Vše o Apple Time Capsule

kotelník
iPhonefil
iPhonefil
Příspěvky: 2935
Registrován: úte čer 30, 2009 3:00 pm

Re: Vše o Apple Time Capsule

Příspěvek od kotelník »

Vsak jasne, pres airplay. Nicmene to neresi muj problem s nutnosti prepinat nastaveni moji tv. Slo mi o spojeni tc s atv, abych mel vzdy zaplou jen atv a mohl jak sve filmy, tak hudbu a ostatni obsah atv
Macbook pro Retina 2015, 13" 256GB, 8GB RAM
iPhone 6S space gray, 64GB

SteveJSF
Starý pes fóra :)
Starý pes fóra :)
Příspěvky: 1923
Registrován: úte lis 04, 2008 1:37 am

Re: Vše o Apple Time Capsule

Příspěvek od SteveJSF »

Jasne, filmy poustet z ext. HDD bez pouziti pocitace nebo jineho zarizeni. To jsem nikdy neresil a bez JB te ATV to nepujde. Asi bych v tom pripade uvazoval o jinem reseni nez od Applu.
Několik iPhonů, iPadů, MacBooků, Time Capsule, Apple TV, iPod Nano, AR.Drone...

FilemoniCZ
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 220
Registrován: pát úno 25, 2011 10:44 am

Re: Vše o Apple Time Capsule

Příspěvek od FilemoniCZ »

jak rikam bud pockej na jb na atv3 coz je snad na dobre ceste viz jine forum tady a nebo proste kup atv2 - porad se daji jeste sehnat - bracha ji ted koupil za 1800,-

fibich

Re: Vše o Apple Time Capsule

Příspěvek od fibich »

Ahoj, chtěl jsem se zeptat, mám time capsuly a potřebuji ji mít připojenou přes wifi, ale také občas přes kabel, je to možné? Popř. jak ji zapojim?
TC mám pouze přidanou do wifi sítě, router mám jinej. Jedná se mi o to, když ji mám přes wifi tak zápis větších dat trvá dýl, tak bych to rád vyřešil kabelem.
Děkuji za případné odpovědi.

Sedyman
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 424
Registrován: sob dub 26, 2008 8:13 am

Re: Vše o Apple Time Capsule

Příspěvek od Sedyman »

Zdravím,
měl bych pár dotazů ohledně Time Capsule.
1)Lze jej používat plnohodnotně na WIN7?
2)Je možné na něj zálohovat z Time Machine a zároveň používat jako úložiště pro Mac a současně i pro PC?
3)Jaký je cca. dosah wifi signálu?

Díky

mike146
Host
Host
Příspěvky: 79
Registrován: pát črc 24, 2009 12:39 pm

Re: Vše o Apple Time Capsule

Příspěvek od mike146 »

1,áno nainštaluješ airport utility pre win dá sa normálne nastaviť wifi sieť a disk máš prístupný cez prieskumníka
2,áno time machine si vytvorí vlastný "priečinok" a do zbytku miesta môžeš ukladať čo chceš cez sambu alebo afp
3,zo signálom mám trochu problém, mám 3. generáciu a dosah je dosť chabý ale je pravda že to mám v dosť zarušenpm prostredí, keď som pri TC meter dva bez prekážky tak mám aj 15 MB ale cez dve steny to klesne niekedy aj na dva škoda že sa nedá pripojiť ext. anténa

Pantani
patron iPhone.cz
patron iPhone.cz
Příspěvky: 908
Registrován: ned úno 10, 2008 1:50 pm

Re: Vše o Apple Time Capsule

Příspěvek od Pantani »

mke146:
3) zajímalo by mě kolik to teda dělá na ty dva metry? 15 MB/s (tedy 120 Mb/s) nebo 15 Mb/s (tedy necelé 2 MB/s)? Útlum signálu přes 2 stěny samozřejmě normální, záleží na materiálu a tloušťce stěny, u mě 2 cihlové zdi 11 cm přes obyčejný domácí router funguje zhruba stejně blbě.
Pište vaše požadavky ohledně iOS na iPhone feedback popř. iPad feedback a k iCloud na iCloud feedback, jinak si tu nestěžujte že to něco neumí

mike146
Host
Host
Příspěvky: 79
Registrován: pát črc 24, 2009 12:39 pm

Re: Vše o Apple Time Capsule

Příspěvek od mike146 »

