Safari - zamrzání při gestech na magic mouse

Odpovědět
peternet
Host
Host
Příspěvky: 106
Registrován: pon črc 01, 2013 5:01 pm

Safari - zamrzání při gestech na magic mouse

Příspěvek od peternet »

Zdravím, už dlouhodobě se mi děje jeden problém - jednou za čas (třeba jendou za 3 týdny) se mi stane, že když udělám v safari gesto na magic mouse - tah jedním prstem z leva do prava (prostě návrat o stránku zpět), tak mi to jakoby zamrzne (nedokáž popsat, koukněte na video záznamu obrazovky níže) a v safari přstanou fungovat všechny gesta. Dokonce i rolovat na stránce musím šipkami.

Dané okno stránky, kde jsem se chtěl vracet gestem zpět je úplně zamrzlé, v nových oknech nefungují gesta.

V jiných prohlížečích, např. v Chrome i v celém systému gesta fungují normálně, jen Safari se zasekává.

Vždy je to stejné - nepomůže restart safari ani restart celého MACu, prostě to takto trvá pár hodin, pak to přestane a zase třeba pár týdnů jede v pohodě.

Tady video zánamu obrazovky: http://rybizak.cz/safariproblem.mov

Dělalo mi to už OSX Mavericks, Safari se od té doby Xkrát aktualizovalo, nyní mám OSX Yosemite a furt to samé. Teď si nejsem 100% jistý, ale myslím, že jsem mezi tím změnil i MAC Mini za novější (dělalo to na starém i novém).

Nevíte co to sakra má být?

EDIT: Tentokrát restart MACu zabral, ale stejně bych to potřeboval vyřešit.
iPhone 6, 64GB, Space Grey / MAC Mini Mid 2011/ Macbook Pro 2011, i7 / Apple TV 3 / iPod shuffle / Time Capsule 2TB

Anndy
Klub čistého iOS
Klub čistého iOS
Příspěvky: 2013
Registrován: úte lis 09, 2010 1:04 pm

Re: Safari - zamrzání při gestech na magic mouse

Příspěvek od Anndy »

Tak skús reinštalovať systém. Alebo nemáš náhodou inštalovaný nejaký doplnok na safari, ktorý by to eventuálne mohol spôsobovať?
iPhone 11Pro Silver 64GB, Telekom SK, bez JB
WATCH 44mm oceľové, Series 4, GPS+LTE
iPad mini 5, 64GB, wifi, SG
MBPro 13" 2018, i5, 16GB, 1TB SSD, Space Grey

matouch350
Klub čistého iOS
Klub čistého iOS
Příspěvky: 573
Registrován: pát dub 09, 2010 5:52 pm

Re: Safari - zamrzání při gestech na magic mouse

Příspěvek od matouch350 »

Nepoužíváš náhodou CleanMyMac?
iPhone 5S 32 GB, iOS 8.2
MacBook Pro Retina 13" Late 2013, 8GB RAM, Yosemite 10.10 GM

peternet
Host
Host
Příspěvky: 106
Registrován: pon črc 01, 2013 5:01 pm

Re: Safari - zamrzání při gestech na magic mouse

Příspěvek od peternet »

Z doplňků využívám jen adblock a ultimate status bar. CleanMyMac nepoužívám.
iPhone 6, 64GB, Space Grey / MAC Mini Mid 2011/ Macbook Pro 2011, i7 / Apple TV 3 / iPod shuffle / Time Capsule 2TB

peternet
Host
Host
Příspěvky: 106
Registrován: pon črc 01, 2013 5:01 pm

Re: Safari - zamrzání při gestech na magic mouse

Příspěvek od peternet »

Pro info, je to nějaký problém přímo s magic mouse. Jednou jsem při tomto problému zkusil vypnout a zapnout a začalo to fičet.
iPhone 6, 64GB, Space Grey / MAC Mini Mid 2011/ Macbook Pro 2011, i7 / Apple TV 3 / iPod shuffle / Time Capsule 2TB

Odpovědět