Apple Airport Extreme

Slimák
Senior uživatel
Senior uživatel
Příspěvky: 746
Registrován: stř črc 02, 2008 1:28 pm

Re: Apple Airport Extreme

Příspěvek od Slimák »

Ohledne nastaveni jsou ty verze stejne a starsi verze vice nenabizi. Maximalne tak i na widlich funguje nad nekterymi volbami drzeni klavesy shift+kliknuti na nabidku, kdy se rozbali rozsirene moznosti (vice voleb).
Obrázek iPad Air 128GB Cellular | iPhone 5S 16GB
Obrázek Unikátní Macbook Pro 15" Retina Midd 2014 "Core i7, 16GB, 512 SSD, GT750"
Obrázek Apple TV 3g | Airport Extreme 5g | Express

dejavu
Host
Host
Příspěvky: 79
Registrován: pát lis 21, 2008 6:38 pm

Re: Apple Airport Extreme

Příspěvek od dejavu »

Hmm, tady je ta pravá emerika - nedrb nám do toho ať se to ne*ere.

Slimák
Senior uživatel
Senior uživatel
Příspěvky: 746
Registrován: stř črc 02, 2008 1:28 pm

Re: Apple Airport Extreme

Příspěvek od Slimák »

Heled, neco na tom bude, vsak to funguje :D Jinak MAC filtering pro quest wi-fi mi prijde take jako blbost. Zkus napsat do Applu.
Obrázek iPad Air 128GB Cellular | iPhone 5S 16GB
Obrázek Unikátní Macbook Pro 15" Retina Midd 2014 "Core i7, 16GB, 512 SSD, GT750"
Obrázek Apple TV 3g | Airport Extreme 5g | Express

ls8
Starý pes fóra :)
Starý pes fóra :)
Příspěvky: 11456
Registrován: pát črc 11, 2008 6:52 pm

Re: Apple Airport Extreme

Příspěvek od ls8 »

dejavu píše:Hmm, tady je ta pravá emerika - nedrb nám do toho ať se to ne*ere.


Ale to přece není žádné překvapení, tohle je dlouhodobě filosofie Applu u všech jejich produktů v čele s iPhonem.
iPhone XS 64GB | MacMini 2018 | MacBook Pro 15 2013

Roman_Pe
iPhone expert
iPhone expert
Příspěvky: 1700
Registrován: stř lis 17, 2010 10:55 pm

Re: Apple Airport Extreme

Příspěvek od Roman_Pe »

Niekde som čítal (alebo som to zle pochopil), že keď sa nastavuje AE s pripojeným HDD ako server so vzdialeným pripojením, tak že to treba napojiť ešte na jeden router. Je to pravda? Ja si myslím, že to je blbosť keď AE je už ako samotný router len s možnosťou pripojenia HDD.

Macbook Pro 13'', 2,4GHz, 8Gb. Ram, SSD-Corsair Force 3 series 120GB, OSX Mavericks
Apple Airport Extreme 4RD / WD My Passport Studio 1 TB
iPhone 5S-32Gb. Silver
iPhone 4S-16Gb White
iPad mini 16Gb White

ls8
Starý pes fóra :)
Starý pes fóra :)
Příspěvky: 11456
Registrován: pát črc 11, 2008 6:52 pm

Re: Apple Airport Extreme

Příspěvek od ls8 »

Je to blbost.
iPhone XS 64GB | MacMini 2018 | MacBook Pro 15 2013

Roman_Pe
iPhone expert
iPhone expert
Příspěvky: 1700
Registrován: stř lis 17, 2010 10:55 pm

Re: Apple Airport Extreme

Příspěvek od Roman_Pe »

Ja som si to tiež myslel ale pre istotu som sa spýtal aby som nekupoval router a potom mi zostal na dve veci a to na ho. a nič:-)

