Fotografie z fotoaparátu

Odpovědět
sony123
Senior uživatel
Senior uživatel
Příspěvky: 752
Registrován: úte srp 19, 2008 9:30 am

Fotografie z fotoaparátu

Příspěvek od sony123 »

Caute, dajú sa nejako prezerat fotografie z pripojeného fotoaparátu bez nutnosti importovať (sťahovať fotografie na disk?)
Mám Macbook Air. Fotoaparát má CF karty.
Po pripojení fotoaparátu káblom mi ho neuáže ako iný disk, ale otvorí mi Image capture pomocou ktorého môžem akurát importovať tie fotografie, čiže ich kopčiť na disk.
Ide o velké množstvá GB. Ratšej by som si ich prezrel z karty a potom stahol tie ktoré chcem na úpravu.

Ďalšia vec ktorá s týmto súvisí, ako tieto fotografie prekopýrujem z pripojeného fotoaparátu na externý disk, v ktorom chcem mať knižnicu fotografií pre lightroom prípadne iné programy. Bez nutnosti to hnať cez 128 SSD mojeho Airu.

Ďakujem

kotelník
iPhonefil
iPhonefil
Příspěvky: 2935
Registrován: úte čer 30, 2009 3:00 pm

Re: Fotografie z fotoaparátu

Příspěvek od kotelník »

a je problém je překopírovat (zas tak dlouho to netrvá) a následně promazat a projít? Příjde mi to jako škrabání se za levým uchem pravou nohou :lol:
To ti vyřeší i následné kopírování na ext hdd.
Ale neříkám, že to nejde, sám fotím jen iPhonem, takže to mám velmi jednoduché přes fotostrým v iPhotu...
Macbook pro Retina 2015, 13" 256GB, 8GB RAM
iPhone 6S space gray, 64GB

Pr3dator
Senior uživatel
Senior uživatel
Příspěvky: 996
Registrován: stř zář 15, 2010 7:28 pm

Re: Fotografie z fotoaparátu

Příspěvek od Pr3dator »

Kotelnik: Ale on môže fotiť nejakou zrkadlovkou s rozlíšením niekoľko násobne väčším ako je 8 MPix iPhonu, ešte k tomu do RAWu, prípadne RAW+jpeg takže jedna jeho fotka môže mať 50MB. A dnešné ceny p. kariet sú také nízke, že kľudne môže mať aj 64GB kartu a minimálne 32GB určite má, takže aby mal 1/4 až 1/2 disku vždy voľného, je asi celkom nereálne a zbytočné.
[Návod] Ako zisťovať aktuálne info o JB
____________
Moje zariadenia:
-iPhone 5S 16GB Space Gray - iOS 7.1
-iPad Mini with Retina display 32GB Space Gray - iOS 7.1
-MacBook Air 13" 2014 - OSX Mavericks

iTukan
Moderator fóra
Moderator fóra
Příspěvky: 3021
Registrován: sob úno 07, 2009 5:54 pm

Re: Fotografie z fotoaparátu

Příspěvek od iTukan »

Pořiď si čtečku karet a máš po problému. A pokud tvůj MBA ma USB3, tak čtení bude rychlejší než přímo z foťáku. Osobně používám tuto čtečku a jsem spokojený http://www.mironet.cz/kingston-fcrhs3-c ... +dp161917/.
 MBPR 16"  iPhone 11 Pro  iPad Pro 11"  iPad Mini 2 4G  ATV 4K  Withings SmarScan

sony123
Senior uživatel
Senior uživatel
Příspěvky: 752
Registrován: úte srp 19, 2008 9:30 am

Re: Fotografie z fotoaparátu

Příspěvek od sony123 »

koleník mám Canon 5D Mark II a fotím do RAW + JPG a to sú hodne velké súbory. Na jeden šup kludne tretina disku.
Na windowse sa to dá priamo dať kopírovať na externý. Ono to trvá nejaký ten čas a robiť jednu vec 2x po dajme tomu pol hodine je dosť.

Čítačku nemám. Ani nejako neplánujem ťahať zo sebou ďalšiu krabicu. USB 3 áno.

To fakt nič nie je? Prečo mi to neukáže ako ďalší disk, tak ako ostatné prístroje? Na windowse normálne ukáže ako disk.

Plus tým kopírovaím tolkých dát, často a zbytočne sa opotrebúva SSD, nie? Kamošovi takto odišlo jedno minulý týždeň.
Naposledy upravil(a) sony123 dne ned bře 24, 2013 9:43 am, celkem upraveno 1 x.

