Apple Airport Extreme

Kehar13

Apple Airport Extreme

Příspěvek od Kehar13 »

Ahoj všem,
Nikde tady na fóru jšem nenešel toto téma tak jsem ho založil? Třeba se kromě mě i někomu hodí.
Chtěl bych si zakoupit tuto věcičku a zajímá mě několik věcí.
Apple extreme funguje jako router, to jsem pochopil, ale zatím nemám MAC mohu Extrema ovládat i přes WIN7?
Teď se zeptám jako úplnému amatér.
Když připojím USB disk na Extreme mohu ležet na sedačce a a přitom si třídit foto v Win7 a posílat se bezdrátově na USB disk?
To je hlavní funkce pro kterou si chci extreme koupit.
Pak mi jde o signál doufám že je silnější než u jiných routerů.
A daši věc co bych těl vědět, je zda jde se na USB Disk připojit třeba z druhé stravy světa.a stáhnout si nějaké foto.
Nebo si vytvořit na disku složku a pod heslem a dát přístup kamarádovi aby si doma stáhnul např. Zase už několikrát zmíněnou fotu.
Dékuji za rady.

Uživatelský avatar
rony
Klub čistého iOS
Klub čistého iOS
Příspěvky: 19658
Registrován: pát pro 14, 2007 12:37 am

Re: Apple Extreme

Příspěvek od rony »

je to v principe bezny wifi router, staci ako odpoved?
/\/\ /\ > /\ / Facebook skupina Uživatelé Apple Watch a fb.com/forum.iphone.cz
 mac mini  iPhone  4  5S  X  13 Pro  iPad Pro  Pencil  TV4  HomePod  WATCH  AirPods

payin
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 208
Registrován: stř bře 23, 2011 8:16 pm

Re: Apple Extreme

Příspěvek od payin »

Zrovna přemyšlím že bych si airport extreme pořídil, ale řeším dilema mám O2 TV a nevím zdali bych přes extreme rozjel O2 TV protože na tom stavajícim routeru jsou popsané ethernetové zdířky (žlutě TV a červeně ADSL) tak nevim jestli to je jenom popsané od O2 nebo jsou nějak jinak nakonfigurované. Mám "šunt" ZyXEL P-660HW-T3 v2
iP5 64GB ● iP4 16GB ● iPad mini 64GB cellular ● MB Air 13' ● iMac 21' ● Apple TV 3 ● Time Capsule 2TB ● Airport Express

Kehar13

Re: Apple Extreme

Příspěvek od Kehar13 »

rony píše:je to v principe bezny wifi router, staci ako odpoved?


Takže bys nekupoval, škoda peněz, a poohlídl bys po něčem levnějším třeba Belkin Play max?
Což ale stejně nevím zda bude fungovat jak jsem již psal.

lafore
Klub čistého iOS
Klub čistého iOS
Příspěvky: 760
Registrován: čtv říj 07, 2010 11:19 pm

Re: Apple Airport Extreme

Příspěvek od lafore »

payin: airportextreme nie je adsl router, to znamena, ze budes musiet mat este adsl modem a z neho ti bude musiet ist ethernet do airportextreme, kedze uz mas router zyxel, tak nevidim dovod to menit za airex. Jedine ze by si nemal dostatocny signal, alebo neviem este co.
kehar: ja mam time capsule, co by mal by vlastne airportextreme s harddiskom. Ja neviem preco, ale u mna ma tento router mensi dosah ako predosly airlive, co ma dost stve, pretoze mojim primarnym dovodom kupy bol prave vacsi signal (a este time machine a nas). Takze neviem preco, ale ten vacsi dosah sa u mna akosi neprejavil a to som ho musel reklamovat este hned po kupe, aspon ze ho vymenili za novy kus. Takze moja skusenost je taka, ze by som uz asi router od apple nebral.

bedo.
Senior uživatel
Senior uživatel
Příspěvky: 704
Registrován: sob kvě 29, 2010 11:04 am

Re: Apple Airport Extreme

Příspěvek od bedo. »

Kehar13 píše:Apple extreme funguje jako router, to jsem pochopil, ale zatím nemám MAC mohu Extrema ovládat i přes WIN7?

