MobileMe - popis služby

Odpovědět
Zedjunior

MobileMe - popis služby

Příspěvek od Zedjunior »

MobileMe

Služba MobileMe je náhrada za .Mac a nynější členové .Mac budou nyní automaticky přesunuti na MobileMe.

Obrázek

MobileMe v kostce
Úložiště
- 20GB online úložiště vašich dat

Mail
- email (něco@me.com)
- přijatá zpráva je odeslána ihned na všechny zařízení (Mac, iPhone, PC)

Adresář
- kontaktní adresář
- pokud změním například jméno kontaktu na iPhone, nebo nějaký nový přidám, objeví se mi ihned na všech ostatních zařízeních (Mac, iPhone, PC)

Kalendář
- opět při změně nějakého plánu v kalendáři třeba na PC se změna automaticky projeví i na ostatních zařízeních

Galerie
- veřejní galerie
- velmi pěkné prostředí (CoverFlow, Ajax, apod.)
- fotografie nahráváme buď přes prohlížeč nebo synchronizací v iPhoto na Macu

iDisk
- vzdálený disk přístupný přes webový prohlížeč
- sdílení souborů

Web 2.0
- webové stránky 2.0

Prvních 60 dní bude zadarmo na vyzkoušení!

99$/rok
rodinný balíček $149/rok

Přehrát video o této službě
Naposledy upravil(a) Zedjunior dne úte čer 10, 2008 4:54 pm, celkem upraveno 5 x.

_Boss_
Host
Host
Příspěvky: 109
Registrován: stř dub 16, 2008 11:23 am

Re: MobileMe

Příspěvek od _Boss_ »

a jeste si zapomnel dodat, ze prvnich 60 dni bude zdarma na vyzkouseni...
Have you tried turning it off and on again?
[ iPhone 2G 16GB @ FW 3.0 ]
[ iPad wifi 16GB @ FW 4.2 ]
[ iPhone 4S 32GB @ FW 7.0.6 ]

Julek
Administrator
Administrator
Příspěvky: 9848
Registrován: pát říj 12, 2007 9:32 pm

Re: MobileMe

Příspěvek od Julek »

zede dobře napsané, dal jsem to do novinek na iphone.cz.. díky

Respektujte pravidla, pak si u mě můžete stěžovat na moderátory.


Obrázek

caesar
Senior uživatel
Senior uživatel
Příspěvky: 777
Registrován: pon úno 11, 2008 5:37 pm

Re: MobileMe

Příspěvek od caesar »

jednoduše se stačí podívat na video http://www.apple.com/mobileme/guidedtour/index.html?size=medium dle mého drahé. Google služby mi nabízejí to samé (až na ten disk) a zdarma. Automatickou aktualizaci zajistí programy třetích stran (také zdarma).
Kdyby to nestálo sto dolarů, jdu do toho, už jen z důvodu, že používám maca, ale takhle je to zajímavé spíš pro menší podnikové týmc místo exchange serveru.

Julek
Administrator
Administrator
Příspěvky: 9848
Registrován: pát říj 12, 2007 9:32 pm

Re: MobileMe

Příspěvek od Julek »

ber to tak že by jsi dal 99 korun ročně .. ale nejsme v USA bohužel ..

Respektujte pravidla, pak si u mě můžete stěžovat na moderátory.


Obrázek

Zedjunior

Re: MobileMe

Příspěvek od Zedjunior »

V Čechách .Mac je (2720,-/rok), automaticky se to změní na MobileMe
Naposledy upravil(a) Zedjunior dne úte čer 10, 2008 5:20 pm, celkem upraveno 1 x.

caesar
Senior uživatel
Senior uživatel
Příspěvky: 777
Registrován: pon úno 11, 2008 5:37 pm

Re: MobileMe

Příspěvek od caesar »

nekdo tvrdil, ze tu nebude?

