Vypalování CD/DVD na Macu

Odpovědět
Yaron
patron iPhone.cz
patron iPhone.cz
Příspěvky: 82
Registrován: pon dub 14, 2008 8:15 pm

Vypalování CD/DVD na Macu

Příspěvek od Yaron »

Poradí někdo prosím na jakém softu vypalovat audio CD? vím, že se to nedělá, ale chtěl jsem si do práce udělat pár kopií svých origo CD a nedaří se. Jedná se o norm.CD s muzikou. Zkoušel jsem Burn a LiquidCD a nedaří se, neprolomí to tu ochranu. Na mém PC mi normálně takto fungovalo Nero, ale tady nevím.
Potom ještě jeden dotaz, na Outlooku jsem při psaní emailů požíval někdy skryté kopie adres. Když posílám něco hromadně, tak nechci zveřejňovat email.adresy ostatních. Nevíte někdo??? Díky za odpovědi.
Iphone 4 black, FW 4.3.3 JB, VF
MacBook white 2.4GHz, 4GB RAM, OS X Snow Leopard 10.6.7

terry
Starý pes fóra :)
Starý pes fóra :)
Příspěvky: 1943
Registrován: úte bře 04, 2008 11:11 am

Re: Vypalování CD/DVD na Macu

Příspěvek od terry »

Pokud vím, tak Toast Titanium toto umí. Nyní vyšla nová verze 10.
iPhone 4 16GB iOS 5 beta | MacBook Air 13" C2D 1.86 GHz, , 4GB RAM, 128GB SSD

Yaron
patron iPhone.cz
patron iPhone.cz
Příspěvky: 82
Registrován: pon dub 14, 2008 8:15 pm

Re: Vypalování CD/DVD na Macu

Příspěvek od Yaron »

hmmm. já vím. nejsem lakomec, soft i muziku normálně kupuju, ale za vypalování se mi 80$ dávat nechce. něco levnějšího, nebo free opravdu neexistuje? neptám se na warez apod.
Iphone 4 black, FW 4.3.3 JB, VF
MacBook white 2.4GHz, 4GB RAM, OS X Snow Leopard 10.6.7

Julek
Administrator
Administrator
Příspěvky: 9848
Registrován: pát říj 12, 2007 9:32 pm

Re: Vypalování CD/DVD na Macu

Příspěvek od Julek »

já jsem zatím lamka na uživatelské úrovni co se týče Macu ... já nevypaluji nic až na moje fotky, pracovní dokumenty a podobně.. označím a dám vypálit :) ... zlatej Mac .. vím že ti to moc nepomohlo ale já jsem to sem musel napsat :)

Respektujte pravidla, pak si u mě můžete stěžovat na moderátory.


Obrázek

Yaron
patron iPhone.cz
patron iPhone.cz
Příspěvky: 82
Registrován: pon dub 14, 2008 8:15 pm

Re: Vypalování CD/DVD na Macu

Příspěvek od Yaron »

to Julek:
Já jsem na tom asi podobně, spokojenost, ale tohle mě trochu zaskočilo, na PC jsem byl zvyklý vypalovat cokoliv a najednou zádrhel. to je divný, že nikdo nic neví.
Nevím, asi to budu přes Boot Camp přepínat na Visty a vypalovat to dál v Neru, ale to se mi taky moc nechce, ale za tohle pohodlí platit 80$ se pořád zdráhám.

Co ta moje druhá otázka, ví někdo jak posílát maily více adresátům tak, aby se nezveřejňovaly jejich adresy, skrytě???
Iphone 4 black, FW 4.3.3 JB, VF
MacBook white 2.4GHz, 4GB RAM, OS X Snow Leopard 10.6.7

bobo550

Re: Vypalování CD/DVD na Macu

Příspěvek od bobo550 »

Přes iTunes to nejde? Nejdřív import CD a pak Burn disk?

