přechod z WINDOWS na OS X

sharkee
iPhone expert
iPhone expert
Příspěvky: 1876
Registrován: pát lis 25, 2011 11:19 am

přechod z WINDOWS na OS X

Příspěvek od sharkee »

Zdravím, zvažuji, že dosluhující notebook manželky nahradím MacBookAir 13"/128GB, jelikož již teď používá iPAD2 a nově jí budu pořizovat i iPhone5C. Sám mám iPAD mini a na 99% si koupím ke stávající SGS4 ještě iP6. Zvažuji to především protože, mám pocit, že propojení iOS8.1 s Windows7/8.1 nefunguje jak chci/potřebuji a proto mám několik dotazů

1) Lze mít na MBA vícero účtu iTunes? Tedy pro mne a pro manželku?
2) Bude fungovat něco navíc v iTUNES při spojení OS X a iOS, oproti variantě s WIN8.1?
3) Půjde připojit klasická barevná laserová tiskárna (Canon LBP500 přes USB)?
4) Využití je především pro práci s webem a fotografiemi (import ze zrcadlovky CANON přes USB, nebo z SD karty). Je potřeba něco dokupovat, nebo takto v základní konfiguraci bude vše fungovat?
5) je něco, na co si dát pozor při migraci dat z WIN na OS X?
6) je něco, co OS X chybí a na co WINdowsáci po přechodu postrádají?
sharkee
iPhone11Pro + iPAD2018/iPad mini2WiFi + MBP2018TB + MBA2014 + aTV4 + BeatsSOLO3WL + AirPods2019WC

ls8
Starý pes fóra :)
Starý pes fóra :)
Příspěvky: 11456
Registrován: pát črc 11, 2008 6:52 pm

Re: přechod z WINDOWS na OS X

Příspěvek od ls8 »

1/ Můžeš mít víc samostatných iTunes knihoven v jednom uživatelském účtu, lepší je ale založit samostatný uživatelský účet v OS X pro každého uživatele.
2/ V iTunes asi nic.
3/ Většina tiskáren funguje bez problémů, typ LBP500 jsem ale nenašel.
4/ Bude fungovat import z foťáku, pokud ti bude stačit iPhoto, bude umět i RAW formát fotek. Na pokročilejší úpravy a správu velkých knihoven fotek můžeš časem přikoupit nějaký specializovaný software, nabídka je široká.
5/ Migraci jakých dat? Dokumentů, fotek, hudby, filmů apod.? Nic mě nenapadá, prostě to překopíruješ.
6/ Většinou správce souborů typu TotalCommander. Existují více či méně povedené alternativy, časem ale většinou zjistíš, že to nepotřebuješ a zvykneš si na Finder.
iPhone XS 64GB | MacMini 2018 | MacBook Pro 15 2013

sharkee
iPhone expert
iPhone expert
Příspěvky: 1876
Registrován: pát lis 25, 2011 11:19 am

Re: přechod z WINDOWS na OS X

Příspěvek od sharkee »

1) už teď máme každý svůj ID účet, takže tam přidám oba a umím spravovat oba účty v Itunes nezávisle
2) a co jinak bude lépe fungovat?
3) je to LBP5000 - drivery by měly být i pro OS-X, koukám - http://www.canon.co.uk/Support/Consumer ... c%20OS%20X
4) něco časem určitě koupím. Jde mi tady spíše i o výkon MBA, jestli bude v té specifikaci s 4GB RAM stíhat alesoň tak jak ten 5 let starý Intelácký procesor s 3GB RAM a WIN7).
5) je nutno vše rozdělit podle typu dokumentů, jako u iOS, nebo mohu mít ve složce různé typy dokumentů?
6) TC používám výjímečně. Od doby WIN7 jsem přešel defaultně na integrovaného správce z WINDOWS. Na Androidu používám EX FIles.