Zedjunior

Re: MobileMe

Příspěvek od Zedjunior »

Ne, nic nenamítám :P

JaRda

Re: MobileMe

Příspěvek od JaRda »

no hele a myslite ze to pujde pouzivat offline?
100 dolaru taky davat nechci, ale ta wifi synchronizace se mi fakt libi, protoze iPhone vetsinou moc v kolibce neposedava:)

Taky je mozny ze to pujde jenom na fw 2.0 co...
Uz aby toho novyho iPhona rusaci koupili a zacali pracovat na plny verzi pwnage Tool 2.0 :oops:

_Boss_
Host
Host
Příspěvky: 109
Registrován: stř dub 16, 2008 11:23 am

Re: MobileMe

Příspěvek od _Boss_ »

a jak si predstavujes, ze tahle webova sluzba, ktera bezi na apple serverech, bude fungovat off-line?
Have you tried turning it off and on again?
[ iPhone 2G 16GB @ FW 3.0 ]
[ iPad wifi 16GB @ FW 4.2 ]
[ iPhone 4S 32GB @ FW 7.0.6 ]

JaRda

Re: MobileMe

Příspěvek od JaRda »

aplikace ktera lokalne synchronizuje pocitac s iphonem a pocitac potom se serverama?
nebo je taky fakt ze to mozna bude udelany iPhone rovnou na servery a odtud pak do kompu,ale to by byla dost skoda..
na tohle se prave ptam.

caesar
Senior uživatel
Senior uživatel
Příspěvky: 777
Registrován: pon úno 11, 2008 5:37 pm

Re: MobileMe

Příspěvek od caesar »

A co se mrknout na to video, co jsem na nej daval link?

JaRda

Re: MobileMe

Příspěvek od JaRda »

Sorry :wink:

Tomas84

Re: MobileMe

Příspěvek od Tomas84 »

caesar píše:jednoduše se stačí podívat na video http://www.apple.com/mobileme/guidedtour/index.html?size=medium dle mého drahé. Google služby mi nabízejí to samé (až na ten disk) a zdarma. Automatickou aktualizaci zajistí programy třetích stran (také zdarma).
Kdyby to nestálo sto dolarů, jdu do toho, už jen z důvodu, že používám maca, ale takhle je to zajímavé spíš pro menší podnikové týmc místo exchange serveru.

Tak toto by ma naozaj zaujímalo, ako sa to dá v praxi urobiť. Veľmi som totiž rozmýšlal nad tým, či si .me mám kúpiť a kedže som nevedel o žiadnej inej alternatíve zadarmo, tak by som to bral. Ale ak by niečo fungovalo rovnako dobre zadarmo, tak sem s tým!!!

watterman

Re: MobileMe

Příspěvek od watterman »

Funambol?

http://www.touchpodium.com/2008/06/11/f ... -mobileme/

Nezkoušel jsem. Ovšem Me.com má tu výhodu že je to od Apple a tedy můžete čekat bezproblémovou synchronizaci s iPhone a navíc Me bude již v základě firmware - např ona nabídka ve Photos když chceš něco dělat s fotkou...

Tomas84

Re: MobileMe

Příspěvek od Tomas84 »

Tak som si to akurát nainstaloval. Neviem posúdiť zatiaľ sa v tom moc nevyznám, ale už na prvý pohlad vidím, že je to vzdialené .me (teda aspon toho videa, čo som videl). Vo Funambol si len z outlooku prenesieš kontakty a kalednár na web a na iphone ich potom môžeš cez Web prezerať. To má trocha daleko od synchronizácie. Možno sa mýlim, ale iné funkcie som zatial nenašiel.

