MBP Unibody a vypouklá baterka

Odpovědět
toncek
Moderator fóra
Moderator fóra
Příspěvky: 3018
Registrován: pát led 11, 2008 9:21 pm

MBP Unibody a vypouklá baterka

Příspěvek od toncek »

Vlastním 15" MBP unibody late 2008 a nejdřív jsem si myslel, že se mi jen rozbil kryt baterie - prostě na jedné straně nedoléhá. To mi přišlo divné protože mi notebook nikde nespadl a kryt nevypadá nijak poškozeně. Když jsem však trošku googlil, našel jsem info, že se nejspíš jedná o problém s baterkou a to že se prostě baterka nafoukla. Našel jsem několik lidí popisující stejný problém - nedovírající kryt a důvodem byla baterka.

Což o to, notebook je starý 5 let, takže dejme tomu, že se baterka nafoukla i když není nijak zhuntovaná. Má nějakých cca 150 cyklů a stále vydrží kolem 2 hodin, což mi stále stačí.

Zajímá mě, jestli může být nebezpečné ten notebook s nafouklou baterkou dále provozovat..Jestli z ní něco může třeba vytéct a poškodit tak vnitřek notebooku a zničit třeba i ten, což bych byl nerad..Investovat do nové několik tisíc se mi nechce, proto jestli jediným problémem bude nedovřený kryt, dokážu s tím žít. :)
iPhone 6 16GB
iPad 4 32GB
MacBook Pro (late 2008, 2.4 GHz, 8GB RAM)

mike-biker
Moderator fóra
Moderator fóra
Příspěvky: 3469
Registrován: ned říj 09, 2011 12:39 pm

Re: MBP Unibody a vypouklá baterka

Příspěvek od mike-biker »

Jak se začne baterka nafukovat, tak se loučí. Nafoukne se asi časem ještě víc, takže pokud chceš mít notes ještě déle než pár týdnů, tak kup jinou!
Kromě toho ti může pak i vzrůstajícím objemem poškodit i motheboard!
iPhone 14 Pro 256GB Silver.
iPhone 12 Mini 64GB RED as reserved.
MacBook Pro 16" M1 Max 24-Core GPU, 32GB Memory, 1TB SSD

ls8
Starý pes fóra :)
Starý pes fóra :)
Příspěvky: 11456
Registrován: pát črc 11, 2008 6:52 pm

Re: MBP Unibody a vypouklá baterka

Příspěvek od ls8 »

Přesně totéž se mi stalo před rokem na mém MacBooku Pro, měli jsme s Tonckem stejný model. Psal jsem zde: Když se nafoukne baterka v iPhonu...

Také jsem už nějakou dobu předtím pozoroval, že nedoléhá zadní kryt, nenapadlo mě, že je to už částečně nafouklou baterkou. Po dalších pár měsících došlo k explozi akumulátoru, naštěstí pouzdro baterky vydrželo.

Doporučuji ihned objednat baterku novou: http://store.apple.com/us/product/MB772 ... o-aluminum
iPhone XS 64GB | MacMini 2018 | MacBook Pro 15 2013

toncek
Moderator fóra
Moderator fóra
Příspěvky: 3018
Registrován: pát led 11, 2008 9:21 pm

Re: MBP Unibody a vypouklá baterka

Příspěvek od toncek »

Pánové díky, raději tedy objednám novou baterii a do té doby budu raději používat macbooka bez baterky.

Ještě otázka, máte někdo zkušenost s OEM bateriemi? Našel jsem na ebay spoustu baterií s cenou kolem 50USD.

Namátkou:
http://www.ebay.com/itm/New-6-Cell-Laptop-5200mAh-Battery-for-Apple-MacBook-Pro-15-A1281-A1286-Silver-/321260534492?pt=Laptop_Batteries&hash=item4acc9ebadc
http://www.ebay.com/itm/New-OEM-Apple-MacBook-Pro-Aluminum-Unibody-15-2008-Version-A1281-A1286-Battery-/141161069192

Přeci jenom je to 1/3 ceny baterky z Apple storu. Jde mi jen o to, jestli bude fungovat, nepoškodí macbook a vydrží alespoň rok, ideálně dva. :)
iPhone 6 16GB
iPad 4 32GB
MacBook Pro (late 2008, 2.4 GHz, 8GB RAM)

airmt
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 327
Registrován: ned lis 06, 2011 10:28 pm

Re: MBP Unibody a vypouklá baterka

Příspěvek od airmt »

Po tom jak bouchaly baterky v noteboocích bych tuhle dál neriskoval a koupil novou.
Osobně jsem kupoval před lety na ebay nějakou baterku pro Asus a byla v pohodě (nebyl to samozřejmě originál). Pár let vydržela. Vybíral jsem od většího prodejce s dobrým ratingem.

ls8
Starý pes fóra :)
Starý pes fóra :)
Příspěvky: 11456
Registrován: pát črc 11, 2008 6:52 pm

Re: MBP Unibody a vypouklá baterka

Příspěvek od ls8 »

Včera jsem zjistil, že mám stejný problém i na "novém" MacBooku Pro (late 2013), spodní kryt je trochu vypouklý, notebook se na rovné podložce trochu houpe, a trackpad jde prokliknout jen dost ztuha. Evidentně je nafouknutá baterka, která je v prostoru pod trackpadem. Už jsem psal Milošovi Bártů z MacZone, dneska mu Macka vezu na výměnu baterky. Prý to může ten trackpad úplně vytlačit ven a případně poškodit spodní kryt MacBooku (https://blog.missionrepair.com/2015/03/ ... ot-a-myth/). Tak nevím, jestli mám jen smůlu, nebo jestli je to tak častý problém???
iPhone XS 64GB | MacMini 2018 | MacBook Pro 15 2013

ls8
Starý pes fóra :)
Starý pes fóra :)
Příspěvky: 11456
Registrován: pát črc 11, 2008 6:52 pm

Re: MBP Unibody a vypouklá baterka

Příspěvek od ls8 »

Takhle to vypadalo uvnitř. Tak bacha na to, hlídejte si to.

Obrázek
iPhone XS 64GB | MacMini 2018 | MacBook Pro 15 2013

OliverKamm
Host
Host
Příspěvky: 1
Registrován: pon úno 13, 2017 9:17 pm

Re: MBP Unibody a vypouklá baterka

Příspěvek od OliverKamm »

Ahoj včera jsem zjistil stejný problém. Také na MB Pro Late 2013. Kolik jsi tam měl cyklu baterie? Já tam mám 220 což mi přijde vážně dost málo, na to že se baterie nafukuje. v Istylu mi rekli ze me vymena bude stat 7 tisíc což je pro mě vážně dost. kolik to stálo v tom MacZone ? Díky za odpovědi

ls8
Starý pes fóra :)
Starý pes fóra :)
Příspěvky: 11456
Registrován: pát črc 11, 2008 6:52 pm

Re: MBP Unibody a vypouklá baterka

Příspěvek od ls8 »

Já jsem měl asi 60 cyklů, notebook mám většinu času v kanceláři připojený k externímu monitoru, skoro s ním necestuju. Počet cyklů nehraje roli. Stálo to i s prací 4500Kč, hotovo během jednoho dne, baterii jsem nechal dát neoriginál, originál zrovna neměli skladem, podle Miloše Bártů je shodná s originálem.

http://www.maczone.cz/default.asp?cls=s ... Hledat.y=0
iPhone XS 64GB | MacMini 2018 | MacBook Pro 15 2013

Odpovědět