Prosba o radu - upgrade Unibody Macu nebo koupe pro?

Odpovědět
francesca
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 284
Registrován: čtv bře 31, 2011 7:13 pm

Prosba o radu - upgrade Unibody Macu nebo koupe pro?

Příspěvek od francesca »

Ahoj,
chtela bych poprosit o radu s nakupem potazmo s upgradem. Mam MacBook CZ white unibody spring 2010 viz podpis. Nasadila jsem si do nej 8GB ram, ale v posledni dobe mi prijde, ze to nejak nestiha a zacala blbnout DVD mechanika, taky se chlapec nejak hreje. Na baterku nevydrzi skoro nic ( i muj pracovni kompl s Win 7 da vic) tak si rikam, zda ma cenu ho zkusit nejak upgradovat (vymenit baterku?, vymenit vetrak a mechaniku?) nebo jestli jit do koupe MacBook Pro. Nehraju na tom zadne hry, staci mi bezne pouzivani, obcas photoshop a obcas zmasterovani nejakeho DVD.

Rovnou rikam, resp. pisu, ze pocitac s Winem uz nepripada v uvahu. Mam sveho milacka skoro 4 roky a k Winu se vratit nechci.

Co se tyce penez, tak cca 15k je usnosnych, pokud by slo to o to Pro, tak mi staci bez retiny, myslim, ze na domaci pouziti mi to tak staci (ten bych brala na splatky nebo bazarovej)

Dekuji za kazdou radu.
APPLE MacBook CZ white unibody spring 2010/ C2D 2.4GHz/ 13.3" 1280x800/ 8GB RAM/ GF 320M/ 250GB 5.4k/ DVD/ WF/ BT/ CAM/ MAC OS Maverics

iMessage: vecne.zamilovana[at]gmail.com

dalzap
Senior uživatel
Senior uživatel
Příspěvky: 892
Registrován: čtv črc 07, 2011 5:31 pm

Re: Prosba o radu - upgrade Unibody Macu nebo koupe pro?

Příspěvek od dalzap »

Upgrade smysl nema. Tento bych prodal nejakemu kutilovi a byt tebou bych si koupil klasicky pro. Ja mam macbook pro 15 2011 v nejvyssi konfiguraci a bez problemu - spokojenost :). Ten muj model sezenes za 27k urcite :)

borectom.98
Klub čistého iOS
Klub čistého iOS
Příspěvky: 370
Registrován: čtv lis 01, 2012 7:10 pm

Re: Prosba o radu - upgrade Unibody Macu nebo koupe pro?

Příspěvek od borectom.98 »

Kašli na to kup si nějakej MBP 13 z roku 2011 s i5.Koupíš v pohodě zachovalej a s dobrou baterkou kolem 17-19tis.Rozdíl oproti verzi 2012 ve výkonu není zas tak velký a za ušetřené peníze můžeš investovat do SSD nebo RAM(max 16GB).
iPhone 7
Macbook Pro Retina 15
iPad Air 2



Restore,aneb lék na vše :D

SteveJSF
Starý pes fóra :)
Starý pes fóra :)
Příspěvky: 1923
Registrován: úte lis 04, 2008 1:37 am

Re: Prosba o radu - upgrade Unibody Macu nebo koupe pro?

Příspěvek od SteveJSF »

Já mám pořád ještě MBW 2007, v průběhu doby jsem mu upgradnul RAM a HDD, odešla mi opt. mechanika, tak jsem pořídil externí. Baterka už umřela. Nevyplatí se s tím dělat něco víc, ale na domácí použití to pořád ujde, škoda to zahodit.
Několik iPhonů, iPadů, MacBooků, Time Capsule, Apple TV, iPod Nano, AR.Drone...

Odpovědět