Problém s finderom/priečinkami

Odpovědět
Veterans97
Host
Host
Příspěvky: 1
Registrován: stř zář 07, 2016 6:02 pm

Problém s finderom/priečinkami

Příspěvek od Veterans97 »

Zdravím, chcem sa spýtať či niekto neviete ako vyriešiť tento problém. Blbne mi finder a celkovo priečinky, nemôžem sa dostať napríklad do albumu s hudbou alebo do projektov, po kliknutí na folder Projekty mi folder zblbne, akoby bol neviditelný, neviem to nejak lepšie opísať ale našiel som video ako to tiež niekomu robilo - https://www.youtube.com/watch?v=mWmNyXr-Jc0



Ak by st niekto vedeli ako to viriešiť bol by som veľmi rád.

Zariadenie:
Mackbook Pro (retina, 13-inch, Early 2015)
macOS High Sierra verzia 10.13

EDIT: Riešili sme s kolegom tento problém, a našli sme že to robí na High Sierra, problém vznikne keď z Downloadu (ale z toho popup alebo ako to nazvať, z docu) chcete niečo presunúť do nejakého priečinku ktorý je mimo plochy čiže napríklad Moje Dokumenty a tam presúvate vznikne tento problém.

Nenašli sme ale riešenie na opravu tochto, jedine čo odporučili ľudia dávať všetko z downloadu na plochu a až z plochy do priečinkov a potom by to nemalo robiť.


Neviem niekto niečo iné?

pistak
iPhone guru
iPhone guru
Příspěvky: 1088
Registrován: pát pro 25, 2009 4:41 pm

Re: Problém s finderom/priečinkami

Příspěvek od pistak »

No toto som ešte nevidel, ale mne tiež často blbne finder, hlavne ked som pripojený na synology nas hdd, a zatvorím macbook a na druhý deň otvorím a chcem ísť na disk, tak kým nequitnem finder, tak sa tam nedostanem.
a preto som to vyriešil aplikaciou na quitnutie findera. (dá sa vytvoriť cez automator)
APLIKÁCIA + IKONA

Obrázek

Odpovědět