iMac nebo MacBook Pro

Odpovědět
spanielova
Host
Host
Příspěvky: 23
Registrován: ned zář 01, 2013 8:25 pm

iMac nebo MacBook Pro

Příspěvek od spanielova »

Dobrý den,
Potřebuju pomoc s výběrem nového maca. Rozhoduju se mezi dvěma:
MacBook Pro 13palcový: 2,6 GHz s Retina displejem 8 GB paměti 1600 MHz 256GB flashové úložiště na sběrnici, nebo
iMac 21,5" 2,9GHz čtyřjádrový Intel Core i5 ,Turbo Boost až 3,6 GHz8 GB paměti (dva 4GB moduly)1TB pevný disk,NVIDIA GeForce GT 750M s 1 GB videopaměti.
Přenosný počítač ani nějak moc nepotřebuji, ale na macbooku se mi líbí retina a ssd. Na počítači bych chtěl používat adobe produkty (photoshop, lightroom), občas i nějaký střih toho videa. A také potřebuji Windows. Využívám nějaké aplikace které na os x nerozjedu. Na iMacu mě odrazuje rozlišení a rychlost HDD. Ale zase se mi líbí 1t HDD.
Který by jste mi doporučili? Nikdy jsem maca neměl :D .

kengura
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 343
Registrován: čtv zář 19, 2013 8:45 am

Re: iMac nebo MacBook Pro

Příspěvek od kengura »

S touto dilemou niesi sam :-). Pred casom som predal cely desktop s tym, ze po iPhone a iPade nastal cas aj na iMac/Macbook. Chcel som ist do iMaca nakolko macbook by bol 99% casu doma (na obcasne cestovanie mam iPad mini retina). Zhodou okolnosti je na SK zlava pre studentov (ICIS studenta staci nejakeho) 12% dole. Osobne najprv padla volba na iMac 21,5. Problem bol ale 8GB RAM ktore momentalne stacia ale do buducna to clovek nerozsiri. Dalsi problem bol klasicky disk, co v dnesnej dobe povazujem za archaizmus (kto raz mal SSD nechce nic ine). Ciste z pohladu RAM som ale usudil, ze lepsie ako za RAM je si priplatit za 27cku nakolko tam raz az bude neskor treba tu ramku dokupim. Cize neoplatit teraz za 16GB ram ale radsej trosku viac a mat 27cku (dalej rozsiritelnu). Dalsi problem je fusion drive. Nato ze je to len +128GB SSD tak zato pytaju 250eur. Ale cert to ber. SSD je SSD. Cely problem ale nastal, ze studenska zlava sa vztahuje len na modely ktore su v zaklade. Okrem toho na iMac s fusion drive sa caka cca 6 tyzdnov (po tej dobe asi akcia uz nieje). Cize moja dilema (ak som chcel usetrit 12%) bola iMac 27 s klasickym diskom vs nejaky macbook kde ma clovek nielen SSD ale aj retinu. Kedze retinu mam uz na iphone aj na ipade tak si hovorim, chcem uz aj retinu v pocitaci. Pre poslednou keynotou som bol rozhodnuty kupi macbook pro 15. Preco nie 13. 15cka ma ako tak vacsi display, predava sa so 16GB RAM a ma 4jadrovy procesor i7 v zaklade. Tajne som dufam ze predstavia iMac retinu kde uz bude aj SSD resp SSD daju do ostanych ako standart a teda clovek zoberie zaklad a necaka aspon 6 tyzdnov. To sa z casti aj stalo a iMac s retinou je dokonaly stroj (az na tych 8GB RAM ktore sa ale daju rozsirit v buducnosti). Fusion drive + retina + dobra grafika (ziadna IRIS resp IRIS PRO). Len ta cena 2600 eur uz mi pride vela. Ako cela dilema skoncila? Z prace som si zobral nevyuzivany skoro novy macbook pro 13 retina (8GB RAM + 256GB SSD) a mam ho kym sa da. Kupil som k nemu magicmouse a verim ze ho budem mat nejaky cas a tuto dilemu posuvam na neurcito.