Macbook Pro 13'', 2,4GHz, 8Gb. Ram, SSD-Corsair Force 3 series 120GB, OSX Mavericks
Apple Airport Extreme 4RD / WD My Passport Studio 1 TB
iPhone 5S-32Gb. Silver
iPhone 4S-16Gb White
iPad mini 16Gb White

mike146
Host
Host
Příspěvky: 79
Registrován: pát črc 24, 2009 12:39 pm

Re: Apple Airport Extreme

Příspěvek od mike146 »

az taka blbost to byt nemusi, ja mam TC 2 generaciu a forwardnúť sa dá len AFP protokol SAMBU forwardnúť nejde takže z macu sa pripojiť dá ale z windowsu to nejde zvonku

Roman_Pe
iPhone expert
iPhone expert
Příspěvky: 1700
Registrován: stř lis 17, 2010 10:55 pm

Re: Apple Airport Extreme

Příspěvek od Roman_Pe »

Jak hľadám tak hľadám tak neviem naraziť na podrobné nastavenie krok po kroku jak pristupovať na AE vzdialene :sorry: neviem si rady. Kde som našiel návod, tak to všetko bolo nastavenie cez router. Pomôže niekto?

Macbook Pro 13'', 2,4GHz, 8Gb. Ram, SSD-Corsair Force 3 series 120GB, OSX Mavericks
Apple Airport Extreme 4RD / WD My Passport Studio 1 TB
iPhone 5S-32Gb. Silver
iPhone 4S-16Gb White
iPad mini 16Gb White

Slimák
Senior uživatel
Senior uživatel
Příspěvky: 746
Registrován: stř črc 02, 2008 1:28 pm

Apple Airport Extreme

Příspěvek od Slimák »

Pokud chces do nastaveni routeru pristupovat vzdalene, tak jedina moznost mimo domaci sit je nutnost vyuziti Airport Utility na danem zarizeni a zvolit volbu "Configure other", kde zadas verejnou IP adresu, kterou ti prideluje poskytovatel netu. Samozrejmosti je na Airportu zapnute nastaveni "Enable configuration over WAN". Hledal jsem delsi dobu jine zpusoby, ale jen tento je funkcni. Mam Airport utility na pouzivanych zarizeni mimo domov a pripojim se na nej touto metodou bezproblemu.
Obrázek iPad Air 128GB Cellular | iPhone 5S 16GB
Obrázek Unikátní Macbook Pro 15" Retina Midd 2014 "Core i7, 16GB, 512 SSD, GT750"
Obrázek Apple TV 3g | Airport Extreme 5g | Express

Roman_Pe
iPhone expert
iPhone expert
Příspěvky: 1700
Registrován: stř lis 17, 2010 10:55 pm

Re: Apple Airport Extreme

Příspěvek od Roman_Pe »

A čo zadávaš potom na pripojenie.
Otevřít -> připojit k serveru -> a tu naťukáš tu svoju iP adresu ktorú ti priradil poskytovateľ internetu a vo Finderu sa ti zobrazí pripojený HDD k AE?

Macbook Pro 13'', 2,4GHz, 8Gb. Ram, SSD-Corsair Force 3 series 120GB, OSX Mavericks
Apple Airport Extreme 4RD / WD My Passport Studio 1 TB
iPhone 5S-32Gb. Silver
iPhone 4S-16Gb White
iPad mini 16Gb White

Slimák
Senior uživatel
Senior uživatel
Příspěvky: 746
Registrován: stř črc 02, 2008 1:28 pm

Apple Airport Extreme

Příspěvek od Slimák »

Ja mam Widle, takze u me se dana volba v Airport utility nazyva "configure other", kdy zadavam pouze verejnou IP adresu, kterou mam a po uspesnem pripojeni zadavam bezpecnostni heslo pro konfiguraci. Pote mohu konfigurovat router stejnym zpusobem, jako doma.

