Výběr_MacBook na gymnazium

Odpovědět
Vortex
Host
Host
Příspěvky: 12
Registrován: pon črc 18, 2016 12:46 pm

Výběr_MacBook na gymnazium

Příspěvek od Vortex »

Zdravím ,
v září nastupuji na novou školu - gymnázium a zároveň bych si chtěl udělat radost. Tímto
napadla mě koupě nového NB, respektive MB . Můj stary NB už má 6 ,5 roky a už mi nevyhovuje , jak rychlosti a výkonem, tak velikostí a hmotností . Nový MB bych chtěl zejména využívat na školní věci ( snad nemusím specifikovat ) + občasný střih videa a úpravu fotek . MB by byl z větší části doma , ale potřeboval bych ho mobilní i doma ( přenášení mezi místnostmi atd . ) + cestování o víkendech ( dá se říct , že skoro každý ) + 2 měsíce o prázdninách . Doma mám ještě stolní PC , to bych využíval na hry ( pokud bude čas ) . Pokud bych se pro něj rozhodl, kupoval bych ho v polovině srpna .
Myslíte si , že se mi koupě vyplatí ?
Děkuji za rady

Uživatelský avatar
rony
Klub čistého iOS
Klub čistého iOS
Příspěvky: 19653
Registrován: pát pro 14, 2007 12:37 am

Re: Výběr_MacBook

Příspěvek od rony »

ano.
/\/\ /\ > /\ / Facebook skupina Uživatelé Apple Watch a fb.com/forum.iphone.cz
 mac mini  iPhone  4  5S  X  13 Pro  iPad Pro  Pencil  TV4  HomePod  WATCH  AirPods

iTukan
Moderator fóra
Moderator fóra
Příspěvky: 3021
Registrován: sob úno 07, 2009 5:54 pm

Re: Výběr_MacBook

Příspěvek od iTukan »

MacBook nemá dost výkonu na střih videa. Na to by jsi potřeboval spíš MacBook Pro, možná Air.
 MBPR 16"  iPhone 11 Pro  iPad Pro 11"  iPad Mini 2 4G  ATV 4K  Withings SmarScan

Vortex
Host
Host
Příspěvky: 12
Registrován: pon črc 18, 2016 12:46 pm

Re: Výběr_MacBook

Příspěvek od Vortex »

Střih videa ano, ale občasný. Jsem v tomto oboru stále amatér a stále se učím a video dělám/stříhám jenom když je čas a na dovolených. Jinak MB si nechci kupovat kvůli střihu a úpravě fotek, hlavním využitím bude (jak jsem psal nahoře) pracovní nástroj na studium gymnázia a popř. vysoké školy (prezentace, čtenářské deníky, poznámky, základní grafika, internet, ......)

Hlavní otázkou pro mě v tuto chvíli je, jestli se mi koupě vyplatí. Využití je napsáno nahoře. Vím, že bych to měl zvážit hlavně sám, ale chci se poradit i zde. Poté můžu/můžeme řešit, jaký model/konfigurací zvolit.

cuting
Klub čistého iOS
Klub čistého iOS
Příspěvky: 2259
Registrován: úte čer 07, 2011 8:45 pm

Re: Výběr_MacBook

Příspěvek od cuting »

Na výše uvedené bohatě stačí Mac Book Air.
 Apple hračky 

Vortex
Host
Host
Příspěvky: 12
Registrován: pon črc 18, 2016 12:46 pm

Re: Výběr_MacBook

Příspěvek od Vortex »

Asi máš pravdu, ale zase i Pro má své výhody. Hlavně display, který je prý úžasný. Dále jsem slyšel, že nový Force Touch trackpad je velice užitečný. Nevím, ale procesor na Pro oproti Airu běží na vyšších frekvencích. Display, trackpad a i vyšší výkon bych mohl využít. Bojím se toho, aby Air za pár let vůbec stíhal. I když modelu Pro zase výkon bere Retina display...takže to vyjde asi nastejno...jenom nechci docílit toho, že za půl roku budu mlátit hlavou, že jsem mohl vzít Pro...tak prosím pochop, že se snažím co nejvíce "špekulovat", abych vybral co nejlépe a tvůj názor respektuji.

