iMAC 10.1,late 2009,core2 duo3.06GHz-pomoc pri vymene RAM

Odpovědět
CiLA
Klub čistého iOS
Klub čistého iOS
Příspěvky: 178
Registrován: ned úno 27, 2011 2:15 pm

iMAC 10.1,late 2009,core2 duo3.06GHz-pomoc pri vymene RAM

Příspěvek od CiLA »

Obraciam sa s prosbou o pomoc. Mam tak dobreho sefa, ze mi podaroval iMAC. Nebol by som to ale ja co by nieco nevyspekuloval. Nakolko Mac absolutne nepoznam najskor prva otazka. Ked menim pamat musim nieco v MACu nastavit? take nieco ako Bios?

A teraz postupne. V iMacu su 2x2mb ram Samsung pamate DD3 o rychlosti 1066MHz, taktovanie CL7, pin 204. Dnes som kupil 4x4mb Kingston o rychlosti 1333MHz, taktovanie CL9. Po nasunuti do iMAC a jeho zapnuti vsak zariadenie iba pipne. Po druhom pipnuti iMAC zo zadu podrzim vypinac a vypnem ho. Bojim sa ho nechat dlsie pipat, predsa je to darcek. Toto mi urobi aj pri osadeni 2x4mb ram. Akonahle dam naspat povodne ramky vsetko nabehe ihned. Pocitam teda, ze problem bude v ramkach. Objednal som dnes druhe Corsair SODIMM 2x4mb pre Aple na dalsiu probovacku. Tie uz ale maju rovnake casovanie CL7 aj rychlost 1066MHz. Robim niekde chybu, ze nove pamate niekde nepotvrdim alebo je to nevhodnou pamatou. Ak sa mam niekde nabootovat ako sa tam dostanem a ci vobec sa tak da urobit. Mac mam urobeny na Win7 64-bit a cez boot camp mozem zmenit system. Ked vypnem pri win na nasledujuci start ma automaticky nabootuje na win. Teda system pri vymene RAM bootoval na win7. Som az neskutocne spokojny s rychlostou u windovsov ale 4mb je pre mna malo. Kazdu radu privitam nakolko Kingstony v stredu rano pojdem vratit. Mrzelo by ma keby to bolo mojou neznalostou, ze sa to da niekde zmenit ( velkost ramky) v popisoch moze moja verzia mat od 4-16mb len netusim ci musia byt osadene vsetky sloty. Teraz mam obsadene iba dva. A este jedna vec zatial si neviem navyknut na mys a klavesnicu preto pouzivam klasicku bezdrotovu pc. Ak sa najde dobra dusa co mi poradi budem rad.

EDIT1:

tak som o trochu mudrejsi. Ak to niekomu napomoze tu je presna specifikacia pamate pre
iMac (Late 2009): PC3-8500, Unbuffered, Nonparity, 204-pin, 1066MHz DDR3 SDRAM.
Verim, ze Corsair SO-DIMM 4GB DDR3 1066MHz CL7 pre Apple splna vsetky tieto kriteria. V stredu ked pridu vyskusam, dam vediet. Ak niekoho predsa len nieco napadne rad si to precitam...

EDIT2:

http://eshop.macsales.com/tech_center/m ... ndimac.pdf
https://www.youtube.com/watch?v=Z4UqhXIcEQ4
Naposledy upravil(a) Metalgirl dne pon zář 14, 2015 6:50 pm, celkem upraveno 1 x.
Důvod: Když chceš ještě něco dodat, použij tlačítko upravit nahoře vpravo nad příspěvkem, nepiš více příspěvků pod sebou, je to zbytečné. Upraveno.

iTukan
Moderator fóra
Moderator fóra
Příspěvky: 3021
Registrován: sob úno 07, 2009 5:54 pm

Re: iMAC 10.1,late 2009,core2 duo3.06GHz-pomoc pri vymene RA

Příspěvek od iTukan »

trochu pozdě - https://support.apple.com/cs-cz/HT201191
Rychlost a hlavně taktování musíš dodržet.
 MBPR 16"  iPhone 11 Pro  iPad Pro 11"  iPad Mini 2 4G  ATV 4K  Withings SmarScan

CiLA
Klub čistého iOS
Klub čistého iOS
Příspěvky: 178
Registrován: ned úno 27, 2011 2:15 pm

Re: iMAC 10.1,late 2009,core2 duo3.06GHz-pomoc pri vymene RA

Příspěvek od CiLA »

Vymenil som Kingston 1333MHz za Corsair 1066MHz a slape to!
Obaval som sa kupit 4 naraz a tak som kupil iba 2x4Mb s tym ze Corsairy som pridal k povodnym 2x2 Samsung. Dokopy teda mam 12MB a ako vo Win tak sj v IOS ukazuje system 12MB. V iOS navisc ze vsetko je OK. Otazka teraz znie ci stare 2x2 Samsung vymenit za 2x4MB Corsair...

iTukan
Moderator fóra
Moderator fóra
Příspěvky: 3021
Registrován: sob úno 07, 2009 5:54 pm

Re: iMAC 10.1,late 2009,core2 duo3.06GHz-pomoc pri vymene RA

Příspěvek od iTukan »

To záleží na tom, zda těch 16GB celkem využiješ. Myslím, že nahodně i torchu nadstandartních věcí 12GB bohatě stačí. Ale to by jsi musel napsat, co všechno na WIN i OS provozuješ, případně pracovat a všímat si obsazenosti RAM, zda některý ze systémů zbytečně neodkládá obsah paměti na disk. Já mám 16GB RAM v MBP a většinou mám obsazeno kolem 10GB, při spuštění virtuálních windows o 4GB víc, jelikož tolik jsem jim přidělil v parallels paměti. ;) Bootcamp nepoužívám, virtualizuji.
 MBPR 16"  iPhone 11 Pro  iPad Pro 11"  iPad Mini 2 4G  ATV 4K  Withings SmarScan

Odpovědět