problém s vypalováním DVD

Odpovědět
Julek
Administrator
Administrator
Příspěvky: 9848
Registrován: pát říj 12, 2007 9:32 pm

problém s vypalováním DVD

Příspěvek od Julek »

Ahoj všem, na MB jsem už několikrát vypaloval DVD a CD, dnes jsem si chtěl v práci vypálit dokumenty a prd, doslova...

do mechaniky dám prázdné DVD MB ani nechroupne a vyplivne mi DVD ven .. málem mě trefil šlak že je DVD mechanika rozbitá, tak jsem do MB vložil normální originál DVD s nějakým filmem co má s šuplíku a normálně najelo... tkaže kde může být problém ?
Dá se někde vypnout možnost vypalování ? Nebo něco podobného ? Nejsem si vědom že bych něco takového udělal ... má nastaveno že při vložení prázdného disku se má MB zeptat co chci udělat, nikde jsem nic jiného k nastavení nenašel ..

je možné že mechanika v MB nebude umět nějaká média + - ?!

DVD co jsem si vzal od asistentky je GIGA master ( asi název )... šetří jak pitomá že kupuje takové šmejdy ? nebo čím to může být ?

edit :) tak mi to Paly vysvětlil .. můj MB má combo .. umí číst DVD ale vypalovat jen CD .. jsem smutnej ! případná DVD musím tedy vypalovat na PC .. ještě že jsem holkám nevynadal :) jak říkám jsem lamka .. nechávám to tu třeba někdy se bude moje zjištění hodit ..

moje mechanika : Revize Firmware: GA0K
Propojení: ATAPI
Podpora vypalování: Ano (mechanika Apple)
Cache: 2048 KB
Čtení DVD: Ano
CD zápis: -R, -RW
Strategie zápisu: CD-TAO, CD-SAO, CD-Raw
Média: Vložte médium a aktualizací zobrazte dostupné rychlosti vypalování


takže je to jasné ...

Respektujte pravidla, pak si u mě můžete stěžovat na moderátory.


Obrázek

Beavers
Moderator fóra
Moderator fóra
Příspěvky: 5790
Registrován: úte črc 01, 2008 3:17 pm

Re: problém s vypalováním DVD

Příspěvek od Beavers »

Pokud jsi před tím úspěšně vypaloval, tak není důvod, proč by to nemělo jít teď. Zjisti si, na jaká média jsi pálil, taky jestli to je DVD+R (RW) nebo DVD-R (RW) a od toho se odpíchni. Sice bych se divil, že by moderní palírna neuměla některý z těchto formátů. Pokud ti to disk vyhodí ven, musí to doprovodit nějakým zdůvodněním na monitoru, ne? Jestli asistentka šetří, je taky otázka, když dnes se cena DVD Verbatim (na spindle) pohybuje okolo 8 Kč. Jinak já používám zásadně Verbatim, žádné Giga Mastery, Sony a jiné "značky" mi nesmí do baráku.

Edit: tak jsem přišel s křížkem po smutečním obřadu, Paly již podal vysvětlení.

Paly
Starý pes fóra :)
Starý pes fóra :)
Příspěvky: 3976
Registrován: pon říj 29, 2007 8:08 pm

Re: problém s vypalováním DVD

Příspěvek od Paly »

Myslim, ze je to jasne, na tomto MacBooku je Combo cize napaluje len CD-cka a DVD-cka len cita.
iPhone XS white iOS 13.x,
 iPhone #1 3.1.3
Orange

MacBook Pro retina 2,5 GHz; 8GB RAM
Čítajte pravidlá fóra!

djlucas
Starý pes fóra :)
Starý pes fóra :)
Příspěvky: 614
Registrován: ned dub 27, 2008 7:19 pm

Re: problém s vypalováním DVD

Příspěvek od djlucas »

ano zrejmne se jedna o Combo mechaniku.. ktera pouze ČTE DVD a zapisuje jenom na CD aspon to podle toho popisu mechaniky tak vypada

Můžeš mi uvést jediný důvod, proč jsi napsal tento příspěvek? Logicky přeci vyplývá z předešlého, že je vše jasné. Co tím sleduješ? Beavers.
Macbook pro
iPhone 5S 16GB White iOS 9

Odpovědět