15 MegaBytov to ide keď som v izbe kde je TC pri kopírovaní s disku na počitač ale vravím je to tu dosť zarušené tak to môže byť aj tým

Anndy
Klub čistého iOS
Klub čistého iOS
Příspěvky: 2013
Registrován: úte lis 09, 2010 1:04 pm

Re: Vše o Apple Time Capsule

Příspěvek od Anndy »

Zdravim.
Zvazujem kupu TC najnovsieho s podporou 802.11.ac - teoreticky s kapacitou 1,3 gbps, pokial su zariadenia v jednej miestnosti.
Samozrejme k tomu mba s haswell, teda tiez s podporou 802.11.ac.
Mate niekto skusenosti uz s tymito novymi zariadeniami? Naozaj dosahuju taketo rychlosti?

Lebo zvazujem, ze by som kupil mba iba s 256 gb ssd a za 300€ "usetrenych" voci 512gb by som kupil prave TC s 2TB diskom.
Tym by som si vyriesil zalohu, novy vykonny router (snad), ale by som to rad pouzival ako odkladaci priestor na foto, a hlavne na filmy. Ale filmy by som z tc rad aj streamoval/prehraval na notebooku a zobrazoval na Tv a to bud cez hdmi kabel alebo pomocou aTv a airplay.

Asi este s novymi moc skusenosti nebudu, ale so starsimi TC - stacila rychlost prenosu medzi Tc a notebokom na prehravanie filmov?
Diky
iPhone 11Pro Silver 64GB, Telekom SK, bez JB
WATCH 44mm oceľové, Series 4, GPS+LTE
iPad mini 5, 64GB, wifi, SG
MBPro 13" 2018, i5, 16GB, 1TB SSD, Space Grey

ABAB
Starý pes fóra :)
Starý pes fóra :)
Příspěvky: 1586
Registrován: ned dub 10, 2011 9:00 pm

Re: Vše o Apple Time Capsule

Příspěvek od ABAB »

Ahoj jelikož se musim rozhodnout opravdu rychle chtěl jsem se zeptat:
Pokud si pořídil starší Time Capsule
1. Bude mi fungovat s win XP
2. Budu moci sparovat Apple TV JB s TC a přehrávat na ni fotky a filmy a v jake formátu zda bude fungovat AVI
3. Budu moci sparovat iPad 3 JB s TC a přehrávat na něm fotky a filmy a v jake formátu zda bude fungovat AVI

Děkuji moc.
AppleTV 2nd geniOS 5.0.1AppleTV4tvOS 10.2.2Obrázek
iPhone 11 Pro black 64GBiOS 13.1.3
iPad AIR 2 64GB Wi-Fi+4GiPadOS 13.1.3
Je Vaše zařízení jailbreaknutelné?
Co to s námi vlastně hraje Apple za hry?
Obrázek

pitrx
Host
Host
Příspěvky: 82
Registrován: pon pro 08, 2008 8:54 am

Re: Vše o Apple Time Capsule

Příspěvek od pitrx »

je tu někdo kdo by mi pomohl nastavit TC pro přístup z venku? Případně pouze jednotlivé složky? Mám O2 adsl modem COMTREND VR-3026e Multi DSL propojeno přes kabel a na modemu wifi off ... klidně po SZ. Díky moc za reakce :-)
 iPhone 6 64GB ... Space Grey
 Apple Watch ... Space Grey
 iPad mini 16GB only Wifi ... Space Grey
 MacBook Pro 15" ... 2oo9
 iPhone 3GS 32GB ... White

Slimák
Senior uživatel
Senior uživatel
Příspěvky: 746
Registrován: stř črc 02, 2008 1:28 pm

Vše o Apple Time Capsule

Příspěvek od Slimák »

Na SZ ti vis co bilej tesak :D

A v jakem rezimu mas TC? Je nastaven v rezimu Bridge, tj. jen jako dalsi zarizeni za modemem, nebo ho mas v rezimu PPPoE, kdy se stara o veskere routovani?