Pokud bych se rozhodl pro Air, asi budu muset jít do 8 GB RAM varianty, že?

cuting
Klub čistého iOS
Klub čistého iOS
Příspěvky: 2259
Registrován: úte čer 07, 2011 8:45 pm

Re: Výběr_MacBook

Příspěvek od cuting »

Otázkou je, jak dalece "musíš mít" lepší display a nebo force touch. Ten cenový rozdíl je podle mého čistě subjektivního názoru až příliš velký. V tomto případě skutečně platí, že PRO je pro skutečné profesionály, kteří si na něj svou prací snadno a rychle vydělají. Na běžné využití je Air více, než dostatečný. Jinak ano, 8 RAM je ideál.
 Apple hračky 

Uživatelský avatar
rony
Klub čistého iOS
Klub čistého iOS
Příspěvky: 19653
Registrován: pát pro 14, 2007 12:37 am

Re: Výběr_MacBook

Příspěvek od rony »

Zjavne chces laptop.

Mas na vyber tri prevedenia:

Macbook - drahsi, skor imidzovy (kvoli tej cene) ale zasa ultralahky, co je jeho najvacsia vyhoda. Ci ti ho odporucat?
Macbook Air - aktualne pre teba asi najekonomickejsi stroj, vybava 8 GB RAM a min. 256 GB SSD.
Macbook Pro - mozes si bud vybrat ekonomickejsi stroj (co najlacnejsi, s potrebnou RAM a storage) alebo potom uz uvazovat bez ohladu na peniaze, cim sa dostavas na uroven, ze to uz nebude ani tak stroj do skoly ako profi nastroj.

Vsetky tri ti posluzia na vsetko, co potrebujes (snad tie prve dva tie hry moc nie).

Prve dva budu potrebovat nejake dalsie veci ako externy monitor, mozno dock, klavesnica, myska.

Obecne ti akykolvek novokupovany Macbook vydrzi moralne tak 5 rokov bez citelneho obmedzenia.
/\/\ /\ > /\ / Facebook skupina Uživatelé Apple Watch a fb.com/forum.iphone.cz
 mac mini  iPhone  4  5S  X  13 Pro  iPad Pro  Pencil  TV4  HomePod  WATCH  AirPods

Vortex
Host
Host
Příspěvky: 12
Registrován: pon črc 18, 2016 12:46 pm

Re: Výběr_MacBook

Příspěvek od Vortex »

Macbook: Moc se mi celkové nelíbí, vzhledem ano, ale jinak moc ne. Velikost a dílenské zpracování perfektní, ale slabý procesor. Další peníze za redukce se mi dávat nechce.

Mí favorité jsou Air a Pro, zatím o něco více vede Pro.

Když si vezmu že příplatek mezi MB Air 2015 8GB RAM 256 GB a MB Pro 8GB a 128 GB pouze 3K, tak bych velikost úložiště oželil, za lepší display, lepší trackpad a větší výkon.

Jinak 80 GB úložiště by mi myslím stačilo. Větší soubory jsem zvyklý dávat na pevný disk nebo cloud...

Anndy
Klub čistého iOS
Klub čistého iOS
Příspěvky: 2013
Registrován: úte lis 09, 2010 1:04 pm

Výběr_MacBook

Příspěvek od Anndy »

128GB je prázdny disk. Samotný iOS zaberá dosť, musíš odrátať.
V každom prípade neber 128. Nemá to význam. 256 je minimum.
Na display sa vykašli. Air je skvelý, výkonný a extra mobilný vrátane výdrže na aku.
Nízke rozlíšenie ti prinesie výhodu plynulosti a vôbec ho nevnímaš. Jedine ak sa pozeráš na pro vedľa hneď.
Pevný disk chceš nosiť externý? Ďalšie zbytočne obmedzenie mobility.
iPhone 11Pro Silver 64GB, Telekom SK, bez JB
WATCH 44mm oceľové, Series 4, GPS+LTE
iPad mini 5, 64GB, wifi, SG
MBPro 13" 2018, i5, 16GB, 1TB SSD, Space Grey

Uživatelský avatar
rony
Klub čistého iOS
Klub čistého iOS
Příspěvky: 19653
Registrován: pát pro 14, 2007 12:37 am

Re: Výběr_MacBook

Příspěvek od rony »

V kazdom pripade _____________________NEBER_____________________128 GB STORAGE__________________________ uz sa to tu preberalo xkrat, da sa s tym zit v spartanskom mode ovesany pripojenymi diskami a NASkami a ked chces rovno: kam das iTunes kniznicu, kam das Photos kniznicu, kam das projekty iMovie? to vsetko su radovo desiatky gigabajtov ___________________TVOJICH_________________ dat.
Problem nie je procesor, tam su rozdiely radovo percenta a keby aj, moc nepostrehnes. No RAMku a STORAGE neoklames. Naco ti bude profistroj s plnym diskom? :-)

Utekaj do APR predajne, vsade sa mozes donekonecna bavit so vsetkymi laptopmi.