Na rozdiel od inych routerov pouzivajucich na konfiguraciu web rozhranie potrebujes software. Ten je dostupny pre Mac aj Windows, zjednodusena verzia aj pre iOS.
Kehar13 píše:Když připojím USB disk na Extreme mohu ležet na sedačce a a přitom si třídit foto v Win7 a posílat se bezdrátově na USB disk?

Vo Windows som neskusal, lebo nemam, v Mac OS sa na ploche objavi novy disk, s ktorym mozes robit to iste, co s kazdym diskom. Pocitaj vsak s tym, ze to bude pomalsie ako u lokalnych diskov, co je sice pochopitelne, ale ludia na to zvyknu zabudat.
Kehar13 píše:Pak mi jde o signál doufám že je silnější než u jiných routerů.

To je tazko povedat - anteny su interne, ale je ich pomerne dost. Vykon je nastavitelny v 4 stupnoch. Router vie pracovat sucasne v dvoch pasmach (2,4 a 5GHz), kym vacsina lacnych vie len 2,4GHz. Problemy so signalom su casto sposobene interferenciou od inych vysielacov, pasmo 5GHz byva podstatne volnejsie.
Kehar13 píše:A daši věc co bych těl vědět, je zda jde se na USB Disk připojit třeba z druhé stravy světa.a stáhnout si nějaké foto.
Nebo si vytvořit na disku složku a pod heslem a dát přístup kamarádovi aby si doma stáhnul např. Zase už několikrát zmíněnou fotu.

V nastaveni je polozka "Share disks over the Internet using Bonjour". Zatial som neskusal. Uzivatelske ucty su podporovane.

lafore
Klub čistého iOS
Klub čistého iOS
Příspěvky: 760
Registrován: čtv říj 07, 2010 11:19 pm

Re: Apple Airport Extreme

Příspěvek od lafore »

bedo. píše:...zjednodusena verzia aj pre iOS.

no ja neviem, ale mne to pride tak, ze v iOS verzii je snad vsetko co aj v PC verzii

bedo.
Senior uživatel
Senior uživatel
Příspěvky: 704
Registrován: sob kvě 29, 2010 11:04 am

Re: Apple Airport Extreme

Příspěvek od bedo. »

mne sa zda, ze par veci chyba (alebo ich neviem najst):
- nastavenie casu/NTP servera
- logy
- grafy kvality spojenia
- nastavenie vykonu vysielacov
- zdielanie tlaciarni
- nastavenie IPv6 a SNMP

lafore
Klub čistého iOS
Klub čistého iOS
Příspěvky: 760
Registrován: čtv říj 07, 2010 11:19 pm

Re: Apple Airport Extreme

Příspěvek od lafore »

No tak to neviem, nie som teraz doma, ale ja som z toho co spominas nikdy nenastavoval :) takze je dost mozne, ze to tam nie je. Mohol by si mi prosim ta napisat kde sa nastavuje vykon vysielacov? Dosah TC je u mna dost mizerny, asi to mam nastavene defaultne na nejakej nizkej hodnote. Diky.

bedo.
Senior uživatel
Senior uživatel
Příspěvky: 704
Registrován: sob kvě 29, 2010 11:04 am

Re: Apple Airport Extreme

Příspěvek od bedo. »

Nastavenie výkonu nájdeš v záložke Wireless:Wireless Network options:

Obrázek

Avšak výkon je štandardne nastavený na 100%, takže od zmeny veľa nečakaj. Nastavenie výkonu má význam keď chceš obmedziť vyžarovanie do okolia, či už s ohľadom na susedov, alebo kvôli bezpečnosti. Oveľa viac pre zlepšenie kvality WiFi sa dá dosiahnuť správnym umiestnením routera. Na ukážku pár screenshotov - TC24 a TC5 je Time Capsule 5. generácie v pásme 2,4 a 5 GHz, NG24 a NG5 je Netgear WNDR3700 rovnako v pásmach 2,4 a 5 GHz. Na monitorovanie som použil iStumbler a Airport Utility. Žltá linka je MacBook Air s ktorým som behal po byte, zelená je iPhone ležiaci na stole, preto sa nemení.

