AirPort Extreme - rozšíření sítě

Odpovědět
tombut_cz

AirPort Extreme - rozšíření sítě

Příspěvek od tombut_cz »

Zdravím,

vzhledem k tomu, že nikde nemohu najít odpověď na mou otázku, či se různé zdroje velmi rozcházejí, tak si dovoluji založit toto téma. Prosím zkušenější uživatele o odpověď či radu / doporučení jiného produktu.

Momentálně vlastním poslední model routeru AirPort Extreme a jsem s ním spokojený. Avšak vzhledem k tomu, že bydlím ve větším domě a rád využívám rychlejší 5GHz pásmo s menší propustností, tak mám ve 2 pokojích velmi slabý až nepoužitelný signál, který bych rád posílil.

Chci se proto zeptat - abych docílil kvalitního silného WiFi signálu v celém domě a zároveň měl síť pouze s jedním názvem (SSID) a heslem, tak bude stačit když si pořídím stejný druhý router a propojím je mezi sebou? Jeden můj známý tvrdí, že potřebuji router typu "MESH" (Netgear Orbi) a že propojením routerů AirPort Extreme nedocílím toho co chci = budu mít dvě sítě se dvěma názvy. Nehledě na to, že se prý druhý router může občas dostat do "smyčky" a nebude pracovat spolehlivě.. Má s tím někdo nějaké zkušenosti, prosím?

xslide
Moderator fóra
Moderator fóra
Příspěvky: 2674
Registrován: sob led 19, 2008 12:37 pm

Re: AirPort Extreme - rozšíření sítě

Příspěvek od xslide »

Já mám doma celkem 3 routery od Applu a všechny mají stejné SSID i heslo. Vidím je jako jednu síť, takže by to neměl být problém.

Někdy se ale stane, že i v místnosti, kde je router mám špatný signál. Macbook totiž zůstane připojen ke vzdálenějšímu routeru a nepřepojí se na bližší. Stává se to ale jen někdy a dá se to případně řešit vypnutím a zapnutím wifi. Poté se připojí k nejsilnějšímu.
Obrázek MacBook Pro 13" 2018, Touch bar
Obrázek iPhone XS Max, black, iOS 12
Obrázek Apple Watch 4, black, 44mm

tombut_cz

Re: AirPort Extreme - rozšíření sítě

Příspěvek od tombut_cz »

Děkuji ti za info z praxe. Totéž v bledě-modrém mi včera potvrdil i technický pracovník infolinky od Applu. Routery prý stačí mezi sebou propojit, automaticky se detekují a nabídnou rozšíření. Údajně to má pouze jeden háček, musí být oba routery od Applu, nefunguje to s konkurenčními produkty. Což jsem nakonec rád, protože po bohatých zkušenostech s různými TP-Linky, Asusy, atd., už chci pouze ty od Applu - které spolehlivě a stabilně fungují.

S tím připojováním ke slabšímu signálu je to asi nějaká softwarová chyba. Byl jsem u známého na návštěvě a taky jsem zjistil, že jsem připojený ke slabší UPC Wi-free, než k jeho silnější síti..

Jakmile si koupím druhý router a posílím síť, tak se ještě podělím o detaily, aby z toho mohli čerpat i druzí..

iTukan
Moderator fóra
Moderator fóra
Příspěvky: 3021
Registrován: sob úno 07, 2009 5:54 pm

Re: AirPort Extreme - rozšíření sítě

Příspěvek od iTukan »

Ad slabší wifi - přečtěte si článek http://jablickar.cz/pouzivejte-v-ios-as ... fi-sitemi/
 MBPR 16"  iPhone 11 Pro  iPad Pro 11"  iPad Mini 2 4G  ATV 4K  Withings SmarScan

DD_
iPhone expert
iPhone expert
Příspěvky: 1321
Registrován: čtv srp 12, 2010 12:48 pm

Re: AirPort Extreme - rozšíření sítě

Příspěvek od DD_ »

No jde to samozrejmne i s routery ostatnich znacek. Pokud budes mit vse od Applu, tak se ty routery vzajemne najdou, a ten novy pripojeny nabidne rozsireni, coz znamena ze zacne poskytovat stejnou WiFi sit (stahne si nastaveni z jiz instalovaneho routeru). Pokud koupis router jine znacky, tak toto budes muset udelat manualne, ale ve finale to bude fungovat tez.
---
iPhone 7
iPad Mini Retina / iPad Pro 9.7" + Apple Pencil
Macbook Pro 13" 2017
iMac 21.5" late 2012
Apple Watch 3 Sport 42mm

sharkee
iPhone expert
iPhone expert
Příspěvky: 1876
Registrován: pát lis 25, 2011 11:19 am

Re: AirPort Extreme - rozšíření sítě

Příspěvek od sharkee »

Řešil jsem něco podobného. Teď jsem si pořídil AccesPoint UniFi Lite a tam kde nebyl signál žádný, mám nyní 8-10 Mbps. Vřele doporucuji. 2 patrový RD techmologie ztraceného bednění.
sharkee
iPhone11Pro + iPAD2018/iPad mini2WiFi + MBP2018TB + MBA2014 + aTV4 + BeatsSOLO3WL + AirPods2019WC

tombut_cz

Re: AirPort Extreme - rozšíření sítě

Příspěvek od tombut_cz »

Takže jsem si před měsícem koupil druhý router AirPort Extreme, propojil je mezi sebou a šlape to bezvadně dle očekávání. Druhý router mi automaticky nabídl rozšíření, pouze jsem to potvrdil a bylo dokonáno. V celém domě mám jednu síť s jedním heslem - na úrovni dnešních mesh routerů.

Díky iTukanovi za dobrý tip s nastavením (Asistent WiFi). iPhone se automaticky přihlašuje k silnějšímu signálu a nemá to chybu. Routery AirPort jsou navíc navrženy přímo pro produkty od Applu, takže ta rychlost, jednoduchost, stabilita a automatika skutečně nemá chybu - vřele doporučuji všem, které jakkoli trápí domácí WiFi síť.

PS: Sorry že mi to trvalo, ale chtěl jsem se podělit se svými poznatky až po delších zkušenostech. Nechtěl jsem chválit hned po vybalení z krabice, ať potom v konečném důsledku nepíšu bludy..

Odpovědět