Vše o Apple Time Capsule

Patrezko
Klub čistého iOS
Klub čistého iOS
Příspěvky: 274
Registrován: úte srp 25, 2009 4:25 pm

Re: Vše o Apple Time Capsule

Příspěvek od Patrezko »

5GHz je pravda že má menší dosah, ale je rýchlejšia... Ale keď porovnám 2,4GHz na TC a 2,4GHz na starom D-Link, má lepší dosah práve dlink... to mi je divné a preto som sa pýtal či mám vadný kus alebo môže byť niečo zle nastavené

FruFru
Host
Host
Příspěvky: 83
Registrován: čtv srp 06, 2009 2:54 pm

Re: Vše o Apple Time Capsule

Příspěvek od FruFru »

5ghz má výhody větší přenosovou rychlost, hlavně stabilnější rychlost a odezva při zatížené lince.
největší nevýhodou 2,4ghz je velké zarušení pásma, hlavně ve městě.
Pro použití v bytě je to celkem jedno, já používám 5ghz, protože všichni okolo mají 2,4ghz takže je pásmo totálně zarušené.



Znáš http://spravodaj.madaj.net/ ?

Simi22
Host
Host
Příspěvky: 3
Registrován: pát čer 01, 2012 1:40 pm

Re: Vše o Apple Time Capsule

Příspěvek od Simi22 »

Zdravím, potřeboval bych poradit, včera jsem si koupil AirPort Time Capsule, už mi doma vysílá wifi. Z pc který je na té wifi se do disku dostanu a mohu tam nahrávat soubory, ale potřeboval bych se na disk dostat i z jiné wifi, jako třeba ze školy, práce, jiné země atd. neporadil by mě někdo jak? Používám pc s Win, ale k dispozici mám iPad a iPhone. koukal jsem na youtube na návody a psaly do prohlížeče apf:// + Ip adresu, ale to mě nejde, navíc ip adresu co mi ukazuje AirPort Utility začíná 192.168. a neshoduje se ip adresou PC. Tak nevím kde je chyba, předem vám děkuji za rady.

Lukáš Valenta
Pokročilý uživatel
Pokročilý uživatel
Příspěvky: 512
Registrován: stř bře 21, 2012 1:23 am

Re: Vše o Apple Time Capsule

Příspěvek od Lukáš Valenta »

Jsem v bytě a všude 2-3 čárky, pokles rychlosti není markantní s větší vzdáleností od TC.
iPhone 5 64GB černý - iOS 8
iPad Mini s retina displejem 64GB cellular bílý - iOS 8
iMac 21.5" 2012 i5 4x2.9Ghz, Fusion drive, 8GB RAM - 10.9.3/10.10
Píšu si svůj blog o podnikání a využívání Apple produktů.

FilemoniCZ
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 220
Registrován: pát úno 25, 2011 10:44 am

Re: Vše o Apple Time Capsule

Příspěvek od FilemoniCZ »

Simi22 píše:Zdravím, potřeboval bych poradit, včera jsem si koupil AirPort Time Capsule, už mi doma vysílá wifi. Z pc který je na té wifi se do disku dostanu a mohu tam nahrávat soubory, ale potřeboval bych se na disk dostat i z jiné wifi, jako třeba ze školy, práce, jiné země atd. neporadil by mě někdo jak? Používám pc s Win, ale k dispozici mám iPad a iPhone. koukal jsem na youtube na návody a psaly do prohlížeče apf:// + Ip adresu, ale to mě nejde, navíc ip adresu co mi ukazuje AirPort Utility začíná 192.168. a neshoduje se ip adresou PC. Tak nevím kde je chyba, předem vám děkuji za rady.



mkrni co sem psal na strance 3 - @pitrx

haky73
Host
Host
Příspěvky: 21
Registrován: ned čer 23, 2013 7:40 am

Re: Vše o Apple Time Capsule

Příspěvek od haky73 »

Já bych chtěl taky požádat o radu. Koupil jsem si takovou dockovací hudební stanici od Marantze Consolette a nedaří se mi to sladit s wifinou kterou mám právě od Time Casuale. Píše se tam použití WPS tlačítka které na samotném přístroji není a nevím jestli se to nedá to tlačítko WPS nahradit softwarovým tlačítkem v nějaké air aplikaci.
Díky všem za postřehy.

serwo
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 281
Registrován: úte pro 06, 2011 1:01 am

Re: Vše o Apple Time Capsule

Příspěvek od serwo »

Nazdar,

podporuje TC mod repeater (universal, wds)? Pracuje v standarde 802.11ac alebo iba 802.11b/g/n?