1. miesto s najslabším signálom v mojom byte
Obrázek

2. vedľajšia izba
Obrázek

3. izba, v ktorej sú routery
Obrázek

Dá sa z toho vidieť, ako sa mení kvalita signálu a tým pádom aj rýchlosť. Susedia mi našťastie nechali kanál 11 voľný, ale aj tak najčastejšie používam kanál 100 na 5 Ghz, kde je potom prenos v optimálnych podmienkach nasledovný:

Obrázek

Je to o dosť rýchlejšie ako normálny stovkový kábel a to mi momentálne stačí. Gigabitový kábel by bol samozrejme ešte rýchlejší, ale musel by som byť prikáblovaný a to mi za to nestojí.

Pozn: v pásme 2,4 Ghz sú len 3 kanály, ktorých spektrá sa neprekrývajú: 1, 6 a 11, preto ak je to možné, treba nastaviť jeden z nich (u mňa to je tá 11). Takže skontrolovať, aké siete sú naokolo a podľa toho sa prispôsobiť, inak môže interferencia znižovať rýchlosť bez ohľadu na výkon a umiestnenie. Pásmo 5 GHz je (aspoň zatiaľ) voľnejšie, nepracujú v ňom mikrovlnky a pod., ale zasa má menší dosah (to platí všeobecne, čím vyššia frekvencia, tým menší dosah).

monjar
Host
Host
Příspěvky: 3
Registrován: pon lis 29, 2010 5:12 pm

Re: Apple Airport Extreme

Příspěvek od monjar »

Mal by som zaujem kupit airport express …Chel by som sa ale najprv informovat stremovanie videa ..ci sa to vlastne dokaze ..mam doma apple tv 2. myslim tak ze by som do usb(airport express) napojil externy harddisk a tym sposobom by som nemusel používat pc(windows)..
Alebo by ste mi nevedeli poradit ci maju niejake také zariadenie APPLE …??....

bedo.
Senior uživatel
Senior uživatel
Příspěvky: 704
Registrován: sob kvě 29, 2010 11:04 am

Re: Apple Airport Extreme

Příspěvek od bedo. »

To bohuzial netusim, Airport Express je uplne ina masinka...

FruFru
Host
Host
Příspěvky: 83
Registrován: čtv srp 06, 2009 2:54 pm

Re: Apple Airport Extreme

Příspěvek od FruFru »

mam rychly dotaz, dokazete z rozhrani AE probudit nejake zarizeni v siti pomoci wake on lan?

lafore
Klub čistého iOS
Klub čistého iOS
Příspěvky: 760
Registrován: čtv říj 07, 2010 11:19 pm

Re: Apple Airport Extreme

Příspěvek od lafore »

diky uz som to nejako nastavil a mam dokonca aj dobry dosah :) mna by hlavne zaujimalo ci mas doma aj nejake ne-n-kove zariadenie. Zaujimalo by ma ci rychlost toho routera klesne ked je v sieti nap. nejaky g-ckovy ntb, pretoze tam taky jeden mam a na vsetkych notebookoch idem pomalsie ako 100 mbps ethernet. To znamena ze ked pripojim ne-n-kovy ntb tak overalne znizi timecapsula z n-koveho pasma na g?
k tomu wake-on-lan, neviem ci to pojde u airport express, pretoze jediny ethernet port co tam je, je na wan, cize neda sa tento mini router zapojit kablom ku pc, teda aspon ja mam taky dojem

bedo.
Senior uživatel
Senior uživatel
Příspěvky: 704
Registrován: sob kvě 29, 2010 11:04 am

Re: Apple Airport Extreme

Příspěvek od bedo. »

Ved na obrazkoch, ktore som posielal je aj iPhone 3GS, ktory ide na g-cku a nijako to n-ko neovplyvnuje (no, mozno trosku ano, ked komunikuju naraz, ale je to v podstate zanedbatelne). Ine by bolo v pripade b-cka, to je uplne iny typ modulacie.