edit: Skrytě adresy, myslíš Bcc field? To je v nabídce "View" (alt+cmd+B)

ytrewq

Re: Vypalování CD/DVD na Macu

Příspěvek od ytrewq »

k tomu posilani emailu:
v okne noveho emailu musis mit radek "Ccn". jestli ho tam nemas, tak vlevo od okynka, kde je tvuj odesilaci email je ctverecek se 3 carkama a trojuhelnickem, klikni a vyber Ccn. melo by to pak fungovat

k vypalovani CD: iTunes nestaci?

edit: tak uz me nekdo predbehl. to me ccn bude to Bcc (mam nastaveny jiny jazyk :wink: )

Yaron
patron iPhone.cz
patron iPhone.cz
Příspěvky: 82
Registrován: pon dub 14, 2008 8:15 pm

Re: Vypalování CD/DVD na Macu

Příspěvek od Yaron »

jj, ty maily jsou vyřešeny a iTunes vypalování vyzkouším, ale, že by zrovna iTunes nerespektovaly nějakou ochranu? no, nebudu spekulovat a vyzkouším. děkuju za Vaše rady, jsem trochu lamoidní.

to: bobo550, ytrewq
tak máte pravdu pánové, děkuju. opravdu je to v iTunes velmi jednoduché a intuitivní, ale já pořád setrvávám v hloupém a zbytečně zdlouhavém Windowsáckém myšlení a na všechno jdu zbytečně složitě. ale rád si zvykám, Mac je opravdu super a nelituju ani chvilku konvertu z Win na Mac!!! brzy asi zformátuju těch 30Gb disku na Boot Camp, který jsem obětoval pro Win Vista a absolutně jej nepoužívám.
"think different"


editujeme svoje posty a nepiseme jeden za druhym. dodo
Iphone 4 black, FW 4.3.3 JB, VF
MacBook white 2.4GHz, 4GB RAM, OS X Snow Leopard 10.6.7

Julek
Administrator
Administrator
Příspěvky: 9848
Registrován: pát říj 12, 2007 9:32 pm

Re: Vypalování CD/DVD na Macu

Příspěvek od Julek »

to přesně se mi na Macu libí, je to skutečně velmi intuitivní všechno, neměnil bych, stolní PC doma kde běží windows opravdu používám už jen jako úložiště dat ...

Respektujte pravidla, pak si u mě můžete stěžovat na moderátory.


Obrázek

djlucas
Starý pes fóra :)
Starý pes fóra :)
Příspěvky: 614
Registrován: ned dub 27, 2008 7:19 pm

Re: Vypalování CD/DVD na Macu

Příspěvek od djlucas »

SimplyBurns

Umi snad vse.. krome DVD Video z disku.. to mi nejelo.. jinak je to zadarmo ten soft.. jednoduchy ale ucinny :)
Macbook pro
iPhone 5S 16GB White iOS 9

VojtaBeton
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 156
Registrován: sob led 01, 2011 5:23 pm

Re: Vypalování CD/DVD na Macu

Příspěvek od VojtaBeton »

Předem se omlouvám, že vytahuji staré vlákno, ale mám problém s vypalováním a oba tu byly tak trošku zmíněny.

Zakoupil jsem si přez app store "Mac OS X Lion "a chci si vytvořit záložní instalační médium pomocí tohoto návodu, abych mohl provést čistou instalaci, protože ať už to zní jakkoliv divně, po přechodu na lion pociťuji zvláštní chování Macu.

Jenomže můj problém zpočívá v tom, že když chci vypálit soubor "InstallESD.dmg." jak je uveneno v návodů tím způsobem, že kliknu pravým a dám vypálit na disk, tak mi to po vložení disku DVD+R vyhodí tuto hlášku "Vypalování disku selhalo, protože v zařízení se pro toto médium nepodařilo zkalibrovat nastavení energie laseru."

Podobně reaguje i Toast Titanium akorát ten vyhodí hlášku "The drive reported an error: Sense Key = medium error Sense Code = 0x73, 0x03.

Myslíte si, že je to použitím média Verbatim DVD+R? Jiné jsem zatím nezkoušel. Ještě zkusím vypálit obyčejné CD 700mb nějakých dat a příspěvek upravím.

