Apple klavesnica na Windows

Odpovědět
2L8
iPhone expert
iPhone expert
Příspěvky: 1779
Registrován: pát říj 24, 2008 6:16 pm

Apple klavesnica na Windows

Příspěvek od 2L8 »

Ahojte, chcel by som si kúpiť tuto Apple klavesnicu a používať ju na OS Windows na svojom PC. Je to možné?

http://shop.warmacher.com/main.aspx?CLS ... _ID=398899

Je nejaky lepší obchod na kúpu tejto klavesnice?

Ďakujem!
Naposledy upravil(a) 2L8 dne sob zář 04, 2010 2:11 pm, celkem upraveno 1 x.
iPhone 3G, iPhone 5, iPhone 7, iPhone 12 Pro Max 128 Gb Pacific Blue, AirPods, ukážky z výkonu hrania hier na iPhone 12 Pro Max https://youtube.com/channel/UC0epMh6cOejnw5LHXdGSVwA

phaeton_esc
Pokročilý uživatel
Pokročilý uživatel
Příspěvky: 520
Registrován: úte srp 05, 2008 1:43 pm

Re: Apple klavesnica na Windows

Příspěvek od phaeton_esc »

ano je to možné, je to v podstatě obyčejná klávesnice s PC kompatibilní
Hack Pro, 10.9.x
iPad 3 WiFi 32GB (iOS 7)
iPhone 4 32GB (iOS 7)

na PM odpovídám podle nálady

gbr8
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 228
Registrován: stř úno 17, 2010 6:06 pm

Re: Apple klavesnica na Windows

Příspěvek od gbr8 »

Tiez mozem potvrdit, ja som to pouzival chvilku na mojom pc
iPhone 4, FW 7.0.4, O2 SK; no JB

Macbook pro 2011

2L8
iPhone expert
iPhone expert
Příspěvky: 1779
Registrován: pát říj 24, 2008 6:16 pm

Re: Apple klavesnica na Windows

Příspěvek od 2L8 »

A ak sa smiem spýtať, prečo si ju používal iba chvíľku? :)

Takze je to obyčajná klavesnica, ktorá vyzerá ako Apple klavesnica?
iPhone 3G, iPhone 5, iPhone 7, iPhone 12 Pro Max 128 Gb Pacific Blue, AirPods, ukážky z výkonu hrania hier na iPhone 12 Pro Max https://youtube.com/channel/UC0epMh6cOejnw5LHXdGSVwA

phaeton_esc
Pokročilý uživatel
Pokročilý uživatel
Příspěvky: 520
Registrován: úte srp 05, 2008 1:43 pm

Re: Apple klavesnica na Windows

Příspěvek od phaeton_esc »

Ne, nevypadá jako Apple klávesnice, je to Apple klávesnice. Rozdíl mezí ní a obyčejnou klávesnicí za 100kč je jenom v provedení a ceně :)
Hack Pro, 10.9.x
iPad 3 WiFi 32GB (iOS 7)
iPhone 4 32GB (iOS 7)

na PM odpovídám podle nálady

2L8
iPhone expert
iPhone expert
Příspěvky: 1779
Registrován: pát říj 24, 2008 6:16 pm

Re: Apple klavesnica na Windows

Příspěvek od 2L8 »

Tak to som velmi rad, neviem sice, ci je orig. Apple klavesnica drahsia, ale hrozne sa mi paci a este, ked je aj prevedenie na PC tak sa velmi tesim :) Uz len keby sa mi pokazila klavesnica :D
iPhone 3G, iPhone 5, iPhone 7, iPhone 12 Pro Max 128 Gb Pacific Blue, AirPods, ukážky z výkonu hrania hier na iPhone 12 Pro Max https://youtube.com/channel/UC0epMh6cOejnw5LHXdGSVwA

phaeton_esc
Pokročilý uživatel
Pokročilý uživatel
Příspěvky: 520
Registrován: úte srp 05, 2008 1:43 pm

Re: Apple klavesnica na Windows

Příspěvek od phaeton_esc »

Tohle ale je originální Apple Wired Keyboard :roll: ..jenom má slovenskou lokalizaci kláves, je stejná jako jakákoliv jiná Apple Wired Keyboard