Uprimne, tiez by som si na tvojom mieste kupil mbpro ale rozhodne s vacsim diskom a s viziou, ze ho do dvoch rokov neotlces a vydrzi ti aspon 5 rokov :)

Toto su tvoje minimalne konstelacie:

mba
http://www.apple.com/cz/shop/buy-mac/ma ... ep=config#

mbpro retina
http://www.apple.com/cz/shop/buy-mac/ma ... ep=config#

starsi este predavany model mbpro bez retiny
http://www.apple.com/cz/shop/buy-mac/ma ... ep=config#
ten ak ti vazne nevadi mechanicky HDD. Vela ludi ti este napise, ze tento model uz vazne nie.


Ked pises, ze to chces na gymnazium, tak nemaj prosim ta velke oci, nejdes robit dobre plateneho senior programatora do Facebooku :-)
/\/\ /\ > /\ / Facebook skupina Uživatelé Apple Watch a fb.com/forum.iphone.cz
 mac mini  iPhone  4  5S  X  13 Pro  iPad Pro  Pencil  TV4  HomePod  WATCH  AirPods

cuting
Klub čistého iOS
Klub čistého iOS
Příspěvky: 2259
Registrován: úte čer 07, 2011 8:45 pm

Re: Výběr_MacBook na gymnazium

Příspěvek od cuting »

Každý to máme jinak, musíš se rozhodnout ty sám. Ale nenaslouchej jen svým emocím ale hlavně potřebám.
Osobně mám Air z roku 2012 - tedy 4 roky starý, 4 GB RAM , procesor i5 1,8 GHz a pamět 256 GB rozšířenou o 256 SD kartu trbale vloženou do počítače, na které mám výhradně jen videa.
K němu mám obyčejný 27 palcový externí monitor LG na práci v kanceláři. Dělám grafiku a videa a bohatě mi to stačí, doposud jsem neměl potřebu ani přemýšlet o novém. Až někdy klekne, tak teprve pak budu přemýšlet o novém. Je to samozřejmě čistě subjektivní, jiní mají své priority jinak, ale jen jsem už dnes trochu při zemi a kupuji většinou to, co skutečně potřebuji a využiju a ne to, co se mi jen líbí. Nehoním cenu, peníze neřeším, třeba nedávno jsem manželce koupil k narozeninám jen tak pro radost 12 macbook s retinou za 46.000 (nikdy svůj vlastní počítač neměla), ale zpravidla nevyhazuji peníze z okna, toto byla vyjímka potvrzující pravidlo. Ale jedná se o Tvé potřeby a zejména o Tvé peníze.
EDIT : Jinak pro studenty mívají někteří prodejci poměrně zajímavé slevy na studentský průkaz. Loni jsem mladší dcerce takto kupoval také AIR se slevou 15 %.
 Apple hračky 

Anndy
Klub čistého iOS
Klub čistého iOS
Příspěvky: 2013
Registrován: úte lis 09, 2010 1:04 pm

Re: Výběr_MacBook na gymnazium

Příspěvek od Anndy »

Ak by som to zhrnul: jedno, ci pro alebo air, avsak vzdy plati nasledovne:
- nechod pod 256GB uloziska (odporucam aj 512)
- a vzhladom na buducnosst nechod pod 8GB RAM

ostatne je jedno v zasade a na tvoju pracu to nebude mat extermny vplyv. Mam uz takmer stvrtym rokom (vid dolu podpis), denne na tom pracujem (o.k. s ext. 23" monitorom) ale casto aj prenasam (rokovania v zasadackach, u partnerov, ci obcas doma atd...) a neviem si vynachvalit. Ubytok vykonu nepozorujem vobec (a to mam uz 4-ty osx).
iPhone 11Pro Silver 64GB, Telekom SK, bez JB
WATCH 44mm oceľové, Series 4, GPS+LTE
iPad mini 5, 64GB, wifi, SG
MBPro 13" 2018, i5, 16GB, 1TB SSD, Space Grey

Vortex
Host
Host
Příspěvky: 12
Registrován: pon črc 18, 2016 12:46 pm

Re: Výběr_MacBook na gymnazium

Příspěvek od Vortex »

Děkuji všem za užitečné odpovědi a rady, vážím si toho.

to andy: Souhlasím, dám na tvoje/Vaše rady. A půjdu minimálně do 8GB/256GB.