Co se tyce HDD, taktez mi to fungovalo, ale nyni uz k AE disk pripojeny nemam. Ve Windows jsem zvolil pripojeni sitove jednotky, zadal verejnou IP adresu: port (uz si ho nepamatuji, myslim, ze se jednalo o port SMB), zadal uzivatelske jmeno (nazev disku v AE), heslo a pote jsem mel v pruzkumniku dany disk.
Obrázek iPad Air 128GB Cellular | iPhone 5S 16GB
Obrázek Unikátní Macbook Pro 15" Retina Midd 2014 "Core i7, 16GB, 512 SSD, GT750"
Obrázek Apple TV 3g | Airport Extreme 5g | Express

Clon
iPhonefil
iPhonefil
Příspěvky: 2782
Registrován: stř črc 11, 2012 4:29 pm

Re: Apple Airport Extreme

Příspěvek od Clon »

Kluci, nestíhám teď přečíst celé toto vlákno. Jaké iOS hračky tento poslední Extreme vlastně podporuje? - Myslím tedy co do vyšší rychlosti - kterou bych mohl koupí tohoto kousku využít a zrychlit tím třeba streamování filmů? Konkrétně mě zajímají iPhone 5, iPad 3 a iPad Mini.
iPhone X iOS 13.3, iPad Pro 11" iOS 13.3, ATV 4
(+ starsi kousky iPad 3 (NEW) 64 GB + cellular, iOS 7.1.1 + JB Pangu China, iPhone 5 64 GB, iOS 9.3.3 NO JB, iPad Air + Cellular 128 GB, iOS 9.3.3 NO JB)

Bobo17
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 232
Registrován: čtv zář 13, 2012 8:59 pm

Re: Apple Airport Extreme

Příspěvek od Bobo17 »

Posledni hracky

Jen Macbook Air,iMac,iPad Mini Retina,iPad Air,Macbook Pro Retina

iPhone 5S je stale tusim jen N

Jinak AC je dobre na domaci sdileni filmu!! Doporucuji, je to hukot :P
Macbook Air 2013 i5 256GB
iPhone 5S Space Grey
iPhone 6 64 GB Space Grey

Clon
iPhonefil
iPhonefil
Příspěvky: 2782
Registrován: stř črc 11, 2012 4:29 pm

Re: Apple Airport Extreme

Příspěvek od Clon »

No, jo, ale na domácí sdílení filmů už mám NAS a MMC :cry:
Doufal jsem, že dostanu přes wifi příležitostně film v HD kvalitě a DTS do mého iPadu, ale to už je "stará" hračka :cry:
A v čem vlastně spočívá podle tebe ten "hukot"?

A Bobo, prosím tě, co ty vlastně máš??? V podpisu máš express, tady píšeš do vlákna Extreme, a tady Bobo17 @ Apple AirPort Express píšeš o tom, jak se tam dá třeba regulovat výkon. Pokud máš opravdu expres, tak KDE přesně se dá ten výkon regulovat???
Jelikož nemám Extreme, podle toho co píšeš bych tipoval, že máš spíš Extreme.
Taky píšeš, že ti všechno valí líp - psal jsi to v době, kdy "poslední hračky" ještě nebyly = myslíš si, že pořízení Extreme by mi na streamování filmů z NASu nepomohlo? Tedy ta rychlost?
iPhone X iOS 13.3, iPad Pro 11" iOS 13.3, ATV 4
(+ starsi kousky iPad 3 (NEW) 64 GB + cellular, iOS 7.1.1 + JB Pangu China, iPhone 5 64 GB, iOS 9.3.3 NO JB, iPad Air + Cellular 128 GB, iOS 9.3.3 NO JB)

Bobo17
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 232
Registrován: čtv zář 13, 2012 8:59 pm

Re: Apple Airport Extreme

Příspěvek od Bobo17 »

Doma kde bydlim mam Airport Express 2 gen

K tomu muzu rict 2 veci
A) ladeni vykonu lze jen pod Windows
B) u Apple aplikace pro iOS a Mac nelze, neni tak detailni

2) Airport Extreme ma otec doma
Tam zazivam hukot, kde ma k Extreme pripojeny HDD
Ma ho doma cca 3 tyden, vzal jsem Macbook Air s AC a musim rict, ze kopirovani apod stream je hladsi a rychlejsi nez na predchozi generaci
Dle me kdyby se pripojil k Extreme externi SSD tak by to byl 2x vetsi hukot