Almi
Starý pes fóra :)
Starý pes fóra :)
Příspěvky: 1052
Registrován: pon pro 10, 2007 7:12 pm

Re: MobileMe

Příspěvek od Almi »

aplikáciu Funambol si musíš ešte stiahnúť aj do iPhone. Predtým však musíš byť registrovaný na webe.
Potom vieš prostredníctvom iPhone synchronizovať napr. kontakty
iPhone X space gray 64 GB,
Apple Watch 44mm space gray,
MacBook white 2.1GHz, OS X Lion 10.7.5
iPhone.cz

zabrodsk

Re: MobileMe

Příspěvek od zabrodsk »

Nikde se mi nepodarilo najit zda bude mozne na MobileMe pouzivat vlastni domenu. Jako, ze bych si ji na ne presmeroval a mel email addresu s vlastni domenou @nesnasimpraci.cz.

Silne o tom pochybuji, ze to pujde.

Dusan

coolll.sk

Re: MobileMe

Příspěvek od coolll.sk »

Podla mna je to dost draha vecicka

mnoho vyhod to nema az na ten priestor a maily ale za 99USD rocne je to dost

Synchronizacia podla mna pojde v buducnosti trebars i cez google

Diablo

Re: MobileMe

Příspěvek od Diablo »

Ta cena je pro nas Evropany opravdu myslim hodne prehnana , nevim jak se to chytne ale prijde mi to celkem silene. Google nabizi prakticky stejne sluzby zdarma. Jedine ta kapacita tech 20 GB . Ale popravde kdo z vas potrebuje vice jak 5 GB na Mailovou stranku Kalendar a kontakty. Galerie a Fotky se daji ukladat take zdarma na konkurencni servery.

Flames666

Re: MobileMe

Příspěvek od Flames666 »

no pravdupovediac si radsej spravim doma Exchange server :D... v pripade ze nebudu ziadne programy od 3 stran tak v tom nevidim problem... alebo mozno sa plisty budu dat prepisat tak aby to odosielalo aj na ine servery... ako me.com nevidim problem... zo do teraz som si myslel ze Microsoft su "hajzli" ktori zdieraju ludi ale teraz meni nazor to to miesto by bez problemov zaplnil aj apple... ved si staci zobrat priklad ked nasli ze existuje instaler tak vymysleli ako na tom zarobit... do iTune nedali spetnu sync z PC aby zase mohli zarobit... kupis si iPhone a nasledne si ho musis este aj aktivovat officialne(neviem ci za nejaky poplatok alebo nie)... nespravili btuetooth aby mohli zarabat na hudbe...

coolll.sk

Re: MobileMe

Příspěvek od coolll.sk »

Nepoznate niaku alternativu exchange serveru na linux?

UPDATE:
Nasiel som server podobny MS exchange serveru
KOLAB - http://www.kolab.org
Potom si staci dat do Tunderbirdu plugin Lightning
a plugin synckolab http://www.gargan.org/extensions/synckolab.html

ale s iP to treba este doriesit, neviem ako to bude s tymi Push Mail, Push contacts, ...
najlepsie by bolo keby sa spravila emulacia MS exchange serveru a mame vlastne MobileMe :D

PS: sorry za mensi OT

Pantani
patron iPhone.cz
patron iPhone.cz
Příspěvky: 908
Registrován: ned úno 10, 2008 1:50 pm

Re: MobileMe

Příspěvek od Pantani »

coolll.sk: nevím, jestli ses už to samý nesnažil říct, ale mě ten balík přijde kapku mimo. Sice se dá synchronizovat server s jinýma programama, ale jen přes SyncML, což dle mého není push a o push jsem na tom webu nic nenašel. Ale třeba jsem jen špatně hledal...