Dik.

pitrx
Host
Host
Příspěvky: 82
Registrován: pon pro 08, 2008 8:54 am

Re: Vše o Apple Time Capsule

Příspěvek od pitrx »

Cau, potreboval bych rozsirit signal po baraku od time capsule..postaci mi k tomu treba airport expres? Diky za rady a typy :)
 iPhone 6 64GB ... Space Grey
 Apple Watch ... Space Grey
 iPad mini 16GB only Wifi ... Space Grey
 MacBook Pro 15" ... 2oo9
 iPhone 3GS 32GB ... White

Lukáš Valenta
Pokročilý uživatel
Pokročilý uživatel
Příspěvky: 512
Registrován: stř bře 21, 2012 1:23 am

Re: Vše o Apple Time Capsule

Příspěvek od Lukáš Valenta »

Postačí. Ale ta má (prý trošku horší signál.. Rozhodně oproti Airportu Extreme/TC menší)
iPhone 5 64GB černý - iOS 8
iPad Mini s retina displejem 64GB cellular bílý - iOS 8
iMac 21.5" 2012 i5 4x2.9Ghz, Fusion drive, 8GB RAM - 10.9.3/10.10
Píšu si svůj blog o podnikání a využívání Apple produktů.

hoji
Host
Host
Příspěvky: 65
Registrován: stř říj 23, 2013 6:52 am

Re: Vše o Apple Time Capsule

Příspěvek od hoji »

Airport Express je urcena k zesileni signalu od Airport Extreme/TC ....myslim, aspon se to tak vsude uvadi. Take jsem o tom premyslel.

VojtaBeton
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 156
Registrován: sob led 01, 2011 5:23 pm

Re: Vše o Apple Time Capsule

Příspěvek od VojtaBeton »

Ahoj.

Vážně přemýšlím nad koupí Time Capsule, kterou bych chtěl používat jako úložiště knihovny iTunes.
Jde mi o to, pokud si budu chtít pustit film přes Apple TV, jestli si to Apple TV vezme přímo z Time Capsule a nebudu muset mít spuštěný MacBook, nebo jestli to musí vždy jít přez iTunes v Macu.

Také bych se chtěl zeptat jak je to dnes s její životností, jelikož se tradovalo, že vydrží jen okolo dvou let.

Děkuji.
 iPhone 4 16GB Black O2 CZ
 iPhone 5s 32GB Gold O2 CZ
Apple WATCH Sport
MacBook Pro (Unibody) 15,4. Intel Core 2 Duo 2,53 GHz. 8 GB DDR3 SDRAM (1333MHz). OS X El Capitan 10.11.4 Beta
 Apple TV
 Magic Mouse
 Wirelles Keyboard

Kaunaz
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 252
Registrován: pát bře 07, 2008 3:49 pm

Re: Vše o Apple Time Capsule

Příspěvek od Kaunaz »

Time Capsule funguje jen jako síťový disk, wi-fi router a print server. Nic jiného neumí. Takže pokud je na ní uložená knihovna iTunes, musí být spuštěný nějaký počítač na kterém běží iTunes ze kterého to Apple TV přehraje. Mám dojem, že Time Capsuli mám už víc než 2 roky a zatím funguje.

FilemoniCZ
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 220
Registrován: pát úno 25, 2011 10:44 am

Re: Vše o Apple Time Capsule

Příspěvek od FilemoniCZ »

ja osobne TC pouzivam na zalohovani macu, wifi a taky uloziste filmu. Ty filmy si potom poustim pres ATV primo z televize. Ale na to je treba mit ATV s JB a tim padem teda mit ATV 2. generace. Mam doma ty ATV dokonce dve a jede obe kazdy den. (deti a pohadky). Skoro bych rekl ze ATV bez JB je na nic. Moje prvni TC odesla za 2,5roku a odesla na ni elektronika. Disk jsem pripojil k pc ale nemohl z nej nic dostat. Pak jsem pouzil odborne firmy za 7litru jsem mel 99% dat zpatky na tom samem disku. Ten disk slouzi do ted bez problemu ale uz jako NTFS.

Kaunaz
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 252
Registrován: pát bře 07, 2008 3:49 pm

Re: Vše o Apple Time Capsule

Příspěvek od Kaunaz »

Z toho disku nešlo na PC nic dostat protože je formátovaný na HFS+. PC ho normálně nepřečte, stačilo ho připojit k Macu a data stáhnout

Uživatelský avatar
rony
Klub čistého iOS
Klub čistého iOS
Příspěvky: 19659
Registrován: pát pro 14, 2007 12:37 am

Re: Vše o Apple Time Capsule

Příspěvek od rony »

pokial chces NAS kombinovany s routerom, je TC dobra volba. ak chces ale hlavne NAS, ber Synology a pod. ako pisu vyssie ziadnu vyhodu neziskas.
/\/\ /\ > /\ / Facebook skupina Uživatelé Apple Watch a fb.com/forum.iphone.cz
 mac mini  iPhone  4  5S  X  13 Pro  iPad Pro  Pencil  TV4  HomePod  WATCH  AirPods

