Zabezpečení remote desktopu

Odpovědět
Pantani
patron iPhone.cz
patron iPhone.cz
Příspěvky: 908
Registrován: ned úno 10, 2008 1:50 pm

Zabezpečení remote desktopu

Příspěvek od Pantani »

Povolím si Remote desktop přes System preferences/Sharing/Screen sharing. Dám si tam heslo.

Od té chvíle se můžu přes vncviewer přihlásit ke svýmu vlastnímu desktopu. Jak krásné. Jenže problém je v tom, že se tam asi může přihlásit každej, že? Takže vlezu do System preferences/Security and privacy/Firewall/Turn on firewall.

Od té chvíle se tam ale už nedostanu, počítač odmítá spojení. Nenašel jsem nikde žádnej option, kterým bych řekl, který IP se můžou a nebo nemůžou na tu kterou službu dostat. Lze to někde nastavit? Stačí mi omezení na jednu jednoduchou veřejnou statickou IP adresu, nebo veřejnou statickou síť, ale veřejně přístupný to nenechám. Poradí někdo? Děkuju.

ps: samozřejmě že jsem našel u nastavení firewallu to kde se u každé aplikace překlapává jestli odmítá nebo neodmítá cizí žádosti o spojení. Jenže se tam nedá nic jinýho nastavit než jen odmítat/neodmítat - poněkud tupé...
Pište vaše požadavky ohledně iOS na iPhone feedback popř. iPad feedback a k iCloud na iCloud feedback, jinak si tu nestěžujte že to něco neumí

Odpovědět