Navýšení vRAM na HD3000 graphics

Odpovědět
parmin
iPhone expert
iPhone expert
Příspěvky: 1286
Registrován: pát bře 28, 2008 11:56 am

Navýšení vRAM na HD3000 graphics

Příspěvek od parmin »

Mám Mac Mini (Mid 2011) s 16 GB RAM. Grafika HD3000, která si bere "jen" 512 MB.

Našel jsem návod, jak grafice nasdílet až 2.048 MB:

Obrázek

Dost mě to zaujalo, tak se tu chci zeptat, jak moc je to bezpečné, jestli s tím tady máte někdo zkušenost, jaká jsou rizika...

Díky moc !

http://forums.macrumors.com/threads/how-to-increase-vram-for-hd3000-graphics.1766384/page-4
iPhone 8 * iPad 6 * Mac Mini * Apple TV * AirPods

misha
Klub čistého iOS
Klub čistého iOS
Příspěvky: 781
Registrován: ned lis 07, 2010 8:31 am

Re: Navýšení vRAM na HD3000 graphics

Příspěvek od misha »

a s jakym monitorem to pouzivas? protoze pokud s jednim klasickym a nehrajes na tom hry (coz s intelackou grafikou pochybuji), tak k cemu je tam te pameti vic? videopamet se pouziva pro a) zobrazeni (tam se pocita rozliseni x rgba) b) pro textury a pomocne veci pri pocitani grafiky. samozrejme system umi pretahnout potrebna data z RAM, coz je pomale. ne vsak v tvem pripade, kdyz mas ram sdilenou s videoram. tam jsou pomale obe.

shrnu-li to, tak pokud jsi doted nenarazil na problem, tak je to naprosto zbytecne a jen sis ubral ram pro system. pokud chces mit rezervu, hodil bych tam 1G max.
navic zde http://www.intel.com/content/www/us/en/support/processors/000005472.html (byt pro w7) pisi, ze max je 1.7 a pamet by mela byt nizsi. tzn asi ta grafika s tim stejne neumi pracovat.

parmin
iPhone expert
iPhone expert
Příspěvky: 1286
Registrován: pát bře 28, 2008 11:56 am

Re: Navýšení vRAM na HD3000 graphics

Příspěvek od parmin »

Chtěl bych na tom rozjet "zwift.com" - dáš silničku na trenažér, senzor rychlosti a kadence šlapání spáruješ s PC, vybereš si nějakou trasu nebo závod proti ostatním registrovaným uživatelům a pak už jen šlapeš.

Nejde mi o nějaké extra grafické detaily, jen aby to bylo funkční, přičemž na stránkách píší tohle:

MINIMUM SPECS:
OS: Windows 7 64bit or higher, or macOS 10.8 or higher
PROCESSOR: Intel Core 2 Duo
MEMORY: 4GB
GRAPHICS: 1GB dedicated GPU, or embedded Intel HD 4000/AMD R5
HARD DISK: 4GB of free space

RECOMMENDED SPECS
OS: Windows 7 64bit or higher, or macOS 10.8 or higher
PROCESSOR: Dual Core Intel® Core i5 or AMD
MEMORY: 8GB
GRAPHICS: 2GB Radeon R9 200 series, or NVIDIA GTX 650
HARD DISK: 4GB of free space

Takže ta moje HD3000 v Mac Mini 2011 na to asi úplně nestačí, ale napadlo mě právě trochu navýšit RAM... Kupovat kvůli tomu nový železo se mi moc nechce...
iPhone 8 * iPad 6 * Mac Mini * Apple TV * AirPods

Odpovědět