Výběr nové počítače

Odpovědět
Zlata
Host
Host
Příspěvky: 3
Registrován: sob říj 29, 2016 7:46 pm

Výběr nové počítače

Příspěvek od Zlata »

Zdravím,
potřebovala bych poradit s výběrem nového počítače.Počítač používám pro běžné domácí využití ( surfovaní, filmy atd) a jelikož ráda fotím
o víkendech ho využívám převážně k úpravě fotek a kreslení.Momentálně stále používám svůj notebook HP , který mi byl doporučen jako dobrý pro úpravu fotek( matný displej, dobré rozlišeni atd.) ale jelikož už ho mám cca 4,5 roku začíná se velmi znatelně zpomalovat. Jelikož synek začal tento rok studovat SPŠE obor informatika
zeptala jsem se nejdříve na jeho názor :) ten mi odpověděl ve stylu : Mami hry nehraješ a ráda se matláš s fotkama , :) ty běž určitě do nákýho Applu s Mac OS X.
Začla jsem tedy shánět různé info o těchto počítačích jak na internetu tak např. v prodejně IWANT u nás Pardubicích , která tyto přístoje prodává.
Při pročítání různých témat na tomto foru jsem zůstala koukat jak utržená za mlada , že počítač muže nastartovat za pouhých 10-15s :Yahoo!:
Můj notebook který stát před cca 4,5 lety téměř 30t s momentálně záčína fungovat po 3min od startu. Nejprve jsem přemýšlela zase o notebooku, ale jelikož počítač přenáším minimálně ( 2 do roka hory + dovolená) možná bych se raději vrátila ke stolnímu počítači. Poté co jsem viděla na prodejně Imac s 21,5 Retinou byla jsem
velmi příjemně překvapena jak může v dnešní době stolní počítač i hezky vypadat :good: Ráda bych se tedy zeptala vás zkušenějších kteří tyto počítače již nákou dobu používáte zdali jsem se rozhodla správně a jakou konkrétní konfiguraci bych při nákupu měla zvolit.

Děkuji za info

Zlata

sharkee
iPhone expert
iPhone expert
Příspěvky: 1876
Registrován: pát lis 25, 2011 11:19 am

Re: Výběr nové počítače

Příspěvek od sharkee »

Tak do 10 sekund mi startuje i muj Ultrabook Lenovo ThinkPad Yoga. Mám jen v práci s dokovaci stanici, takže s externim monitorem jako klasické stolní PC a na cestach jako notebook.

Tu rychlost startu dělá SSD disk. Když porovnam start UltraBooku s MBA od Apllu, Lenovo vyhrava.

Pozor, styl práce na Apple je zcela jiný než na Windows, takže se budete učit vše znovu. Cena o 50-100% vyšší než u windows, včetně potřeby kupovat znovu pro Apple macOS.
sharkee
iPhone11Pro + iPAD2018/iPad mini2WiFi + MBP2018TB + MBA2014 + aTV4 + BeatsSOLO3WL + AirPods2019WC

Zlata
Host
Host
Příspěvky: 3
Registrován: sob říj 29, 2016 7:46 pm

Re: Výběr nové počítače

Příspěvek od Zlata »

Děkuji za Vaši reakci , ten start byla pouze jedna z věcí které jsem které jsem uvedla .Jde mi hlavně o to aby počítal pracoval svižně v programu PS a AI , a pokud možno se časem co nejméně zpomaloval. Z tohoto důvodu bych byla ochotna přejít na jiný OS , jelikož jsem se dočetla na internetu , že systém Mac OS X je mnohem stabilnější než Windows . Je mi jasné , že se budu muset naučit s tímto systémem nejdříve pracovat, ale možná budu zase naopak ušetřena neustálým aktualizacím Win a řešení problémů : nefunkční plugin atd.To že jsou produkty Apple podstatně dražší je mi jasné , řešila bych to asi nákupem počítače na firmu čímž ušetřím DPH .

mike-biker
Moderator fóra
Moderator fóra
Příspěvky: 3469
Registrován: ned říj 09, 2011 12:39 pm

Re: Výběr nové počítače

Příspěvek od mike-biker »

Přešel jsem před dvěma lety z Windows na MAC, konkrétně z Lenova X230 na MacBook Pro.
Rád
Pro práci s AI a PS rozhodně 15", asi vzhledem k ceně bych zkusil výběhový model.
Nový je neopodstatelně dražší.
iPhone 14 Pro 256GB Silver.
iPhone 12 Mini 64GB RED as reserved.
MacBook Pro 16" M1 Max 24-Core GPU, 32GB Memory, 1TB SSD

sharkee
iPhone expert
iPhone expert
Příspěvky: 1876
Registrován: pát lis 25, 2011 11:19 am

Re: Výběr nové počítače

Příspěvek od sharkee »

Zlata píše:Děkuji za Vaši reakci , ten start byla pouze jedna z věcí které jsem které jsem uvedla .Jde mi hlavně o to aby počítal pracoval svižně v programu PS a AI , a pokud možno se časem co nejméně zpomaloval. Z tohoto důvodu bych byla ochotna přejít na jiný OS , jelikož jsem se dočetla na internetu , že systém Mac OS X je mnohem stabilnější než Windows . Je mi jasné , že se budu muset naučit s tímto systémem nejdříve pracovat, ale možná budu zase naopak ušetřena neustálým aktualizacím Win a řešení problémů : nefunkční plugin atd.To že jsou produkty Apple podstatně dražší je mi jasné , řešila bych to asi nákupem počítače na firmu čímž ušetřím DPH .


Stabilita Win10 nebo rozhodně horší než macOS. Stejně tak nemám problém se zpomalováním ani v těším roce používání onoho Lenova. Aktualizace jsou jak na Windows, tak na macOS. Nefungující plugin apod spíše potkávám na Apple prodkutoech, neboť nepodporuje spoustu běžných formátu apod. DPH ušetříte jak na produktech od Applu, tak jiných, samozřejmě. Rozhodně doporučuji několik dní vyzkoušet Apple a to v simulaci toho jak chcete pracovat. Nedoporučuji kupovat jen protože je to krásné a trendy.
sharkee
iPhone11Pro + iPAD2018/iPad mini2WiFi + MBP2018TB + MBA2014 + aTV4 + BeatsSOLO3WL + AirPods2019WC

Zlata
Host
Host
Příspěvky: 3
Registrován: sob říj 29, 2016 7:46 pm

Re: Výběr nové počítače

Příspěvek od Zlata »

mike-biker píše:Přešel jsem před dvěma lety z Windows na MAC, konkrétně z Lenova X230 na MacBook Pro.
Rád
Pro práci s AI a PS rozhodně 15", asi vzhledem k ceně bych zkusil výběhový model.
Nový je neopodstatelně dražší.


Z vlastní zkušenosti bych tu 15" brala jako minimum, z tohoto důvodu jsem se také začala zajímat spíš o Imac než o notebook.
Pokaždé když mi moje kamarádka ukazuje svoje fotografie na sice nádherném ale 13" notasu , říkám si : Jak na tomhle prckoj ty fotky upravuješ to bych chtěla vidět :D
Neříkám že musím mít za každou cenu monitor ve velikosti televize , ale musím uznat že upravovat fotky na 21" monitoru mého syna je úplně něco jiného než třeba na mém 15" notebooku. S tím výběhovým modelem určitě souhlasím , rozhodně nemusím vlastnit poslední model jen z toho důvodu že je právě in.

Odpovědět