Tisk z MB - z tiskárny připojené přes PC

Odpovědět
Hnykda

Tisk z MB - z tiskárny připojené přes PC

Příspěvek od Hnykda »

Ahoj, tak mám konečně svého miláčka a jsem s nim spokojen. Jen jedna věc mě tíží a to je tisk na mé tiskárně HP 5550 Deskjet. Pokáždé když dám tisk čehokoliv z MB, tiskárna vyjede první papír na kterém je v zápatí vytisknutý 3řádkový nesmyslný text a pak už jen bere nový papír a na něj nic netiskne dokud jí v přihrádce nedojde jak splašená.
Stáhnul jsem si ovladače na MAC, nevám jestli správně, ale přesto mi to stále nejde. Nějaké nápady?

Mám MB Pro, jsme připojen na domácí WIFI síť, router je připojen k PC a k PC je připojena i ona tiskárna. Samozřejmě tisknu jen při zapnutém PC. Nevíte někdo jak na to? :(

iTukan
Moderator fóra
Moderator fóra
Příspěvky: 3021
Registrován: sob úno 07, 2009 5:54 pm

Re: Tisk z MB - z tiskárny připojené přes PC

Příspěvek od iTukan »

Udelal bych krok, ktery nepises jesli jsi delal - pripojit tiskarnu primo k MB, jestli alespon takto tiskne dobre. Tim minimalne vyloucis problemy ovladace...
 MBPR 16"  iPhone 11 Pro  iPad Pro 11"  iPad Mini 2 4G  ATV 4K  Withings SmarScan

Petrt
iPhone expert
iPhone expert
Příspěvky: 1573
Registrován: ned srp 24, 2008 12:45 pm

Re: Tisk z MB - z tiskárny připojené přes PC

Příspěvek od Petrt »

Úplně stejně se chová má HP1010 připojená do XPček či Win7. Když ji připojím přímo k Macu, tak tisk funguje bez problémů. Jiné ovladače do Win jsem zkoušel, ale neúspěšně. Asi cena za GDI tiskárny :cry:
iPhone 13 Pro Watch s4 Silver SS MacMini 2018 iPad Air 4th TV 4K

Juramac

Re: Tisk z MB - z tiskárny připojené přes PC

Příspěvek od Juramac »

a co treba tu tiskarnu pripojit kabelem primo do wifi routeru , bez prostrednictvi PC ? Alespon tak to mam doma ja a tiskneme v siti nezavisle ze dvou pocitacu.

havran66
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 300
Registrován: stř čer 17, 2009 10:59 am

Re: Tisk z MB - z tiskárny připojené přes PC

Příspěvek od havran66 »

Kup si nějakej Print Server a připoj tiskárnu k routru, jak píše Juramac. Mě to tahle tiskárna někdy dělala i připojená k PC přes LPT. Většinou po tisku z dosovskýho programu (účetnictví) v ní asi ještě zůstaly nějaký nečitelný instrukce a pak mi z toho lezly tyhle nesmysly.

Petrt
iPhone expert
iPhone expert
Příspěvky: 1573
Registrován: ned srp 24, 2008 12:45 pm

Re: Tisk z MB - z tiskárny připojené přes PC

Příspěvek od Petrt »

OT: a nemají obyčejné printservery problémy s GDI tiskárnami?
iPhone 13 Pro Watch s4 Silver SS MacMini 2018 iPad Air 4th TV 4K

Juramac

Re: Tisk z MB - z tiskárny připojené přes PC

Příspěvek od Juramac »

tak ja nevim, zadny printserver nemam a tisknu z macu i stareho PC bez problemu. Proste tiskarnu mam pripojenou kabelem k wifirouteru , v obou pocitacich ji normalne vidim pres wifi a poslu tam tisky bezdratove . A bez sebemensiho problemu.....

h4wk3y
iPhone expert
iPhone expert
Příspěvky: 821
Registrován: sob bře 28, 2009 8:44 pm

Re: Tisk z MB - z tiskárny připojené přes PC

Příspěvek od h4wk3y »

nojo, ale to ta tiskarna musi mit LAN, nebo musi byt v routeru USB urcene pro tiskarnu, ze :D
Posilene dlouhe dobe zpet u iPhonu - iP5 16GB White, odblok s R-SIM 8+
Macbook Pro 13'' 2.26 GHz

havran66
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 300
Registrován: stř čer 17, 2009 10:59 am

Re: Tisk z MB - z tiskárny připojené přes PC

Příspěvek od havran66 »

Petrt píše:OT: a nemají obyčejné printservery problémy s GDI tiskárnami?

Omlouvám se, ale odpovídal jsem na první příspěvek, jelikož s tiskárnou HP DeskJet 5550 a s Print Serverem HP Jetdirect 170x mám osobní zkušenost a šlapalo to bez problémů.
HP1010 neznám, tak si nedovoluji radit :)

Juramac: Tiskárna HP5550 nemá síťový LAN konektor, takže se do sítě musí připojovat přes Print Server. Routry s USB moc rozšířený nejsou, ale samozřejmě Hnykda nenapsal co má za router. Předpokládám, že kdyby tam USB pro tiskárnu měl, tak netiskne přes PC.

Juramac

Re: Tisk z MB - z tiskárny připojené přes PC

Příspěvek od Juramac »

havran66 - pripoustim, ze jsem na to pohlizel ze sveho subjektivniho pohledu, protoze na mem Apple express routeru USB je a jine routery moc neznam a nepouzivam

havran66
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 300
Registrován: stř čer 17, 2009 10:59 am

Re: Tisk z MB - z tiskárny připojené přes PC

Příspěvek od havran66 »

OT: Měl jsem spíš napsat, že ne všechny routery mají USB port.

