Vyvojáři - máte MAC?

Odpovědět
toncek
Moderator fóra
Moderator fóra
Příspěvky: 3018
Registrován: pát led 11, 2008 9:21 pm

Vyvojáři - máte MAC?

Příspěvek od toncek »

Pořád tak polemizuju jestli si ten MAC koupím nebo ne. A jelikož kromě toho, že ještě studuju tak jako "vedlejšák" se věnuju tvorbě webových aplikací a webů obecně a proto mě zajímá zda je tady mezi náma nějaký vývojář (nemusí se jednat o web aplikace), který MAC má a tedy jak je spokojen s dostupnými nástroji pro vývoj v MAC OS X. :?:

Co se týče toho webu, tak pokud mohu mluvit za sebe tak převážně používám cross platform jazyky - PHP, JavaScript, AJAX, sem tam Java. Tady je ta dostupnost nástrojů asi dostatečně široká (nevím, zatím jsem to nehledal). Tak mě zajímá jestli teda někdo vyvyjí ty aplikace, weby na MACU nebo ho má většina jenom na "hraní".

Druhá věc je aplikace založené na .NET frameworku, tady mám bohužel v MAC OS X smůlu. Je pravda, že tyto věci prozatím používám minimálně spíše ze studijních účelů. Ale poslední dobou mě třeba zaujala jejich technologie Silverlight. Podle mě zdatný konkurent flashe a do budoucna určitě příslip, takže nemůžu vyloučit, že bych se nevěnoval i jemu.

Vím, že je možné prostě narvat do macbooku přes bootcamp visty - kdybych měl ovšem častěji pracovat ve win, tak mi přijde investice do MACa zbytečná. Pokud by se ovšem jednalo o občasnou práci dejme tomu ve visual studiu tak se to přežít dá. Nezkoušel někdo třeba pracovat na MACu prostřednictvím Paralles nebo WM Ware ve Visual Studiu? Ono to VS je žrout výkonu i když se pouští normálně, tak nevím jestli by to takto vůbec technicky fungovalo. A zda by se takto dalo pracovat. :idea:

Určitě nechci MACa na pokusy nebo prostě na chvilku. Pokud si ho pořídím tak na něm chci prostě pracovat. Další problém je ten, že za rok a půl školu končím a v současné době vůbec nevím co budu dělat. Chtěl bych se věnovat buďto těm zmiňovaným webovým aplikacím, případně databázím, nebo si sebe umím představit i jako analytika nebo konzultanta. Podle mě u všech těchto pozic by neměl být problém pracovat na MACu. Může se ovšem i stát, že budu muset pracovat s nástroji od Microsoftu a pak mi je ten MAC na nic. :|

I když na nic. Mám i desktop a dokonce se plánuje i jeho upgrade někdy na jaře (možná Core i7), takže jen ten notebook bych moc pracovně potom nevyužil..

(omlouvám se trošku delší příspěvek, ale chtěl jsem zde uvést své myšlenkové pochody ohledně vyvíjení aplikací na Macu a věcí, které mě kolem toho zajímají :) )
iPhone 6 16GB
iPad 4 32GB
MacBook Pro (late 2008, 2.4 GHz, 8GB RAM)

jakubroz

Re: Vyvojáři - máte MAC?

Příspěvek od jakubroz »

já dělam webdesign a programuju web aplikace v PHP. s macem je to perfektní. nikdy bych neměnil.
Soft je nej asi od ADOBE a pak par doplnku.
Ještě dělam v Pythonu a taky good.

toncek
Moderator fóra
Moderator fóra
Příspěvky: 3018
Registrován: pát led 11, 2008 9:21 pm

Re: Vyvojáři - máte MAC?

Příspěvek od toncek »

Dík za reakci. Už jsem myslel, že tu žádný vývojář není :P

Soft od Adobe asi bude kvalitní ale asi taky bude dost finančně nákladný, ne?

O jaký produkt se konkrétně jedná?
iPhone 6 16GB
iPad 4 32GB
MacBook Pro (late 2008, 2.4 GHz, 8GB RAM)

toncek
Moderator fóra
Moderator fóra
Příspěvky: 3018
Registrován: pát led 11, 2008 9:21 pm

Re: Vyvojáři - máte MAC?

Příspěvek od toncek »

No vidím, že moc lidí věnující se vývoji tady asi není. :P

Jinak objevil jsem výborný videopodcast, kde se kluci mimo jiné věnují také vývoji aplikací na MACu a pro MAC. Určitě můžu doporučit.

:arrow: jetCast.cz
iPhone 6 16GB
iPad 4 32GB
MacBook Pro (late 2008, 2.4 GHz, 8GB RAM)

beaverick

Re: Vyvojáři - máte MAC?

Příspěvek od beaverick »

Ja vlastnim macbook ak mam byt konkretnejsi 13.3" white, hladam (možno som už našiel) niaky schopny kompilator pre C++ (som začínajuci vyvojar v céčku) prave stahujem Xcode z ideveloperu, takze uvidime ako sa s tým popasujem ... ak mate tip na niaky schopny kompilator na cečku pls dajte vedieť :wink: Mac system ešte len obajvujem (mac mám cca týžden) no už zistil že tá vyvojárska základna je celkom pekná a myslím že by to nemuselo byť (prechod) tak bolestivý, okna som nechal nech sa na ne praši :lol:

Odpovědět