Pripadne prepni n-kove stroje do 5 GHz pasma a g-ckove nechaj na 2,4 GHz, tie vysielace su na sebe uplne nezavisle (ako keby boli dva routery v jednej krabici).

lafore
Klub čistého iOS
Klub čistého iOS
Příspěvky: 760
Registrován: čtv říj 07, 2010 11:19 pm

Re: Apple Airport Extreme

Příspěvek od lafore »

ipad iphone a ani macbook air 5ghz nie su nie?

bedo.
Senior uživatel
Senior uživatel
Příspěvky: 704
Registrován: sob kvě 29, 2010 11:04 am

Re: Apple Airport Extreme

Příspěvek od bedo. »

Macbooky sú dvojpásmové už pekných pár rokov, u iDevices je to hádam jedno, nie?

Inak na 2,4 GHz rýchlosť 100 Mbps ethernetu nedosiahneš, síce teoreticky zvláda 130, ale len half duplex. Apple nepodporuje v 2,4 GHz pásme 40 MHz kanály, len v 5 GHz, čo je slušné s ohľadom na okolie, keďže pri 40 MHz šírke pásma sa z troch neprekrývajúcich sa kanálov stáva jeden.

lafore
Klub čistého iOS
Klub čistého iOS
Příspěvky: 760
Registrován: čtv říj 07, 2010 11:19 pm

Re: Apple Airport Extreme

Příspěvek od lafore »

aha tak diky, ja som tu 5ghz v airport utility vypol, keze som si myslel, ze ziadne zariadenie mi ju nepodporuje. Ja som si myslel ze teoreticka rychlost 2,4ghz n je 300mbps.

pistak
iPhone guru
iPhone guru
Příspěvky: 1088
Registrován: pát pro 25, 2009 4:41 pm

Re: Apple Airport Extreme

Příspěvek od pistak »

Ahojte, chcel by som sa opýtať či na air port extreme ku ktorému mám pripojený disk a na ten sa mi automaticky robí záloha pomocou time machine. Chcem sa opýtať či sa to dá nastaviť aj tak, že budem niekde inde na inej wifi (prechodný a trvalý pobyt) a nastaviť to tak, aby sa mi tam robila automatická záloha. V nastavieniach je toho dosť, ale ja sa nejak tomu nerozumiem, a tak sa radšej opýtam, aby som niečo nepobabral... Hm? ďakujem za rady.

VojtaBeton
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 156
Registrován: sob led 01, 2011 5:23 pm

Re: Apple Airport Extreme

Příspěvek od VojtaBeton »

monjar píše:Mal by som zaujem kupit airport express …Chel by som sa ale najprv informovat stremovanie videa ..ci sa to vlastne dokaze ..mam doma apple tv 2. myslim tak ze by som do usb(airport express) napojil externy harddisk a tym sposobom by som nemusel používat pc(windows)..
Alebo by ste mi nevedeli poradit ci maju niejake také zariadenie APPLE …??....


Tohle by mě zajímalo také, ale pro mě je hlavně důležité, jestli do usb portu jde zapojit jakýkoliv externí harddisk, abych ho poté viděl na ploše mac OS X tak, jakoby byl zapojen do usb na Macu. Je to pro mě rozhodující u koupi.