Pokud ti staci SyncML klient, tak pak mě napadá jedině http://nexthaus.com/products_b_iphone.html. Ptal jsem se jich na podpoře, jestli podporujou 2way synchronizaci a jestli to lze provozovat přes GPRS/EDGE nebo jen přes wifi. Obě odpovědi pozitivní, počítám, že jestli budou podporovat iPhone 2, tak to nějak vyzkouším - mají tam trial.
Ale taky to není žádnej push :(
Pište vaše požadavky ohledně iOS na iPhone feedback popř. iPad feedback a k iCloud na iCloud feedback, jinak si tu nestěžujte že to něco neumí

whisky96
Starý pes fóra :)
Starý pes fóra :)
Příspěvky: 980
Registrován: stř úno 13, 2008 9:47 pm

Re: MobileMe

Příspěvek od whisky96 »

mne naopak ten balik vobec mimo nepripada...

ak sa na to pozerate len cez to kolko je tam dat a za aku cenu, tak nepoviem, ale na celom mac.com ci me.com je uzasna prave ta genialne jednoducha integracia z aplikaciami v macu... rozbehnut cez iweb beziacu stranku s blogom je vecou minut...
nemam problem platit za veci, ktore sa mi pacia a som si isty ze za mobile.me si zaplatim znovu (terzz ho budem mat asi pol roka zdarma, nakolko som platiacim zakaznikom mac.com)

lout

Re: MobileMe

Příspěvek od lout »

ja to mam na vyzkouseni tech 60 dni pripada me to docela ok pri soucasnym kurzu za dolar to vychazi 1500 ale bohuzel po cechovy chtej 89euro +dan coz je o trochu vic docela se me to liby jak je to udelany bral bych to ale ma to bohuzel jednu nevyhodu pokavad si date stahovat jine email schranky xxx@modomena.cz (umi je i automaticky radit do slozek ktere si vytvorite) a budete na tento email odpovidat priradi jako odesilatele xxx@me.com a ne xxx@vasedomena.cz coz se me zda hodne nestastny jinak vsechno pracuje jako na videou samozrejme to berte z rezervou je to alpikace na webu a ne na lokalnim disku rad bych ji doporucil vsem co maji vic jak 3 masinky kde maj email kalendar atd a chtej to mit synchronizovani a nevadi jim nedostatek co sem popisoval

Pantani
patron iPhone.cz
patron iPhone.cz
Příspěvky: 908
Registrován: ned úno 10, 2008 1:50 pm

Re: MobileMe

Příspěvek od Pantani »

whisky96 píše:mne naopak ten balik vobec mimo nepripada...


"mimo" jsem psal o tom balíku kolab.org, ne o mobile.me - ten se mi líbí, jen mi chybí synchronizace poznámek
Pište vaše požadavky ohledně iOS na iPhone feedback popř. iPad feedback a k iCloud na iCloud feedback, jinak si tu nestěžujte že to něco neumí

lout

Re: MobileMe

Příspěvek od lout »

Almi : citácia a jeden post zmazané. prečítaj si FAQ ako správne citovať a editovať svoje príspevky. tentokrát som edit urobil za teba. nabudúce ti to už ale zmažem.


ja tam v mobileme mam sync Notes


Edit: tak doplnim z uctu me blokli apple za mobileme 2 883,93kc coz je dost prehnany tim padem po 60 dnech koncim kdyby to bylo tech 100 dolacu (1500) kc tak bych do toho sel

MilaZet

Re: MobileMe

Příspěvek od MilaZet »

Tak jsem si netrpelive aktivoval "Mobile Me" - je to fakt designove moc hezky, stejne prehledny jako iPhone a doufam, ze i prakticky s novym fw 2,0 - akorat nevim jakou maji zkusenost ostatni, ale me to zatim neumi cist hacky v odchozim mailu ?!?!? Prichozi Mail je naprosto v pohode. Zatim jsem pochopil (podle formatu tel. cisel), ze to umi Anglicky, Francouzky, Nemecky a Japonsky.......

lout

Re: MobileMe

Příspěvek od lout »

prosim kdo tady ma zaplaceny mobileme ne test ::potreboval bych vedet kdyz se posle na alias email a odpovi se na to jaka adresa je uvedna v odpovedi (zajima me to jak prez web z klienta na macu a z iphone) dikes

Antabelus
iPhone guru
iPhone guru
Příspěvky: 1218
Registrován: ned bře 09, 2008 11:22 am

Re: MobileMe

Příspěvek od Antabelus »

Flames666 píše:ved si staci zobrat priklad ked nasli ze existuje instaler tak vymysleli ako na tom zarobit... do iTune nedali spetnu sync z PC aby zase mohli zarobit... kupis si iPhone a nasledne si ho musis este aj aktivovat officialne(neviem ci za nejaky poplatok alebo nie)... nespravili btuetooth aby mohli zarabat na hudbe...


