Blikající monitor - polití tekutinou

Odpovědět
dawn
Host
Host
Příspěvky: 2
Registrován: pon lis 13, 2017 8:41 pm

Blikající monitor - polití tekutinou

Příspěvek od dawn »

Vychrstlo mi malé množství tekutiny na pravou stranu větracího průduchu a na část klávesnice mého Macbooku Air 13'', rok výroby 2015. Monitor se začal poblikáváním ztmavovat a zesvětlovat, ikony a vše ostatní bylo ale stále viditelné. Notebook jsem otočila vzhůru nohama, restartovala (to nevím, proč mě napadlo) a vypla ho, lehce vysušila studeným vzduchem z fénu a položila ho vzhůru nohama na měkký povrch. Přemýšlím také o odšroubování zadní desky dle tutorialu, aby mohl vnitřek lépe vyschnout.

Máte někdo zkušenost s tím, jak dlouho bych měla Mac nechat vyschnout (3-4 dny?), zda je odšroubování desky proveditelné doma a jak dál postupovat? Stalo se někomu, že by se vše po vyschnutí vrátilo samo k normálu? Budu vděčná i za jakýkoli kontakt/odkaz na dobrý pozáruční servis nebo freelance technika.

Díky!

mike-biker
Moderator fóra
Moderator fóra
Příspěvky: 3469
Registrován: ned říj 09, 2011 12:39 pm

Re: Blikající monitor - polití tekutinou

Příspěvek od mike-biker »

Určitě bych zvolil servis, počítej s tím, že autorizovaný bude dražší a padne ti záruka. Ovšem to je stejně jedno, protože by podle uvedeného roku výroby byla stejně brzy pryč.
Jinak se vystavuješ nebezpečí oxidace a možného zničení. Také jsi neuvedla tekutinu - sladké či slané je vždy horší, než čistá voda, nebo alkohol.
iPhone 14 Pro 256GB Silver.
iPhone 12 Mini 64GB RED as reserved.
MacBook Pro 16" M1 Max 24-Core GPU, 32GB Memory, 1TB SSD

dawn
Host
Host
Příspěvky: 2
Registrován: pon lis 13, 2017 8:41 pm

Re: Blikající monitor - polití tekutinou

Příspěvek od dawn »

Ano, Mac je těsně po záruce, ale stejně jsem počítala, že senzory pro polití kapalinou by to stejně odhalily, takže by to do ní nespadlo. Pravda, neuvedla jsem ji - bohužel to byl sladký čaj, který normálně vůbec nepiju!:) Dostala jsem tip na servis, který se na tyhle nehody specializuje a vypadá fajn: http://www.themac.cz/servis/kontakt-s-kapalinou/ Tak ho tam zítra vezmu. Moc děkuju za odpověď!

mike-biker
Moderator fóra
Moderator fóra
Příspěvky: 3469
Registrován: ned říj 09, 2011 12:39 pm

Re: Blikající monitor - polití tekutinou

Příspěvek od mike-biker »

Reference mají vesměs kladné, určitě se tím nic nezkazí.
Data by poškozena být neměla, takže držíme palce :good: a nezapomeň dát případnou zpětnou vazbu pro další uživatele, jak jsi dopadla.
iPhone 14 Pro 256GB Silver.
iPhone 12 Mini 64GB RED as reserved.
MacBook Pro 16" M1 Max 24-Core GPU, 32GB Memory, 1TB SSD

Odpovědět