Uplne vybitie baterie

Odpovědět
kandri
Host
Host
Příspěvky: 17
Registrován: čtv zář 08, 2016 9:14 am

Uplne vybitie baterie

Příspěvek od kandri »

Dobry den, vcera sa mi stal taky mensi incident s macbookom pro 15" late 2013. Pozeral som online telku, pri ktorej som zaspal a notebook sa mi vybil zrejme na 0 (vobec nereagoval, po zapojeni nabijacky sa ale hned zapol s otvorenymi aplikaciami ako boli predtym a stav baterky bol 1%). Vzdy som daval pozor, aby sa mi taketo nieco nestavalo ci uz na iPhone, iPade a takisto na macu. Myslite si, ze sa mi mohla nejak poskodit baterka? Dost sa ma to trapi.

mirmo80
iPhonefil
iPhonefil
Příspěvky: 3502
Registrován: stř srp 08, 2012 1:00 pm

Re: Uplne vybitie baterie

Příspěvek od mirmo80 »

Nestalo sa jej vobec nic :-) Bud pokojny.
iPhony, iPady, AirPods, AW SE 40/44, ATV 4K (1. gen), MacBook Air (M1, 2020), AirTag. SW väčšinou aktuálny.

Renik
Senior uživatel
Senior uživatel
Příspěvky: 822
Registrován: ned pro 05, 2010 8:53 pm

Re: Uplne vybitie baterie

Příspěvek od Renik »

Ja raz do mesiaca uplne vybijem iPhone aj MacBook Pro kvoli kalibracii. Necham ich vybit az kym sa nevypnu, potom ich nabijem do 100% :-) Resp. mac ostava v nabijacke stale.
MacBook Pro Retina 13” 2016 | 2 GHz Intel Core i5 | 8 GB 1867 MHz LPDDR3 | 256 GB SSD | Intel Iris Graphics 540 | MacOS Sierra
iPhone X 256GB Space Gray
Apple TV 4 64GB

mathas
Klub čistého iOS
Klub čistého iOS
Příspěvky: 118
Registrován: ned úno 08, 2009 11:31 pm

Re: Uplne vybitie baterie

Příspěvek od mathas »

Lithiove clanky se nekalibruji. Kalibrace byla potreba u niklo-kadmiovych baterii. Lithiove clanky to nemaji rady, ale kdyz se to stane jednou za cas, nic se nestane..

Tony1
Starý pes fóra :)
Starý pes fóra :)
Příspěvky: 3132
Registrován: sob črc 12, 2008 6:18 pm

Re: Uplne vybitie baterie

Příspěvek od Tony1 »

V pohodě elektronika vše chrání i při 1% má baterie dost zbytkových voltů třeba u iPhone je to kolem 3,5 V.
Noťas, TOSHIBA, Macbook Pro
iPhone 6s space grey 16GB, Apple Store, UK
Operátor T-Mobile, Telefonika O2, Vodafone

kandri
Host
Host
Příspěvky: 17
Registrován: čtv zář 08, 2016 9:14 am

Re: Uplne vybitie baterie

Příspěvek od kandri »

Dakujem vam pekne za odpovede. Chcel by som sa este spytat ciste pre zaujimavost, na 6kovom iPhone sa mi stalo, ze som mal 8% a zrazu sa vypol. Potom co som ho pripojil k nabijacke sa hned zapol a mal 8%. Preco sa vlastne vypol? Bolo to uz opotrebovanou baterkou?

wolf
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 314
Registrován: čtv bře 20, 2008 10:31 pm

Re: Uplne vybitie baterie

Příspěvek od wolf »

mathas píše:Lithiove clanky se nekalibruji. Kalibrace byla potreba u niklo-kadmiovych baterii. Lithiove clanky to nemaji rady, ale kdyz se to stane jednou za cas, nic se nestane..



Sam apple doporucuje jak u macbooku tak iphonu jednou za cas vybit uplne az se zarizeni samo vypne,necht cca 4 hodiny vybity a pak vyple zarizeni dobit do maxima. Prave timto se udajne docili toho aby baterie davala co ma co nejdele.

Carloss21
Host
Host
Příspěvky: 21
Registrován: čtv led 23, 2014 1:42 pm

Re: Uplne vybitie baterie

Příspěvek od Carloss21 »

To si vyčetl kde ? Také mě tohle zajímá, rad bych aby mi baterie vydržela co nejdéle.

pegas
Klub čistého iOS
Klub čistého iOS
Příspěvky: 1521
Registrován: úte říj 07, 2014 8:10 am

Re: Uplne vybitie baterie

Příspěvek od pegas »


Renik
Senior uživatel
Senior uživatel
Příspěvky: 822
Registrován: ned pro 05, 2010 8:53 pm

Re: Uplne vybitie baterie

Příspěvek od Renik »

Wolf ma obehol, je to tak ako napisal.
MacBook Pro Retina 13” 2016 | 2 GHz Intel Core i5 | 8 GB 1867 MHz LPDDR3 | 256 GB SSD | Intel Iris Graphics 540 | MacOS Sierra
iPhone X 256GB Space Gray
Apple TV 4 64GB

Odpovědět