Co se tyce pokryti tak co ja vim, 4 pokojova novostavba (cihla) no problem
Macbook Air 2013 i5 256GB
iPhone 5S Space Grey
iPhone 6 64 GB Space Grey

Clon
iPhonefil
iPhonefil
Příspěvky: 2782
Registrován: stř črc 11, 2012 4:29 pm

Re: Apple Airport Extreme

Příspěvek od Clon »

Super! Díky moc alespoň za něco!
Tvá věta "A) ladeni vykonu lze jen pod Windows" mi konečně pomohla najít nastavení Expressu - označit 5GHz síť jiným SSID. Blbý akorát je, že to celé je v angličtině, což je pro mě španělská ves.
A je docela škoda, že ačkoli se na to samé ptám i v jiném vlákně o Expressu, není zřejmě nikdo, kdo Express doma má (nebo asi je jim zatěžko tam vlézt a polopaticky napsat KDE přesně to nastavení je)
iPhone X iOS 13.3, iPad Pro 11" iOS 13.3, ATV 4
(+ starsi kousky iPad 3 (NEW) 64 GB + cellular, iOS 7.1.1 + JB Pangu China, iPhone 5 64 GB, iOS 9.3.3 NO JB, iPad Air + Cellular 128 GB, iOS 9.3.3 NO JB)

Bobo17
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 232
Registrován: čtv zář 13, 2012 8:59 pm

Re: Apple Airport Extreme

Příspěvek od Bobo17 »

Tak celkově
Verze pro Mac je ošizená

Ale nastavit na pevno nějaký Wi-Fi kanál, nebo vytvořit 2,4 a 5GHZ síť lze jak na Mac tak v aplikaci pro iOS

Co se týče ladění výkonu, tak to lze jen pod Windows, ale myslím si, že to stejně moc užitečné není
Macbook Air 2013 i5 256GB
iPhone 5S Space Grey
iPhone 6 64 GB Space Grey

Clon
iPhonefil
iPhonefil
Příspěvky: 2782
Registrován: stř črc 11, 2012 4:29 pm

Re: Apple Airport Extreme

Příspěvek od Clon »

No ja to vytvoreni 2,4 a 5 GHz site kazdou zvlast NENASEL. Ve woknech ano.
iPhone X iOS 13.3, iPad Pro 11" iOS 13.3, ATV 4
(+ starsi kousky iPad 3 (NEW) 64 GB + cellular, iOS 7.1.1 + JB Pangu China, iPhone 5 64 GB, iOS 9.3.3 NO JB, iPad Air + Cellular 128 GB, iOS 9.3.3 NO JB)

cuting
Klub čistého iOS
Klub čistého iOS
Příspěvky: 2259
Registrován: úte čer 07, 2011 8:45 pm

Re: Apple Airport Extreme

Příspěvek od cuting »

V počítači - aplikace-utility-nastaveni airportu -zapnes, klikneš na extreme- upravit-nahoře zvolíš Bezdratové a pak dole Bezdratové volby. Prvni okenko je pro 5GHz síť. Zaškrtneš a pojmenuješ 5GHz síť. Uložit a pak aktualizovat. To je vše. Pak si z nabídky wifi můžeš vybrat i 5GHz síť , objeví se v seznamu dostupných sítí .
Ve stejne tabulce - Bezdrátové - Bezdrátové volby , máš také možnost nastavení kanálů. Na 2.4 GHz mám nastaveno automaticky, na 5 GHz jsem natvrdo nastavil kanál 44. Pro mne se jeví nejlepší.
Závěrem upozorňuji, že 5GHz síť je hodně náchylná na zdi, takže ve vedlejší místnosti klesne rychlost třeba na polovinu a nebo i méně. Proto mám u 2,4 GHz sítě zvolený kanál automaticky. Když se mi někde v baráku ztratí a nebo výrazně zeslábne 5GHz síť, tak se např. iPad sám přepne na 2,4 GHz síť, která zdi zvládá lépe. Stačí ?
 Apple hračky 

