Macbook Pro Mid 2009 zpomalení systému

Odpovědět
Sedyman
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 424
Registrován: sob dub 26, 2008 8:13 am

Macbook Pro Mid 2009 zpomalení systému

Příspěvek od Sedyman »

Zdravím,

nedávno jsem si nainstaloval OS X Yosemite (předtím Mavericks) a od té doby se mi nejenom zpomalil notebook, ale každá aplikace v polovině případů při zapnutí nereaguje nebo spadne úplně. Je mi jasné, že od tak starého ntb nemůžu čekat zázraky (2,53 GHz Intel Core 2 Duo, 4 GB ram, hdd disk), ale nevím, jestli to bude jen tím novým systémem nebo by chtělo ntb nějak "vyčistit/přeinstalovat".
Jelikož plánuju pořídit nový ntb, přemýšlím, jestli si tady ten nechat nebo dát na výkup za pár tisíc, vzhledem k tomu, jak se na něm pracuje. Co si o tom myslíte?

Díky

Uživatelský avatar
McJobs
Pokročilý uživatel
Pokročilý uživatel
Příspěvky: 529
Registrován: úte zář 30, 2008 12:58 pm

Re: Macbook Pro Mid 2009 zpomalení systému

Příspěvek od McJobs »

Jednoznacne zahod to HDD do kotnajnera a daj tam SSD. Tiez mam mid 2009 a po vymene disku je to uplne iny stroj, na bezne ukony stale postacujuci. Odporucam disky od Crucial alebo Samsung, vzhladom na to aky je tam chipset. Ja som kupil MX100 a som max spokojny. Yosemite ide plynulo, reakcie su okamzite.
 Mac OS X 10.6.8 Snow Leopard. Best OS X Yet.

Lincoln Six Echo
Moderator fóra
Moderator fóra
Příspěvky: 3739
Registrován: pát čer 25, 2010 8:53 pm

Re: Macbook Pro Mid 2009 zpomalení systému

Příspěvek od Lincoln Six Echo »

Já mám tentýž procesor a v pohodě. Viděl bych to na nepovedený update a udělal bych čistou instalaci. Pokud tedy plánuješ nový, na nějaké upgrade RAM a SSD bych už nedělal.
  • iPhone 6s
  • Mac mini (Late 2012) | MacBook Pro (Early 2015)
  • AirPort Extreme 5th gen

MiGR
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 343
Registrován: pát úno 05, 2010 9:23 am

Re: Macbook Pro Mid 2009 zpomalení systému

Příspěvek od MiGR »

Mohu potvrdit. Mam Mid2009, 8Gb RAM, SSD a beha pekne. Jeste jsem si v Yosemite vypnul pruhlednost.

Odpovědět