OS X vůbec neznám, tak se ptám i možná na hlouposti, ale ani já, ani manželka nemáme s Macem zkušenosti. Tedy ne za posledních 20 let. Je paradox, že první opravdu stolní computer, který jsem poznal by asi před cca 26-7 lety Mac. Tehdy jsem prvně viděl i myš u PC a absolutně jse nechápal k čemu to je. Z IQ151, ATARi, ZX Spectra apod jsem znal jen klávesnici a Joystick.
sharkee
iPhone11Pro + iPAD2018/iPad mini2WiFi + MBP2018TB + MBA2014 + aTV4 + BeatsSOLO3WL + AirPods2019WC

ls8
Starý pes fóra :)
Starý pes fóra :)
Příspěvky: 11456
Registrován: pát črc 11, 2008 6:52 pm

Re: přechod z WINDOWS na OS X

Příspěvek od ls8 »

2/ Na to neexistuje rychlá odpověď. Doporučuji např. http://www.macworld.co.uk/review/mac-so ... w-3572006/
4/ V pohodě.
5/ V OSX nejsou tak striktní omezení ohledně typů souborů a aplikací jako v iOS. V OSX toto funguje podobně jako ve Windows. Dokumenty můžeš mít kdekoliv a aplikace k nim přistupují individuálně.
iPhone XS 64GB | MacMini 2018 | MacBook Pro 15 2013

mike-biker
Moderator fóra
Moderator fóra
Příspěvky: 3469
Registrován: ned říj 09, 2011 12:39 pm

Re: přechod z WINDOWS na OS X

Příspěvek od mike-biker »

Já jsem přešel z Windows na OS X před pár týdny.
Moje postřehy:
1) Ideální je jako ve Windows mít dva User účty - manželka a ty. Pak není žádný problém.
2) iTunes jsou asi stejné, nicméně jsem ještě neměl čas je dokonale poznat.
3) Tiskárny bez problémů
4) Zatím postrádám bolestně Total Commander, asi nahradím DCommanderem, jen potřebuji najít někoho kdo mi k němu pár věcí řekne.
5) Já jsem narazil jen na problém s Time Machine. Mám 2TB disk a musím ho přeformátovat, protože sice OS X soubory vidí, kopíruje atd, ale pro zálohy si ho musí "přechroustat".
6) Vyřešil jsem zakoupením "Parallels", které simulují železo Windows. Běhá to v pohodě, používám na tom Zoner, pro který nemám náhradu. Ale do budoucna se chci závislosti na PC zbavit - jen si toto nechám pro případ nouze.
iPhone 14 Pro 256GB Silver.
iPhone 12 Mini 64GB RED as reserved.
MacBook Pro 16" M1 Max 24-Core GPU, 32GB Memory, 1TB SSD

makatch
Starý pes fóra :)
Starý pes fóra :)
Příspěvky: 2924
Registrován: ned pro 06, 2009 10:22 pm

Re: přechod z WINDOWS na OS X

Příspěvek od makatch »

2,iTunes na MAC-u,tisíckrát vyladenejší ako na win.Na win je to ako za trest.
4,požívam Forklift,dá sa zakúpiť v zľave aj za 89 centov
5,OSX nevie natívne zapisovať na NTSF,súbory však prečíta.Pre zápis na takýto disk je potrebné doinštalovať napr:http://www.paragon-software.com/sk/home/ntfs-mac/
Windows disk s HFS+ ani nenačíta. :-) Pre vyžívanie disku v OSX+MAC treba zvoliť formát exFAT.Myslím však že time machine naňho nebude zálohovať.
Naposledy upravil(a) makatch dne čtv lis 13, 2014 5:44 pm, celkem upraveno 1 x.
iPod, iPhone and iPad Firmware Download

MacBook Pro13,Early 2011,OS X Yosemite
iPhone6+,64GB,iOS 9beta3

Uživatelský avatar
rony
Klub čistého iOS
Klub čistého iOS
Příspěvky: 19653
Registrován: pát pro 14, 2007 12:37 am

Re: přechod z WINDOWS na OS X

Příspěvek od rony »