Edit:

Vyřešeno. Vše potřebné jsem se dozvěděl ZDE
 iPhone 4 16GB Black O2 CZ
 iPhone 5s 32GB Gold O2 CZ
Apple WATCH Sport
MacBook Pro (Unibody) 15,4. Intel Core 2 Duo 2,53 GHz. 8 GB DDR3 SDRAM (1333MHz). OS X El Capitan 10.11.4 Beta
 Apple TV
 Magic Mouse
 Wirelles Keyboard

Slimák
Senior uživatel
Senior uživatel
Příspěvky: 746
Registrován: stř črc 02, 2008 1:28 pm

Re: Apple Airport Extreme

Příspěvek od Slimák »

Zdravím, tak jsem pořídil Airport Extreme. Nastavení a konfigurace v pořádku, vše maká. Airport jede v režimu Bridge za stávajícím VDSL modemem, což mi vyhovuje. Zkoušel jsem i režim PPPoE a také to běhalo perfektně, jen kvůli PC, které nemohu ethernetem propojit s AE, jsem se musel vrátit k bridge režimu, kde se nemusím o nic starat a běží mi tak i stream TV a další služby mimo lokální síť.

Mám ale problém s tím, že bych rád AE konfiguroval mimo lokální síť přes Windows Airport Utility. V nastavení jsem potvrdil checkbox na položce "Configuration over WAN".

Pokud ale z jiné sítě přes Airport utility zvolím "Configure Other", kde zadám venkovní IP adresu a heslo, tak mi to vypíše chybovou hlášku, že Airport nebyl nalezen s chybou -6753.

NA VDSL modemu jsem v NATu provedl povolení portu 548 směrovanou na IP adresu AE 10.0.1.1, ale bohužel bez úspěchu.

Napadá prosím někoho, jak to rozchodit?

Díky za každou radu.
Zdraví Petr
Obrázek iPad Air 128GB Cellular | iPhone 5S 16GB
Obrázek Unikátní Macbook Pro 15" Retina Midd 2014 "Core i7, 16GB, 512 SSD, GT750"
Obrázek Apple TV 3g | Airport Extreme 5g | Express

Roman_Pe
iPhone expert
iPhone expert
Příspěvky: 1700
Registrován: stř lis 17, 2010 10:55 pm

Re: Apple Airport Extreme

Příspěvek od Roman_Pe »

Je nejaká tabuľka modelov jak to postupne vydávali? Myslím tým jaká je to presne generácia a tak?

Macbook Pro 13'', 2,4GHz, 8Gb. Ram, SSD-Corsair Force 3 series 120GB, OSX Mavericks
Apple Airport Extreme 4RD / WD My Passport Studio 1 TB
iPhone 5S-32Gb. Silver
iPhone 4S-16Gb White
iPad mini 16Gb White

fAUSt
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 347
Registrován: pon dub 11, 2011 11:16 am

Re: Apple Airport Extreme

Příspěvek od fAUSt »

iPhone 6S 128 GB Space Grey
iPad Mini 2 16 GB WiFi Silver
MacBook Air 13" Early 2014, OS X El Capitan

Roman_Pe
iPhone expert
iPhone expert
Příspěvky: 1700
Registrován: stř lis 17, 2010 10:55 pm

Re: Apple Airport Extreme

Příspěvek od Roman_Pe »

Díky presne toto som myslel.

Macbook Pro 13'', 2,4GHz, 8Gb. Ram, SSD-Corsair Force 3 series 120GB, OSX Mavericks
Apple Airport Extreme 4RD / WD My Passport Studio 1 TB
iPhone 5S-32Gb. Silver
iPhone 4S-16Gb White
iPad mini 16Gb White

fAUSt
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 347
Registrován: pon dub 11, 2011 11:16 am

Re: Apple Airport Extreme

Příspěvek od fAUSt »

Jinak nevím, jak vám, ale měl jsem 1. generaci a 5. generaci a u té 5. generace mně při jakémkoli datovém toku přes AE vydával nesnesitelný bzučící zvuk, kterého se nešlo zbavit. nevydržel jsem to a poslal jej pryč. Četl jsem, že to je problém poslední generace. Tak jen jako varovní, kdyby jste náhodou koupili někde jako zánovní a neměli možnost reklamace :)
iPhone 6S 128 GB Space Grey
iPad Mini 2 16 GB WiFi Silver
MacBook Air 13" Early 2014, OS X El Capitan

Slimák
Senior uživatel
Senior uživatel
Příspěvky: 746
Registrován: stř črc 02, 2008 1:28 pm

Re: Apple Airport Extreme

Příspěvek od Slimák »

Celkove funkcni a predevsim stabilni jabko krabice. Jednoduche, rychle a kompletni nastaveni pres Airport Utility z Windows nebo iOS zarizeni. Prozatim ho mam v bridge rezimu, kdy VDSL modem zastava NAT a DHCP, ale uspesne jsem vyzkousel, ze perfektne funguje i v rezimu PPPoE za VDSL modemem Comtrend VR-3026e, ktery je pote zastavan v bridge rezimu.

