Doporučte alternativu Zoner Photo Studio pro MAC OS X

Odpovědět
oliver.es

Doporučte alternativu Zoner Photo Studio pro MAC OS X

Příspěvek od oliver.es »

Byl jsem zvyklej dělat v Zoner Photo Studio. Po přechodu na MAC OS X nemám win, ale ty funkce co má ZPS bych uvítal. Poradí někdo ?

Paly
Starý pes fóra :)
Starý pes fóra :)
Příspěvky: 3976
Registrován: pon říj 29, 2007 8:08 pm

Re: Doporučte alternativu Zoner Photo Studio pro MAC OS X

Příspěvek od Paly »

Ake su to funkcie co mal Zoner? Nepoznam tento program, ale ja pouzivam iPhoto, velmi dobra aplikacia.
iPhone XS white iOS 13.x,
 iPhone #1 3.1.3
Orange

MacBook Pro retina 2,5 GHz; 8GB RAM
Čítajte pravidlá fóra!

Yaron
patron iPhone.cz
patron iPhone.cz
Příspěvky: 82
Registrován: pon dub 14, 2008 8:15 pm

Re: Doporučte alternativu Zoner Photo Studio pro MAC OS X

Příspěvek od Yaron »

Nevím jaké funkce máš na mysli, taky jsem používal Zoner a po přechodu na Mac používám iPhoto a hlavně Aperture. stejná cenová relace jako Zoner a perfektní program na fotky a umí RAWy, takže dooručuji Aperture. Pokud jsi z Prahy, tak v květnu probíhá školení-kurz na tento program, kterého se hodlám účastnit. Máš-li zájem můžu napsat více na PM.
Naposledy upravil(a) Yaron dne úte dub 07, 2009 9:15 am, celkem upraveno 1 x.
Iphone 4 black, FW 4.3.3 JB, VF
MacBook white 2.4GHz, 4GB RAM, OS X Snow Leopard 10.6.7

haasteren
Starý pes fóra :)
Starý pes fóra :)
Příspěvky: 472
Registrován: čtv lis 29, 2007 11:02 am

Re: Doporučte alternativu Zoner Photo Studio pro MAC OS X

Příspěvek od haasteren »

Aperture. Pro zakladni upravu a hlavne katalog neni nic lepsiho. Iphoto neni spatne. Jinak slozitejsi uprava stejne PHOTOSHOP.

http://www.apple.com/aperture/

Aperture stoji 199$

Off-topic zvratky promazany. Drzte se prosim tematu.
ls8

oliver.es

Re: Doporučte alternativu Zoner Photo Studio pro MAC OS X

Příspěvek od oliver.es »

díky. v zoneru se mi jednalo hlavně o to, že jsem při zmenšování fotky zadal doostření, bylo to dost poznat. i z rozmazané fotky, se dala udělat menší, lepší, ostřejší, pak se jedná ještě o redukci šumu, kterou jsem používal k vyhlazení nedokonalostí pleti až skoro po glamour. iphoto to sice má taky, ale tam to není ono.

haasteren
Starý pes fóra :)
Starý pes fóra :)
Příspěvky: 472
Registrován: čtv lis 29, 2007 11:02 am

Re: Doporučte alternativu Zoner Photo Studio pro MAC OS X

Příspěvek od haasteren »

Bohuzel toto ti zadny software nenabidne, ale mas moznost si udelat BATCH davku do photoshopu a tam si vse nastavit. Musim rict ze postupem casu a hlavne migraci z PC jsem zjistil ze ZONER je opravdu povedeny pro zakladni funkce s foto. Pro bezneho uzivatele je plne dostacujici. Na MACu sice hodne odedres rucne, ale vysledek muze byt lepsi. Aperture ti hodne pomuze hlavne po strance katalogizace a trideni. Pokud fotis do RAW a apple podporuje tvuj fotoaparat bude ti urcite plne dostacovat.

Odpovědět