USB/Tunderbolt HUB

Odpovědět
Kudli3
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 258
Registrován: stř zář 17, 2008 2:44 pm

USB/Tunderbolt HUB

Příspěvek od Kudli3 »

Ahoj, hledám nějaký USB/Tunderbolt HUB, abych do něj mohl připojit aspoň 2xUSB 3.0, SD kartu, případně i něco jiného, ale jde mi hlavně o tyhle 3 věci.

Nemůžu nic takového najít, našel jsem pouze na USB, kde jich je od 2 až třeba k 8, ale aby to mělo i SD kartu jsem nenašel.

V ideálním případě, bych to chtěl píchnout do Tunderbolt slotu na mém Macbooku Air, ale to už vůbec nenacházím. Nadchl mě článek na jablickar.cz, kde je příslušenství pro nový Macbook, které je přesně takové, co bych si představoval..

http://jablickar.cz/satechi-predstavilo-usb-c-hub-sity-na-miru-12palcovemu-macbooku/

Máte někdo zkušenosti s něčím takovým na svém Macbooku/Air? Díky za info
# iPhone 5S 32Gb Space gray
# Macbook Air 11" 2013
# Magic Mouse

Uživatelský avatar
rony
Klub čistého iOS
Klub čistého iOS
Příspěvky: 19653
Registrován: pát pro 14, 2007 12:37 am

Re: USB/Tunderbolt HUB

Příspěvek od rony »

Ja pouzivam Belkin Thunderbolt Dock s tym, ze SD kartu riesim lacnou citackou a to tak, ze z docku mam predlzovaci USB kablik na stol (dock nemam na stole ale pribity pod doskou stola), tam si prilezitostne strkam USB zariadenia podla potreby.

Takmer vsetky docky, ktore stoja za kupu _nemaju_ SD slot a nemaju vela USB portov. Takze s kludom zabudni na tieto dve podmienky a rozsirenie o SD a viac USB proste vyriesit dokablovanim citacky a malickeho usb hubu.

toto je novsi: http://www.belkin.com/us/p/P-F4U085/
ja mam predoslu generaciu. vyberal a hladal som pol roka.
/\/\ /\ > /\ / Facebook skupina Uživatelé Apple Watch a fb.com/forum.iphone.cz
 mac mini  iPhone  4  5S  X  13 Pro  iPad Pro  Pencil  TV4  HomePod  WATCH  AirPods

iTukan
Moderator fóra
Moderator fóra
Příspěvky: 3021
Registrován: sob úno 07, 2009 5:54 pm

Re: USB/Tunderbolt HUB

Příspěvek od iTukan »

Kanon na vrabce? Proč dělat z thunderboltu USB hub? Bude to celkem drahé, viz TB dock od ronyho. To by nestačil normální USB3 hub a USB3 čtečka SD karet?
 MBPR 16"  iPhone 11 Pro  iPad Pro 11"  iPad Mini 2 4G  ATV 4K  Withings SmarScan

Kudli3
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 258
Registrován: stř zář 17, 2008 2:44 pm

Re: USB/Tunderbolt HUB

Příspěvek od Kudli3 »

to rony: Na ten belkin jsem se díval, ale taky to není uplně ono a co má, tak uplně nepotřebuju, ale vypadá zajímavě. Právě mě nadchlo to na co jsem dával odkaz, škoda jen že je to pouze na USB-C

to iTukan: Nemusí to být právě z thunderboltu, ale kdyby byla nějaká varianta, tak proč ne, mám ten slot téměř pořád nebo pořád volný. A ano klidně by stačila USB 3.0 čtečka, ale právě se ptám na nějaké zkušenosti, jestli někdo něco používá, případně má něco i s čtečkou na ty karty ;-)
# iPhone 5S 32Gb Space gray
# Macbook Air 11" 2013
# Magic Mouse

Uživatelský avatar
rony
Klub čistého iOS
Klub čistého iOS
Příspěvky: 19653
Registrován: pát pro 14, 2007 12:37 am

Re: USB/Tunderbolt HUB

Příspěvek od rony »

