Mini DisplayPort kabel

Odpovědět
tor

Mini DisplayPort kabel

Příspěvek od tor »

Ahoj. Mel bych takovy dotaz ohledne tohoto kabelu...

Potrebuji dva jeden to dvi a jeden to vga, jenze u nas to stoji okolo 1000 Kc a tak bych se chtel zeptat zda existuje nejaka mezi redukce a byla by fcni s Mac. Myslim to tak - budu mit jeden kabel napr dvi, dam redukci a napojim na nej i vga, nebo opacne.

V pripade, ze by byla nejaka fncni redukce z dvi na hdmi, vga jiz nepotrebuji.

toncek
Moderator fóra
Moderator fóra
Příspěvky: 3018
Registrován: pát led 11, 2008 9:21 pm

Re: Mini DisplayPort kabel

Příspěvek od toncek »

Univerzální kabel minidisplay port to dvi/vga neexistuje. Zároveň nejde "zpřevodovat" redukce MDP to DVI následně na VGA. Potřebuješ tedy 2 redukce :(

Já to vyřešil tak, že jsem si prozatím koupil jenom na VGA - za necelých 9 stovek..

Redukce typu dvi/hdmi existují. Jak je to s jejich funkčností co se týče mini display portu nevím, ale podle mě by v tom neměl být problém.. :wink:

Možná už to tady někdo zkoušel, případně na webu by jsi určitě nějaké zkušenosti našel.
iPhone 6 16GB
iPad 4 32GB
MacBook Pro (late 2008, 2.4 GHz, 8GB RAM)

ls8
Starý pes fóra :)
Starý pes fóra :)
Příspěvky: 11456
Registrován: pát črc 11, 2008 6:52 pm

Re: Mini DisplayPort kabel

Příspěvek od ls8 »

Ke kabelu MiniDP-DVI nejde pripojit bezny DVI-VGA adapter, protoze vystup miniDP-DVI kabelu neobsahuje analogovou slozku. Adapter DVI-HDMI ale pouzit jde.

Obrázek
iPhone XS 64GB | MacMini 2018 | MacBook Pro 15 2013

tor

Re: Mini DisplayPort kabel

Příspěvek od tor »

tak mini displej port jsem jiz zakoupil, ale mam par nejasnosti, odpovi na to nekdo?

pokud dam mirroring, tak nemam vubec zabrany cely monitor, proste mam tam cerne okraje, rozliseni mam 1280x1024, monitor je tedy 4:3, uz s tim nic neudelam, ze?

jde pri mirroring, ci ne-mirroring :-D vypnout displej MacBooku?

nastaveni mam projite, leda, ze by na to byla nejaka utilita..

toncek
Moderator fóra
Moderator fóra
Příspěvky: 3018
Registrován: pát led 11, 2008 9:21 pm

Re: Mini DisplayPort kabel

Příspěvek od toncek »

Podívej se na poslední 2 strany tohoto topicu. Přesně toto jsme tam řešili. :)
iPhone 6 16GB
iPad 4 32GB
MacBook Pro (late 2008, 2.4 GHz, 8GB RAM)

tor

Re: Mini DisplayPort kabel

Příspěvek od tor »

ok, dik, na to zavirani jsem nejak po temer pul hodine prisel,

ale s tim mirroring si nevim rady, proste mam tam rozliseni 1280x1024 a neni to na cely monitor..

ls8
Starý pes fóra :)
Starý pes fóra :)
Příspěvky: 11456
Registrován: pát črc 11, 2008 6:52 pm

Re: Mini DisplayPort kabel

Příspěvek od ls8 »

Pro mirroring pouzivas dva monitory se stejnym rozlisenim? Pokud ne, tak na jednom pochopitelne budes mit obraz o jine velikosti, tedy s cernymi okraji.
iPhone XS 64GB | MacMini 2018 | MacBook Pro 15 2013

tor

Re: Mini DisplayPort kabel

Příspěvek od tor »

no na macbooku mam sve rozliseni a na monitoru taky sve, ktere by melo byt roztazene na celou obrazovku, coz ale neni

to je celkem skoda, protoze moje stare pc to umi, tedy natahne mi to na celou obrazovku..

ls8
Starý pes fóra :)
Starý pes fóra :)
Příspěvky: 11456
Registrován: pát črc 11, 2008 6:52 pm

Re: Mini DisplayPort kabel

Příspěvek od ls8 »

Externi monitor musi podporovat rozliseni interniho LCD monitoru. V rezimu mirror se vzdy pouzije rozliseni monitoru s mensim rozlisenim.

Napr. ke svemu MBP s rozlisenim 1440x900 mam pripojeny monitor HP LP2475w s rozlisenim 1920x1200. Kdyz zapnu rezim mirror, pouzije se na obou monitorech rozliseni 1440x900 (obraz na externim monitoru je pochopitelne neostry, protoze rozliseni je nizsi nez nativni a pouzije se interpolace).

Kdyz k MBP pripojim monitor s mensim rozlisenim nez je rozliseni interniho displeje MBP (1440x900), pouzije se rozliseni pripojeneho monitoru. Obraz na internim displeji notebooku muze mit cerne okraje.

Funguje to u tebe takhle, nebo jinak?
iPhone XS 64GB | MacMini 2018 | MacBook Pro 15 2013

tor

Re: Mini DisplayPort kabel

Příspěvek od tor »

jo, takhle to funguje, takze jestli to dobre chapu v rezimu mirroring nedosahnes vetsiho rozliseni nez ma MacBook Pro?

tedy u me ty cerne pasy budou zpusobene tim, ze MacBook je widescreen a ja mam monitor 4:3, pokud bych mel monitor 16:9, tak problem nejspis nebude. jak rikam stary pc to zvladne :-D dikas

Odpovědět