Fusion, nebo Parallels?

Odpovědět
Yaron
patron iPhone.cz
patron iPhone.cz
Příspěvky: 82
Registrován: pon dub 14, 2008 8:15 pm

Fusion, nebo Parallels?

Příspěvek od Yaron »

Přecházím na Maca a přechod není bohužel zcela bezbolestný, jsou programy, se kterými bez widlí nelze pracovat. Proto má otázka - Fusion, nebo Parallels? Co používáte co doporučujete? Použití tak obecně, kanc.pr. - MS Office ( OpenOffice, NeoOffice apod. znám ), Corel Draw, hry...
Iphone 4 black, FW 4.3.3 JB, VF
MacBook white 2.4GHz, 4GB RAM, OS X Snow Leopard 10.6.7

Paly
Starý pes fóra :)
Starý pes fóra :)
Příspěvky: 3976
Registrován: pon říj 29, 2007 8:08 pm

Re: Fusion, nebo Parallels?

Příspěvek od Paly »

Ja vobec nepotrebujem ani Parallels ani Fusion, zvykol som si pracovat bez win aplikacii. Teda zatial som nenasiel taku, ktora by nemala obdobu na MAC OS X. Neriesil som tieto programy.

Este je aj Crossover :) je to program s kotrym nainstalujes app a bezi pod Mac.

Pouzivam NeoOffice, ale tu uz podobna tema o tom je. :)
iPhone XS white iOS 13.x,
 iPhone #1 3.1.3
Orange

MacBook Pro retina 2,5 GHz; 8GB RAM
Čítajte pravidlá fóra!

toncek
Moderator fóra
Moderator fóra
Příspěvky: 3018
Registrován: pát led 11, 2008 9:21 pm

Re: Fusion, nebo Parallels?

Příspěvek od toncek »

Osobně nemám zkušenost (zatím nemám ani MAC :) ) Ale co jsem četl, tak lidi více doporučovali Fusion.

Ale raději si počkej na nějakého macaře s osobní zkušeností.

OT:

Už máš nový macbook s unibody? :D
iPhone 6 16GB
iPad 4 32GB
MacBook Pro (late 2008, 2.4 GHz, 8GB RAM)

Dwarf

Re: Fusion, nebo Parallels?

Příspěvek od Dwarf »

Dobre rychle hry si cez parallels ani fusion nezahras. Je to len virtualna masina. Doporucujem na ne klasicky bootcamp v OSX a pri starte maca si vyberes aky operacny system ti ma nabehnut. Na niake specializovane win softy styl uctovnictvo a ine seplety enormne nezatazujuce procak a grafarnu odporucam ako aj Paly crossover. OpenOffice uz je v pohode aj na apple ale ja stale aj tak pouzivam NeoOffice (sila zvyku a viac nepotrebujem) Softy na pracu s grafikou a multimediami si musis vybrat sam podla toho co robis ale urcite najdes lepsie veci ako vo winoch. Inak o softoch na macOSX uz je vlakno aj s odkazmi na ne tak pozri tam .....

ls8
Starý pes fóra :)
Starý pes fóra :)
Příspěvky: 11456
Registrován: pát črc 11, 2008 6:52 pm

Re: Fusion, nebo Parallels?

Příspěvek od ls8 »

Pokud potrebujes virtualni stroj s Windows pro bezne kancelarske aplikace (tzn. nepotrebujes akceleraci videa nebo her), je uplne jedno, jestli zvolis Parallels Desktop ($79.99) nebo VMWare Fusion ($79.99), krasne ti ale poslouzi i VirtualBox (zdarma) nebo Q emulator (zdarma).

Druhou cestou je implementace Windows API, tedy bud Darwine (zdarma) nebo komercni Crossover Mac (aktualni verze 7.1 zdarma, jinak $39.95 ve verzi standard, $69.95 ve verzi professional).

Treti moznosti je pak nativni instalace v BootCamp oddilu. Boot Camp Assistant je standardni soucasti Mac OS X 10.5. Tohle reseni ma svoje vyhody (Windows bezi nativne, tedy maximalne vyuzivaji dostupny hardware vcetne akcelerace grafiky) i nevyhody (spusteni Windows znamena nutnost ukoncit vsechny programy v Mac OS X a restartovat cely pocitac).
iPhone XS 64GB | MacMini 2018 | MacBook Pro 15 2013

Yaron
patron iPhone.cz
patron iPhone.cz
Příspěvky: 82
Registrován: pon dub 14, 2008 8:15 pm

Re: Fusion, nebo Parallels?

Příspěvek od Yaron »

Děkuji všem!!!, sám ještě nevím jak moc budu Widle na svém novém Macíkovi používat, ale možná si vystačím s tím freesoftem a s BootCampem. Na hry je to jasný, tam je nejlepší BootCamp a na tu práci asi taky, já je zase tolik požívat nebudu. Jedinej zádrhel je ta moje grafika, jsem zvyklý dělat něco málo v Corel Draw ( grafický program ), ale kupovat kvůli němu soft za cca 1.500,-kč??? Děkuju za názory a rady!!!
Iphone 4 black, FW 4.3.3 JB, VF
MacBook white 2.4GHz, 4GB RAM, OS X Snow Leopard 10.6.7

ls8
Starý pes fóra :)
Starý pes fóra :)
Příspěvky: 11456
Registrován: pát črc 11, 2008 6:52 pm

Re: Fusion, nebo Parallels?

