Rozdily mezi iWork a MS Office

Odpovědět
Sedyman
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 424
Registrován: sob dub 26, 2008 8:13 am

Rozdily mezi iWork a MS Office

Příspěvek od Sedyman »

Ahoj,
pravděpodobně dostanu k vánocům mac,tak se o to začínám trochu zajímat a chtěl bych se zeptat jestli je iWork hodně odlišný od MS Office,pak jak je to tam s formátama?(třeba nějakou prezentaci do školy)
Ať už nezakládám nové téma tak se zeptám jestli je apple.cz dobrý eshop.Předpokládám že ano,ale například poplatek za rozšíření ram o 2gb se mi zdá dost velký.

ls8
Starý pes fóra :)
Starý pes fóra :)
Příspěvky: 11456
Registrován: pát črc 11, 2008 6:52 pm

Re: Rozdily mezi iWork a MS Office

Příspěvek od ls8 »

V iWork udelas vsechno co v MS Office, akorat nektere veci se delaji trochu jinak. Apple.cz je oficialni, tedy seriozni eshop. Je ovsem nehorazne drahy, pomaly v dodavkach a neprilis pruzny v komunikaci se zakaznikem.
iPhone XS 64GB | MacMini 2018 | MacBook Pro 15 2013

Sedyman
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 424
Registrován: sob dub 26, 2008 8:13 am

Re: Rozdily mezi iWork a MS Office

Příspěvek od Sedyman »

diky za odpoved.Jde mi spise o format dokumentu,prece jenom jsem par let co znam pc jel na office 98,nedavno jsem presel na 07 takze to nebude problem.

Z dovolenim bych se rad zeptal i na me dalsi dotazy,abych nezakladal tema.Takze za 1.)Myslite ze ma cenu kupovat Macbook Pro 15" s procakem 2.93 GHz?Na pc nedelam nic moc narocneho,ale rad bych si zahral i nejake hry.
a za 2.)existuje v čr nějaký eshop,který by mi dodal nakonfigurovaný macbook?

Diky

ls8
Starý pes fóra :)
Starý pes fóra :)
Příspěvky: 11456
Registrován: pát črc 11, 2008 6:52 pm

Re: Rozdily mezi iWork a MS Office

Příspěvek od ls8 »

iWork umi otevirat i exportovat do formatu MS Office. Nativni formaty iWork (pages, numbers, keynote) bohuzel neotevres v nicem jinem nez v iWork, zadne konvertory neexistuji.

Rychlost procesoru 2.93 proti 2.4GHz poznas mozna pri kodovani videa nebo pri nejakych vypoctech, pri bezne praci ne. Ve hrach je rozdil minimalni, spis zalezi na graficke karte. Zakladni verze MBP ma grafickou kartu s 256MB RAM, vyssi modely uz maji pro grafickou kartu 512MB.

Diskuzi k MBP prosim smeruj do vlakna MBP-rady,testy,zkusenosti.
iPhone XS 64GB | MacMini 2018 | MacBook Pro 15 2013

Zahradník

Re: Rozdily mezi iWork a MS Office

Příspěvek od Zahradník »

Vyzkoušel jsem MAC:Office2008, iWork09, OpenOffice a NeoOffice. Žádný z těchto SW není na 100% kompatibilní s MS Office2007.

Paly
Starý pes fóra :)
Starý pes fóra :)
Příspěvky: 3976
Registrován: pon říj 29, 2007 8:08 pm

Re: Rozdily mezi iWork a MS Office

Příspěvek od Paly »

Skusal si pozriet v tejto sekcii na tuto temu: viewtopic.php?f=106&t=14315 ?

Duplicita, len ma iny nazov
iPhone XS white iOS 13.x,
 iPhone #1 3.1.3
Orange

MacBook Pro retina 2,5 GHz; 8GB RAM
Čítajte pravidlá fóra!

Odpovědět