Co se tyce Wifi, pokryje bezproblemu dvoupatrovou radovku vcetne vnejsiho prostoru cca. 5m před i za. Ve spodnim patre (Extreme v hornim) mam RSSI dle Airport -85, dle inSSIDer -80 a rychlost mi na iZarizeni na 5GHz ukazuje 60Mbit. Stale mam dve-tri carky na iOS zarizeni. Po prepojeni na 2.4ku signal vzroste na -50, coz je dano, ze 5GHz je nachylnejsi na prekazky. K Extremu jsem zakoupil i Express jako rozsireni stavajici Wifi site bez nutnosti propojeni ethernetem. Spodni patro ma nyni plny signal a RSSI se pohybuje kolem 36 na 2.4GHz a kolem 40 na 5GHz. Potesila separace SSID 5GHz od 2.4GHz.

Sdileni USB disku funguje i mimo LAN (potreba na modemu forwardovat port), takze se mimo domov lze připojit na disk z iPhonu/iPadu, případně i z Windows jako sitovy disk. Disk je potreba naformatovat na HFS+ pro bezproblemove pouziti na iOS zarizeni/Macu i Windows. Pripojil jsem WD MyPassport. Rychlost LAN-LAN-USB 22-25Mbit/s. Rychlost WIFI-USB 10-12Mbit.

Mirroring z iPadu 4.gen a iTunes na Apple TV je krasne plynule, s Wifi na Comtrendu jsem mel obcas problemy se zaseky, napr. pri streamovani Full HD filmu Bourne Legacy, ktery obsahoval datovy tok 38Mbit. Taktez je naprosto plynule i pokryti prizemi pri pripojeni iPadu HDMI adapterem k LCD a nasledne streamovani MKV filmu ve FullHD pres AirVideo (testovano bez Airport Express). Na 5GHz pripojuji iP5, iPad 4.gen a brachuv iPad Mini. Dale NtB Latitude E6220.

Dnes jsem Airport Extreme prepnul do PPPoE rezimu a VDSL Comtrend zastava rezim Bridge. Vse funguje perfektne, vcetne NAT a forwardovani portu na Extremu. Konfigurace přes WAN je taktéž funkční včetně připojení USB disku přes WAN jako síťové jednotky ve Windows, v pripade iOS zarizeni se lze pripojit pomoci aplikace File Browser nebo Remote Files Pro.



Sent from my iPad 4 using Tapatalk
Obrázek iPad Air 128GB Cellular | iPhone 5S 16GB
Obrázek Unikátní Macbook Pro 15" Retina Midd 2014 "Core i7, 16GB, 512 SSD, GT750"
Obrázek Apple TV 3g | Airport Extreme 5g | Express

war111

Re: Apple Airport Extreme

Příspěvek od war111 »

Prosím o radu ohledně přesměrování portu při sdilení USB disku mimo LAN.
Nastavuji to pouze na VDSL modmu (Huawei HG622u)?
A na který port se to přesměruje?
Musí být AE v režimu Bridge nebo NAT?
Jinak Airport chodí dobře a disk na Win7 vidím.

Dík za radu a pomoc.