Příspěvek od ls8 »

Mozna jako velkou vyhodu Fusion i Parallels je dobre pripomenout to, ze oba tyto programy umeji ve virtualnim stroji nastartovat system z BootCamp oddilu, myslim ze Qemu ani VBox toto neumeji.
iPhone XS 64GB | MacMini 2018 | MacBook Pro 15 2013

jirkus

Re: Fusion, nebo Parallels?

Příspěvek od jirkus »

ls8 píše:Treti moznosti je pak nativni instalace v BootCamp oddilu. Boot Camp Assistant je standardni soucasti Mac OS X 10.5. Tohle reseni ma svoje vyhody (Windows bezi nativne, tedy maximalne vyuzivaji dostupny hardware vcetne akcelerace grafiky) i nevyhody (spusteni Windows znamena nutnost ukoncit vsechny programy v Mac OS X a restartovat cely pocitac).


Lamerská otázka:
Obsahuje Boot Camp všechny ovladače všech zařízení, která jsou v MacBook Pro?

terry
Starý pes fóra :)
Starý pes fóra :)
Příspěvky: 1943
Registrován: úte bře 04, 2008 11:11 am

Re: Fusion, nebo Parallels?

Příspěvek od terry »

Když nainstaluješ Windows přes BootCamp, tak tě to po prvním spuštění Windows vyzve ke vložení instalačního CD OSX a doinstaluje všechny potřebné ovladače.
iPhone 4 16GB iOS 5 beta | MacBook Air 13" C2D 1.86 GHz, , 4GB RAM, 128GB SSD

jirkus

Re: Fusion, nebo Parallels?

Příspěvek od jirkus »

Díky. Znamená to, že po instalaci vznikne nová partition (ntfs), která půjde zálohovat SW na vytváření obrazů disků, jako je např. Acronisc True Image?

terry
Starý pes fóra :)
Starý pes fóra :)
Příspěvky: 1943
Registrován: úte bře 04, 2008 11:11 am

Re: Fusion, nebo Parallels?

Příspěvek od terry »

Když chceš instalovat Windows přes BootCamp, před samotnou instalací si vybereš, kolik místa na disku pro Win necháš. Disk se ti potom rozdělí a na jednu část nainstaluje Win.
iPhone 4 16GB iOS 5 beta | MacBook Air 13" C2D 1.86 GHz, , 4GB RAM, 128GB SSD

Jirka Al
patron iPhone.cz
patron iPhone.cz
Příspěvky: 154
Registrován: ned úno 17, 2008 10:19 pm

Re: Fusion, nebo Parallels?

Příspěvek od Jirka Al »

Na svém MBP mám fusion a pomocí fusion nainstalovaný XP. Měl jsem nějaký problém s aktivací XP po internetu a tak jsem zajel do počítačový firmy aby mi to přeinstalovali a aktivovali. Když jsem to tam přinesl tak ohrnovali nos a tvrdili že je to blbost instalovat XP pomocí emulátoru. Požádal jsem je o nějaký objektivní test rychlosti či funkčnosti XP což nakonec udělali pomocí jakéhosi testovacího programu. Pak udiveně kroutili hlavou že to v podstatě funguje líp nežli na obdobném PC.
Dělám na tom běžně už tři měsíce a šlape to jak hodinky.
iPhone 4 16GB
MacBook Pro 15"

toncek
Moderator fóra
Moderator fóra
Příspěvky: 3018
Registrován: pát led 11, 2008 9:21 pm

Re: Fusion, nebo Parallels?

Příspěvek od toncek »

Možná trošku OT, ale používám Parallels, chtěl jsem se zeptat, zda stahujete aktualizace pro windows XP, který Vám běží ve virtual machine?

Mám tam totiž nějakou verzi se servise packem 2, kterou mám v rámci MSDN Academic Alliance zdarma. Je to už nějaký pátek starší verze, proto tam určitě řada aktualizací chybí. Já jen jestli je dobré je instalovat. Nerad bych, aby se mi ten systém taky "nabobtnal" pomocí těchto aktualizací a byl po pár měsícech stejně spomalený jako na PC :-)

Druhá otázka - je potřeba používat antivir pro windows ve virtuální mašině?
iPhone 6 16GB
iPad 4 32GB
MacBook Pro (late 2008, 2.4 GHz, 8GB RAM)

ls8
Starý pes fóra :)
Starý pes fóra :)
Příspěvky: 11456
Registrován: pát črc 11, 2008 6:52 pm

Re: Fusion, nebo Parallels?

