Macbook 2009 historie nebo současnost ||?

Odpovědět
bernyzlin
Host
Host
Příspěvky: 1
Registrován: stř srp 31, 2016 9:01 am

Macbook 2009 historie nebo současnost ||?

Příspěvek od bernyzlin »

Dobrý den , uvažuji o koupi Macbooku a než si ho koupím chci si to prvně zkusit našel jsem starý Macbook rok 09 za 5 tis a chtěl jsem se zeptat jestli mě to dokáže přiblížit k tomuto systému nebo je to už historická mašina a je na nic? Reálně by počítač byl využíván doma na internet.

Jinak na nový macbook beztak počkám do vánoc než vyjdou nové , protože teď se prodává konfigurace stará 2 roky a na kancelářkou práci a občas hry by jste doporučili verzi Air ,Pro nebo jen Macbook? Nakláním se nejvíc k verzi Air cena/výkon ale mám strach co to bude dělat v práci s tiskárnou a když to napojím do windows sítě :-))

Díky za info zkušených .

Uživatelský avatar
rony
Klub čistého iOS
Klub čistého iOS
Příspěvky: 19653
Registrován: pát pro 14, 2007 12:37 am

Re: Macbook 2009 historie nebo současnost ||?

Příspěvek od rony »

Je to uz historia. tu to mas priamo od Apple

https://support.apple.com/en-us/HT201624

2009 su uz obsolete.

Realne to vsak znamena, ze s kompromismi to este bude zit a ako tak dat pouzivat. slovo kompromis zdoraznujem :-)
/\/\ /\ > /\ / Facebook skupina Uživatelé Apple Watch a fb.com/forum.iphone.cz
 mac mini  iPhone  4  5S  X  13 Pro  iPad Pro  Pencil  TV4  HomePod  WATCH  AirPods

Sweety
Klub čistého iOS
Klub čistého iOS
Příspěvky: 174
Registrován: sob srp 07, 2010 3:13 pm

Re: Macbook 2009 historie nebo současnost ||?

Příspěvek od Sweety »

Ja ted sehnal Macbook Air Mid 2009 za peknou cenu a nemuzu si stezovat, na to, jak je to stary stroj. Na bezne veci uplne v pohode.

Sandra
Host
Host
Příspěvky: 17
Registrován: ned pro 22, 2013 10:47 pm

Re: Macbook 2009 historie nebo současnost ||?

Příspěvek od Sandra »

Od roku 2008 mám MacBook Pro Late 2008 a kromě vyměněné baterie, nového zdroje a už kdysi rozšíření RAM na 4 GB funguje naprosto bez problémů dodnes, akorát na něm neběží (oficiálně) Sierra, takže je tam El Capitan. Používám ho doma (na cestování mám MBA 2015) a nedá se říct, že by nestačil nebo nějak brzdil práci. Jasně, HD nebo 4k video na něm fakt stříhat nebudu, to by neutáhl, ale na běžnou činnost, jako je kancelář (Pages, Keynote, Numbers), internet, pouštění multimédií bez problémů stačí. Dokonce na něm hraji ve Windows 7 přes Boot Camp Civilizaci V a běží hezky. Škoda jen té Sierry. Každopádně pár let jistě ještě vydrží.

Odpovědět