Clon
iPhonefil
iPhonefil
Příspěvky: 2782
Registrován: stř črc 11, 2012 4:29 pm

Re: Apple Airport Extreme

Příspěvek od Clon »

Prosím tě, co ty máš za wokna? Já mám jen sedmičky a tam vůbec nemám páru, co to píšeš za cestu. Asi musíš mít W8, co?
iPhone X iOS 13.3, iPad Pro 11" iOS 13.3, ATV 4
(+ starsi kousky iPad 3 (NEW) 64 GB + cellular, iOS 7.1.1 + JB Pangu China, iPhone 5 64 GB, iOS 9.3.3 NO JB, iPad Air + Cellular 128 GB, iOS 9.3.3 NO JB)

cuting
Klub čistého iOS
Klub čistého iOS
Příspěvky: 2259
Registrován: úte čer 07, 2011 8:45 pm

Re: Apple Airport Extreme

Příspěvek od cuting »

Omlouvám se, mám mac ,myslel jsem ,že ty také.
Tu utilitu na nastaveni airport extreme pro windy najdeš zde:
http://support.apple.com/kb/dl1547
Postup je v ni stejný, jen si nejsem jistý, jestli ta utilita pro windy je v češtině. Ale to snad nebude problem.
 Apple hračky 

Clon
iPhonefil
iPhonefil
Příspěvky: 2782
Registrován: stř črc 11, 2012 4:29 pm

Re: Apple Airport Extreme

Příspěvek od Clon »

Utilitu mám už dávno (od koupi Expressu) - mám jen Express.
V češtině BOHUŽEL opravdu není a problém to pro mě bohužel JE a velký (protože jsem už starý k....t).
Pro mac je v češtině???
Nicméně jak jsem psal už výše, naštěstí se mi to v těch woknech podařilo stylem hledání jehly v kupce sena NAJÍT.
I tak velké díky za snahu!!!
iPhone X iOS 13.3, iPad Pro 11" iOS 13.3, ATV 4
(+ starsi kousky iPad 3 (NEW) 64 GB + cellular, iOS 7.1.1 + JB Pangu China, iPhone 5 64 GB, iOS 9.3.3 NO JB, iPad Air + Cellular 128 GB, iOS 9.3.3 NO JB)

balda88
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 371
Registrován: ned srp 24, 2008 10:23 am

Re: Apple Airport Extreme

Příspěvek od balda88 »

Ano utilita na mac je v cestine.
 iPhone 6S Plus 64GB Space Gray 9.2
 iPad Mini Retina 16GB White WiFi 9.2
 Macbook Pro 13 2.4GHz Intel Core i5 16GB ram 256GB SSD Intel HD Graphics 3000 512MB Mac OS X El Capitan 10.11.2

malex
Host
Host
Příspěvky: 128
Registrován: stř lis 18, 2009 9:27 am

Re: Apple Airport Extreme

Příspěvek od malex »

Ahoj,
Trochu tohle vlakno ozivim. Mam doma AExpress a ted mam net 120Mb/s net, coz bohuzel tahle wifiina nepodporuje. Prijde mi skoda "platit a nemit", tak mam moznost mit AExtreme-5.generaci(predposledni), ktera mi sice resi tenhle problem, ale:
1. prijdu o airplay do repraku(napojeno pres 3.5 jack)?
2. nekdo tu psal, ze 5.generace bzuci, ma nekdo stejnou zkusenost?
3. ve finale si rikam, ze mi poslouzi jakakoliv wifina(kdyz se smirim s bodem c.1), doporucili by jste nejakou? cena max do 2.5K
4. mela by neApple wifina problem s ATV? mam ji napojenou ted primo kabelem do AExpress. Opet nerad bych prisel o stream filmu.