Samozřejmě se na MB půjdu do prodejny podívat.
Jinak k výběru, Air by mi asi stačil, ale jen nechci docílit toho, že si po pár měsíci budu klepat na čelo, proč jsem nevzal ten lepší, když tam byl minimální cenový rozdíl. Samozřejmě musím brát v potaz, jestli dané funkce využiji. Jinak v tuto chvíli počkám na září/říjen, předpokládám, že představí nové MB Pro. Co jsem četl měli by být pokrokové, ale jsou to pouze domněnky, nikoliv fakta. Pokud by se mi nové MB Pro nelíbil, očekávám alespoň mírně zlevnění starých modelů.

Jinak ano, souhlasím, jdu na gymnázium a ne se s MB živit jako grafik/programátor/ajťák, ale na druhou stanu, když už udělám takovou investici, chci aby se mi MB vyplatil a abych s ním byl spokojen ještě několik dalších let bez žádného upgradu.

PS: Jasně, měl bych se rozhodovat racionálně a podle toho, co využiji a ne podle toho, co se mi líbí. Tímto tempem bych mohl skončit na 15" MB za 80K, který bych pořádně nevyužil...

Jinak děkuji za návrh s tou slevou na studenta, pokud by to vyšlo, mohl bych ho teoreticky vzít na firmu do účetnictví.

Uživatelský avatar
rony
Klub čistého iOS
Klub čistého iOS
Příspěvky: 19653
Registrován: pát pro 14, 2007 12:37 am

Re: Výběr_MacBook na gymnazium

Příspěvek od rony »

nebudes si klepat na celo. je to vazne jedno. rozdiely macbook pro a air su v niecom inom, uz to tu viackrat odznelo:

1. praca na pocitaci ti prinasa peniaze? zarabaj ich na mb pro
2. utapas peniaze v pocitaci? kup air :)

pre tie tvoje obavy, kedy co kupovat

http://buyersguide.macrumors.com/
/\/\ /\ > /\ / Facebook skupina Uživatelé Apple Watch a fb.com/forum.iphone.cz
 mac mini  iPhone  4  5S  X  13 Pro  iPad Pro  Pencil  TV4  HomePod  WATCH  AirPods

Vortex
Host
Host
Příspěvky: 12
Registrován: pon črc 18, 2016 12:46 pm

Re: Výběr_MacBook na gymnazium

Příspěvek od Vortex »

Na těch stránkách, na které jsi mě odkazoval ohledně kdy je nejvýhodnější MB koupit, píšou, že brzy se čeká aktualizace obou modelů (Air i Pro), tak je nejlepší v tuto chvíli asi počkat, že?

Uživatelský avatar
rony
Klub čistého iOS
Klub čistého iOS
Příspěvky: 19653
Registrován: pát pro 14, 2007 12:37 am

Re: Výběr_MacBook na gymnazium

Příspěvek od rony »

ak ti to neponahla, naozaj teraz cakaj. ale znamena to, ze nove modely na pultoch budu skor koncom septembra/zari v lepsom pripade. Ak uprednostnia uvedenie iPhone, tak macbooky kludne (toto je istejsi termin| mozu ist v oktobri/rijen.

v pripade macbooku Air sa vsak noveho modelu nedockas. zjavne je tam teraz nejaka diera, ktora skonci tym, ze Air uz skonci nadobro. Co tebe moze byt jedno aj keby si ho kupil :)
/\/\ /\ > /\ / Facebook skupina Uživatelé Apple Watch a fb.com/forum.iphone.cz
 mac mini  iPhone  4  5S  X  13 Pro  iPad Pro  Pencil  TV4  HomePod  WATCH  AirPods

cuting
Klub čistého iOS
Klub čistého iOS
Příspěvky: 2259
Registrován: úte čer 07, 2011 8:45 pm