2. lepsia integracia fotiek cez iPhoto, lepsia integracia kontaktov, lepsia integracia iBook kniziek, mozno prirodzenejsie prostredie aj pre zdielanie
6. ja FAR manager, no Finder samotny je DALEKO lepsi ako Windows Prieskumnik. Obecne neexistuje adekvatna nahrada ale casom je skor lepsie privyknut na Finder, z vlastnej skusenosti je to najlepsia cesta.
/\/\ /\ > /\ / Facebook skupina Uživatelé Apple Watch a fb.com/forum.iphone.cz
 mac mini  iPhone  4  5S  X  13 Pro  iPad Pro  Pencil  TV4  HomePod  WATCH  AirPods

mike-biker
Moderator fóra
Moderator fóra
Příspěvky: 3469
Registrován: ned říj 09, 2011 12:39 pm

Re: přechod z WINDOWS na OS X

Příspěvek od mike-biker »

Ten Forklift za 29 Centů mají kde?
iPhone 14 Pro 256GB Silver.
iPhone 12 Mini 64GB RED as reserved.
MacBook Pro 16" M1 Max 24-Core GPU, 32GB Memory, 1TB SSD

sharkee
iPhone expert
iPhone expert
Příspěvky: 1876
Registrován: pát lis 25, 2011 11:19 am

Re: přechod z WINDOWS na OS X

Příspěvek od sharkee »

To je on?

http://forklift.en.softonic.com/mac

jinak díky všem za reakce
sharkee
iPhone11Pro + iPAD2018/iPad mini2WiFi + MBP2018TB + MBA2014 + aTV4 + BeatsSOLO3WL + AirPods2019WC

makatch
Starý pes fóra :)
Starý pes fóra :)
Příspěvky: 2924
Registrován: ned pro 06, 2009 10:22 pm

Re: přechod z WINDOWS na OS X

Příspěvek od makatch »

Ja som kupoval z MAC AppStore:
https://itunes.apple.com/sk/app/forklif ... 8059?mt=12
Mike-biker:Zľavy sa dobre dajú sledovať tu:
http://appshopper.com/mac/productivity/forklift
iPod, iPhone and iPad Firmware Download

MacBook Pro13,Early 2011,OS X Yosemite
iPhone6+,64GB,iOS 9beta3

Lincoln Six Echo
Moderator fóra
Moderator fóra
Příspěvky: 3739
Registrován: pát čer 25, 2010 8:53 pm

Re: přechod z WINDOWS na OS X

Příspěvek od Lincoln Six Echo »

Jo. Nevím, já jsem osobně v těchto správcích souborů nenašel smysl. Vždycky to pro mě bylo něco geekovského, a to jsem i já sám "IT guy". Finder je úplně v pohodě.
  • iPhone 6s
  • Mac mini (Late 2012) | MacBook Pro (Early 2015)
  • AirPort Extreme 5th gen

makatch
Starý pes fóra :)
Starý pes fóra :)
Příspěvky: 2924
Registrován: ned pro 06, 2009 10:22 pm

Re: přechod z WINDOWS na OS X

Příspěvek od makatch »

Tak ako som naznášal na win jeho prieskumníka a používal total comander,tak mi na mac-u nevyhovuje finder.Proste potrebujem dve okná. :-)
iPod, iPhone and iPad Firmware Download

MacBook Pro13,Early 2011,OS X Yosemite
iPhone6+,64GB,iOS 9beta3

Julek
Administrator
Administrator
Příspěvky: 9848
Registrován: pát říj 12, 2007 9:32 pm

Re: přechod z WINDOWS na OS X

Příspěvek od Julek »

průzkumník u win jw děs, finder je pohoda :)

Respektujte pravidla, pak si u mě můžete stěžovat na moderátory.


Obrázek

Lincoln Six Echo
Moderator fóra
Moderator fóra
Příspěvky: 3739
Registrován: pát čer 25, 2010 8:53 pm

Re: přechod z WINDOWS na OS X

Příspěvek od Lincoln Six Echo »

makatch píše:Tak ako som naznášal na win jeho prieskumníka a používal total comander,tak mi na mac-u nevyhovuje finder.Proste potrebujem dve okná. :-)

