iMAC 2011 lag

Odpovědět
Goyer
Host
Host
Příspěvky: 85
Registrován: ned pro 28, 2008 1:13 am

iMAC 2011 lag

Příspěvek od Goyer »

Ahoj,
chtel bych poprosit o pomoc nez vyzkousim co si myslim.

Mam iMAC 2011 i5tku s dvema pary RAM jedna 2GB a druha 4GB.

Kdyz jsem mac koupil, ani jsem snad neslysel HDD pracovat, nyni... katastrofa. Sice kdyz vse nacte mac beha jako vino, ale nez to nacte, to je vazne priserny. Po startu klidne 3minuty chroupe a nez vse nacte. Nasledne pri jakekoliv akci, otevreni aplikace treba opet priserne chroupani jako totalne defragmentovany disk na win.
Vim, ze je to dva roky stary stroj, ale vykonove nemam pomocit, ze je neco spatne, jde pouze o ono lagovani.

Osobne si myslim, ze je to systemem - Maverick, drivejsi leopard to sice delal take, ale min. Puvodni co byl original nic.
Mam jit koupit radeji jeden par á 8GB celekem 16GB ci mam nekde ve specializovane prodejne nechat vymenit HDD za treba 4TB misto TB, ktery z cache neumi pracovavat jako nejnovejsi disky a ne jako puvodni?

MOC diky, docela me to sve, jinak je to super stroj :-)

Obrázek

iTukan
Moderator fóra
Moderator fóra
Příspěvky: 3021
Registrován: sob úno 07, 2009 5:54 pm

Re: iMAC 2011 lag

Příspěvek od iTukan »

A co jako první krok ten disk defragmentovat?
 MBPR 16"  iPhone 11 Pro  iPad Pro 11"  iPad Mini 2 4G  ATV 4K  Withings SmarScan

Goyer
Host
Host
Příspěvky: 85
Registrován: ned pro 28, 2008 1:13 am

Re: iMAC 2011 lag

Příspěvek od Goyer »

Ahoj, moc dekuju, ale asi jsem za ta leta naockovany z applu az tak moc, ze jsem mel za to, ze defragmentace u mac neni.
Kde se prosim dela? Jiz googlim a hledam. Na tomto foru o tom nic neni, na prvnich lincich jsem nenasel nic moc, za na idefrag. Cim system udrzujes ty, jak casto, prosim vice informaci.

Dekuji!

edit:
Precetl jsem si o tom zajimavy clanek a v podstate partition, na ktere je system nahrany (muj pripad jedna partiton 1TB) nejde defragmentovat, pokud je na ni system. Cili bud vsechna data presunou jinam a nabootovat z jineho extermiho mac systemu s idefrag a pak to lze pustit, jinak ne.
Soucasne se uvadi, pokud je na hdd stale vice jak 20% volneho mista, neni potreba defrag delat. V mem pripade je to TB disk a pres 500GB volneho mista.

Co si o tom tedy myslis? Potrebuju si dostat na podstatu problemu a tu resit.


Diky!
Naposledy upravil(a) iTukan dne pon pro 30, 2013 6:36 am, celkem upraveno 1 x.
Důvod: nedělej doubleposty, sloučeno

iTukan
Moderator fóra
Moderator fóra
Příspěvky: 3021
Registrován: sob úno 07, 2009 5:54 pm

Re: iMAC 2011 lag

Příspěvek od iTukan »

Prostě bych ten disk defragmentoval, ničemu tím neublížíš. Když to nepomůže, udělal bych zálohu TM, přeinstaloval systém a vrátil zálohu (taky slušná defragmentace). Pokud ani to, začal bych s čistým systémem.
Pokud chceš hledat problém, musíš najít co ten sytém tak dlouho čte, sledovat procesy, které čekají na disk. Napadá mě ještě větší množství fontů... Rozhodně ten problém nevyřešíš větším množstvím paměti (12GB je již celkem dost), když je problém ve čtení z disku.
Já fragmentaci neřeším, mám SSD.
 MBPR 16"  iPhone 11 Pro  iPad Pro 11"  iPad Mini 2 4G  ATV 4K  Withings SmarScan

Odpovědět