Uživatelský avatar
rony
Klub čistého iOS
Klub čistého iOS
Příspěvky: 19653
Registrován: pát pro 14, 2007 12:37 am

Re: Fotografie z fotoaparátu

Příspěvek od rony »

a iPhoto neukazuje pripojene zariadenie? mne ano.

dnes tie citacky nie su velke. ak vlacis zrkadlovku ani si ju nevsimnes :) http://www.dagaanbiedingsms.nl/media/pr ... writer.jpg

sony: kopírovať, kopírovať, kopírovať, kopírovať, kopírovať, kopírovať, kopírovať, kopírovať. Mäkké i.
/\/\ /\ > /\ / Facebook skupina Uživatelé Apple Watch a fb.com/forum.iphone.cz
 mac mini  iPhone  4  5S  X  13 Pro  iPad Pro  Pencil  TV4  HomePod  WATCH  AirPods

sony123
Senior uživatel
Senior uživatel
Příspěvky: 752
Registrován: úte srp 19, 2008 9:30 am

Re: Fotografie z fotoaparátu

Příspěvek od sony123 »

iPhoto riešim v inej téme, že mi ho neponúka stiahnuť free :(
Ale aj tam predpokladám treba najskôr importovať fotky na disk a ptoom s nimi je možné ďalej robiť, alebo to už ide ok?

Zaújmalo by ma, ako je to s tým disko, takéto časté kopírovanie velkých objemov dát im asi nerobí dobre, že?


EDIT: ja potrebujem čítačku na CF karty tie sú dosť väčšie :)

iTukan
Moderator fóra
Moderator fóra
Příspěvky: 3021
Registrován: sob úno 07, 2009 5:54 pm

Re: Fotografie z fotoaparátu

Příspěvek od iTukan »

Komu neni rady, tomu neni pomoci... ;)
I kdyz ten Canon pripojis jak potrebujes a teoreticky nebude stahovat data do pocitace, tak porad pojede dost pomalu nacteni jakekoliv fotky, diky USB2. Kdyby sis nechal poradit a poridil tu ctecku na USB3, tak ty fotky muzes prohlizet normalne finderem primo z te karty a nemusis je nikam kopirovat. Jestli resis asi 50g ctecku a jei romery na tahani k fotovybave zrcadlovky, mel sis koupit kompakt. ;) Ja ctecku z brasny ani nevyndavam a to taham 1D MKIII, ktery je o dost vetsi a tezsi nez 5D. ;)
Pokud jde o SSD, tak ano, caste prepisovani velkeho objemu dat mu skodi. Soucasne disky, pri prepsani cca 100GB denne vydrzi bez chyby asi deset let. :)

Tady mas ctecku treba 7x6cm, coz neni moc... ;) http://www.alza.cz/emtec-all-in-1-usb-3-0-d391447.htm
 MBPR 16"  iPhone 11 Pro  iPad Pro 11"  iPad Mini 2 4G  ATV 4K  Withings SmarScan

sony123
Senior uživatel
Senior uživatel
Příspěvky: 752
Registrován: úte srp 19, 2008 9:30 am

Re: Fotografie z fotoaparátu

Příspěvek od sony123 »

Ale jasné, veď ok, ja ju kúpim len som nechcel ďalšie zariadenie, keď to inak nejde tak dobre.
Ja si rád nechám poradiť. :)

EDIT: beriem túto http://www.alza.sk/hama-slim-superspeed ... .htm#popis snáď bude ok :)

Nemôže sa stať, že by ju OS X neprečítal?

bedo.
Senior uživatel
Senior uživatel
Příspěvky: 704
Registrován: sob kvě 29, 2010 11:04 am

Re: Fotografie z fotoaparátu

Příspěvek od bedo. »

To už v Image Capture zrušili možnosť vyberania obrázkov? Pokiaľ si dobre pamätám, bývalo tam "All" a "Some" a pri druhej voľbe sa potom zobrazili náhľady a dalo sa označiť, ktoré obrázky sa majú stiahnuť.

Každopádne čítačka a nastavenie importu cez Lightroom bude lepšia možnosť.

sony123
Senior uživatel
Senior uživatel
Příspěvky: 752
Registrován: úte srp 19, 2008 9:30 am

Re: Fotografie z fotoaparátu

Příspěvek od sony123 »

Náhlady sú, ale iba také malé, nedajú sa normálne otvoriť. Vybrať si môžeš, ktoré obrázky chceš.

jeenik
Klub čistého iOS
Klub čistého iOS
Příspěvky: 1123
Registrován: ned úno 08, 2009 5:20 am

Re: Fotografie z fotoaparátu

Příspěvek od jeenik »

fotím zrcadlovkou a ukládám fotky JPG+RAW. Na cestách si to zálohuji na iPAD, uloží se obě verze, na wifi se to pak překlopí do iCloudu. Teď bych se rád zbavil té fotky v RAW, neporadí někdo jak to na Macbooku provést? Fotka je tam vidět jen jednou, můžu přepínat mezi zobrazením RAW a JPG, ale vyselektovat jen RAWy nějak nejde, natož abych je selektivně odmazal....

Odpovědět