Kudli3: ja som hladal dost dlho, par mesiacov som frcal na mba + pripajanie kb, mouse, monitor, usb disk a prestalo ma to bavit, dnes uz viem, ze ak chcem mat macbook, bez docku sa neobidem - proste mi viac vyhovuje vytrhnut len ten thunderbolt kabel a napajanie (bodaj by slo mat len jeden). dnes by som sa uz na kupovanie macbooku vykaslal a neexperimentoval by som, potrebujem desktop pocitac. :)

Ak nepotrebujes dock, neries, usb 3.0 huby su skvele, niektore maju aj tu citacku.

kazdy je mierne inak nastaveny, u mna macbook nema taky zmysel ako desktopovy pocitac.
/\/\ /\ > /\ / Facebook skupina Uživatelé Apple Watch a fb.com/forum.iphone.cz
 mac mini  iPhone  4  5S  X  13 Pro  iPad Pro  Pencil  TV4  HomePod  WATCH  AirPods

Kudli3
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 258
Registrován: stř zář 17, 2008 2:44 pm

Re: USB/Tunderbolt HUB

Příspěvek od Kudli3 »

Tak trochu jsem to řešil od začátku co mám MBA, ale spíš vyjímečně. Když jsem připojil myš na nějaký to hraní (jinak používám magic mouse, nebo mi uplně stačí trackpad) a zálohovací disk, tak jsem nemohl připojit telefon. Teď jsem si pořídil foťák a ocenil bych i tu kartu a jeden slot navíc.

Zalíbilo se mi to řešení od satechi, na co jsem dával odkaz, vypadá to super a hlavně funkčně je to přesně co bych si představoval.

Díval jsem se ještě a našel jsem na jejich stránkách ještě toto
http://www.satechi.net/index.php/computer/connectivity/hubs/3port-usb-3-otg-hub
a potom jsem našel toto
https://www.alza.cz/akasa-pontos-x1-d3756461.htm?catid=18843035
Uvidím, každopádně díky za radu. Jinak já jsem určitě na MBA :)
# iPhone 5S 32Gb Space gray
# Macbook Air 11" 2013
# Magic Mouse

iTukan
Moderator fóra
Moderator fóra
Příspěvky: 3021
Registrován: sob úno 07, 2009 5:54 pm

Re: USB/Tunderbolt HUB

Příspěvek od iTukan »

Pokud potřebuješ něco jen na co píšeš a nic navíc, tak nějaká redukce přes USB splní požadavky (obě co uvádíš). Jinak pokud toho potřebuješ víc, tak TB dock to řeší nejlépe. Já to vyřešil TB monitorem, tedy připojuji jako rony všechno jen TB + napájení, zbytek je v monitoru (žel nemá USB3). Ale využívám Gbit LAN, takže USB3 až tak nepoužívám. Na SD karty použiji slot v MBP. Tedy než si ho zanedlouho zaplácnu nifty. Potom fotky z karty foťáku budu stahovat přes USB3 čtečku karet.
 MBPR 16"  iPhone 11 Pro  iPad Pro 11"  iPad Mini 2 4G  ATV 4K  Withings SmarScan

Kudli3
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 258
Registrován: stř zář 17, 2008 2:44 pm

Re: USB/Tunderbolt HUB

Příspěvek od Kudli3 »

Tak MBP je do budoucna v plánu, ale je to dražší varinta toho co řeším teď :D do té doby asi postačí jedno z toho, na co jsem odkazoval.
Najít se dá, nemá cenu to nějak řesit asi víc. O tom TB zapojení jsem psal spíš proto, jestli někdo nemá zkušenost, nebo neví o něčem takovém a nebylo by výhodnější zapojit tam nějakou kvalitnější čtečku/hub než přes USB 3.0, jinak uplně stačí USB 3.0 hub.
To co dával rony, je fajn, ale poněkud drahý a pokud neřeším síť a další monitory, nemá to cenu.

Každopádně děkuju za rady a zkušenosti, pohledám dál a pořídím něco rozumnýho.
# iPhone 5S 32Gb Space gray
# Macbook Air 11" 2013
# Magic Mouse

Odpovědět