No dovol mi argumentovat - sice oběvili že existuje Installer, ale protože jim to přišlo jako dobrý nápad, vymysleli AppStore - to jim nemůžeme mít za zlé, jsou tam i free aplikace a cenu si stanoví vždy autor aplikace (co si budem povídat, už za Installeru chtěli za 70% mnou oblíbených aplikací peníze, takže žádná změna) - nehledě na to, že nový installer podle všeho bude, ale určitě chápeš že to je cesta neoficiální, takže zpětný sync do iTunes opět není možný. Na hudbě - ne opět s tebou nesouhlasím. Apple by chtěl vydělávat na hudbě v případě, že by zakázal import hudby do knihovny z vlastního zdroje (tedy vlastní mp3 apod.). A nevím, proč řešíš bluetooth - z hlediska politky Applu je využitelný pouze na A2DP a mohl by být využit maximálně tak na fotografie, také mi trošku vadí, že nejdou odeslat alespoň fotografie pořízené přístrojem, ale budiž. Když pochopíš systém, který Apple všeobecně má (tedy sync s iTunes), v zápětí pochopíš proč není příjem jakýchkoliv dat (především tedy hudby) příliš realizovatelný.

JaRda

Re: MobileMe

Příspěvek od JaRda »

hudba-zakazat import vlastnich mp3 do knihovny by iTunes pohrbilo, takhle je to optimalne nastaveny aby iTunes byly pouzitelny jako prehravac,a kdyz uz je clovek ma,neco si treba nakoupi...

prenos dat do telefonu-je to zakazany kvuli inetgrite, protoze Apple chce delat spolehlivy veci, a to dost dobre nejde kdyz si lidi budou posilat "svoje pohcybny" mozna nestabilni nebo zavirovany aplikace.
ps: installer nemoh bejt inspiraci Appstoru,preci nebudes davat delat telefonu operacni system kdyz nepocitas s dodatecnejma aplikacema,stihli to akorat pozdejc,prace v Applu se vzdycky presouva hlavne na jednu vec,vsim sis treba ze takovej firmware do iPodu uz nevysel pekne dlouho? nemuzou delat vsechno.
edit: s*it,OT,sorry:)

blast3r

Re: MobileMe

Příspěvek od blast3r »

Z nemenovaneho serveru:

no precitaj si par clankov na engadget.com a zistis, ze mobileme je prepadak jak svina. dokonca v najnovsom beta firmware iphone verzie 2.1 podpora tejto sluzby vypadla!!! samotny steve jobs sa vyjadril pre wall street journal, ze "mu je luto, ze sluzba mobileme nefunguje tak, ako by si predstavoval"...
konkretne ma sluzba velmi caste vypadky na vsetkych stranach, stracaju sa maily aj kontakty a podobne... prirovnal by som to k nejakej vyvojovej verzi z dielne jedneho studenta, ktory to spackal za par tyzdnov... proste odpad a nie je to hodne pouzivat ani zadarmo. momentalne. ak na tom apple zapracuje a bude to fungovat tak, ako to steve jobs hlasil na konferencii pri predstaveni iphone 3G, tak to bude vyborna sluzba. ale isto nie teraz.


Z engadget.com:
MobileMe, better or worse?

Stable as a rock for me now. 4705 (18.5%)

Still seeing hiccups but I'm not giving up. 3874 (15.2%)

$99 per year for this!? Fail. 16888 (66.3%)

Odpovědět