Vlastnosti viacerych suborov alebo adresarov

Odpovědět
tapert

Vlastnosti viacerych suborov alebo adresarov

Příspěvek od tapert »

Zdravim, som viac-menej novy uzivatel mac osx (od vianoc) a chcem sa opytat taku zakladnu, mozno banalnu otazku: je mozne nejako ukazat vlastnosti alebo minimalne zistit velkost viacerych oznacenych suborov alebo adresarov? Lebo napr, ked oznacim cez cmd 3 subory a dam pravym tlacidlom (alebo klavesami cmd+i) informacie, tak mi otvori 3 okna s informaciami. Zatial, ked potrebujem zistit napr. velkost takto niekolko oznacenych adresarov alebo suborov, tak ich zhromazdim do jedneho adresara a potom pozriem infomacie, verim, ze je aj iny postup, jednoduchsi. Dakujem. P.S.: ospravedlnujem sa, ze pisem sem, ak existuje sekcia pre novacikov a lamy, dakujem.

DD_
iPhone expert
iPhone expert
Příspěvky: 1321
Registrován: čtv srp 12, 2010 12:48 pm

Re: Vlastnosti viacerych suborov alebo adresarov

Příspěvek od DD_ »

Tohle umi treba ForkLift - byl jeden cas v AppStoru za 1$. Tedka je jeho cena troska jinde :(.
---
iPhone 7
iPad Mini Retina / iPad Pro 9.7" + Apple Pencil
Macbook Pro 13" 2017
iMac 21.5" late 2012
Apple Watch 3 Sport 42mm

tapert

Re: Vlastnosti viacerych suborov alebo adresarov

Příspěvek od tapert »

hm... tak toto som trosku sklamany, ze osx nedokaze takuto vec automaticky v zaklade, vsak to je viac menej podstatna zalezitost. :-( dakujem

tapert

Re: Vlastnosti viacerych suborov alebo adresarov

Příspěvek od tapert »

znova po par mesiacoch pouzivania osX ML som sa posunul dalej a zistil som ako sa daju jednoducho zistit vlastnosti viacerych objedktov, vid. :

http://www.macworld.com/article/2044195 ... tk.rss_all

v skratke: cmd+control+I

ls8
Starý pes fóra :)
Starý pes fóra :)
Příspěvky: 11456
Registrován: pát črc 11, 2008 6:52 pm

Re: Vlastnosti viacerych suborov alebo adresarov

Příspěvek od ls8 »

Super, díky za tip! :good:
iPhone XS 64GB | MacMini 2018 | MacBook Pro 15 2013

Odpovědět