Na žádost znovu otevřeno. Metalgirl
Hack Pro, 10.9.x
iPad 3 WiFi 32GB (iOS 7)
iPhone 4 32GB (iOS 7)

na PM odpovídám podle nálady

Petrt
iPhone expert
iPhone expert
Příspěvky: 1573
Registrován: ned srp 24, 2008 12:45 pm

Re: Apple klavesnica na Windows VYŘEŠENO

Příspěvek od Petrt »

2L8: zrovna na Windows imho vhodná není. Bude se ti stále plést prohození kláves ALT a CMD (Win). Mám ji rok a přesto s tím pořád bojuju.
Druhá věc - nová vypadá exluzivně, ale jakmile se ta bílá upatlá, tak si připadáš jako ve chlívku a budeš ji jen dokola čistit.

Na Windows bych spíš vzal Logitecha Illuminated (a existovat i verze pro Apple, tak bych šel do ní taky).
iPhone 13 Pro Watch s4 Silver SS MacMini 2018 iPad Air 4th TV 4K

Zahradník

Re: Apple klavesnica na Windows VYŘEŠENO

Příspěvek od Zahradník »

Ve Windows (pokud máš normální PC nebo notebook) budeš mít i problém klávesnici korektně nainstalovat, protože standartní ovladač z windows si s klávesnicí nerozumí - osobně vyzkoušeno na WIN XP Pro.

Možná by šel použít ovladač pro win z MACovského bootcampu.

phaeton_esc
Pokročilý uživatel
Pokročilý uživatel
Příspěvky: 520
Registrován: úte srp 05, 2008 1:43 pm

Re: Apple klavesnica na Windows VYŘEŠENO

Příspěvek od phaeton_esc »

Hack Pro, 10.9.x
iPad 3 WiFi 32GB (iOS 7)
iPhone 4 32GB (iOS 7)

na PM odpovídám podle nálady

Zahradník

Re: Apple klavesnica na Windows VYŘEŠENO

Příspěvek od Zahradník »

@phaeton_esc:

Řeč je o wired (klávesnici s numerickým blokem, která se připojuje přes USB) a která se standartním windows ovladačem nefunguje korektně.

Wireless (bluetooth) krátká klávesnice bez numerického bloku, která ke své práci zádný systémový ovladač nepořebuje (pokud se dobře pamatuji, používá nějaký profil HID Bluetooth) a proto problémy jako wired keyboard nemá - tuto bezdrátovou klávesnici používám jak s MAC tak i s Win.

Petrt
iPhone expert
iPhone expert
Příspěvky: 1573
Registrován: ned srp 24, 2008 12:45 pm

Re: Apple klavesnica na Windows VYŘEŠENO

Příspěvek od Petrt »

Zahradník: nevím o čem mluvíš. Já wired Apple klávesnici používám jak na WinXP (SP3), tak na Win7 a pokaždé se automaticky korektně nainstaloval driver a klávesnice funguje. Jediné co je problém je pozice ALTu a CMD (Win).
iPhone 13 Pro Watch s4 Silver SS MacMini 2018 iPad Air 4th TV 4K

Zahradník

Re: Apple klavesnica na Windows

Příspěvek od Zahradník »

Je potřeba si uvědomit, že tady nediskutujeme o instalaci na macbook s Windows nainstalovaných pomocí Boot Camp a jeho ovladačů, ale o připojení wired klávesnice k NORMÁLNÍMU PC.

Ty tu klávesnici opravdu používáš ve Windows bez nějakého "cizího" ovladače (např. z Applovského Boot Campu)?

Ne že by ta wired klávesnice ve windows (se systémovým driverem) nefugovala vůbec. Ale pokud ti na klávesnici budou fugovat pouze písmena ... :mrgreen:

Před necelým rokem jsem tu wired klávesnici kvůli nefukčnosti musel vyměnit za wireless. A dobře jsem udělal. :)
Naposledy upravil(a) Zahradník dne ned zář 05, 2010 6:29 pm, celkem upraveno 1 x.