Příspěvek od ls8 »

Aktualizace i antivirus rozhodne doporucuji nainstalovat.
iPhone XS 64GB | MacMini 2018 | MacBook Pro 15 2013

Zahradník

Re: Fusion, nebo Parallels?

Příspěvek od Zahradník »

Kvůli plnohodnotnému MS Office asi budu muset virtualizovat Windows XP.
Nemáte prosím někdo nějaké přímé srovnání vlastností všech těch virtualizačních SW?

EDIT: Částečná odpověď je tady: http://www.mactech.com/articles/mactech ... index.html

ls8
Starý pes fóra :)
Starý pes fóra :)
Příspěvky: 11456
Registrován: pát črc 11, 2008 6:52 pm

Re: Fusion, nebo Parallels?

Příspěvek od ls8 »

Pokud to opravdu potrebujes jen kvuli MS Office, staci ti VirtualBox, ktery je zdarma. Fusion i Parallels stoji 80USD.
iPhone XS 64GB | MacMini 2018 | MacBook Pro 15 2013

Martyn
iPhone expert
iPhone expert
Příspěvky: 986
Registrován: pon lis 24, 2008 2:21 pm

Re: Fusion, nebo Parallels?

Příspěvek od Martyn »

Když chci mít Bootcamp a Paralles a přes Parallels chci přenášet soubory mezi Mac OSX a Windows, tak musím mít zformátovanou BC partition do FAT32? A tím pádem partition Windowsu může mít jen 32GB? Nebo můžu mít víc a přenášení souborů z Mac OSX do Windowsu pomocí Paralles bude pořád fungovat?

EDIT: Verze 4.0: "Share files and folders back and forth between Windows and Mac OS X with Parallels Smart Shared Folders." - bohužel nepíšou jestli musim mít zformátovaný Windowsy do FAT32 nebo NTFS

EDIT2: Tak už se mi to povedlo najít na jednom zahraničním fóru.
Naposledy upravil(a) Martyn dne pát srp 28, 2009 10:23 pm, celkem upraveno 4 x.
MacBook Pro (2008)

mike0007CZ
Pokročilý uživatel
Pokročilý uživatel
Příspěvky: 552
Registrován: pon pro 03, 2007 6:05 pm

Re: Fusion, nebo Parallels?

Příspěvek od mike0007CZ »

http://www.mactech.com/articles/mactech ... index.html

Podle podrobného testu vítězí Parallels
iPhone 4S 16GB WiFi, iPad Mini 32GB WiFi, iOS 7.0.4
MacBook ALU 2.4/4/320, OS X 10.9

Mcha

Re: Fusion, nebo Parallels?

Příspěvek od Mcha »

Na temer vsech forech o virtualizaci se i pro uplne novacky nasazuji placene paralels a Fusion a pritom pro podstatnou cast switcheru je uplne dostatecna nektera s uvedenych alternativ (super prehled dal ls8), ktere jsou zdarma /a vůbec to neznamená, ze nestojí za nic!/

Sám užívám na nekteré "in house" programy, které v práci máme Virtual Box od Sunu a jsem maximálně spokojeny!

phaeton_esc
Pokročilý uživatel
Pokročilý uživatel
Příspěvky: 520
Registrován: úte srp 05, 2008 1:43 pm

Re: Fusion, nebo Parallels?

Příspěvek od phaeton_esc »

osobně jsem nedávno instaloval VMware Fusion a do něj Windows 7. a světe div se, běhá to celke obstojně rychle, přiděleno mám 1,5gb ram (z celkových 4) a sice macek topí víc než když jsem jenom v OSX ale i tak to utáhne.
zatím v tom mám nainstalovaný Steam, přes Crossover totiž neběhá tak dobře jak by mohl..
Hack Pro, 10.9.x
iPad 3 WiFi 32GB (iOS 7)
iPhone 4 32GB (iOS 7)

na PM odpovídám podle nálady

parmin
iPhone expert
iPhone expert
Příspěvky: 1286
Registrován: pát bře 28, 2008 11:56 am

Re: Fusion, nebo Parallels?

Příspěvek od parmin »

Zkouším Parallels + Win 7. Chtěl bych se zeptat, zda lze se lze v OS X dostat na soubory, které vytvořím pod virtuálně spuštěnými Win 7?
iPhone 8 * iPad 6 * Mac Mini * Apple TV * AirPods

branok
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 228
Registrován: úte říj 14, 2008 10:33 am

Re: Fusion, nebo Parallels?

Příspěvek od branok »

Samozrejme -> Shared Folders, ako uz bolo spominane.
MacBook Pro, iPhone 5S, iPhone 4 FW 7.0.3 NonJB, iPhone 2G FW 3.1.3 JB

PunkBoy

Re: Fusion, nebo Parallels?

Příspěvek od PunkBoy »

uz vyse roka pouzivam Parallels a to som vyskusal aj Fusion a musim povedat ze Parallels sa mi zda o dost rychlejsi. A este k tomu je aj zadarmu k stiahnutiu na oficialnej stranke.

Odpovědět