Jak potřebuješ, tak potřebuješ ;-) Já jen říkám, než nováčkovi hned doporučovat alternativu k Finderu, je potřeba aby si Finder nejprve sám vyzkoušel.
  • iPhone 6s
  • Mac mini (Late 2012) | MacBook Pro (Early 2015)
  • AirPort Extreme 5th gen

mike-biker
Moderator fóra
Moderator fóra
Příspěvky: 3469
Registrován: ned říj 09, 2011 12:39 pm

Re: přechod z WINDOWS na OS X

Příspěvek od mike-biker »

Průzkumník ve Windows je opravdu na hraně, nicméně souhlasím s názorem, že dvě okna typu TC jsou opravdu výhodná.
Finder se dá, ale já používal od r. 1992 legendárního Nortona, potom Windows Commandera - což byl dříve název TC.
Posledních 10 let jsem na něm hodně dělal a tak si asi hned nezvyknu.
Btw. Forklift ve slevě není, snad kdysi byl.
Umí i FTP?
iPhone 14 Pro 256GB Silver.
iPhone 12 Mini 64GB RED as reserved.
MacBook Pro 16" M1 Max 24-Core GPU, 32GB Memory, 1TB SSD

makatch
Starý pes fóra :)
Starý pes fóra :)
Příspěvky: 2924
Registrován: ned pro 06, 2009 10:22 pm

přechod z WINDOWS na OS X

Příspěvek od makatch »

Ja som nenapisal ze forklift je aktualne v zlave,ale ze sa da kupit aj v zlave. Na to som dal odkaz na stranku kde sa to da odsledovat.
Ftp umí. :-)
iPod, iPhone and iPad Firmware Download

MacBook Pro13,Early 2011,OS X Yosemite
iPhone6+,64GB,iOS 9beta3

Mirec32
Sons of Jailbreak
Sons of Jailbreak
Příspěvky: 100
Registrován: pát říj 24, 2008 7:41 pm

Re: přechod z WINDOWS na OS X

Příspěvek od Mirec32 »

mike skús Total manager, momentálne free https://itunes.apple.com/us/app/total-m ... pt=uo%3D4#
iPhone4S 16GB, iPhone 3GS 32GB, iPhone3G 8GB, iPad2 Wifi 32GB
Ping ID: mirec
pushme.to ID: mirec

mike-biker
Moderator fóra
Moderator fóra
Příspěvky: 3469
Registrován: ned říj 09, 2011 12:39 pm

Re: přechod z WINDOWS na OS X

Příspěvek od mike-biker »

Díky, na něj jsem již koukal, ale nezaujal mě.
iPhone 14 Pro 256GB Silver.
iPhone 12 Mini 64GB RED as reserved.
MacBook Pro 16" M1 Max 24-Core GPU, 32GB Memory, 1TB SSD

Lipon
Senior uživatel
Senior uživatel
Příspěvky: 615
Registrován: čtv zář 03, 2009 3:04 pm

Re: přechod z WINDOWS na OS X

Příspěvek od Lipon »

Total Finder umí spojit 2 okna vedle sebe, a pak zas odpojit ... detailů a screenshotů více na stránkách Total Finderu

ssslnieckooo
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 163
Registrován: úte zář 30, 2014 4:40 pm

Re: přechod z WINDOWS na OS X

Příspěvek od ssslnieckooo »

Ja sa vyjadrím len k jednej veci čo mi po prechode z win na os x chýbala a to dosť podstatne, bolo nemožnosť kopírovania súborov na disky ktoré sú väčšinou formátované na ntfs. Vyriešiť som to pre svoje pohodlie musela zakúpením NTFS for mac os x. Ale možno som to len ja pokladala za problém, nechcelo sa mi exterňáky formátovať na FAT keď ich mám celkom dosť zaplnené. Inak som s prechodom veľmi spokojná a na win by som sa nevrátila. Časom si človek zvykne na jednoduchosť a kráseu apple systému :-)

ls8
Starý pes fóra :)
Starý pes fóra :)
Příspěvky: 11456
Registrován: pát črc 11, 2008 6:52 pm

Re: přechod z WINDOWS na OS X

Příspěvek od ls8 »

Na NTFS není třeba kupovat ovladač, existují i nástroje zdarma.