Petrt
iPhone expert
iPhone expert
Příspěvky: 1573
Registrován: ned srp 24, 2008 12:45 pm

Re: Apple klavesnica na Windows

Příspěvek od Petrt »

Naposledy jsem ji použil včera na WinXP SP3 (holá instalace bez připojení k netu) a i tak ji Windows našel jako Apple klávesnici, nainstaloval a fungovala. Volume jsem nezkoušel, ale Fka fungují. Mám ji k notebooku u monitoru, ale když připojím server (Suse) či nějaký cizí PC na "opravu", tak tato klávesnice vždy fungovala. Mám ji od listopadu 2009 a i tehdy bez problému fungovala. Nikdy jsem žádný speciální ovladač neinstaloval.
iPhone 13 Pro Watch s4 Silver SS MacMini 2018 iPad Air 4th TV 4K

2L8
iPhone expert
iPhone expert
Příspěvky: 1779
Registrován: pát říj 24, 2008 6:16 pm

Re: Apple klavesnica na Windows

Příspěvek od 2L8 »

Pokial by bol problem len s tou zamenou tlacidiel, tak to nie je pre mna ziadny problem :)
iPhone 3G, iPhone 5, iPhone 7, iPhone 12 Pro Max 128 Gb Pacific Blue, AirPods, ukážky z výkonu hrania hier na iPhone 12 Pro Max https://youtube.com/channel/UC0epMh6cOejnw5LHXdGSVwA

Zahradník

Re: Apple klavesnica na Windows

Příspěvek od Zahradník »

Vše se dá na vašem PC (notebooku) jednoduše otestovat:

Stačí, pokud (v Ovládacích Panelech) spustíte Průvodce přidáním nového Hardwaru, vyberete funkci Nainstalovat Hardware, který vyberu ze seznamu a pak se podíváte jaké ovladače od Apple vám Windows v tom seznamu (položka zobrazit všechna zařízení) nabídne.

Můj Windows XP Profesional SP2 mi ukázal pouze 20 ovladačů pro 20 Apple tiskáren ... Pouze 20 Apple tiskáren, žádnou Apple klávesnici.

Používám Service Pack 2 a měl jsem za to, že SP3 obsahuje pouze bezpečnostní záplaty systému. Polud SP3 obsahuje navíc i ovladač Apple wired klávesnice, máte vyhráno. :)

Vyzkoušejte a sami uvidíte.

2L8
iPhone expert
iPhone expert
Příspěvky: 1779
Registrován: pát říj 24, 2008 6:16 pm

Re: Apple klavesnica na Windows

Příspěvek od 2L8 »

Ja som mal tiez SP3, ale dal som ju prec, zbytocne zabera miesto, takze ak by som ju mal, tak by mi to malo fungovat, vsak?
iPhone 3G, iPhone 5, iPhone 7, iPhone 12 Pro Max 128 Gb Pacific Blue, AirPods, ukážky z výkonu hrania hier na iPhone 12 Pro Max https://youtube.com/channel/UC0epMh6cOejnw5LHXdGSVwA

Petrt
iPhone expert
iPhone expert
Příspěvky: 1573
Registrován: ned srp 24, 2008 12:45 pm

Re: Apple klavesnica na Windows

Příspěvek od Petrt »

Ted jsem to zkousel na Winxp Sp3. V ovladacich zadny driver pro Apple klavesnici nemam, presto po pripojeni klavesnice funguje (Fka ano, volume ne).
iPhone 13 Pro Watch s4 Silver SS MacMini 2018 iPad Air 4th TV 4K

2L8
iPhone expert
iPhone expert
Příspěvky: 1779
Registrován: pát říj 24, 2008 6:16 pm

Re: Apple klavesnica na Windows

Příspěvek od 2L8 »

A cisto bez SP3, ib s SP2 by to neslo? Neskusal to niekto, kto ma tuto klavesnicu? Na XP ...
iPhone 3G, iPhone 5, iPhone 7, iPhone 12 Pro Max 128 Gb Pacific Blue, AirPods, ukážky z výkonu hrania hier na iPhone 12 Pro Max https://youtube.com/channel/UC0epMh6cOejnw5LHXdGSVwA

Petrt
iPhone expert
iPhone expert
Příspěvky: 1573
Registrován: ned srp 24, 2008 12:45 pm

Re: Apple klavesnica na Windows

Příspěvek od Petrt »

