přejmenování uživatele

Odpovědět
kotelník
iPhonefil
iPhonefil
Příspěvky: 2935
Registrován: úte čer 30, 2009 3:00 pm

přejmenování uživatele

Příspěvek od kotelník »

prosím poraďte mi, jak změnit jméno uživatele, ale opravdu všude. Vytvořil jsem v ryhclosti profil "nový", který nyní používám primárně a je jako správce, pak jsem ho ve volné chvíli přejmenoval, nicméně pořád se na určitých místech tváří jako "nový". Například když otevřu Macintosh HD, tak zde je pořád tento název a nevím, jak to opravit, pravým tlačítkem tam tato možnost pochopitelně není. Děkuji za pomoc
Macbook pro Retina 2015, 13" 256GB, 8GB RAM
iPhone 6S space gray, 64GB

Marthin
iPhone expert
iPhone expert
Příspěvky: 1238
Registrován: pon bře 09, 2009 11:42 am

Re: přejmenování uživatele

Příspěvek od Marthin »

Nastavení - Uživatelé a skupiny - Klikni pravým na uživatele vlevo v seznamu a zvol Pokročilé volby...
Dostaneš tuhle tabulku:
https://discussions.apple.com/message/19266000#19266000

kotelník
iPhonefil
iPhonefil
Příspěvky: 2935
Registrován: úte čer 30, 2009 3:00 pm

Re: přejmenování uživatele

Příspěvek od kotelník »

tak toto nepomohlo, prepsal jsem, ale zustalo stejne. I po restartu :-(

zkoušel jsem i na druhém macbooku, kde je stejný problém již několik let a je to to samé. v Macintosh HD je stále složka s původním názvem. Asi to nejde no :/

edit

Nikdo nevi?
Naposledy upravil(a) jackherrer dne čtv čer 13, 2013 9:38 am, celkem upraveno 1 x.
Důvod: kdyby vedel tak ti da vedet, pro proste nedelej doubleposty..
Macbook pro Retina 2015, 13" 256GB, 8GB RAM
iPhone 6S space gray, 64GB

tahoslim
Host
Host
Příspěvky: 18
Registrován: pát říj 14, 2011 7:18 pm

Re: přejmenování uživatele

Příspěvek od tahoslim »

===
Vsetky veci v tomto howto berte na vlastne riziko. Neberiem zodpovednost za mozne problemy. Moze sa stat, ze dojde este niekde k nesuladu a bude to treba trobleshootovat. Bohuzial, OS X tieto veci velmi neulahcuje. Pokial nemate aspon nejake skusenosti s terminalom, doporucujem odzalohovat data na externy disk, vytvorit noveho uzivatela a nahrat ich do jeho domovskeho adresara!
===

Zmena short name uzivatela (tj. to, co vyskoci po zadani "whoami", pripadne, to co piseme do login okna ako uzivatel atd…)

user1 = povodne short name uzivatela
user2 = nove short name uzivatela

Odlogovat uzivatela, prihlasit sa ako root.
Potom v terminali:

Kód: Vybrat vše

dscl . -change /Users/user1 RecordName user1 user2
dscl . -change /Users/user2 NFSHomeDirectory /Users/user1 /Users/user2
cd /Users
mv user1 user2


Odhlasit roota, prihlasit sa s novym uzivatelskym menom.

kotelník
iPhonefil
iPhonefil
Příspěvky: 2935
Registrován: úte čer 30, 2009 3:00 pm

Re: přejmenování uživatele

Příspěvek od kotelník »

no ono by to šlo vyřešit více blbuvzdorně a to tak, že prostě všechno přetahám do druhého účtu, který správně pojmenuji a ten vadný smažu, bohužel ale se mi to nechce takto dělat, protože je to opruz - vše znova nastavit, instalovat win do parallels atd je opičárna, která mě od tohoto odrazuje. Nechápu proč to normálně nejde, to je chyba docela velká a myslím, že i zbytečná :-(
Macbook pro Retina 2015, 13" 256GB, 8GB RAM
iPhone 6S space gray, 64GB

Odpovědět