Re: Výběr_MacBook na gymnazium

Příspěvek od cuting »

No, nemyslím si, že by Apple zaříznul svůj historicky nejúspěšnější počítač. Určitě ne v dohledné době. To by museli výrazně zlevnit nový 12 macbook a to hned tak neudělá, prodává se celkem slušně. Ale na Air v prodejích nemá ani omylem. Slepici, která snáší zlatá vejce nikdo nepodřízne a Apple už tuplem ne
 Apple hračky 

Vortex
Host
Host
Příspěvky: 12
Registrován: pon črc 18, 2016 12:46 pm

Re: Výběr_MacBook na gymnazium

Příspěvek od Vortex »

No, ano Apple PŘEDPOKLÁDÁM by určitě nezrušil Air, ale, mohl by zlevnit 12" MacBook a prodávat ho na místě Airu. A jelikož se nepředpokládá nový Air a jak sám říkáš, nezabije slepici, která nese zlatá vejde, tak si myslím že 2016 MB 12" bude rádoby upgrade "Airu". Ale jsou to moje domněnky, nikoliv fakta.

Uživatelský avatar
rony
Klub čistého iOS
Klub čistého iOS
Příspěvky: 19653
Registrován: pát pro 14, 2007 12:37 am

Re: Výběr_MacBook na gymnazium

Příspěvek od rony »

tych teorii je viacej, jedna je, ze Air skonci, nahradi ho prave macbook, pretoze prave Air byval najdrahsi imidzovy, cim uz nie je.

Naopak zakladom by mohli byt masiny MB Pro. Panbohvie, no Air sa vyznamne neobnovil od roku 2014.

Osobne by som viac zivota chcel u desktop pocitacov a najma v tom, ze entry pocitacom by mal byt mac mini a momentalne je paradoxne drahy. Ale mac mini vo velkosti krabicky aTV4 by bol zaujimavy :)
/\/\ /\ > /\ / Facebook skupina Uživatelé Apple Watch a fb.com/forum.iphone.cz
 mac mini  iPhone  4  5S  X  13 Pro  iPad Pro  Pencil  TV4  HomePod  WATCH  AirPods

cuting
Klub čistého iOS
Klub čistého iOS
Příspěvky: 2259
Registrován: úte čer 07, 2011 8:45 pm

Re: Výběr_MacBook na gymnazium

Příspěvek od cuting »

Mac Mini - no vidíš Rony, ten už mnozí "pohřbívali" před pěti lety a je tady stále :) A stále se prodává velmi slušně. 12 Macbook je příliš nový na to, aby jej Apple nějak razantně zlevňoval. Svou cílovou skupinu si našel a stejně tak má díky nižší ceně svou cílovku i Air. Ano, nebyl za poslední dva roky nijak výrazně upgradován. Ale proč by měl být? Stále je to ve své kategorii špička, prodává se, jako housky na krámě a není sebemenší důvod na něm něco měnit. 12 macbook jej nenahradí a ani to není jeho cílem. Ale samozřejmě, že nikdo z nás do hlav vedení Apple nevidí.
 Apple hračky 

Vortex
Host
Host
Příspěvky: 12
Registrován: pon črc 18, 2016 12:46 pm

Re: Výběr_MacBook na gymnazium

Příspěvek od Vortex »

V tuto chvíli se přikláním setrvat na nový 2016 MacBook Pro. Pokud spekulace nelžou, na podzim se nejspíš dočkáme nejvýznamnějšího upgradu v dějinách MacBooku Pro.

Tony1
Starý pes fóra :)
Starý pes fóra :)
Příspěvky: 3132
Registrován: sob črc 12, 2008 6:18 pm

Re: Výběr_MacBook na gymnazium

Příspěvek od Tony1 »

:D já bych počkal na MB 2017 :-)))) ne spíš 2018 to budeš ve třeťáku na gymnáziu a určitě budeš potřebovat lepší stroj než Air 2015:-)).
Konec srandy a doufám že tě to trochu trklo jak celá diskuze zde je úsměvná a jak ti zde rádi zkušení borci a uživatelé které jsi nakonci smetl tím že počkáš na model 2016.