Bohužel já v okolí žádný počítač s SP2 nemám (proč taky). Jestli budeš mít cestu do Brna (nevím co je NR), tak to můžem vyzkoušet :-)

edit: aha Nitra, no to je trochu z ruky :-). O vikendu budu mít v prackách dva "nezamořené" (nikdy k nim tato klávesnice nebyla připojena) WinXP, ale bohužel zase s SP3.
Naposledy upravil(a) Petrt dne čtv zář 09, 2010 8:43 pm, celkem upraveno 1 x.
iPhone 13 Pro Watch s4 Silver SS MacMini 2018 iPad Air 4th TV 4K

2L8
iPhone expert
iPhone expert
Příspěvky: 1779
Registrován: pát říj 24, 2008 6:16 pm

Re: Apple klavesnica na Windows

Příspěvek od 2L8 »

:) Hehe to by som si musel cely stolovy PC zobrat zo sebou do Brna :) Inak NR je Nitra.
iPhone 3G, iPhone 5, iPhone 7, iPhone 12 Pro Max 128 Gb Pacific Blue, AirPods, ukážky z výkonu hrania hier na iPhone 12 Pro Max https://youtube.com/channel/UC0epMh6cOejnw5LHXdGSVwA

aramis1
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 243
Registrován: sob pro 26, 2009 8:53 am

Re: Apple klavesnica na Windows

Příspěvek od aramis1 »

Kdyz si koupim tuto: http://www.alza.cz/apple-wired-keyboard-cz-d92113.htm
tak budu mit na Win7 problem nebo ne ?
vlastním ještě iPhone 3GS bez JB
utraceno v App Store 25,12+ €

Uživatelský avatar
rony
Klub čistého iOS
Klub čistého iOS
Příspěvky: 19658
Registrován: pát pro 14, 2007 12:37 am

Apple klavesnica na Windows

Příspěvek od rony »

nie.
/\/\ /\ > /\ / Facebook skupina Uživatelé Apple Watch a fb.com/forum.iphone.cz
 mac mini  iPhone  4  5S  X  13 Pro  iPad Pro  Pencil  TV4  HomePod  WATCH  AirPods

parmin
iPhone expert
iPhone expert
Příspěvky: 1286
Registrován: pát bře 28, 2008 11:56 am

Re: Apple klavesnica na Windows

Příspěvek od parmin »

Pořizuji Mac Mini a vedle OS na něj budu instalovat i Win 7. Zvažuji koupit Apple Wireless Keyboard a mám dva dotazy:

1/ Jaká jsou konkrétní omezení při práci ve Windows - tedy co z toho na co je běžný uživatel zvyklý nefunguje nebo na klávesnici není? Výše je uvedeno, že jediný rozdíl je pozice Altu. Co to přesně při práci obnáší?

2/ Je to dobrá volba, nebo byste z nějakého důvodu doporučili jinou klávesnici? Jinými slovy - je něco, co Vám na této klávesnic vadí, co Vás omezuje?

Díky moc
iPhone 8 * iPad 6 * Mac Mini * Apple TV * AirPods

Uživatelský avatar
rony
Klub čistého iOS
Klub čistého iOS
Příspěvky: 19658
Registrován: pát pro 14, 2007 12:37 am

Re: Apple klavesnica na Windows

Příspěvek od rony »

nie je tam delete ale to je jasne :)

nemal by si mat ziadny vacsi problem. to by ho totiz mali aj majitelia macbookov :)
/\/\ /\ > /\ / Facebook skupina Uživatelé Apple Watch a fb.com/forum.iphone.cz
 mac mini  iPhone  4  5S  X  13 Pro  iPad Pro  Pencil  TV4  HomePod  WATCH  AirPods

parmin
iPhone expert
iPhone expert
Příspěvky: 1286
Registrován: pát bře 28, 2008 11:56 am

Re: Apple klavesnica na Windows

Příspěvek od parmin »

Tak to jsem nevěděl, že nemá delete ;-)
iPhone 8 * iPad 6 * Mac Mini * Apple TV * AirPods

tavel

Re: Apple klavesnica na Windows

Příspěvek od tavel »

Prosim Vas, kto by mi vedel poradit? Kupil som Mc klavesnicu k Windows PC a nejde mi klavesnica printscreen. Lepsie povedane neviem ju najst.
Neobjavil niekto ako sa to da?
Dakujem
Peter