Slimák
Senior uživatel
Senior uživatel
Příspěvky: 746
Registrován: stř črc 02, 2008 1:28 pm

Re: Apple Airport Extreme

Příspěvek od Slimák »

Pokud jsem mel AE pouze v rezimu Bridge, kdy vsechno routoval modem, tak jsem se na disk mimo LAN nedostal a to jsem se mohl po....I presto, ze jsem na modemu forwardoval port 445 pro SMB a 548 pro komfiguraci AE. Az pote, co jsem prekonfiguroval modem do bridge rezimu a na AE nastavil rezim PPPoE, kdy kompletne zastava cely routing a modem je pouze pro VDSL spojeni, tak se mimo LAN na disk dostanu bezproblemu, protoze zacne fungovat klasicky checkbox v nastaveni AE "Configure over WAN" bez nutnosti dalsiho nastaveni portu. Dale diky tomu mohu mimo LAN plne konfigurovat AE pres Airport Utility.


Sent from my iPad 4 using Tapatalk
Obrázek iPad Air 128GB Cellular | iPhone 5S 16GB
Obrázek Unikátní Macbook Pro 15" Retina Midd 2014 "Core i7, 16GB, 512 SSD, GT750"
Obrázek Apple TV 3g | Airport Extreme 5g | Express

Kehar13

Re: Apple Airport Extreme

Příspěvek od Kehar13 »

Předem se omlouvám zase uvažuji o koupi tohoto zařízení a moc to nechápu,půjde tedy k AE připojit jaký koliv Disk , mám WD 2TB a na něj síťově ukládat foto z iOS a win7 a Eventuelně sdílet složku na stahování fotek a dokumentů ( mám pevnou IP) koukat na video v iOS nebo je lepší zakoupit Apple Capsule 2TB?nebo jsou shodné(funkčně)
Když bych si zakoupil AE umí také Time Mashine automatickou zálohu přes Mac?
Nebo prostě moje požadavky sou moc složité a budu muset z něčeho ustoupit.
Děkuji

farbakp
Sons of Jailbreak
Sons of Jailbreak
Příspěvky: 64
Registrován: pát úno 05, 2010 7:28 pm

Re: Apple Airport Extreme

Příspěvek od farbakp »

Toto by aj mna zaujimalo.. zatial vyuzivam DLNA na prehravanie hudby a filmov z PC.. da sa k Airport Extreme pripojit externy disk a prehravat tak jeho obsah..? ma s tym niekto prakticke skusenosti..?
iPhone 6 plus, 16 GB, grey
iPad 4, 64GB, Black
Macbook Pro 13 Late 2013, OSX Mavericks 10.9.5
Apple TV 3

SteveJSF
Starý pes fóra :)
Starý pes fóra :)
Příspěvky: 1923
Registrován: úte lis 04, 2008 1:37 am

Re: Apple Airport Extreme

Příspěvek od SteveJSF »

Ja mam zkusenost s Time Capsuli, ke ktere mam jeste pripojeny externi disk - normalne pres USB. Zadne specialni nastavovani, uplne tupe obycejne pripojeni. Z Macu na ten disk bez problemu pristupuju a dokonce na nem mam ulozeny iTunes media adresar. Z iOS na nej nepristupuju a ani jsem to nezkousel.
Několik iPhonů, iPadů, MacBooků, Time Capsule, Apple TV, iPod Nano, AR.Drone...

testrecenze

Re: Apple Airport Extreme

Příspěvek od testrecenze »

Ano, pokud k wifi routeru připojíte extérní disk např. s DLNA serverem a pomocí přehrávače, klienta na iOS s podporou DLNA můžete streamovat video apod....

Např. Western Digital My Book Live, My Book Live Duo ale i NAS Synology toto defaultně umí...

Roman_Pe
iPhone expert
iPhone expert
Příspěvky: 1700
Registrován: stř lis 17, 2010 10:55 pm

Re: Apple Airport Extreme

Příspěvek od Roman_Pe »

Nevie niekto podrobne popísať nastavenie na AE s pripojený HDD na vzdialené pripojenie? Proste aby som sa vedel pripojiť kde len budem na svete. Internet mám od tohoto poskytovateľa. Na streche mám prijímač a do baráku mi vedie kábel a tam mám zase túto malú krabičku. Z toho mi vedie kábel priamo do AE ktorý rozširuje Wifi sieť.