Pokud ti rodiče poskytnou peníze na MB Pro nebo když připlatí klidně kup i model 2016.
Pokud ale máš omezený rozpočet našetřil sis, rodiče něco přispějí, což si myslím že bude tvůj případ, tak ti bude úplně stačit Air a to vážně až do čtvrťáku. A navíc předpokládám že budeš první v rodině co má MB jinak by ses zde neptal a myslím že i rodiče celkem překvapí cena jak Air tak Pro.
Noťas, TOSHIBA, Macbook Pro
iPhone 6s space grey 16GB, Apple Store, UK
Operátor T-Mobile, Telefonika O2, Vodafone

cuting
Klub čistého iOS
Klub čistého iOS
Příspěvky: 2259
Registrován: úte čer 07, 2011 8:45 pm

Re: Výběr_MacBook na gymnazium

Příspěvek od cuting »

Preferuje své emoce před praktičností. Ale jsou to jeho peníze a jeho volba. :)

Jinak, stejné "dilema" řešila má dcera, když šla na VŠ. Ta měla argument, že PRO má lepší display, že je rychlejší a má slot na CD. Zeptal jsem se ji, kdy naposledy držela v ruce CD/DVD a jak pozná tu rychlost procesoru a rozdíl na displayi. Nakonec si koupila AIR a nedá na něj dopustit. Emoce jsou někdy prevít. Ale asi k tomu v určitém věku patří. Ke všemu :)
 Apple hračky 

Anndy
Klub čistého iOS
Klub čistého iOS
Příspěvky: 2013
Registrován: úte lis 09, 2010 1:04 pm

Re: Výběr_MacBook na gymnazium

Příspěvek od Anndy »

Človek musí byť najmä spokojný. To je základ.
iPhone 11Pro Silver 64GB, Telekom SK, bez JB
WATCH 44mm oceľové, Series 4, GPS+LTE
iPad mini 5, 64GB, wifi, SG
MBPro 13" 2018, i5, 16GB, 1TB SSD, Space Grey

Vortex
Host
Host
Příspěvky: 12
Registrován: pon črc 18, 2016 12:46 pm

Re: Výběr_MacBook na gymnazium

Příspěvek od Vortex »

1) Vážím si rad a návrhu od zkušených borců a hlavně uživatelů, kteří daný produkt používají.

2) Proč jsem navrhl počkat na MB Pro 2016? Na druhém fóru (odkaz pošlu kdyžtak do SZ, nechci dělat reklamu) mi doporučili počkat na Pro 2016. Podle spekulací a článku to má být nejpokrokovější upgrade MB Pro vůbec.

3) Rodiče mi na NB, respektive MB přímo nepřispívají, peníze jsou moje - z brigády, Vánoc, narozenin, za vysvědčení. Nejsem nějaký rozmazlený fracek, kterému rodiče koupí to, na co si ukáže. Já si na to musím vydělat. (Nestěžuji si, toto mě aspoň lépe připraví na život).

4) Důvody, proč se přikláním k Pro:
lepší display - chcete říct, že lepší display bych nevyužil? Já si myslím, že lepší display ocení kdokoliv, kdo má oči. Ten rozdil je markantní. Jsem celkem rozežraný s iPadu, mobilu a dalších zařízeních, kde jsou displaje na špičkové úrovni. Display Airu je dobrý tak pro rok 2010, ne 2016 a dál. Výkon - upřímně si myslím, že výkon navíc ve prospěch Pro je při kancelářské práci zbytečný. Opak nastává, kdybych chtěl stříhat videa. Nahoře jsem psal, že bych MB chtěl také využívat na občasný střih videa a úpravu fotek. Neříkám, že to důvod, proč chci MB, ale když už do toho dám takové peníze, chci ať to na místech, kde nebudu mít svůj stolní PC, jeho práci zastal. Myslím opravdu občasný střih videa, ne každodenní. Teď mám mobil se 4K. Takže bych tomu dal asi zabrat. Ale ne často, video tvořím pro radost, amatérsky.

5) Jinak rodiče cenu MB ví, byli celkem překvapení, ale je to moje investice a souhlasí s ní.

6) Doma sice žádný Mac nemáme, zato nějakou "flotilu " od Applu máme - 2 iPhony a 2 iPady.

7) Důvodem, proč chodím na forum, je, abych si vyměnil názory s odborníky. Troufnu si říct, že ve své okolí neznám nikoliv, kdo PC rozumí lépe, než já.(Kromě jeho servisáka). A proto, že mám v okolí lidi, kteří PC nerozumí, musím se zeptat Vás jako odborníků.