Carabei
Starý pes fóra :)
Starý pes fóra :)
Příspěvky: 964
Registrován: ned srp 24, 2008 3:15 pm

Re: Tisk z MB - z tiskárny připojené přes PC

Příspěvek od Carabei »

mám taky 5550 a ten samý problém, nevím jestli jsi to psal, ale budu přepokládat, že máš Snow Leoparda, HP bohužel ale už SL nepodporuje, takže bych doporučoval do googlu zadat "hpijs"
MacBook Pro Retina 15 10.10
iPhone 6 8.1.2, Etymotic hf5
iPad mini Retina 32GB 8.1.2

Zahradník

Re: Tisk z MB - z tiskárny připojené přes PC

Příspěvek od Zahradník »

Když v Apple vydali SL, všechny oblbovali, že z instalace odstranili veškerá nepotřebná data (včetně ukončení podpory PPC), aby uživatelé měli pouze jedno DVD pro jednodušší instalaci OS.

A pak v tichosti vydali balíky ovladačů ke všemu možnému, které dohromady zaberou druhé DVD, takže je to zase stejné, jako to bylo u OS 10.5 Leopard. :)

Zde je link na 387.44 MB balík ovladačů tiskáren a skenerů HP pro SL:
http://support.apple.com/downloads/DL907/en_US/HewlettPackardPrinterDrivers.dmg.

Snad tam bude i ta vaše ... :)

Hnykda

Re: Tisk z MB - z tiskárny připojené přes PC

Příspěvek od Hnykda »

Wow, děkuju moc za rady. Na mujmac.cz mi nerekli ani ň. Router mam Huawei, ten co se dodává k O2 netu. Je to základní model, opravdu nic světobornýho, samozřejmě HP 5550 do routeru připojit nejde, a hlavně se mi do toho nechce financovat. Koupil jsem si MAC s tím že už budu investovat jen do SW... Skusím ty ovladače až budu doma a i napevno připojení do routeru. Děkuju moc zatím, podám info

ygy
Starý pes fóra :)
Starý pes fóra :)
Příspěvky: 1802
Registrován: stř srp 06, 2008 12:04 am

Re: Tisk z MB - z tiskárny připojené přes PC

Příspěvek od ygy »

a len tak naoko mimo témy dodám že mujmac.cz je už dávno mŕtvy projekt ktorýsvojích kvalítu a v poslednom čase sú články iba okopírované z iných kvalitný webov ..

Juramac

Re: Tisk z MB - z tiskárny připojené přes PC

Příspěvek od Juramac »

O.T. ygy : No, to bych si nedovolil tvrdit ani omylem, to by z tebe asi pan Kral aspol. nemeli moc radost. To, ze se tam na diskusich iPhone apod. moc neprobiraji neznamena, ze je to mrtvy projekt. Naopak, troufam si tvrdit, ze je stale velmi zivy a je to tak dobre. :)

ygy
Starý pes fóra :)
Starý pes fóra :)
Příspěvky: 1802
Registrován: stř srp 06, 2008 12:04 am

Re: Tisk z MB - z tiskárny připojené přes PC

Příspěvek od ygy »

ja si pamatám ako kedysi tam chodili články denno denne a teraz niekedy 2 a niekedy 3 x do týždňa , a povačšine som tie články našiel všade po nete tak neviem čo si mám o tom myslieť , a do tamojšieho fóra nechodím .. nejako ani nemám čas sem tam kuknem tu a sem tam ešte na macblog a tak kvalitu tamojšieho fóra nemôžem posúdiť ja skôr ten zovňajšok :wink:

ELEMENT

Re: Tisk z MB - z tiskárny připojené přes PC

Příspěvek od ELEMENT »

Zdravím, můj známý má podobný problém.... Mají v práci tiskárnu samsung (která podporuje OSX 10.6) připojenou k wifi která jede z PC s Win Vista, modem od O2 Hauwei... a chtěl by bezdrátově tisknout z macbooku ale bohužel se nemůže prokousat nastavením... nevíte někdo jak na to, popř. klidně i jinou sebemenší radu? :) díky

Hnykda

Re: Tisk z MB - z tiskárny připojené přes PC

Příspěvek od Hnykda »

Má nainstalované ovladače od dodavatele na MAC?

ELEMENT

Re: Tisk z MB - z tiskárny připojené přes PC

Příspěvek od ELEMENT »

Ovladače nainstalované má, mě jde vyloženě pouze o postup při nastavení tiskárny v MB

Hnykda

Re: Tisk z MB - z tiskárny připojené přes PC

Příspěvek od Hnykda »

Bohužel nepomohu... Už mám novou tiskárnu...

musa
Host
Host
Příspěvky: 13
Registrován: stř čer 22, 2016 4:34 pm

Re: Tisk z MB - z tiskárny připojené přes PC

Příspěvek od musa »

Ahoj, jako nováček a čerstý majitel Macbooku si dovolím zeptat na připojení tiskárny.
Mám Macbook Air a v něm Paralels 9 a dál Windows 7 ( to kvůli programu PRO100 ) a potřebuji ve windousech přidat tiskárnu HP LaserJet M175 přes wifi. V Ios mě tiskárna funguje bez problémů, ale ve W7 ji vůbec nemohu najít a ani mě tam nejde PDF Creator, kde by mohl být problém? Ostatní PC s W7 bez problémů tisknou přes wifi, z iphonu se taky bez problémů, jen mac když jedu na W7 nenajde vůbec tiskárnu.

Díky za reakce.

Odpovědět