Zobrazit video na http://youtu.be/R-2NCRcylK0
Kód do fóra: [youtube]R-2NCRcylK0[/youtube]

Návod na vkladanie videa do príspevkov
iPhone XS 64GB | MacMini 2018 | MacBook Pro 15 2013

ssslnieckooo
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 163
Registrován: úte zář 30, 2014 4:40 pm

Re: přechod z WINDOWS na OS X

Příspěvek od ssslnieckooo »

Tak neva no, vlani som bola ešte absolútny nováčik čo sa OS X týka a keď som čítala po fórach, vtedy alternatívy zadara nejako nik neriešil, tak som za pár éčiek myslím 17 to bolo zakúpila ten program a som spokojná. Ale je dobré, ako to ide zadara, isto to niekomu v podobnej situácii ako som bola ja pomôže :-)
Apple MBP with TouchBar 15" 2016  Apple iMac 27" 2013  iPhone X 64 GB Silver  iPad Pro 12,9 Gold Wi-Fi  iPad mini 4 16 GB Gold  Apple Pencil  Apple Watch Nike + 42 mm

hoji
Host
Host
Příspěvky: 65
Registrován: stř říj 23, 2013 6:52 am

Re: přechod z WINDOWS na OS X

Příspěvek od hoji »

1) Jak již bylo řečeno je lepsí přes jiny login do MBA
2) Přesně jsem to nezkoumal, ale je to lespší než WIN verze
3) Jasně
4) Jasně, samzřejmě ze to je pak itázka, jaký program si vybereš pro upravu fotek atd ale to je to same jako ve WIN
5) Toto jsem obsolvoval cca před 3 týdny, zapneš, nastavíš si Apple ID a jedeš. Žádný problém s migrací jsem nezaznamenal. Ani se mi moc nestyska pro WIN
6) Ve WIn jsem pouzival TC ale tady zatím používám Finder a zatím mi TC moc nechybí
Iphone 6s 64GB White + Iphone 5s 32GB Grey
Macbook Pro 2012 13"
ATV 2 + XBMC
Airport Extreme 5th
Iphone 5 16BG WHITE

Mirec32
Sons of Jailbreak
Sons of Jailbreak
Příspěvky: 100
Registrován: pát říj 24, 2008 7:41 pm

Re: přechod z WINDOWS na OS X

Příspěvek od Mirec32 »

mike-biker píše:Díky, na něj jsem již koukal, ale nezaujal mě.

Tak skús ešte pozrieť na mucommander http://www.mucommander.com/screenshots.php
iPhone4S 16GB, iPhone 3GS 32GB, iPhone3G 8GB, iPad2 Wifi 32GB
Ping ID: mirec
pushme.to ID: mirec

makatch
Starý pes fóra :)
Starý pes fóra :)
Příspěvky: 2924
Registrován: ned pro 06, 2009 10:22 pm

Re: přechod z WINDOWS na OS X

Příspěvek od makatch »

Podľa mna je mucommander strašný paskvil,potrebujuci pre svoj beh este doinštalovať javu.
iPod, iPhone and iPad Firmware Download

MacBook Pro13,Early 2011,OS X Yosemite
iPhone6+,64GB,iOS 9beta3

Anndy
Klub čistého iOS
Klub čistého iOS
Příspěvky: 2013
Registrován: úte lis 09, 2010 1:04 pm

Re: přechod z WINDOWS na OS X

Příspěvek od Anndy »

Co da tyka manažérov suborovych je situácia biedna pod osx. Cim to je netusim, mozno tym ze osx sa snaží odprostit užívateľa od toho.
Najlepsie, co som nasiel je ForkLift.
Ale 100% náhrada TC to nie je.
iPhone 11Pro Silver 64GB, Telekom SK, bez JB
WATCH 44mm oceľové, Series 4, GPS+LTE
iPad mini 5, 64GB, wifi, SG
MBPro 13" 2018, i5, 16GB, 1TB SSD, Space Grey

Manek49
Pokročilý uživatel
Pokročilý uživatel
Příspěvky: 575
Registrován: čtv lis 14, 2013 6:23 pm

Re: přechod z WINDOWS na OS X

Příspěvek od Manek49 »

