MAC a SSD Disk

Odpovědět
djlucas
Starý pes fóra :)
Starý pes fóra :)
Příspěvky: 614
Registrován: ned dub 27, 2008 7:19 pm

MAC a SSD Disk

Příspěvek od djlucas »

Zdravim premyslim ze si do sveho Mac Mini koupim SSD a jelikoz jich je na trhu hodne nevim ktery zvolit

osobne mam vyhlednuty OCZ Vertex Series

mate s timhle diskem nekdo nejake zkusenosti v MACu ? nebo nejakym jinym lepsim ?

thanks 8)
Macbook pro
iPhone 5S 16GB White iOS 9

Honzam
Klub čistého iOS
Klub čistého iOS
Příspěvky: 131
Registrován: stř říj 15, 2008 7:54 am

Re: MAC a SSD Disk

Příspěvek od Honzam »

ja jsem si OCZ Vertex Series asi pred pul rokem a nedam na nej dopustit. Rychlost je vynikajici. Je to opravdu znat. Koupil jsem si 120GB. Kapacitne mi to staci, mam time capsule a tam mam ulozeny vsechny data.

Dwarf

Re: MAC a SSD Disk

Příspěvek od Dwarf »

ja mam na novom 13kovom procku SSD priamo od apple 256GB a je to dost rychle.
neveril som ze az o tolko sa da zrychlit mac len vymenou disku ......
na porovnanie mam aj starsi unibodymacbook

ygy
Starý pes fóra :)
Starý pes fóra :)
Příspěvky: 1802
Registrován: stř srp 06, 2008 12:04 am

Re: MAC a SSD Disk

Příspěvek od ygy »

prosím vás práve uvažujem o kúpe ssd disku do mb ale vôbec sa v tých diskoch nevyznám . Neviem aké su bežné rýchlosti a tak si radšej nechám poradiť :wink: macbook používam hlavne na správu a úpravu fotografií používam iphoto aj aparture2 . ale načítanie programu sa mi zdá byť dosť pomalé a sem tam keď som naň s mojimi požiadavkami moc rýchli tak vidím nie moc milé farebné koliečko . a tak by som si chcel zaobstarať niečo pod stromčk ale teraz neviem či mám do mb dať ssd alebo skôr ram na 4gb (teraz mám 2) ssd by mi stačilo aj 60/ 120 gb ale neviem akú rýchlosť budem potrebovať poprípadne značku a tak . Ďakujem za každý tip !

shimie
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 368
Registrován: pon bře 17, 2008 8:15 pm

Re: MAC a SSD Disk

Příspěvek od shimie »

Vcera som menil stary HDD v imacu, za novy SSD Samsung 850 Evo 1TB, problem je v tom ze neviem spravit obnovu cez time machine ani nainstalovat novy osx. Pri obnove TM mi vyhodi chybu a chce restart a skusit obnovenie znovu. OSX mi ponuka len mountain lion, nie najnovsi el capitan, ale ani lion nejde nainstalovat. Disk som pred obnovou naformatoval na journed. Neviete poradit kde je problem?

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek
iPhone X black - 64GB
iPhone 6 - 64GB
iPad Air - 16GB
iMac 27" 3.2GHz

ls8
Starý pes fóra :)
Starý pes fóra :)
Příspěvky: 11456
Registrován: pát črc 11, 2008 6:52 pm

Re: MAC a SSD Disk

Příspěvek od ls8 »

Při formátování disku jsi nastavil typ na GUID Partition Table, nebo MBR? Je nutné nastavit na GUID.

Jinak bych asi doporučil vrátit tam původní disk, nabootovat starý systém, vytvořit si bootovací flashku s nejnovější verzí OSX podle tohoto návodu: https://support.apple.com/en-us/HT201372
iPhone XS 64GB | MacMini 2018 | MacBook Pro 15 2013

shimie
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 368
Registrován: pon bře 17, 2008 8:15 pm

Re: MAC a SSD Disk

Příspěvek od shimie »

GUID, alebo MBR som si vobec nevsimol. Skusim pozriet, kazdopadne napisem aky postup zabral. Vyberat disk sa mi ale nechce. Odlpevoat a nalepovat displej je celkom babracka.
:)
Zatial dakujem.

EDIT:
Pomohlo spravit instalacny kluc s najnovsim osx.
iPhone X black - 64GB
iPhone 6 - 64GB
iPad Air - 16GB
iMac 27" 3.2GHz

SbabikaK
Host
Host
Příspěvky: 1
Registrován: čtv čer 16, 2016 9:39 am

Re: MAC a SSD Disk

Příspěvek od SbabikaK »

Zdravim neporadi mi tu nekdo z vas aky ssd disk je vhodny pre macbook pro late 2008. Dakujem za radu

Odpovědět