FilemoniCZ
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 220
Registrován: pát úno 25, 2011 10:44 am

Re: Vše o Apple Time Capsule

Příspěvek od FilemoniCZ »

Kaunaz píše:Z toho disku nešlo na PC nic dostat protože je formátovaný na HFS+. PC ho normálně nepřečte, stačilo ho připojit k Macu a data stáhnout


Nejsem BFU takze me neber za slovo.. Proste to neslo doma vyresit

topek
Host
Host
Příspěvky: 1
Registrován: čtv dub 16, 2015 7:34 am

Re: Vše o Apple Time Capsule

Příspěvek od topek »

Ahoj,

Do dnes jsem používal domácí zapojení - Poskytovatel lokálního wi-fi internetu, modem, wi-fi Router Asus + USB disk. Toto fungovalo bez problémů. Doma používám Ipad, iphone, Samsung Smart tv. Všechny tyto zařízení se připojovali na stejnou sít a viděli připojený USB disk.
Pořídil jsem si TC s představou že budu mít více místa na data a nevzhledný usb disk bude zabudovaný v hezkém balení. Po estetické stránce vše OK. Nicméně po té technické je to horší. Stále doufám, že je problém mezi židlí a počítačem :-). Kde je problém...

Po nakonfigurování sítě nejsem schopný najít TC (jeho disky) na TV a ani iPadu. Jediné místo odkud ho vidím je PC s Win. Předpokládám že problém bude v UnPn. Jelikož tento standart používá televize i programy v Ipadu.

Dotaz: Je nějaký způsob jak nakonfigurovat TC aby podporval tento standart? Pokud ano, můžete mi někdo poradit jak?

Předem díky za rady

pitrx
Host
Host
Příspěvky: 82
Registrován: pon pro 08, 2008 8:54 am

Re: Vše o Apple Time Capsule

Příspěvek od pitrx »

ahoj,

potřeboval bych radu.

Mám TC nastavenou pro přístup z venku na které mám uložená různá data. V práci jsem se bavil s kolegou (má MBP), že by nebylo špatné mu ji taky zpřístupnit. Jsem ale nějakej bezradnej jak mu zpřístupnit jen dané složky. Celou TC mu zpřístupnit je jednoduché, ale to se mi nechce...

Dokáže mi tu někdo poradit?

Díky ;-)
 iPhone 6 64GB ... Space Grey
 Apple Watch ... Space Grey
 iPad mini 16GB only Wifi ... Space Grey
 MacBook Pro 15" ... 2oo9
 iPhone 3GS 32GB ... White

pitrx
Host
Host
Příspěvky: 82
Registrován: pon pro 08, 2008 8:54 am

Re: Vše o Apple Time Capsule

Příspěvek od pitrx »

Nikdo neumi poradit?
 iPhone 6 64GB ... Space Grey
 Apple Watch ... Space Grey
 iPad mini 16GB only Wifi ... Space Grey
 MacBook Pro 15" ... 2oo9
 iPhone 3GS 32GB ... White

Uživatelský avatar
rony
Klub čistého iOS
Klub čistého iOS
Příspěvky: 19659
Registrován: pát pro 14, 2007 12:37 am

Re: Vše o Apple Time Capsule

Příspěvek od rony »

ma TC moznost vytvarat pristupy cez ucty?
ma TC moznost priradit zlozke pristup k takemu uctu?

toto su dve zakladne otazky, ktore si aspon vygugli ak nema nikto nic co napisat - ja TC nevlastnim, mam Synology.

Dalsie otazky ak by si zodpovedal kladne by sa tykali routeru.
/\/\ /\ > /\ / Facebook skupina Uživatelé Apple Watch a fb.com/forum.iphone.cz
 mac mini  iPhone  4  5S  X  13 Pro  iPad Pro  Pencil  TV4  HomePod  WATCH  AirPods

pitrx
Host
Host
Příspěvky: 82
Registrován: pon pro 08, 2008 8:54 am

Re: Vše o Apple Time Capsule

Příspěvek od pitrx »

1/ ano
2/ zrejme ano ale nejak se mi to nedari
3/ TC mam jiz nastavenou pro pristup z venku, ale potreboval bych tam nejak vytvorit uzivatele a nastavit jin prava ke stavajicim uvtum
 iPhone 6 64GB ... Space Grey
 Apple Watch ... Space Grey
 iPad mini 16GB only Wifi ... Space Grey
 MacBook Pro 15" ... 2oo9
 iPhone 3GS 32GB ... White

Odpovědět