Příspěvek od lukas001x »

To je přesně to co jsem hledal....díky moc!!!

Anndy
Klub čistého iOS
Klub čistého iOS
Příspěvky: 2013
Registrován: úte lis 09, 2010 1:04 pm

Re: H: total commader pro OSX

Příspěvek od Anndy »

Ja som teraz nasiel Commander One pro. Este to nemam vyskusane, ale vyzera to nadejne a kupil som.

Free verzia:
https://itunes.apple.com/sk/app/command ... l=sk&mt=12
platena:
https://itunes.apple.com/sk/app/command ... l=sk&mt=12

Maju nejaku akciu - 14,99€ namiesto 19,99€. Ale mne sa asi tyzden dozadu podarilo kupit za 1,99€.
iPhone 11Pro Silver 64GB, Telekom SK, bez JB
WATCH 44mm oceľové, Series 4, GPS+LTE
iPad mini 5, 64GB, wifi, SG
MBPro 13" 2018, i5, 16GB, 1TB SSD, Space Grey

Uživatelský avatar
rony
Klub čistého iOS
Klub čistého iOS
Příspěvky: 19653
Registrován: pát pro 14, 2007 12:37 am

Re: H: total commader pro OSX

Příspěvek od rony »

Otazky:

1. mozem na F4 priradit nejaky moj oblubeny TextWrangler a pod?
2. ked vojdem do zlozky a vratim sa naspat, je kurzor na PRVEJ zlozke alebo na tej, do ktorej som vchadzal?
3. Alt-F1? Alt-F2? jest?
4. F2 user menu jest?
/\/\ /\ > /\ / Facebook skupina Uživatelé Apple Watch a fb.com/forum.iphone.cz
 mac mini  iPhone  4  5S  X  13 Pro  iPad Pro  Pencil  TV4  HomePod  WATCH  AirPods

Anndy
Klub čistého iOS
Klub čistého iOS
Příspěvky: 2013
Registrován: úte lis 09, 2010 1:04 pm

Re: H: total commader pro OSX

Příspěvek od Anndy »

1. asi nie. Kedze nic take nemam, tak neviem. Jedine moznost je pouzit nejaky vstavany alebo preview z osx
2. Ano je to tak. Vzdy si na tej, do ktorej si vosiel
3. ano
4. nie je (alebo som len nenasiel)
iPhone 11Pro Silver 64GB, Telekom SK, bez JB
WATCH 44mm oceľové, Series 4, GPS+LTE
iPad mini 5, 64GB, wifi, SG
MBPro 13" 2018, i5, 16GB, 1TB SSD, Space Grey

Uživatelský avatar
rony
Klub čistého iOS
Klub čistého iOS
Příspěvky: 19653
Registrován: pát pro 14, 2007 12:37 am

Re: H: total commader pro OSX

Příspěvek od rony »

na 1.tke to stoji, ak nemam moznost pripojit editory k typom (oddelene od OS), tak to nema cenu riesit :)

5. ma to aspon oznacovanie viacerych suborov ala FAR (Volkov) - medzernikom bud rucne alebo cez numericke + zadam *? masku a podla nej oznaci subory?
6. nasledne k 5. ma to moznost premenuvania oznacenych suborov tiez pomocou *? masky (resp. regularny vyraz?)
/\/\ /\ > /\ / Facebook skupina Uživatelé Apple Watch a fb.com/forum.iphone.cz
 mac mini  iPhone  4  5S  X  13 Pro  iPad Pro  Pencil  TV4  HomePod  WATCH  AirPods

Anndy
Klub čistého iOS
Klub čistého iOS
Příspěvky: 2013
Registrován: úte lis 09, 2010 1:04 pm

Re: H: total commader pro OSX

Příspěvek od Anndy »

5. ano, ano ano. Vies pouzit na oznacovanie regulerny vyraz - alebo aspon ciastocne (napr. "???_*" vyznaci tie subory, ktore maju ako 4-ty znak podtrhovnik)
6. bohuzial nie. hromadne premenovanie nefuguje. Alebo aspon nie tak ako vo TC.