Jen otázka, neberte to prosím jako rejpání, co s těma souborama pořád děláte, že potřebujete takovýhle správce? Od dob windows 95 si vystačím s průzkumníkem

Anndy
Klub čistého iOS
Klub čistého iOS
Příspěvky: 2013
Registrován: úte lis 09, 2010 1:04 pm

přechod z WINDOWS na OS X

Příspěvek od Anndy »

No proste ich clovek spravuje. Triedi, kopíruje, vyplaluje, atd.
Inými slovami chce mat poriadok, plus sa casto pritrafí hromadná praca s nimi.
A totalcommander, za starých čias Norton commander, poskytuje výborný prehľad a clovek si proste zvykol za tie desaťročia.
Samozrejme vsetko ide aj bez toho, ale zvyk je zvyk a s TC to ide rychlejsie. Defacto nie je potreba na mys siahať.
iPhone 11Pro Silver 64GB, Telekom SK, bez JB
WATCH 44mm oceľové, Series 4, GPS+LTE
iPad mini 5, 64GB, wifi, SG
MBPro 13" 2018, i5, 16GB, 1TB SSD, Space Grey

Uživatelský avatar
rony
Klub čistého iOS
Klub čistého iOS
Příspěvky: 19653
Registrován: pát pro 14, 2007 12:37 am

Re: přechod z WINDOWS na OS X

Příspěvek od rony »

Manek: preto sa tato trieda vola ortodoxne suborove manazery. Ich pouzivatelia sa nimi viacmenej oprostuju od samotneho OS. Preto je hlupe robit "nieco ako Norton Commander! ale viac integrovane do konkretneho OS tym, ze sa vyzobne nejaka hlupa podobnost, napr. dvojpanelove zobrazenie (ktore je len detailom v celom komplexe).

Ortodoxny suborovy manazer je taky maly pracovny prostriedok = ono naozaj nejde len o kopirovanie suborov z panelu do panelu. Keby ano, tak si otvorim dve okna Finderu a kopirujem (co teraz realne robievam).

Viac som uz o tom pisal tu http://spravodaj.madaj.net/view.php/200 ... om-systeme

V skutocnosti som vlastne ochotny zaplatit pomerne velke peniaze trebars na Kickstarter developerovi, ktory by mal ambiciu a dostatocne presvedcil, ze je schopny urobit kompletny fork FAR managera pre OS X.

Osobne si nemyslim, ze je to PROBLEM, len akesi nedorozumenie - developeri sa snazia programy integrovat na dany OS vzhladom, sposobom ovladania atd. no a presne toto nechceme :)

Len velmi strucne na co sa pouziva nieco ako FAR: ciastocne prostriedok z ktoreho si spustas developer nastroje (editor zdrojakov), ciastocne organizacia "projektov" v ramci suboroveho systemu, zcasti aj rozne pomocky typu "hladam nieco, neviem kde, viem, ze to mam". FTP klienty, rychle spustanie uzivatelskych akcii a kvanta dalsieho. Nie, nehladame RIESENIE inde ani pre spravu projektov developera, ani nehladam ako to riesit v danom OS :)

proste chcem svoj ortodoxne orientovany suborovy manazer.

A to som pomerne negativne naladeny na veci ako Total Commander lebo podla mna porusili zasady ortodoxnych manazerov ale ludia, co to pouzivaju ma asi chapu najviac :)
/\/\ /\ > /\ / Facebook skupina Uživatelé Apple Watch a fb.com/forum.iphone.cz
 mac mini  iPhone  4  5S  X  13 Pro  iPad Pro  Pencil  TV4  HomePod  WATCH  AirPods

cleo.25.gr
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 243
Registrován: úte led 21, 2014 12:53 pm

Re: přechod z WINDOWS na OS X

Příspěvek od cleo.25.gr »

