Inštalácia Mavericks zamrzne

Odpovědět
Renik
Senior uživatel
Senior uživatel
Příspěvky: 822
Registrován: ned pro 05, 2010 8:53 pm

Inštalácia Mavericks zamrzne

Příspěvek od Renik »

Ahojte, už neviem kde sa mám obrátiť, tak píšem aj sem.

Od včerajška sa snažím spraviť čistú inštaláciu Mavericks, ktorá mi bohužiaľ vždy zamrzne na rovnakom mieste (viď. fotku).
Mavericks som inštaloval z SD karty a skúšal som to aj priamo z netu, vždy mi zamrzne na rovnakom mieste.

Skúšal som:
- verify/repair disk
- formát disku

Najhoršie na tom je, že neviem ako si mám nainštalovať napr. Mountain Lion, keďže inštalačku stiahnutú nemám a do macbooku sa nedostanem, keďže je naformátovaný disk.

Mimochodom mám 1x HDD, 1x SSD spojené do Fusion Drive podľa tohto návodu

Obrázek

Má niekto radu ako teda spojazdním Mavericks alebo aspoň Mountain Lion?

Ďakujem

EDIT:
tak som práve skúsil reset PRAM, aj tak mi to nepomohlo.. Fakt sa neviem ďalej pohnúť :(
MacBook Pro Retina 13” 2016 | 2 GHz Intel Core i5 | 8 GB 1867 MHz LPDDR3 | 256 GB SSD | Intel Iris Graphics 540 | MacOS Sierra
iPhone X 256GB Space Gray
Apple TV 4 64GB

Lincoln Six Echo
Moderator fóra
Moderator fóra
Příspěvky: 3739
Registrován: pát čer 25, 2010 8:53 pm

Re: Inštalácia Mavericks zamrzne

Příspěvek od Lincoln Six Echo »

Nechal jsi to v tom stavu třeba přes noc?
  • iPhone 6s
  • Mac mini (Late 2012) | MacBook Pro (Early 2015)
  • AirPort Extreme 5th gen

Renik
Senior uživatel
Senior uživatel
Příspěvky: 822
Registrován: ned pro 05, 2010 8:53 pm

Re: Inštalácia Mavericks zamrzne

Příspěvek od Renik »

od vcerajsej noci do rana som to takto nechal, nepomohlo to
MacBook Pro Retina 13” 2016 | 2 GHz Intel Core i5 | 8 GB 1867 MHz LPDDR3 | 256 GB SSD | Intel Iris Graphics 540 | MacOS Sierra
iPhone X 256GB Space Gray
Apple TV 4 64GB

cuting
Klub čistého iOS
Klub čistého iOS
Příspěvky: 2259
Registrován: úte čer 07, 2011 8:45 pm

Re: Inštalácia Mavericks zamrzne

Příspěvek od cuting »

Nevím, kde jsi k tomu Maveriksu na SD kartě přišel, ale tam bych viděl problém. Kdo ví kde a kdo ví jak tu kopii na SD udělal...Pokud máš legální 10.8.5 , tak je Maveriks zdarma přes web. Instaluje se , jako update systému z AppStore.

Vidim řešení v nasledujicim postupu

-Restartuj s držením klávesy "alt"
-Vyber "oživovací disk" nebo tak nějak se to jmenuje
-naskočí okno - dole jdi do diskových utilit a sformátuj-smaž disk
Pozor- do těch utilit nechoď z normálního systému, jen z tohoto disku !
-Po sformatování se vrať o krok zpět do okna nabídky utilit a zvol instalaci nového systému. Je to tuším třetí řádek.Pravděpodobně ti to nabidne 10.8 , ale to nevadí. Stáhni, nainstaluj a po naběhnutí udělej z aktualizace (pod jablíčkem v horní liště update do 10.8.5. Po updatu a opakovanem spuštění ti AppStore a nebo v aktualizaci pod jablíčkem poté nabídne update do 10.9 - Maveriksu.
Je to na půl dne a chce to rychlý internet, ale jinou cestu nevidím.

Jinak, pokud máš někde zálohu tvých dat, na externím disku, tak tu přes pruvodce obnovení dat musíš udělat ještě před updatem do Maverisku !!! Ta data jsou pravděpodobně udělaná v 10.8.5 a nebo nižším a pokud je neobnovíš v 10.8.5, tak pak s nimi budeš mít problémy je dostat do Maveriksu.
Vice neporadím
 Apple hračky 

Renik
Senior uživatel
Senior uživatel
Příspěvky: 822
Registrován: ned pro 05, 2010 8:53 pm

Re: Inštalácia Mavericks zamrzne

Příspěvek od Renik »

v prvom poste som pisal, ze som skusal instalaciu aj z netu. Legalny OS X mam a vzdy som mal. Co sa tyka SD karty, spravil som si bootovaciu kartu pre Mavericks podla xx navodov, ktore su na nete a ktore su funkcne s tym rozdielom, ze v navodoch je USB kluc. Mountain Lion som instaloval takisto z sd karty a nemal som najmensi problem..
MacBook Pro Retina 13” 2016 | 2 GHz Intel Core i5 | 8 GB 1867 MHz LPDDR3 | 256 GB SSD | Intel Iris Graphics 540 | MacOS Sierra
iPhone X 256GB Space Gray
Apple TV 4 64GB

cuting
Klub čistého iOS
Klub čistého iOS
Příspěvky: 2259
Registrován: úte čer 07, 2011 8:45 pm

Re: Inštalácia Mavericks zamrzne

Příspěvek od cuting »

Ptal jsi se, odpověděl jsem, jak nejlépe umím. Tak se na mne nezlob... :(
 Apple hračky 

Renik
Senior uživatel
Senior uživatel
Příspěvky: 822
Registrován: ned pro 05, 2010 8:53 pm

Re: Inštalácia Mavericks zamrzne

Příspěvek od Renik »

vyriesene! dal som preskocit prihlasenie apple/icloud uctom, ktore sa zobrazi po nainstalovani osx a uz to ide fajn. Dodatocne som sa k apple prihlasil cez nastavenie v maverickse :)
MacBook Pro Retina 13” 2016 | 2 GHz Intel Core i5 | 8 GB 1867 MHz LPDDR3 | 256 GB SSD | Intel Iris Graphics 540 | MacOS Sierra
iPhone X 256GB Space Gray
Apple TV 4 64GB

Odpovědět