DIK MOC.

cuting
Klub čistého iOS
Klub čistého iOS
Příspěvky: 2259
Registrován: úte čer 07, 2011 8:45 pm

Re: Apple Airport Extreme

Příspěvek od cuting »

Mám Extreme doma i v práci , ale spiš díky jablku. Je to dobrý router , ale jsou samozrejme i lepsi. Míval jsem na zkoušku napč nějaký Linksys, ten stál necelé 3 tisíce, ale nechtěl si povídat doma se starším iMacem.... k tvým otázkám :
1.) Ano, 3,5 jack nemá
2.) Nemohu potvrdit, mě nebzučí ani jeden
3.) Ano, je spousta jiných a určitě i lepších wifin. Opakuji- například Linksys má dostatečný výběr.
4.) s NEapple wifi by neměla mít ATV žádný problém, je to jen jeden z přijímačů na síti.
 Apple hračky 

hrubesdusan
Klub čistého iOS
Klub čistého iOS
Příspěvky: 223
Registrován: ned črc 18, 2010 10:01 pm

Re: Apple Airport Extreme

Příspěvek od hrubesdusan »

Ahoj, já mám otázku ohledně AirPlay, někde jsem četl, že na Airport Extreme nefunguje? Nějaká blbost ne?
iPhone X 64 GB CZ
Macbook Air 13" Retina 2018
Watch 4 44mm
Airpods

Johny004
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 294
Registrován: čtv čer 17, 2010 8:12 am

Re: Apple Airport Extreme

Příspěvek od Johny004 »

Funguje jen na Express. A je to jen přehrávání hudby
 iPhone 14 Pro
 Watch Ultra
 iPad Pro
 MacBook Air M2
 AirPods
 TV
 Time Capsule 4 TB

malex
Host
Host
Příspěvky: 128
Registrován: stř lis 18, 2009 9:27 am

Re: Apple Airport Extreme

Příspěvek od malex »

ahoj, trochu to tu oživím. mám trochu větší problém s nastavením sítě přes AExtreme. Přestehoval jsem (předtim UPC a absolutne bez problemu), ted mam problem, kdy mám net píchlej přímo do WAN portu.A ted ten problem- připojim jen svuj IPhone a svyho Maca, manželku s telefonem, ani tablet ani jakekoliv jine srandy do wifi nepripojim- respektive to vypada, že je pripojim, ale net nejde. Zkousim co se da, poskytoval mi rekl, ze chyba je v routeru(to se mi nechce verit), jinde zas ctu jiny veci, fakt nevim. Ted kdyz to funguje je to ve forme Bridge, coz pry je ta chyba. Zkousim dat jen DHCP, ale vzdy to na me plive, ze jako chyba v zadanych hodnotach... uz fakt nevim. kdyby nekdo vedel, nebo mi batvrdle rekl, kde hledat, budu vdecny...diky.

jeenik
Klub čistého iOS
Klub čistého iOS
Příspěvky: 1123
Registrován: ned úno 08, 2009 5:20 am

Re: Apple Airport Extreme

Příspěvek od jeenik »

No taky mi po nastaveni DHCP+NAT svitil oranzove s tim ze mam zdvojene NATovani, pritom vse funguje jak ma, tak jsem dal chybu ignorovat a Airport uz mi sviti zelene :-)

malex
Host
Host
Příspěvky: 128
Registrován: stř lis 18, 2009 9:27 am

Re: Apple Airport Extreme

Příspěvek od malex »

to jeenik- tak jsem se cely den tesil, ze to po 2 tydnech zprovoznim. i kontrolka byla zelena, ale ted uz se nepripojim vubec. takze zas navrat do rezimu Bridge, kdy alespon ten telefon a pc fungujou. urcite delam neco blbe, jen proste nevim co. muzes mi poslat, co jsi tam zadaval(klidne SZ), nebo kdokoliv jiny kdo celil podobnemu problemu, ci alespon napad, kde hledat? uz fakt nevim na koho se obratit, drbu se s tim po vecerech a vysledek stale stejny...0.

pistak
iPhone guru
iPhone guru
Příspěvky: 1088
Registrován: pát pro 25, 2009 4:41 pm

Re: Apple Airport Extreme

Příspěvek od pistak »

