TimeMachine

lukas001x
Host
Host
Příspěvky: 114
Registrován: pon pro 16, 2013 9:55 am

Re: TimeMachine

Příspěvek od lukas001x »

Zdravím. Mám externí disk a na něm data...když ho připojím k Macbooku a pouziju pro zálohu z Time Machine...data na disku to smaže nebo je to tam nechá?? Disk nejde rozdělit a jiný si zatím kupovat nechci. Díky

Uživatelský avatar
rony
Klub čistého iOS
Klub čistého iOS
Příspěvky: 19653
Registrován: pát pro 14, 2007 12:37 am

Re: TimeMachine

Příspěvek od rony »

nie. len na ™ treba filesystem, ktory je pre ™ vhodny. mozes disk rozdelit na dva oddiely, to ti odporucam, lebo ™ sa robi az do zaplnenia disku :) az potom ™ zacne zalohy odmazavat.

vyhrad si na ™ zalohu asi dvojnasobok kapacity disku, ktory je zalohovany.
/\/\ /\ > /\ / Facebook skupina Uživatelé Apple Watch a fb.com/forum.iphone.cz
 mac mini  iPhone  4  5S  X  13 Pro  iPad Pro  Pencil  TV4  HomePod  WATCH  AirPods

lukas001x
Host
Host
Příspěvky: 114
Registrován: pon pro 16, 2013 9:55 am

Re: TimeMachine

Příspěvek od lukas001x »

Zkoušel jsem prez diskovou utilitu disk rozdělit...je tam možnost rozdělit bez ztráty dat ale u mého disku to píše že to není možné....je starší...už asi 5 let. Jinak chci zálohovat cca jen jednou za měsíc a pouze aplikace a nastavení...foto a filmy mám bokem.

Uživatelský avatar
rony
Klub čistého iOS
Klub čistého iOS
Příspěvky: 19653
Registrován: pát pro 14, 2007 12:37 am

Re: TimeMachine

Příspěvek od rony »

znova, na ™ potrebujes hlavne spravny filesystem, neviem aky tam mas, takze toto si over ako prve. v momente ako je nevhodny, musit to aj tak preformatovat.

takze ked pripocitas, ze rozdelenie by bolo idealne, aby ti ™ nevyplnila cely disk, tak uz vies, co mas urobit.
/\/\ /\ > /\ / Facebook skupina Uživatelé Apple Watch a fb.com/forum.iphone.cz
 mac mini  iPhone  4  5S  X  13 Pro  iPad Pro  Pencil  TV4  HomePod  WATCH  AirPods

Anndy
Klub čistého iOS
Klub čistého iOS
Příspěvky: 2013
Registrován: úte lis 09, 2010 1:04 pm

TimeMachine

Příspěvek od Anndy »

Bez rozdelenia disku by to možno šlo spraviť tak, že si vytvorí v TM Sparse bundle disk image a v ňom sa da nastaviť jeho max veľkosť. Ak dobre chápem, je to kontajner a výhodou je, že sa to tvári ako jeden súbor ktorého veľkosť rastie do max veľkosti, ktorú mu určíš. Ciže nemusíš mať oddiel zvlášť na TM ale samotný kontajner si postráži svoju veľkosť. A tento kontajner môžeš umiestniť kdekoľvek a namapovať si ho do TM.
iPhone 11Pro Silver 64GB, Telekom SK, bez JB
WATCH 44mm oceľové, Series 4, GPS+LTE
iPad mini 5, 64GB, wifi, SG
MBPro 13" 2018, i5, 16GB, 1TB SSD, Space Grey

lukas001x
Host
Host
Příspěvky: 114
Registrován: pon pro 16, 2013 9:55 am

Re: TimeMachine

Příspěvek od lukas001x »

Tohle mi zní rozumně....jen to nějak realizovat. Pro mě je tohle velká neznámá.... nevím jak nastavit maximální velikost toho TM souboru se zálohou.

edit:
Zdá se, že by se to dalo udělat podle tohoto návodu...http://superapple.cz/2015/08/jak-omezit ... i-disku-2/
Naposledy upravil(a) iTukan dne ned led 10, 2016 8:10 pm, celkem upraveno 1 x.
Důvod: nedělej doubleposty, pokud na tvůj příspěvek nikdo nereagoval, edituj... sloučeno

Anndy
Klub čistého iOS
Klub čistého iOS
Příspěvky: 2013
Registrován: úte lis 09, 2010 1:04 pm

TimeMachine

Příspěvek od Anndy »

Neviem či toto pomáha. Možno áno.
Skor som myslel otvoriť diskovú utilitu a dať vytvoriť nový image file typu *.sparsebundle kde sa okrem iného definuje jeho max veľkosť. Následne tento súbor obrazu disku presunúť na externý disk a ten image file z toho externého disku potom namapovať do TM.
iPhone 11Pro Silver 64GB, Telekom SK, bez JB
WATCH 44mm oceľové, Series 4, GPS+LTE
iPad mini 5, 64GB, wifi, SG
MBPro 13" 2018, i5, 16GB, 1TB SSD, Space Grey

Odpovědět