8) Možná si myslíte, že si Mac chci koupit na zvýšení své hodnoty před holkami a svým okolím. Ne, nejsem takový typ člověka. Já jsem začáteční GEEK. Když se dívám na podpisy některých zdejších uživatelů, vidím, že v jejich Apple výbavě je několik PC a u californské společnosti nechali pár dobrých desetitisíců, ne-li statisíců. Co tím chci říct? Nemyslím si, že když mají doma tolik techniky, že je dokážou využít. Kupují se je, aby se zabavili a ukojili svou lásku k moderním technologiím. Dá se říct, že jsem na to dost podobně, ale v menším měřítku. Když jsem kupoval PC, nechtěl jsem složený. Chtěl jsem si užívat atmosféru skládání nových komponentů a celého procesu, jak vzniká. Miluji to. Prostě jsem člověk, který má rád používání nejlepší techniky v omezené míře - prostě GEEK. Asi to znáte a jste na tom dost podobně. Nejsem obyčejný uživatel. Jsem člověk, který si užívá každý moment používání kvalitního HW a hlavně ho zkoumá do posledního detailu a využívá na maximum.

9) Souhlasím, člověk by měl myslet hlavou, ale někdy ho srdce táhne tam, kde nemá. Musí převládat racionální myšlení před emocemi a povedeným marketingem.

Po hodině psaní na mobilu mě už bolí ruce...takže pokračování příště...teda jestli mě neukamenujete. :D

cuting
Klub čistého iOS
Klub čistého iOS
Příspěvky: 2259
Registrován: úte čer 07, 2011 8:45 pm

Re: Výběr_MacBook na gymnazium

Příspěvek od cuting »

Proč by tě někdo kamenoval? K tomu není sebemenší důvod. :) Prostě se rozhoduješ více emocemi, hledáš "lepší pocit". To je normální a zejména ve tvém věku. Ale dám ti malý příklad. Znám osobně ředitele největší světové firmy na profesionální firemní a řídící software pro nejrůznější velké firmy a společnosti - SAP. A ten, i když si může pořídit to skutečně nej, co vůbec existuje, tak pro svou osobní a částečně i pracovní potřebu (na cestování letadlem po celém světě, komunikaci s firmou, zákazníky, akutní zásahy apod.) používá 4 roky starý a řádně otlučený AIR. A neuvažuje o jiném, do doby, než mu klekne..... Ale jsi pravděpodobně již rozhodnutý a budeš určitě spokojený. Přeji Ti hodně štěstí, opravdu upřimně :)
 Apple hračky 

Anndy
Klub čistého iOS
Klub čistého iOS
Příspěvky: 2013
Registrován: úte lis 09, 2010 1:04 pm

Výběr_MacBook na gymnazium

Příspěvek od Anndy »

Tak ale každý používa a má priority iné. Možno ho vôbec technika nezaujíma. :-)
Ma utešenú zbierku obrazov alebo zámkov napr.
A ide mu vôbec na tom macu SAP? :-)
iPhone 11Pro Silver 64GB, Telekom SK, bez JB
WATCH 44mm oceľové, Series 4, GPS+LTE
iPad mini 5, 64GB, wifi, SG
MBPro 13" 2018, i5, 16GB, 1TB SSD, Space Grey

cuting
Klub čistého iOS
Klub čistého iOS
Příspěvky: 2259
Registrován: úte čer 07, 2011 8:45 pm

Re: Výběr_MacBook na gymnazium

Příspěvek od cuting »

:) No, tak předpokládám, že když s ním lítá po celém světě a řeší s ním interní problémy přímo u zákazníků, tak asi ano :) Jádro systému mu běhá i na iPadu. Ale konfigurací SAP pro nejrůznější potřeby firem jsou desítky. Ale to už jsme dost OT. Uvedl jsem to jen jako příklad, že AIR bohatě stačí i pro skutečně profesionální práci.
 Apple hračky 

Jadro
iPhoneHolik
iPhoneHolik
Příspěvky: 2350
Registrován: pát bře 30, 2012 5:37 pm

Re: Výběr_MacBook na gymnazium

Příspěvek od Jadro »

Hele sorry ale to je trochu zavadejici. Profesionalni prace to je, ale porad je to kancelarska app. Neni nijak narocna na HW. Jako treba grafika nebo strih videa, ktere zminuje Kupujici... Tady by to chtelo, aby se vyjadril nekdo, kdo na AIRu to video striha jestli to stiha...

