VPN Yosemite přes PPTP

Odpovědět
crazyboydom
Host
Host
Příspěvky: 2
Registrován: pon kvě 26, 2014 4:12 pm

VPN Yosemite přes PPTP

Příspěvek od crazyboydom »

Ahoj, mám problém s VPN.

VPN se mi normálně připojí k serveru, problém však je že se nedostanu do interní sítě (ani nepingnu IP). IP adresa s kterou vystupuji ven je IP serveru. VPN tedy jako že funguje. Pokud se přihlásím přes bootcamp, kde mám WIN 8.1 tak VPN funguje normálně a do složek serveru se dostanu. Taktéž u virtualizace přes Parralels desktop, kde ve windows vytvořím VPN a také tu funguje, ikdyž je v pozadí MAC. Pokud však připojím přímo MAC na VPN, tak i přes virtualizované windows se do složek na serveru nedostanu.

Kde může být problém? Mám MPP 13 2014 a poslední Yosemite10.10.4 (14E11f). Server je NAS Synology DS412, kde je i VPN, poslední FW. U Windows to funguje ale na MAC nikoliv. VPN je PPTP s 128 bit šifrováním.

Předem mnohokrát děkuji za rady a doporučení. Nechám si poradit:-)

jackherrer
Moderator fóra
Moderator fóra
Příspěvky: 3737
Registrován: ned úno 01, 2009 10:40 am

Re: VPN Yosemite přes PPTP

Příspěvek od jackherrer »

my uz teda pptp nepouzivame, ale kdyz jsem si to chtel rozjet na macu tak jsem musel v nastaveni VPN zaskrtnout neco ve smyslu "posilat vsechna data pres VPN" nebo tak nejak.. potom mi to uz fungovalo.. bohuzel mam mac doma takze bych se ti na to mohl presne podivat az vecer jak to je..
I will maintain an attitude of open-mindedness.

crazyboydom
Host
Host
Příspěvky: 2
Registrován: pon kvě 26, 2014 4:12 pm

Re: VPN Yosemite přes PPTP

Příspěvek od crazyboydom »

Ahoj, děkuji. Chyba byla na 99% na straně NAS. Zkoušel jsem všemožné konfigurace na MAC ale tolik nastavení tam není. Již mi to funguje, kolega si prohrál s tou NAS, zkusím zjistit ještě co tam bylo. Zajímavé je, že mi to funguje i bez "posilat vsechna data pres VPN". Nevím, moje interní síť jede na 192.168.1.x. Po připojení k VPN mám IP 192.168.2.1 a NAS je 192.268.2.0. Předtím byl NAS taky na 192.168.1.x, tak možná to kolidovalo. Každopádně díky za odpověď:-)

edit

ahoj, již se mi to podařilo. Musela se ještě přenastavit NAS u kamaráda. Změnil se původní rozsah IP z 192.168.1.x na 192.168.2.x. Doma mám jedničku a nejspíš to kolidovalo. Díky za koment:-)

Odpovědět