Kaunaz
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 252
Registrován: pát bře 07, 2008 3:49 pm

Re: Apple klavesnica na Windows

Příspěvek od Kaunaz »

Zkus kombinaci klaves fn + Shift + F11 a nebo klavesu F14, zalezi na tom co mas za klavesnici.

http://support.apple.com/kb/HT5636?viewlocale=en_US&locale=en_US

Pepeb007xx
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 375
Registrován: ned lis 28, 2010 3:45 pm

Re: Apple klavesnica na Windows

Příspěvek od Pepeb007xx »

caute,pouzivam apple wireless keyboard na wine,da sa nejako zistit stav baterii?

btw je lepsie na noc vypinat klavesnicu?
Phone  iPhone 7 Plus 256GB Jet Black Case  Silicone Cocoa PowerBank Xiaomi Mi 10000mAh
Tablet  iPad Air 64GB WiFi Silver Keyboard  Wireless Keyboard

korwin
Pokročilý uživatel
Pokročilý uživatel
Příspěvky: 487
Registrován: sob dub 03, 2010 6:04 am

Re: Apple klavesnica na Windows

Příspěvek od korwin »

Pouzivam s NB pod Win8.1, nevypinam, vydrz na obyc baterie pul roku, stav neresim, kdyz dojdou tak vymenim.
iPhoneX: 256GB_11.2.2 iPad2: 64GB_WiFi iPad Air2: 64GB_GSM iPad Mini2: 64GB_GSM
MacBook Pro 13"Retina: Late2013 8GB RAM, 256GB SSD Mac mini: Late2014 16GB RAM, 256GB SSD

Pepeb007xx
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 375
Registrován: ned lis 28, 2010 3:45 pm

Re: Apple klavesnica na Windows

Příspěvek od Pepeb007xx »

Škoda,ze sa nedá nejako customizovat :(


Odoslané z  iPad Air 64GB WiFi pomocou Tapatalk
Phone  iPhone 7 Plus 256GB Jet Black Case  Silicone Cocoa PowerBank Xiaomi Mi 10000mAh
Tablet  iPad Air 64GB WiFi Silver Keyboard  Wireless Keyboard

ghost_dragon
Klub čistého iOS
Klub čistého iOS
Příspěvky: 130
Registrován: pát zář 11, 2009 8:23 am

Re: Apple klavesnica na Windows

Příspěvek od ghost_dragon »

Mám dotaz - dostal jsme apple klávesnici a myš - bezdrát. Můj PC nemá Bluetooth, takže musím dokupovat do USB. Bude mi stačit 1 nebo budu muset kupovat dva? Máte s tím někdo zkušenost? Děkuji
iPhone X 64gb Silver
iOS 11

parmin
iPhone expert
iPhone expert
Příspěvky: 1286
Registrován: pát bře 28, 2008 11:56 am

Re: Apple klavesnica na Windows

Příspěvek od parmin »

mám doma maca s klávesnicí apple wireless keyboard a naprostá spokojenost... hlavně si mi na ní úžasně píše, moc mi vyhovuje

tak jsem si pořídil do práce apple wired keyboard, ale trochu zápasím s klávesami alt a cmd... jsou prohozené a mně to dělá potíže :-(

tak mám dotaz, jestli nemáte nějaký tip, jak ty klávesy předělat (ideálně nějaká utilitka, která nevyžaduje instalaci, protože nemám administrátorská práva...) nebo jestli nemáte tip na nějakou podobně konstrukčně řešenou klávesnice pro windows...
iPhone 8 * iPad 6 * Mac Mini * Apple TV * AirPods

Anndy
Klub čistého iOS
Klub čistého iOS
Příspěvky: 2013
Registrován: úte lis 09, 2010 1:04 pm

Re: Apple klavesnica na Windows

Příspěvek od Anndy »

Len si zvyknúť.
iPhone 11Pro Silver 64GB, Telekom SK, bez JB
WATCH 44mm oceľové, Series 4, GPS+LTE
iPad mini 5, 64GB, wifi, SG
MBPro 13" 2018, i5, 16GB, 1TB SSD, Space Grey

Odpovědět