Přechod z windows na mac

Odpovědět
borectom.98
Klub čistého iOS
Klub čistého iOS
Příspěvky: 370
Registrován: čtv lis 01, 2012 7:10 pm

Přechod z windows na mac

Příspěvek od borectom.98 »

Poslední ntb s win8 jsem vyhodil z okna a windows shit už nikdy nechci ani vidět.Je přechod po cca 8 letech práce ve windows na mac těžký.Jak se přecházelo vám?Kde najdu rady jak mac osx používat?
iPhone 7
Macbook Pro Retina 15
iPad Air 2



Restore,aneb lék na vše :D

Uživatelský avatar
rony
Klub čistého iOS
Klub čistého iOS
Příspěvky: 19653
Registrován: pát pro 14, 2007 12:37 am

Re: Přechod z windows na mac

Příspěvek od rony »

http://www.ceskymac.cz/tipy-a-triky/zaciname-s-macem/

Ale aj bez toho...

Priblizne 2 tyzdne som trosku skumal moznosti, niekolko mesiacov som trpel pocitom, ze potrebujem 1:1 kopie Windows softwaru. Castokrat som napr. hladal "prezerac obrazkov" a nedoslo mi, ze Finder to ma "v sebe".

Pre cloveka s motivaciou je to vlastne celkom jednoduche, ziadne vazne problemy. Nie je to ako sa ucit cinsky. Ak chapes, ze vela uloh sa da robit inak a porovnatelne dobre/lepsie/horsie, tak nebudes s tym bojovat.
/\/\ /\ > /\ / Facebook skupina Uživatelé Apple Watch a fb.com/forum.iphone.cz
 mac mini  iPhone  4  5S  X  13 Pro  iPad Pro  Pencil  TV4  HomePod  WATCH  AirPods

Lukáš Valenta
Pokročilý uživatel
Pokročilý uživatel
Příspěvky: 512
Registrován: stř bře 21, 2012 1:23 am

Re: Přechod z windows na mac

Příspěvek od Lukáš Valenta »

iMac mi přišel tuším 26.12. Během pár prosincových dnů jsem byl plne spokojený. Během ledna, února, možná března jsem nacházel různé skvělé vychytávky systému a aplikace, které se hodí.
Do této doby jsem Mac viděl pár minut v iStyle.
iPhone 5 64GB černý - iOS 8
iPad Mini s retina displejem 64GB cellular bílý - iOS 8
iMac 21.5" 2012 i5 4x2.9Ghz, Fusion drive, 8GB RAM - 10.9.3/10.10
Píšu si svůj blog o podnikání a využívání Apple produktů.

Lincoln Six Echo
Moderator fóra
Moderator fóra
Příspěvky: 3739
Registrován: pát čer 25, 2010 8:53 pm

Re: Přechod z windows na mac

Příspěvek od Lincoln Six Echo »

Je to přesně jak píše rony. Nejprv budeš chtít, ať je všechno stejně jako na Windows, ale potom zjistíš, že ono to jde vlastně i jinak a většinou jednodušeji. Já občas musím použít Windows a vysloveně u toho trpím.
  • iPhone 6s
  • Mac mini (Late 2012) | MacBook Pro (Early 2015)
  • AirPort Extreme 5th gen

parmin
iPhone expert
iPhone expert
Příspěvky: 1286
Registrován: pát bře 28, 2008 11:56 am

Re: Přechod z windows na mac

Příspěvek od parmin »

Mám trochu specifickou zkušenost, ale snad je to k tématu. Pracuji ve společnosti s cca 1.800 zaměstnanci a tak na nějaké individuální požadavky není prostor => většinu pracovních dní sedím u PC s Windows a není šance to změnit...

Loni na podzim jsem se doma pokoušel o instalaci OS X na PC, abych si systém vyzkoušel. Od Vánoc máme Mac Mini. Přechod nebyl vůbec těžký, je příjemné mít doma něco jiného než v práci. Mac používáme na úpravu a správu fotek, videa + správu hudby, audioknih a filmů + internet, zábavu atd. => tedy především nepracovní využití.

