Mail: Písmo v těle emailu

Odpovědět
RadimT
Host
Host
Příspěvky: 28
Registrován: sob led 15, 2011 9:11 pm

Mail: Písmo v těle emailu

Příspěvek od RadimT »

Zdravím,

prosím o radu.

Nastavit font v těle emailu si nastavit umím. Jenže mám v Macu zaveden i MS Exchange účet (i v Mailu) a pokud píšu email z exchangového účtu na kolegův email (který je taky na exchangi) tak mu příjde email s písmem Times New Roman, i když mám v aplikaci nastavenou Calibri. Ne že by mě tím Mrkvosoft překvapil :no: , ale nemůžu přijít na řešení a je to na ostudu, když někomu píšete email a příjde mu v takovém škaredém písmu... :wink:

Zvláštní je, že podpis si font udrží...

Pokud posílám email na jiné poštovní servery (google, jiné poštovní servery), tak je celé tělo mejlu v pohodě.
    iPod Touch 2nd Gen 8GB 2010
    iPhone 3G 8GB 2011
    iPhone 4 8GB 2011-2012
    iPad2 16GB 3G 2011-současnost
    MacBook Air 13" 128GB 2012-současnost
    iPhone 5 16GB 2012-současnost

MiGR
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 343
Registrován: pát úno 05, 2010 9:23 am

Re: Mail: Písmo v těle emailu

Příspěvek od MiGR »

Potiz je v tom ze Mail nenastavuje font do emailu i kdyz to je v nastaveni. Proste je to jen vizualni vec pri psani mailu. Jedine reseni ktery mi funguje je toto:
- vytvorit podpis ktery zacina 3 prazdnymi radky
- cely podpis vybrat a nastavit mu font treba Arial 12 / Calibry 12 / Tahoma 12
- pri psani mailu pouzit tento podpis a zacit psat na druhem radku a pak ten prvni prazdny smazat

Vim je to reseni kolem hlavy ale celkem to funguje. Bohuzel to ne moc dobre funguje s velikosti fontu.

Dalsi detaily lze dohledat pres Google.

valhala
Host
Host
Příspěvky: 15
Registrován: úte dub 26, 2011 11:47 pm

Re: Mail: Písmo v těle emailu

Příspěvek od valhala »

Uff.. trápím se s tím už léta, ale psát zprávy do podpisu mě nikdy nenapadlo. Je fakt. že tohle nemá Mail dlouho řešené

MiGR
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 343
Registrován: pát úno 05, 2010 9:23 am

Re: Mail: Písmo v těle emailu

Příspěvek od MiGR »

Toto ma Apple absolutne nedoresene. V nastaveni font lze nastavit ale to jen pro zobrazeni. Vlastni html body se pak posle bez nastaveneho fontu a vetsina ostatnich mail klientu to chape jako Times New Roman a jeste silene velike. Aspon ze to funguje pres ten podpis a maily pak nevypadaji jak z 80 tych let.

Kazdopadne cely problem a reseni lze dohledat pres Google. Stejne jsem to udelal ja a tip s podpisem dal jsem. Napad tedy neni muj. Jen jsem to neumele prelozil.

RadimT
Host
Host
Příspěvky: 28
Registrován: sob led 15, 2011 9:11 pm

Re: Mail: Písmo v těle emailu

Příspěvek od RadimT »

Díky za navedení. Opravdu to funguje, pokud "píšu do podpisu". Zajímavý je, že to zase má co dělat s MS produktem... :D
    iPod Touch 2nd Gen 8GB 2010
    iPhone 3G 8GB 2011
    iPhone 4 8GB 2011-2012
    iPad2 16GB 3G 2011-současnost
    MacBook Air 13" 128GB 2012-současnost
    iPhone 5 16GB 2012-současnost

PunkBoy

Re: Mail: Písmo v těle emailu

Příspěvek od PunkBoy »

nepoznate niekto nahodou nejaky font ktory by takisto fungoval v Mail ale podobal by sa na pisane pismo? diky

@solokaprik
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 305
Registrován: čtv kvě 31, 2012 2:48 pm

Re: Mail: Písmo v těle emailu

Příspěvek od @solokaprik »

Mohu se zeptat když si nastavim emaily (gmail a seznam) v Mail klientovy v iMacu, jak nastavím aby na obouch účtech psal svým zvoleným písmem?

Díky.
Apple iPhone 5 16GB - black
Apple iPad Mini 16GB wifi - black
Apple iMac 21,5" (late 2012)

Odpovědět