PDF tiskárna

Odpovědět
fris
Host
Host
Příspěvky: 14
Registrován: ned led 22, 2012 4:47 pm

PDF tiskárna

Příspěvek od fris »

Zdravím,
jsem čerstvým majitelem macbooku pro a pomalu jej kromě zábavy začínám používat k práci. Jsem u macu nový, takže narážím neustále na nové problémy a rozdíly a většinu se mi daří i nějak řešit. Narazil jsem ale na jednu věc, která mi činí potíže. Jedná se o nový způsob tisku pdf v Mac OS X od verze 10.6, kde se již tiskárna Adobe PDF nezobrazuje jako tiskárna, ale pouze jako jedna z voleb při exportu pdf. Abych byl konkrétní.
Mám dvě fyzické tiskárny, ale jsou pouze do formátu A4. Já ale potřebuji v autocadu tisknout do PDF i velké výkresy - A2, A1, A0. Ve windowsech jsem byl zvyklý používat PDF Creator, který se choval jako virtuální tiskárna. Umožňoval tedy před tiskem výběr formátu papíru v podstatě neomezeně. Teď ale musím vycházet z toho, co nabízejí moje fyzické tiskárny. Ty ale umí pouze A4 a to je mi k ničemu.
Dá se to nějakým způsobem ošetřit? Existuje nějaká virtuální pdf tiskárna pro mac? Na netu jsem sice něco našel, ale než je začnu na slepo zkoušet, rád bych se zeptal, jestli tady není někdo, kdo toho má vyřešené a ví jak na to. Díky.
iPhone 4S 16GB
MacBook Pro 13" early 2011

Lincoln Six Echo
Moderator fóra
Moderator fóra
Příspěvky: 3739
Registrován: pát čer 25, 2010 8:53 pm

Re: PDF tiskárna

Příspěvek od Lincoln Six Echo »

CMD+P

Nastav si potřebné parametry tisku a vyexportuj do PDF. SNad je to, co potřebuješ ;-) Jen ty A0, A1, A2 si budeš muset nadefinovat podle skutečné velikosti. Nebo aspoň já jsem je v předvolbách nenašel.

Obrázek
Obrázek
  • iPhone 6s
  • Mac mini (Late 2012) | MacBook Pro (Early 2015)
  • AirPort Extreme 5th gen

SteveJSF
Starý pes fóra :)
Starý pes fóra :)
Příspěvky: 1923
Registrován: úte lis 04, 2008 1:37 am

PDF tiskárna

Příspěvek od SteveJSF »

Presne jak pise Lincoln, o nic neprichazis. Do PDF tisknu bezne.
Několik iPhonů, iPadů, MacBooků, Time Capsule, Apple TV, iPod Nano, AR.Drone...

fris
Host
Host
Příspěvky: 14
Registrován: ned led 22, 2012 4:47 pm

Re: PDF tiskárna

Příspěvek od fris »

Pánové děkuju. Tento postup jsem zkoušel, ale nějak mi to nešlo. Zkusil jsem to ještě jednou při druhé tiskárně a vypadá to že funguje! Takže super, díky, další problém vyřešen :) Ale stejně je ten autocad ještě dost nedoladěný oproti verzi pro win..
iPhone 4S 16GB
MacBook Pro 13" early 2011

Lincoln Six Echo
Moderator fóra
Moderator fóra
Příspěvky: 3739
Registrován: pát čer 25, 2010 8:53 pm

Re: PDF tiskárna

Příspěvek od Lincoln Six Echo »

To nevím, s CADy nedělám. Verze pro Mac automaticky neznamená lepší verze, viz MS Office.
  • iPhone 6s
  • Mac mini (Late 2012) | MacBook Pro (Early 2015)
  • AirPort Extreme 5th gen

SteveJSF
Starý pes fóra :)
Starý pes fóra :)
Příspěvky: 1923
Registrován: úte lis 04, 2008 1:37 am

PDF tiskárna

Příspěvek od SteveJSF »

S CADem jsem delal uz pred delsi dobou na Woknech a bylo to super, na Macu jsem to pak uz nepotreboval, tak nevim. S MS Office mam zkusenost stejnou jako eRiper a vlastne i vsichni ostatni. Je to funkcni, delam v tom hodne, ale chybi nektere pokrocilejsi veci v Excelu.
Několik iPhonů, iPadů, MacBooků, Time Capsule, Apple TV, iPod Nano, AR.Drone...

Odpovědět