Tak ho skus resetnut a nanovo nastav, resp.nenastavuj nic len tam praskni kabel a cakaj co bude. Vecicky od  sa vacsinou ani poriadne nenastavuju. Nastav si len wifi a pripadne prirad kazdemu zariadeniu ip adresu. Teda rezervuj.
A tiez mam zdvojene NAT a ignorujem to, inak mi to ani nefunguje...

malex
Host
Host
Příspěvky: 128
Registrován: stř lis 18, 2009 9:27 am

Re: Apple Airport Extreme

Příspěvek od malex »

diky za snahu mi pomoci, ale i toto jsem zkousel. udelal jsem to zas pred chvili a proste pokud tam nemam Bridge, tak mi wifi nefunguje vubec.

jeenik
Klub čistého iOS
Klub čistého iOS
Příspěvky: 1123
Registrován: ned úno 08, 2009 5:20 am

Apple Airport Extreme

Příspěvek od jeenik »

A ten poskytovatel nemá nějakého servismana který by to nastavil na místě?
P.s. Když dáš kabel do WAN portu svítí ti zelená v nastavovací aplikaci u airportu u internetu? Pokud jo, tak by ten NAT snad měl jít nastavit

malex
Host
Host
Příspěvky: 128
Registrován: stř lis 18, 2009 9:27 am

Re: Apple Airport Extreme

Příspěvek od malex »

ja jsem prave vcera jim napsal, ze bych rad nejakyho technika, at se na to mrkne. je to sousedska sit, vsechno jim trva, tak jeste dnes to budu urgovat...

jinak kdyz to pichnu do WANu, pote co mam napr. po restartu, tak to po nejae chvilce zezelena. je mi prave divny, ze chytam wifi jen na dve zarizeni(bohuzel stale stejna dve zarizeni) a vic ani tuk. verim, ze to nejak pujde, i je mi jasny, ze je to problem mezi zidli i klavesnici, ale fakt zkousim, co se da...

jeenik
Klub čistého iOS
Klub čistého iOS
Příspěvky: 1123
Registrován: ned úno 08, 2009 5:20 am

Apple Airport Extreme

Příspěvek od jeenik »

A nemas ta zarizeni logovana s overenim MAC adresy? Třeba máš povolené jen ty 2... Nebo tak něco?
Zkusil bych restart v tovarnim nastaveni...

pistak
iPhone guru
iPhone guru
Příspěvky: 1088
Registrován: pát pro 25, 2009 4:41 pm

Re: Apple Airport Extreme

Příspěvek od pistak »

Podľa mňa s tým net nič nebude mať a bude chyba niekde v airport extreme, ak na nejakých zariadeniach funguje a na iných nie. Ja sám sa planujem zbaviť airportu lebo mi to občas tiež dosť blbne. Hlavne si som istý že tie nahadzovania názvov napríklad apple tv - air play a v zátvorke už mám číslo 236. tak isto mi blbol macbook kde som mal názov macbooku a v zátvorke nejaké číslo ktoré stále rástlo.

Clon
iPhonefil
iPhonefil
Příspěvky: 2782
Registrován: stř črc 11, 2012 4:29 pm

Re: Apple Airport Extreme

Příspěvek od Clon »