Děkuji. :)
 iPhone 4 16GB Black O2 CZ
 iPhone 5s 32GB Gold O2 CZ
Apple WATCH Sport
MacBook Pro (Unibody) 15,4. Intel Core 2 Duo 2,53 GHz. 8 GB DDR3 SDRAM (1333MHz). OS X El Capitan 10.11.4 Beta
 Apple TV
 Magic Mouse
 Wirelles Keyboard

musashi
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 447
Registrován: ned bře 02, 2008 8:24 am

Re: Vypalování CD/DVD na Macu

Příspěvek od musashi »

Zkus freeware Liquid CD ...
rMBP 15" 2017 i7@2.9GHz, 16GB RAM, 512GB SSD
iPhone 7 128GB Black
iPad Air 2 64GB
Apple TV 4 32GB
Apple Thunderbolt Cinema 27"

bedo.
Senior uživatel
Senior uživatel
Příspěvky: 704
Registrován: sob kvě 29, 2010 11:04 am

Re: Vypalování CD/DVD na Macu

Příspěvek od bedo. »

Presne ako píše, skús iné médium.

roschfoure

Re: Vypalování CD/DVD na Macu

Příspěvek od roschfoure »

To: VojtaBeton

Dej prosim vedet zda jina media funguji. Mam steny problem ale neresil jsem ho. Myslel jsem ze odesla vypalovacka. A pokud to bylo mediem tak me spadne kame ze srdce :-)

bedo.
Senior uživatel
Senior uživatel
Příspěvky: 704
Registrován: sob kvě 29, 2010 11:04 am

Re: Vypalování CD/DVD na Macu

Příspěvek od bedo. »

Inak čo sa týka médií, viacero obchodov má momentálne v ponuke médiá JVC, ktoré sú asi najkvalitnejšie, aké sa vôbec dajú kúpiť. JVC totiž prevzal na seba distribúciu médií Tayio Yuden. Napriek tomu je treba ich vyskúšať, moja staršia napaľovačka v Mac mini si s nimi už nerozumie (je z roku 2005), novej chutia veľmi.

Sú to tieto:
http://www.alza.sk/media-cd-dvd/jvc/dvd-media/18848914-v2675.htm

Tým nechcem naznačiť, že treba nakupovať v Alze, len ich mali takto pekne všetky na jednej stránke...

crusader
Starý pes fóra :)
Starý pes fóra :)
Příspěvky: 432
Registrován: úte pro 04, 2007 8:03 am

Re: Vypalování CD/DVD na Macu

Příspěvek od crusader »

Tento problém jsem řešil taky a pomohlo následné. Před samotným vypalováním nastavit pevnou rychlost vypalování (já nastavuji 8x) místo původní "Best speed".

VojtaBeton
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 156
Registrován: sob led 01, 2011 5:23 pm

Re: Vypalování CD/DVD na Macu

Příspěvek od VojtaBeton »

roschfoure píše:To: VojtaBeton

Dej prosim vedet zda jina media funguji. Mam steny problem ale neresil jsem ho. Myslel jsem ze odesla vypalovacka. A pokud to bylo mediem tak me spadne kame ze srdce :-)


Tak jsem to zkusil vypálit na DVD-R a vše naprosto v pořádku. Jak vypalování přez finder, tak přez Toast Titanium.

Tento problém jsem řešil taky a pomohlo následné. Před samotným vypalováním nastavit pevnou rychlost vypalování (já nastavuji 8x) místo původní "Best speed".


Toto jsem zkoušel taky. Nepomohlo. Jinak jsem zvyklý vypalovat co nejpomaleji a raději si počkat.
 iPhone 4 16GB Black O2 CZ
 iPhone 5s 32GB Gold O2 CZ
Apple WATCH Sport
MacBook Pro (Unibody) 15,4. Intel Core 2 Duo 2,53 GHz. 8 GB DDR3 SDRAM (1333MHz). OS X El Capitan 10.11.4 Beta
 Apple TV
 Magic Mouse
 Wirelles Keyboard

Odpovědět