Šetření akumulátoru

Odpovědět
charlie77
Senior uživatel
Senior uživatel
Příspěvky: 850
Registrován: ned čer 07, 2009 10:21 pm

Šetření akumulátoru

Příspěvek od charlie77 »

Zdravím, mám nově MacBook Air a chtěl bych se zeptat, jak nejlépe ušetřit kapacitu akumulátoru. Jestli je pro baterku lepší, když jsem doma a mám noťas na stole, když běží na baterku a pak ho zas dobíjím nebo jestli je lepší, když je připojenej na nabíjení a je na 100%. Jestli pak nejde energie rovnou do macu a vlastně se šetří baterie z dlouhodobého hlediska. Snad to píšu pochopitelně. :D Díky moc :)
Apple iPod Shuffle 5G, 2GB, pink
Apple iPhone 6S, 64GB, gold
Apple MacBook Air 13" 2014, 128GB

Metalgirl
Moderatorka fóra
Moderatorka fóra
Příspěvky: 12973
Registrován: pon úno 15, 2010 8:17 pm

Re: Šetření akumulátoru

Příspěvek od Metalgirl »

Asi lepší je vybíjet na nějaké procento, třeba na 50% a nabíjet. U ntb, který mám doma už x let, byl vždy napájen ze sítě a baterka šla do kytek. Nyní nevydrží ani pět minut provozu.
Jsme rádi, že dodržujete PRAVIDLA fóra. Jsi zde nový? PAK ZAČNI ZDE.

charlie77
Senior uživatel
Senior uživatel
Příspěvky: 850
Registrován: ned čer 07, 2009 10:21 pm

Re: Šetření akumulátoru

Příspěvek od charlie77 »

Já mám taky právě doma jeden noťas tak cca 3 roky a byl pořád v napájení a teď je baterka totál na šrot. Proto mě napadlo nad tím přemýšlet, abych při domácím používání zbytečně nevyždímal baterku v macu.
Apple iPod Shuffle 5G, 2GB, pink
Apple iPhone 6S, 64GB, gold
Apple MacBook Air 13" 2014, 128GB

Anndy
Klub čistého iOS
Klub čistého iOS
Příspěvky: 2013
Registrován: úte lis 09, 2010 1:04 pm

Re: Šetření akumulátoru

Příspěvek od Anndy »

Mám 2 roky MBA (mid 2013) používaný denne. Mám ho pripojený na externý monitor aj na el.sieť stále v práci. Doma, ale aj občas v práci ho nechám ísť na aku a vybiť. Nie do úplna, ale 50-30%. Ako sa podarí. Toto sa snažím urobiť aspoň raz mesačne. Resp. urobiť to cca 2x za sebou, aby prebehol cely cyklus. Zvyšok ho v práci mám zase na nabíjačke stále. Doma občas (viac krát mesačne) potrebujem niečo spraviť, to používam na akumulátor. Max miniem 10-20%. V práci na další deň potom idem na nabíjačke zase.
Týmto spôsobom mi zatiaľ drzí batéria dobre. Stále ju neminiem celú za celý pracovný deň. Píše mi, že vydrží (pri bežnom použití - web, mail, office, proste práca) aj 10h na batériu.
Čiže v skratke - aspoň 1x mesačne urobiť celý cyklus. Ale nie spôsobom 100%->0 ale radšej 2x 100->50->100->50.
iPhone 11Pro Silver 64GB, Telekom SK, bez JB
WATCH 44mm oceľové, Series 4, GPS+LTE
iPad mini 5, 64GB, wifi, SG
MBPro 13" 2018, i5, 16GB, 1TB SSD, Space Grey

kengura
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 343
Registrován: čtv zář 19, 2013 8:45 am

Re: Šetření akumulátoru

Příspěvek od kengura »

Lithiovym bateriam je jedno co s nimi robite. Jedine co im vadi je uplne vybitie ale to chrani elektronika. Ci bateriu pouzivate alebo nie tak chemicke procesy v nej ju za par rokov znicia tak ci tak.
Preto si treba pri vybere zariadenia rozmysliet ci bude 99% casu stat doma na nabijacke alebo potrebujem fakt mobilne zariadenie a platim za bateriu a jej vymenu v nejakych intervaloch.
Kupit AIRa na to aby lezal doma a riesit aby mu vydrzala baterka co najdlhsie je blbost.
iPhone 6S 64GB Silver + Leather Case - Midnight Blue
iPad Mini 4 64GB Silver + Silicone Case/Smart Cover - Midnight Blue
Apple Watch Sport 42mm Gold Aluminum Case with Midnight Blue Sport Band
Macbook Pro 13 Retina (Early 2013)
Apple TV 32GB

JoU
Starý pes fóra :)
Starý pes fóra :)
Příspěvky: 268
Registrován: sob lis 17, 2007 2:18 pm

Re: Šetření akumulátoru

Příspěvek od JoU »

Nějaké extra šetrné chování nemá smysl. Nikdy jsem to neřešil a už mám 1165 cyklů a baterka pořád dvě hodiny vydrží.
iPhone 7+ 128GB black
poslední a dokonalý macbook pro 17' (i7 2,5GHz quadcore, AMD 6770 HD, 16GB RAM, 500GB SSD)
+Macbook Pro 15 retina (i7 2.6GHz quadcore, GT 650M, 16GB RAM, 512GB SSD)
Apple Watch

Odpovědět