Vie to otvarat subory pomocou Enter. Nie standardne ako osx - cmd + sipka dolu.
iPhone 11Pro Silver 64GB, Telekom SK, bez JB
WATCH 44mm oceľové, Series 4, GPS+LTE
iPad mini 5, 64GB, wifi, SG
MBPro 13" 2018, i5, 16GB, 1TB SSD, Space Grey

Uživatelský avatar
rony
Klub čistého iOS
Klub čistého iOS
Příspěvky: 19653
Registrován: pát pro 14, 2007 12:37 am

Re: H: total commader pro OSX

Příspěvek od rony »

hm. skusil som tu FREE verziu, natiahol, spustil, trosku si poklikal. cmd-q a spadol...
/\/\ /\ > /\ / Facebook skupina Uživatelé Apple Watch a fb.com/forum.iphone.cz
 mac mini  iPhone  4  5S  X  13 Pro  iPad Pro  Pencil  TV4  HomePod  WATCH  AirPods

Anndy
Klub čistého iOS
Klub čistého iOS
Příspěvky: 2013
Registrován: úte lis 09, 2010 1:04 pm

Re: H: total commader pro OSX

Příspěvek od Anndy »

Tak to asi nebude pre teba - no :) Hold karma :).
Ja som si rovno kupil tu platenu za 2€. Zatial bezi cely den a nepadla. Free som neskusal nikdy. Ale chapem 15 eur je dost na skusenie.
Edit: ale v podstate zistujem, ze za tie 2 roky som si uz aj odvykol a ani to nepotrebujem uz. Lebo vsetky veci, co si vyzadoval - viac-menej funguju aj vo finderi - i ked inak. Cize je to uz len nostalgia.
Snazim sa mat na OSX len veci, co potrebujem (soft) a pokial mozno vystacit si so vstavanym sw. Tak nejako toto povazujem za bonus od apple. Cize nemam extra vela softu navyse instalovaneho. Velmi mi chyba nejaky poriadny CAD viewer. Potrebujem obcas pozerat vykresy, nie tvorit. A nic slusne neexistuje na osx. Ale to je uz ina tema.
iPhone 11Pro Silver 64GB, Telekom SK, bez JB
WATCH 44mm oceľové, Series 4, GPS+LTE
iPad mini 5, 64GB, wifi, SG
MBPro 13" 2018, i5, 16GB, 1TB SSD, Space Grey

Uživatelský avatar
rony
Klub čistého iOS
Klub čistého iOS
Příspěvky: 19653
Registrován: pát pro 14, 2007 12:37 am

Re: H: total commader pro OSX

Příspěvek od rony »

preto viacmenej trvam na dokonale portovanom FAR manageri, ten na Win pouzivam a pre mna to bol ziastocne aj pracovny nastroj pre "projekty"
/\/\ /\ > /\ / Facebook skupina Uživatelé Apple Watch a fb.com/forum.iphone.cz
 mac mini  iPhone  4  5S  X  13 Pro  iPad Pro  Pencil  TV4  HomePod  WATCH  AirPods

Anndy
Klub čistého iOS
Klub čistého iOS
Příspěvky: 2013
Registrován: úte lis 09, 2010 1:04 pm

Re: H: total commader pro OSX

Příspěvek od Anndy »

Ked to ale zhrniem - tento commander One pro sa mi najviac paci a asi ho budem obcas pouzivat.

Asi najvacsia vada: nepodporuje drag and drop!
iPhone 11Pro Silver 64GB, Telekom SK, bez JB
WATCH 44mm oceľové, Series 4, GPS+LTE
iPad mini 5, 64GB, wifi, SG
MBPro 13" 2018, i5, 16GB, 1TB SSD, Space Grey

Odpovědět