Predesilam ze nemam Extreme a nejsem odbornik.
A netusim co se skryva za pojmem "sousedska sit".
Extreme je router jako kazdej jinej, takze kazdy poskytovatel umi router nastavit. Pises, ze mas kabel od netu pichlej do wan. Odkud prichazi ten internet do toho kabelu? Pres wifi? Po kabelu bych to cekal tak v panelaku.
Pokud pres wifi, tak prvni clanek co chyta signal je antena. Nektere anteny maji router uz zabudovany v sobe, ale jinak vede od anteny kabel prvni do routeru. Ten ma na starosti pridelovani adres. Mas tam neco takoveho od poskytovatele? Mimo Extreme? Prijde mi to ze MAS, protoze jinak nemuzes mit zdvojene routovani.
Takze podle mne - jestli chces mit klid, tak proste router musi byt jen jeden.
Myslim si, ze poskytovatel muze svuj router bud dat pryc uplne, nebo treba prave jeho nastavit na bridge a nechat routovat Extreme.
Dalsi co je divne je to, ze dostavas jen dve adresy. Obvykle totiz poskytovatel prideluje celou radu, to je 255 vnitrnich adres. Napr 192.168.88.1 az 192.168.88.255.
Tedy toto za predpokladu, ze o cely tento rozsah se nedeli nejakym zpusobem cela ta vase "sousedska sit".
Ja osobne mam treba na vstupu VEREJNOU IP (ty mas jakou???)
Mas (nebo davas nam) malo informaci.
Doporucoval bych najit ve svem okoli nekoho, kdo tomu fakt rozumi (treba i poskytovatel ze sousedni dediny, ktery ti svuj net poskytovat nemuze - za penize v Praze dum). Ten nekdo by se mel spojit s nejakym tvym "poskytovatelem" a zjistit od nej potrebne informace. A pak uz ti to nastavi asi celkem v pohode.
Pokud je ale "tvym poskytovatelem" soused kamarad, ktery net bere od sveho poskytovatele "legalne" a dalsim deseti sousedum ho "preprodava" na cerno - pak hlavni chybu hledej u nej. U nej musi byt ten router, ktery TOBE prideli pouhe dve adresy (v dnesni dobe - PEKNE DEKUJU za takovou vymozenost).
Mimochodem - kolik platis a za jakou rychlost?

Kdyz si tak procitam ty prispevky nade mnou .... Vrazit kabel s "internetem" do wan muzes a muzes cekat. Muzes cekat i rok. Vem to z jine - z te opacne strany. Jsi poskytovatel. Jak zaridis, aby pripojeni dostal jen ten kdo si u nej zaplati a nikoliv "kdokoliv, kdo najde zapomenuty kabel trcici ze zdi"? Budes mit svuj konkretni router - pod kontrolou. A co do nej nezapises osobne, to proste fungovat nebude a NESMI - jinak prijdes na buben.

Takze jak rikam - chybu hledej u sveho skutecneho poskytovatele a domluv si s nim podminky, za kterych jsi ochoten platit danou cenu. Ale se dvema vnitrnima adresama bych jej poslal do pr....e, i kdyby me to pripojeni melo stat pouhych 50 Kc mesicne. Mimochodem routery tzv. zapujcuji ip adresu na 24 hodin, takze kdyz se dnes pripojis poprve v 9:00, zitra v 9:01 by ta pridelena zapujcena adresa mohla byt volna pro pripojeni JINEHO zarizeni (to jen kdyby sis chtel overit ty celkem dve mozne pridelovane adresy, ze jich fakt nemas vic). Navic v kazdem zarizeni jsi schopen tu pridelenou adresu dohledat - tak si je opis.
A uz dost - ted zase ty.
iPhone X iOS 13.3, iPad Pro 11" iOS 13.3, ATV 4
(+ starsi kousky iPad 3 (NEW) 64 GB + cellular, iOS 7.1.1 + JB Pangu China, iPhone 5 64 GB, iOS 9.3.3 NO JB, iPad Air + Cellular 128 GB, iOS 9.3.3 NO JB)

malex
Host
Host
Příspěvky: 128
Registrován: stř lis 18, 2009 9:27 am

Re: Apple Airport Extreme

Příspěvek od malex »

Ahoj díky všem za snahu mi pomoci. Shodou okolnosti jsem dnes bombardoval sveho poskytovatele a konecne to prineslo ovoce...pulhodinovy telefonat,ktery vyresil muj problem. Pravdu jste meli vicemene vsichni- NATovani je opravdu zdvojene,ted to ale maka.Byl tam problem v rozsahu adres,coz mi prislo,ze on nejak poresil u sebe...
Ve finale bych rekl,ze vse jak to mate nastavene vy,tak to mam ted ja,ale proslo to az po zasahu providera. No snad to tak vydrzi... Jeste jednou MOC diky!

Odpovědět