Moje zkušenost je tedy taková, že nejen že je možné celkem bezbolestně a rychle přejít na (naučit se s) OS X, ale navíc není nijak těžké používat oba systémy paralelně. Občas se tedy přistihnu, že chci v práci přejet prstem po myši zprava doleva (gesto pro "Back" na Magic Mouse), ale dá se to "vydržet" :)
iPhone 8 * iPad 6 * Mac Mini * Apple TV * AirPods

cuting
Klub čistého iOS
Klub čistého iOS
Příspěvky: 2259
Registrován: úte čer 07, 2011 8:45 pm

Re: Přechod z windows na mac

Příspěvek od cuting »

Mac OS X se ti dostane pod kůži poměrně rychle, zejména svou jednoduchostí, logikou a intuitivností. Samozřejmě,že i v něm najdeš občas něco těžko stravitelné ,ale v drtivé většině si na mac lidé zvyknou až tak, že na windy velmi rychle a rádi zapomenou. Krok opačným směrem už tak snadný není :wink:
Já osobně bych bez nadsázky neuměl windy dnes ani zapnout a nemám ani důvod ani potřebu se to učit. I když o posledních jsem slyšel, že jsou už konečně jakžtakž použitelné.
 Apple hračky 

photopetr
Klub čistého iOS
Klub čistého iOS
Příspěvky: 162
Registrován: pát lis 26, 2010 3:10 pm

Re: Přechod z windows na mac

Příspěvek od photopetr »

Ahoj,
prosím o radu. Přešel jsem z Win na MAc.
Používám MS Outlook 2015, který vyšel nedávno. Naimportoval jsem do něj přes .pst maily. V tom není problém.
Vytvořil jsem si nové .pst pro archivaci mailů. V pořádku dám do .pst mail. Vidím v .pst archivovaný mail, ale .pst soubor nijak se nezvětšuje.
Zkoušel jsem ho naimportovat na Win a nevidím tam ani jeden mail.
Takže na Mac s Outlookem vidím maily v pst, ale ve Win ne. A ani samozřejmě se pst nemění datumově.
Poradíte mi?
Díky
 iPhone 7
 Watch NIKE
 MacBook Air 11"
 iPad mini 4
 TV
 Airpods

Soda99
Host
Host
Příspěvky: 50
Registrován: sob kvě 11, 2013 5:08 pm

Re: Přechod z windows na mac

Příspěvek od Soda99 »

já měl windows od svých 12 let a ve 20 jsem přešel na mac. mám iphone 5S a proto sem si chtěl koupit macbook. koupil jsem si pro s retinou 13. a jsem nad miru spokojeny :) zvyknes si strasne rychle. musis si s tim hrat a ono ti to za chvili samo zacne vsechno naskakovat co a jak ruzny zkratky aplikace co mas stahnout atd. je to nejjednodussi co jsem kdy videl. strasne mi to vyhovuje. prijdu domu otevru napisu heslo a jedu co potrebuji zadne otravne nabihani atd. podivej se ruzne po netu. fakt si to vynachvalis. :)) :good: :good:

Saddako
iPhone guru
iPhone guru
Příspěvky: 1099
Registrován: stř čer 18, 2008 8:08 pm

Re: Přechod z windows na mac

Příspěvek od Saddako »

@photopetr
Zřejmě se holt nebude jednat o ten správný PST soubor.
Motto: Udělat cokoli blbuvzdorným je zhola nemožné, neboť blbci jsou ohromně vynalézaví

iPhone 11 Pro 256GB Midnight Green - TM - 13.7
iMac 27" 3.0GHz/32GB/256GB SSD (2019) CTO - 10.15.7
Macbook 12" 1.2GHz/8GB/256GB (2017) - 10.15.7

photopetr
Klub čistého iOS
Klub čistého iOS
Příspěvky: 162
Registrován: pát lis 26, 2010 3:10 pm

Re: Přechod z windows na mac

Příspěvek od photopetr »

Ahoj, tak jsem na to již přišel.
Outlook 2015 umí importovat .pst soubor, ale neumí s ním vůbec pracovat. Pokud si do něj něco dáte, tak to tam vlastně není, i když je to ve složce vidět.
Takže pouze import nic víc.
 iPhone 7
 Watch NIKE
 MacBook Air 11"
 iPad mini 4
 TV
 Airpods

Odpovědět