Zdravím.
Veľmi intenzívne rozmýšľam o kúpe Mackbooku a kedže som roky fungoval na Windowse tak by som sa chcel opýtať na čo si treba pri kúpe MAC dať pozor. Mám na mysli či sú dodávané nejaké kódy pri reinstale os ktoré sú nutne zadať ako napríklad pri win. a podobne. Rozmýšľam nad kupou od ruky tak preto sa pýtam.
Ďalej by som sa chcel opýtať ako je to napríklad s prenovavanim suborov na ntfs formáte ? Je s tým nejaký problém alebo je to v pohode?
A po druhé by som chcel vedieť ako je to s prehrávaním avi, dvix HD filmov je to už v základe alebo to treba riešiť ako na Iphone ?
Za odpovede Vám ďakujem.

ls8
Starý pes fóra :)
Starý pes fóra :)
Příspěvky: 11456
Registrován: pát črc 11, 2008 6:52 pm

Re: přechod z WINDOWS na OS X

Příspěvek od ls8 »

OSX je zdarma, žádné kódy nejsou třeba.

Zápis na NTFS svazky se řeší doinstalováním ovladače, existují placené i zdarma, nedávno jsme to tu řešili.

Nejlepší je asi doinstalovat VLC přehrávač, je zdarma.
iPhone XS 64GB | MacMini 2018 | MacBook Pro 15 2013

Uživatelský avatar
rony
Klub čistého iOS
Klub čistého iOS
Příspěvky: 19653
Registrován: pát pro 14, 2007 12:37 am

Re: přechod z WINDOWS na OS X

Příspěvek od rony »

len poznamka, na win je s filmami daleko zlozitejsia situacia, na osx nainstalujes obligatny vlc alebo movist. a nic viac. ziadne kodeky, ziadne dolepky, a ziadny bordelware k tomu :-)

pre kupe bazaroveho este troska pozornosti k tomu, ze tu je uz tiez AppleId a nakupy v podobnom mac appstore, takze majotel co ti ho predava nech urobi reinstall na cisty system. mal by ti pre istotu dat konto superadmina - ak ho pri instalacii vytvaral.
/\/\ /\ > /\ / Facebook skupina Uživatelé Apple Watch a fb.com/forum.iphone.cz
 mac mini  iPhone  4  5S  X  13 Pro  iPad Pro  Pencil  TV4  HomePod  WATCH  AirPods

flatliners
Starý pes fóra :)
Starý pes fóra :)
Příspěvky: 377
Registrován: úte lis 27, 2007 9:25 pm

Re: přechod z WINDOWS na OS X

Příspěvek od flatliners »

mike-biker:nejlepší alternativa k Total Commander je pro mě po dlouhém laborování jasně Path Finder ;)
http://www.macupdate.com/app/mac/6371/path-finder
Metal/HC/Punk
iPhone 6s Plus 64GB+Westone 4R
MacBook Pro Retina late 2013

sharkee
iPhone expert
iPhone expert
Příspěvky: 1876
Registrován: pát lis 25, 2011 11:19 am

Re: přechod z WINDOWS na OS X

Příspěvek od sharkee »

Tak Macbook Air je doma a prvni dojmy nejsou spatne. Prijemne překvapení bylo s připojením zrcadlovky k MBA. Okamžitě naskocilo, včetně pbsahu, takze fajn. Jen mne trosku irituje nutnost importu fotek do Alb v iPhoto, ale zase je pak vse na jednom místě. Hlavne je super, ze se zde da vkladat do slozky fotostream a videt to pak v iPhonu, coz s Windows nejde (nelze nic vlozit domslozky Fotostream na windows PC).
sharkee
iPhone11Pro + iPAD2018/iPad mini2WiFi + MBP2018TB + MBA2014 + aTV4 + BeatsSOLO3WL + AirPods2019WC

Uživatelský avatar
rony
Klub čistého iOS
Klub čistého iOS
Příspěvky: 19653
Registrován: pát pro 14, 2007 12:37 am

Re: přechod z WINDOWS na OS X

Příspěvek od rony »

iphoto sa mi paci, ze nemam konecne bordel vo fotkach ako mi zostal este z pc, ked som nemal chut v tom udrzovat logiku :)
/\/\ /\ > /\ / Facebook skupina Uživatelé Apple Watch a fb.com/forum.iphone.cz
 mac mini  iPhone  4  5S  X  13 Pro  iPad Pro  Pencil  TV4  HomePod  WATCH  AirPods