cuting
Klub čistého iOS
Klub čistého iOS
Příspěvky: 2259
Registrován: úte čer 07, 2011 8:45 pm

Re: Výběr_MacBook na gymnazium

Příspěvek od cuting »

Stejně, jako se vším je video a video. Na běžné uživatelské video stačí iMovie a to na Airu běží velmi svižně, kdo si chce hrát na profesionála s FinalCut apod. tak koupí samozřejmě lepší stroj. Ale když je dost času, tak i ten FC běhá na Airu velmi slušně. Alespoň soudě podle jednoho střihače a režiséra, kterého znám. V práci jede na velkém MacPro se třemi drahými profesionálními displayi , ale v terénu pracuje s Air... Prostě je to o tom, co na tom kdo chce dělat. Ale tazatel už má myslím jasno, takže už není co řešit :)
 Apple hračky 

Vortex
Host
Host
Příspěvky: 12
Registrován: pon črc 18, 2016 12:46 pm

Re: Výběr_MacBook na gymnazium

Příspěvek od Vortex »

to cuting: Tazatel jasno stale nemá, respektive pořád čeká MB Pro 2016. Pokud ale bude stát 50 klacků, tak bych koupil za polovinu Air.

Lipon
Senior uživatel
Senior uživatel
Příspěvky: 615
Registrován: čtv zář 03, 2009 3:04 pm

Re: Výběr_MacBook na gymnazium

Příspěvek od Lipon »

spis tazatel uplne nema vyreseno "potrebuju x chci"

Uživatelský avatar
rony
Klub čistého iOS
Klub čistého iOS
Příspěvky: 19653
Registrován: pát pro 14, 2007 12:37 am

Re: Výběr_MacBook na gymnazium

Příspěvek od rony »

Jadro píše:Tady by to chtelo, aby se vyjadril nekdo, kdo na AIRu to video striha jestli to stiha...


v iMovie nevidim ziadny problem. Ten je skor v kapacite SSD, takze aspon ja musim pouzivat externe disky.
Praca v iMovie je uplne v klude. Vykon je treba vlastne az pri exporte finalneho projektu a kedze nestriham celovecerne filmy, necitim problem.
/\/\ /\ > /\ / Facebook skupina Uživatelé Apple Watch a fb.com/forum.iphone.cz
 mac mini  iPhone  4  5S  X  13 Pro  iPad Pro  Pencil  TV4  HomePod  WATCH  AirPods

Tony1
Starý pes fóra :)
Starý pes fóra :)
Příspěvky: 3132
Registrován: sob črc 12, 2008 6:18 pm

Re: Výběr_MacBook na gymnazium

Příspěvek od Tony1 »

Přidám taky jeden z praxe, dcera mé sestřenice šla taky na gympl a taky bylo potřeba noťas a volba padla na AIR, sestřenice (MUDr) má taky AIR, její dcera (3tí rok Kepler) AIR funguje a vše děla na něm. Teda nevím zda stříhá video to bych kecal.
Noťas, TOSHIBA, Macbook Pro
iPhone 6s space grey 16GB, Apple Store, UK
Operátor T-Mobile, Telefonika O2, Vodafone

Vortex
Host
Host
Příspěvky: 12
Registrován: pon črc 18, 2016 12:46 pm

Re: Výběr_MacBook na gymnazium

Příspěvek od Vortex »

Rozhodl jsem se počkat na nový MB Pro 2016. Zdá se mi to jako nejrozumnější volba. Co vy na to?

Uživatelský avatar
rony
Klub čistého iOS
Klub čistého iOS
Příspěvky: 19653
Registrován: pát pro 14, 2007 12:37 am

Re: Výběr_MacBook na gymnazium

Příspěvek od rony »

nic. to su veci, ktore sa tykaju len teba.

1. chces Macbook Pro, kup si macbook pro
2. chces hned, kup hned
3. mozes pockat, tak pockaj
4. mozes investovat viac ako nevyhnutne treba, tak investuj
/\/\ /\ > /\ / Facebook skupina Uživatelé Apple Watch a fb.com/forum.iphone.cz
 mac mini  iPhone  4  5S  X  13 Pro  iPad Pro  Pencil  TV4  HomePod  WATCH  AirPods

Odpovědět