Osobne by som ti radil (v danej cene) ist do macbooku ktory je vyvazenejsi a ako to povedat - je to aktualny model nielen vydanim ale aj komponentami. O rok dva ked sa retina bude standart ten macbook bude mat cenu. Presne ako telefony. Ak to nema HD min tak to ako telefon nema cenu. Baterka sice za nejaky cas odide ale da sa vymenit hoci to tiez nieje najlacnejsie. Samozrejme ak u vas nieje zlava a mas chut cakat 6 tyzdnov a mas cca 6500 korun na fusion drive tak kup 21,5 s fusion drive (mas aj SSD aj 1TB). Zase ale zvaz tych 8GB RAM ktore casom nemusia stacit. Potom ale radsej 27cku kde tu ram dokupis.

Hadam som mojim najdlhsim prispevkom pomohol aspon trochu :-)
iPhone 6S 64GB Silver + Leather Case - Midnight Blue
iPad Mini 4 64GB Silver + Silicone Case/Smart Cover - Midnight Blue
Apple Watch Sport 42mm Gold Aluminum Case with Midnight Blue Sport Band
Macbook Pro 13 Retina (Early 2013)
Apple TV 32GB

next751
Klub čistého iOS
Klub čistého iOS
Příspěvky: 743
Registrován: ned kvě 26, 2013 1:57 pm

Re: iMac nebo MacBook Pro

Příspěvek od next751 »

Ja som siel do predajne kupit MB Pro 13, tu vyssiu radu s 8 GB ram a 256 gb ssd za nejakych 1500 €. Ale predajca mi ukazal, ze maju zlavu na iMac 27, late 2012, v podstate za tu istu cenu, tak som radsej zobral iMac, kedze som to nepotreboval prenasat. Ked som mal ntb s Windowsom, tak bol len na stole. Prvy dojem bol, ze ten iMac je strasne velky, ale zvykol som si a teraz si neviem predstavit robit na tom 13 palcovom Macbooku.

thera
Host
Host
Příspěvky: 104
Registrován: stř pro 05, 2007 7:27 pm

Re: iMac nebo MacBook Pro

Příspěvek od thera »

nb je vždy trochu kompromis, pokud víš, že na 100% nebudeš přenášet jdi do iMacu. Já přenáším, tak jsem si vybral rMBP

jojosr
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 199
Registrován: stř dub 02, 2008 7:19 pm

Re: iMac nebo MacBook Pro

Příspěvek od jojosr »

a co sa tyka diskov, je to ale uplne jednoduche vymenit za SSD, ved 500GB uz kupis za slusnu cenu.
Ja mam iMac, kde som vymenil HD za SSD a frci jak dabel....nabeh od startu za 10 sec.
macbook pro 13", i5, model 2011, OS Maverick 10.9.1, iPad Mini Retina, 128 GB, Wifi Cellular.

kengura
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 343
Registrován: čtv zář 19, 2013 8:45 am

Re: iMac nebo MacBook Pro

Příspěvek od kengura »

Predpokladam ale, ze mas starsi typ iMacu kde obrazovka drzala na magnetoch a nie tento novy model kde je obrazovka prilepena a vobec o nieje sranda ho rozmontovat. Taktiez vraj ma disk pre mac viac konektorov (kvoli teplotnemu cidlu - bezny disk neprejde testom pri starte)
iPhone 6S 64GB Silver + Leather Case - Midnight Blue
iPad Mini 4 64GB Silver + Silicone Case/Smart Cover - Midnight Blue
Apple Watch Sport 42mm Gold Aluminum Case with Midnight Blue Sport Band
Macbook Pro 13 Retina (Early 2013)
Apple TV 32GB

jojosr
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 199
Registrován: stř dub 02, 2008 7:19 pm

Re: iMac nebo MacBook Pro

Příspěvek od jojosr »

Hej mam 2007.....nerobil som si to sam, ale kamos, ale vraj brnkacka....Ja osobne som si menil HD v macbook pro 2011 a to bola taktiez uplna brnkacka....a vsetko funguje ako ma....a este o kus lepsie :-)
macbook pro 13", i5, model 2011, OS Maverick 10.9.1, iPad Mini Retina, 128 GB, Wifi Cellular.

cuting
Klub čistého iOS
Klub čistého iOS
Příspěvky: 2259
Registrován: úte čer 07, 2011 8:45 pm

Re: iMac nebo MacBook Pro

Příspěvek od cuting »

Toto dilema jsem vyřešil nákupem 23 palcového monitoru k mému macbook Air. Ani nevím značku, myslím, že je to nějaký Samsung, ale stál asi 3000 a jsem spokojený. Také mi drtivou většinu času Air leží na stole, ale občas je fajn ho strčit do tašky a vzít s sebou někam na cestu.
 Apple hračky 

Odpovědět