Airport Utility nemůže najít Time Capsule

Odpovědět
Pan_Otaznik
Host
Host
Příspěvky: 1
Registrován: úte srp 16, 2016 12:57 pm

Airport Utility nemůže najít Time Capsule

Příspěvek od Pan_Otaznik »

Dobrý den,
obracím se s prosbou o radu, jak vyřešit problém s TC, kt.popíšu a co jsem zkusil, viz níže, + doplňuji o info, že nedávno soused vyhodil elekrtřinu v půlce baráku (může být příčina?)

Problém:
- nepřipojím se vzdáleně např. z práce (free wifi, ani mob.hotspot), nevidím ji ve Finderu ve Sdílené. Back to Mac nastaveno v pořádku (několikrát jsem vyzkoušel zapnout / vypnout, ve Sdílení povolený fílesharing)
- v domácí síti úplně stejný problém
- TC normálně dává Wifi signál a jediný problém mám v tom, že v Airport Utility ji nevidím, nebo ji nemůže najít, viz. přiložený obr.
- x-krát jsem dával do továrního nastavení, znova konfiguroval home Wifi a pak vše ok ( viděl jsem ve Sdílené, dostal jsem se na soubory)
- problém nastal, když jsem chtěl změnit parametry v Airport utility jako přidat App ID pro Back to Mac atd, pak tlačítkko "Aktualizovat". Změny se neuložily, chyb.hláška že je nějaký problém a celý proces do továr.nastavení znova :(

- zkrátka nejde provést aktualizaci, po novém nakonfigurování TC maká, vše jak má být, ale tak po hodině už zase nevidím TC v Airport utilitty a jsem zase na začátku. Jakoby neudržela nastavení, chvíli ano, pak ale zase spadne

Firmware Airport je aktuální, TC má taky (zkoušel jsem vrátit i na starší verzi)
Používám providera UPC (CPE Cisco EPC3208)
Mac: aktuální OSX


Díky za radu, pokud nějaká je :)

Michal
Obrázek

Odpovědět