Po použití BootCampu nechce Macbook Pro naběhnout

Zamčeno
krwell
Host
Host
Příspěvky: 54
Registrován: stř kvě 06, 2015 8:23 pm

Po použití BootCampu nechce Macbook Pro naběhnout

Příspěvek od krwell »

Ahoj,

jsem ještě nováček, před týdnem jsem si koupil první notebook s OS X a aktualizoval na El Capitan. Všechno v pořádku fungovalo až do včera. Včera jsem chtěl vyzkoušet, jak funguje Boot Camp, když už jde o program přímo od applu. Připravil jsem si tedy Windows 10 iso, zapnul Boot Camp a dokončil instalaci Windows v OS X, když jsem restartoval počítač a zmáčkl Option, tak jsem předpokládal, že mi najede možnost výběru mezi OS X a Windows, jenže byl tam jenom OS X a možno připojení se na wi-fi, tak jsem si řekl, že se asi něco pokazilo. Vrátil jsem se do OS X a spustil Boot Camp znovu, program napsal, že disk byl úspěšně sloučen zpět a Windows vymazán. Ještě chvilku jsem brouzdal na netu a pak notebook zavřel a šel spát. Dneska jsem přišel z práce, otevřu Macbook a místo zapnutí systému se mi ukázalo přeškrtlé kolečko, viz první obrázek. Zkoušel jsem hledat různě na netu, co jsem udělal špatně, ale nic jsem nenašel. Podle rady na nějaké apple stránce jsem se pokusil dostat do Safe Modu, ale zobrazil se mi pouze text viz. druhý obrázek.
Mohl by mi prosím někdo sdělit, co jsem udělal špatně, popřípadě jak to napravit ?
Mám Macbook Pro 13" s Retinou, i5, 256 gb SSD.

Děkuji mockrát.
Obrázek

Obrázek

Unown
Senior uživatel
Senior uživatel
Příspěvky: 606
Registrován: úte bře 02, 2010 4:03 am

Re: Po použití BootCampu nechce Macbook Pro naběhnout

Příspěvek od Unown »

Otázka : máš týden Mac OS, nevíš jak to pořádně funguje, nevíš co to umí a neumí a poustis se to takovyhle akci. Jestli mermomocí potřebuješ Windows, nech si notebook s Windows a nebo si ho nainstaluj alespoň do virtuálního systému. Tam si nezpusobis žádnou škodu.

Najdi si na netu, jak obnovit notebook do základního nastavení při koupi.

krwell
Host
Host
Příspěvky: 54
Registrován: stř kvě 06, 2015 8:23 pm

Re: Po použití BootCampu nechce Macbook Pro naběhnout

Příspěvek od krwell »

Nevím, co je na Boot Campu složitého, navíc když je to program, který je přímo v systému a během 3 kroků by ti měl nainstalovat windows.
Sice jsem takovou reakci čekal, protože se vždycky najde víc lidí, co si radši rejpnou, než aby poradili, co přesně je špatně a jak se to mohlo stát.

EDIT:
Tak problém vyřešen. Dal jsem novou instalaci El Capitan a kupodivu se mi to spustilo bez problému se vším, co jsem tam měl, ani se nic nesmazalo.
Naposledy upravil(a) mike-biker dne sob říj 17, 2015 8:39 am, celkem upraveno 1 x.
Důvod: Nedělej double posty - sloučeno.

mike-biker
Moderator fóra
Moderator fóra
Příspěvky: 3469
Registrován: ned říj 09, 2011 12:39 pm

Re: Po použití BootCampu nechce Macbook Pro naběhnout

Příspěvek od mike-biker »

Vyřešeno - zamykám.
iPhone 14 Pro 256GB Silver.
iPhone 12 Mini 64GB RED as reserved.
MacBook Pro 16" M1 Max 24-Core GPU, 32GB Memory, 1TB SSD

Zamčeno