Anndy
Klub čistého iOS
Klub čistého iOS
Příspěvky: 2013
Registrován: úte lis 09, 2010 1:04 pm

Re: přechod z WINDOWS na OS X

Příspěvek od Anndy »

Ja som iPhoto na chuť neprišiel. Aj som ho odinštaloval.
iPhone 11Pro Silver 64GB, Telekom SK, bez JB
WATCH 44mm oceľové, Series 4, GPS+LTE
iPad mini 5, 64GB, wifi, SG
MBPro 13" 2018, i5, 16GB, 1TB SSD, Space Grey

Uživatelský avatar
rony
Klub čistého iOS
Klub čistého iOS
Příspěvky: 19653
Registrován: pát pro 14, 2007 12:37 am

Re: přechod z WINDOWS na OS X

Příspěvek od rony »

ja si tym hlavne rychlo davam fotky prec z ifonu. a naspat do neho uz ako albumy s vybermi aby som z ifonu nemal skladosko bordelu
/\/\ /\ > /\ / Facebook skupina Uživatelé Apple Watch a fb.com/forum.iphone.cz
 mac mini  iPhone  4  5S  X  13 Pro  iPad Pro  Pencil  TV4  HomePod  WATCH  AirPods

Anndy
Klub čistého iOS
Klub čistého iOS
Příspěvky: 2013
Registrován: úte lis 09, 2010 1:04 pm

Re: přechod z WINDOWS na OS X

Příspěvek od Anndy »

Tak u mna sa asi prejavilo to, ze sa neviem odprostit od fyzickych suborov (stary zvyk z pc) fotiek a ich rozdeleniu v adresaroch. Akonahle tam pribudne dalsa virtualna hladina, potazmo s vlastnou databazou, som mimo a nervozny :D Plus som neprisiel vlastnym umom na nejaku inu vyhodu iphoto v triedeni a rozdiele voci klasickemu sposobu (adresar nazov akcie a v nom foto). Tak ma zmazanie iphoto ukludnilo.

edit: Na sync albumov v iPhone mam jeden adresar, kam supnem adresare/albumy, ktore chcem mat sync s iphone a hotovo.
iPhone 11Pro Silver 64GB, Telekom SK, bez JB
WATCH 44mm oceľové, Series 4, GPS+LTE
iPad mini 5, 64GB, wifi, SG
MBPro 13" 2018, i5, 16GB, 1TB SSD, Space Grey

cleo.25.gr
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 243
Registrován: úte led 21, 2014 12:53 pm

Re: přechod z WINDOWS na OS X

Příspěvek od cleo.25.gr »

Nechcem zakladať nové téma tak sa opýtam tu. Pokial si zakupim na Iphone napr nejakú hru tak sa mi to vramci jedného účtu prenesie aj na MacBook alebo je MacBook kapitola sama o sebe a je potrebné zakúpiť tu istú hru aj na MacBook? Predpokladám že nie iba hry ale aj programy sú rovnaké aj na jedno aj na druhé.

Anndy
Klub čistého iOS
Klub čistého iOS
Příspěvky: 2013
Registrován: úte lis 09, 2010 1:04 pm

Re: přechod z WINDOWS na OS X

Příspěvek od Anndy »

Odpoved je nie. Programy pre macbook su progamy pre operacny system OSX a programy pre iPad alebo iPhone, ci iPod su progamy pre iny operacny system - iOS.
Cize kazdy system ma svoje programy, ktore su medzi sebou nekompatibilne.
Pre macbooky - OSX existuje vlastny appstore kde sa da nakupovat. Alebo mozes programy instalovat aj mimo neho, samozrejme. Tak ako na windows.

Ale samozrejme na jedno appleID mozes nakupovat programy aj pre OSX aj pre iOS.
iPhone 11Pro Silver 64GB, Telekom SK, bez JB
WATCH 44mm oceľové, Series 4, GPS+LTE
iPad mini 5, 64GB, wifi, SG
MBPro 13" 2018, i5, 16GB, 1TB SSD, Space Grey

Odpovědět