Time Capsule/MacMini sila/kvalita WiFi signalu

Odpovědět
Goyer
Host
Host
Příspěvky: 85
Registrován: ned pro 28, 2008 1:13 am

Time Capsule/MacMini sila/kvalita WiFi signalu

Příspěvek od Goyer »

Ahoj,
Mam nejnivejsi TimeCap. Vsechno funguje paradne.

Narazil jsem na zvalstni problem, kdy MacMini mid 2011 meni se spojenim s TC rychlost prenosovych dat.
Necekal jsem, je to mozne, ale vsiml jsem si toho u XBMC, kde pres vzduch taham data a jednou mi to tece 20MB/s a jednou 5MB/s.
Test jsem delal na solo souboru, ktery jsem dal jednoduse kopirovat. Jeden den toto a druhy toto. Odpojim wifi a je to treba 7MB/s pak 12MB/s a konstatne.
Na TC je NAT, ktery prirazuje domaci IP stale stejne. MacMini ani server odkud jsou data je ma 1-5% vyuziti. TC nic nedela. Proste zadny jiny limitujici faktor.

Pripada mi to jako by prepipanala wifi kanaly, ale tak rapidne. Bydlime na vesnici kde jsiu vseho vsudy chytatelne wifi 2 a to jeste malo, cili ruseni minimalni.

Jak zmerim, v cem a co mam udelat abych to nastavil na plno stale?

Moc diky

iTukan
Moderator fóra
Moderator fóra
Příspěvky: 3021
Registrován: sob úno 07, 2009 5:54 pm

Re: Time Capsule/MacMini sila/kvalita WiFi signalu

Příspěvek od iTukan »

Nevím jestli to TC umí, ale vypni si 2,4GHz pásmo pro wifi a jeď jenom na 5GHz. Prostě je v dosahu nějaké rušení, proto kvalita signálu kolísá. Slušnou rušičkou 2,4GHz wifi je bluetooth.
Ostatně TC a mini (který se nepřenáší), bych propojil kabelem a máš po problému. Kabel je kabel... ;)
 MBPR 16"  iPhone 11 Pro  iPad Pro 11"  iPad Mini 2 4G  ATV 4K  Withings SmarScan

Goyer
Host
Host
Příspěvky: 85
Registrován: ned pro 28, 2008 1:13 am

Re: Time Capsule/MacMini sila/kvalita WiFi signalu

Příspěvek od Goyer »

Diky
Bohuzel, neumi. Je to pekne sofistikovane vymyslene. 2x pasmo, 6 anten a jeste natacejicich se (je to blackbox jako vetsina zarizeni od Jabka).

For je ten, ze jsem na to prisel. Neni to ani jednou z popisovanych veci, ale ani ve snu by me nenepadlo, ze je to NAS Synology servrem, ktery je s TC spojen Gbit kabelem a ten dodava data.
Kdyz jsem data nahral na TC, doslova jsem ziral - 35MB/s DL a okolo 30MB/s upload. Na to ze to mam prez patro a k TC minimalne 10/12metru skrz zdi je to parada. Co parada neni, ze musim prijit na to, jaky mam koupit jiny disk, ktery toto delat nebude. TC ma ethernet a USB 2.0, cili pujdu asi opet do sitovych (ovsem potrebuju RAID).
Vzhledem k tomu, jak brutalni rychlost to umi, (vcera jsem prehraval bez jakehokoliv sekani a specielniho nastaveni mkv narocne na bitrate video a to uplne v pohode) tak kabel vazne neni potreba - konecne, a tim mi pada celozivotni natahovani Gbitovych kabelu po baraku, ovsem laborovani disku.

iTukan
Moderator fóra
Moderator fóra
Příspěvky: 3021
Registrován: sob úno 07, 2009 5:54 pm

Re: Time Capsule/MacMini sila/kvalita WiFi signalu

Příspěvek od iTukan »

To musi byt asi hodne stary Synology, ani nepamatuji, ze by nekdy byly tak pomale, i kdyz v praci mame neco podobneho. Hlavne jsi nenapsal, ze ta data tahas jeste od jinud, i kdyz tam bych problem stejne nepredpokladal. Jestli nebude nejaka chyba v konfiguraci, ze to z NASu bere data tak pomalu. Muj Synology na 1Gbit kabelu dava kolem 120MB/s cteni i zapis.
Ono je otazkou, jestli to jiny NAS vyresi, zalezi jakou rychlosti propousti TC data mezi kabelem a wifi. A muze to byt jine nez mezi internim diskem a wifi. Zel tyto parametry temer zadny vyrobne wifi routeru neuvadi. Uz jsem se setkal s routerem, kdy kabel-wifi nedosahovalo ani rychlosti samotne wifi (300Mbit).
Lidi s TC tu jsou, tak treba nekdo napise jak mu to chodi v ruznych variantach.
 MBPR 16"  iPhone 11 Pro  iPad Pro 11"  iPad Mini 2 4G  ATV 4K  Withings SmarScan

Goyer
Host
Host
Příspěvky: 85
Registrován: ned pro 28, 2008 1:13 am

Re: Time Capsule/MacMini sila/kvalita WiFi signalu

Příspěvek od Goyer »

Jeto myslim 210j. 2 disky. Je to pomale, ale funguje. Cteni 100MB/s. Zapis 25.

Synology mi takto i staci, neni co resit, ale co resim je orave propojeni s capsule. Jak je to limitovano, kolik to muze pustit, atd. Nechapu, ze takto pomerne hodne chytra a draha zarizeni komunikuji takto hloupe.

Jake mate synology? Kolik disku? Presny zapis/cteni? Jake mate disky? Premyslim, ze updatuju, ale musim bedet, ze to ma smysl. Pokoukavam po 8diskovem. 7x4TB - 28TB - jeden do raidu 5 jako backup.

Diky

iTukan
Moderator fóra
Moderator fóra
Příspěvky: 3021
Registrován: sob úno 07, 2009 5:54 pm

Re: Time Capsule/MacMini sila/kvalita WiFi signalu

Příspěvek od iTukan »

Pokud to je rychlost NASu měřená přímo Mini<>NAS (bez TC), tak bych hledal problém ve spojení TC <> NAS. Např. zakázat na NASu SMB protokol a jet jen přes AFP nebo naopak, nepovolit AFP a zkusit jen SMB. Případně jen nějaký Gbit switch a do něj připojit TC, NAS i miniho. Nevím jakou máš doma topologii sítě....
Já mám doma DS 1511+ se čtyřmi 2TB disky. Čtení/zápis, přibližně co jsem psal při velkých souborech. Ale ten už je taky starší, nyní je v prodeji 1513+. Ten 8diskový je 1813+. 7x4TB v raid 5 je 24TB dostupných. Pokud to bude osazeno 8x4TB - raid 5 (7x4TB) + spare (1x4TB), pořád je to dostupných 24TB. K využití přenosových rychlostí NASu je potřeba 1Gbit LAN nebo AC wifi (a tu Mini ještě nemá).

Jinak o NASech tu je vlákno - NAS, Ethernet sietove disky, LAN - vyhody, otazky, rady
O TimeCapsule zde - Vše o Apple Time Capsule (s TC ti neporadím, nemám)
 MBPR 16"  iPhone 11 Pro  iPad Pro 11"  iPad Mini 2 4G  ATV 4K  Withings SmarScan

Odpovědět