Macbook Pro 13'', 2,4GHz, 8Gb. Ram, SSD-Corsair Force 3 series 120GB, OSX Mavericks
Apple Airport Extreme 4RD / WD My Passport Studio 1 TB
iPhone 5S-32Gb. Silver
iPhone 4S-16Gb White
iPad mini 16Gb White

dejavu
Host
Host
Příspěvky: 79
Registrován: pát lis 21, 2008 6:38 pm

Re: Apple Airport Extreme

Příspěvek od dejavu »

Neexistuje na applí routery nějaký podrobnější konfigurátor? Nastavení je víc než sparťanské :(

cuting
Klub čistého iOS
Klub čistého iOS
Příspěvky: 2259
Registrován: úte čer 07, 2011 8:45 pm

Re: Apple Airport Extreme

Příspěvek od cuting »

Právě jsem ho zprovoznil a šlape , jako hodinky. Doposud jsem zkoušel různé jiné routery, Asus , Linksys a nebo ten od UPC, ale ani jeden z nich mi nešlapal korektně s 5GHz sítí. Tak jsem koupil Airport Extreme a vše jede to, jako, jak má.
Jinak, doma mám levnější Airport Express, ten sice neumí novou síť ac , ale na doma je naprosto ideální, i tam z linky UPC vymáčknu maximum možného.

K předchozímu dotazu :
Nastavení je tam podrobné . Klikneš v utilitach na "nastavení airportu", pak na router , dáš "upravit" a otevře se ti tabulka s podrobným nastavením. Alespon na Macu. Ale předpokládám, že na PC to bude podobne.
 Apple hračky 

dejavu
Host
Host
Příspěvky: 79
Registrován: pát lis 21, 2008 6:38 pm

Re: Apple Airport Extreme

Příspěvek od dejavu »

Mám taky mac. Ale je tam toho opravdu minimum. Hodilo by se třeba nastavení výkonu, seznam dhcp klientů a tak...

FruFru
Host
Host
Příspěvky: 83
Registrován: čtv srp 06, 2009 2:54 pm

Re: Apple Airport Extreme

Příspěvek od FruFru »

zdravím všechny, před časem jsem zakoupil, a překvapila mě nemile jedna věc a to Guest Wifi, pokud mám zapnutý MAC filter, aplikuje se i na Guest Wifi, což je naprosto nahlavu, nechápu jak tohle mohl někdo vymyslet. nemá někdo tip jak nastavit domací wifi s filtrem MAC a guest logicky jen na heslo? Wifina za tolik pěnez, bez takové základní funkce. Díky za tipy.

cuting
Klub čistého iOS
Klub čistého iOS
Příspěvky: 2259
Registrován: úte čer 07, 2011 8:45 pm

Re: Apple Airport Extreme

Příspěvek od cuting »

dejavu píše:Mám taky mac. Ale je tam toho opravdu minimum. Hodilo by se třeba nastavení výkonu, seznam dhcp klientů a tak...


Aplikace-utility-nastaveni airportu - otevřeš. Klikneš dole na stanici - upravit . nahoře máš "internet" Bezdrátové, Síť , Airplay a pod každou touto tabulkou máš volby (internetu, bezdrátové, síť). A tam najdeš veškeré podrobné nastavení.
 Apple hračky 

dejavu
Host
Host
Příspěvky: 79
Registrován: pát lis 21, 2008 6:38 pm

Re: Apple Airport Extreme

Příspěvek od dejavu »

Ano, to všechno vím, ale už jsi si to proklikal? NAT mám taky nastavený, já s tímto problém nemám, ale chybí mi tam ty věci, co jsem psal. Ale dík, že se snažíš :good:

mike146
Host
Host
Příspěvky: 79
Registrován: pát črc 24, 2009 12:39 pm

Re: Apple Airport Extreme

Příspěvek od mike146 »

stiahni si staršiu verziu Airport utility myslím že je to verzia 5.6 tam je toho viacej.

Odpovědět