Ono totiz v rezimu bridge tezko dosahnes pristupu na disk, alespon z me zkusenosti s Windows. Bojoval jsem s tim nekolik dnu a ani po presmerovani potrebneho portu (SMB 445) na modemu Comtrend jsem se na sdileni disk zaboha nedostal, pritom forwarding portu je na Comtrendu funkcni, ale neco ve spojeni brani. Proste ta kurva to nedala, ac jsem delal cokoliv a vymyslel ruzne forwardy portu, veskere smerovani na Airporta a podobne psi kusy. Az pote co jsem kompletne prekopal modem do rezimu Bridge (funguje jen modemova cast) a Airport Extreme se stara o veskery routing (rezim PPPoE), se na disk pres WAN konecne dostanu jen diky povoleni funkce "Share disk over WAN. Z Windows volim pripojeni sitove jednotky a zadavam verejnou IP adresu:445. Z ostatnich iZarizeni pouzivam aplikace s podporou SMB. Defakto tento rezim bridge+PPPoE vyhovuje provozu vice, nejen, ze modem je osvobozen od veskereho routingu (delal to sice relativne obstojne), kdy si resi jen modemove spojeni, ale Extreme (TC) ma v tomto mnohem vetsi potencial a stabilitu, nehlede na to, ze diky tomu prebira veskere pridelovani DHCP pro klienty a smerovani portu. Za tech par mesicu mi to jeste ani jednou nezuchlo.

Najdi si na netu navody, jak prekopnout Comtrenda do rezimu Bridge a nasledne prenastav TC do rezimu PPPoE. Ja uz si z hlavy ty hodnoty bohuzel nepamatuji. Pripadne ti mohu na email poslat ulozenou kompletni konfiguraci pro Comtrenda, kterou ve webovem rozhrani do Comtrenda nahrajes. Po teto akci ale bude net nedostupny a Comtrend se bude tvarit jak mrtvola bez site (nelekat se). Bude totiz potreba prenastavit TC do rezimu PPPoe (tj. zadat udaje PPPoE klasicky jmeno: O2, heslo: O2) a hlavne povolit DHCP, aby Comtrend ozil a mohl od TC dostat IP adresu, aby mezi sebou navazali spojeni a Comtrendu mohl rikat "vytoc net ty hovne" :D
Obrázek iPad Air 128GB Cellular | iPhone 5S 16GB
Obrázek Unikátní Macbook Pro 15" Retina Midd 2014 "Core i7, 16GB, 512 SSD, GT750"
Obrázek Apple TV 3g | Airport Extreme 5g | Express

Bobo17
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 232
Registrován: čtv zář 13, 2012 8:59 pm

Re: Vše o Apple Time Capsule

Příspěvek od Bobo17 »

Prosim poradte

Chci zalohovat Macbook Air a zaroven mit externi centralni domaci uloziste

Co je lepsi? Mam doma Airport Express 2 gen

1) Express plus NAS
2) TC s 2TB

S tim ze, TC se mi ukaze jako normalni disk v siti? Mohu na ni ukladat co chci? Filmy,hudbu,fotografie a zalohy zaroven?
Macbook Air 2013 i5 256GB
iPhone 5S Space Grey
iPhone 6 64 GB Space Grey

Roman_Pe
iPhone expert
iPhone expert
Příspěvky: 1700
Registrován: stř lis 17, 2010 10:55 pm

Re: Vše o Apple Time Capsule

Příspěvek od Roman_Pe »

Ja som tiež riešil tento problém a nakoniec som ho vyriešil tak, že som kúpil Extreme. Na TC si nevieš rozdeliť disk trebárs 1Gb na zálohu a 1Gb na ostatné veci. Skúšal som to tak že: vybral disk, pripojil na PC, rozdelil a zase ho speť namontoval. Výsledok bol ale taký, že TC nerozoznal disk a stále hlásil chybu.
Ja mám na Extreme pripojený externý HDD ktorý mám rozdelený a tak mám akoby pripojené dva disky. Na jednu púlku mi ide len samotná záloha cez TM a na druhej polovičke mám ostatné veci.

V praxi to funguje tak, že keď sa mi robí záloha tak sa mi pripojí časť len na TM a keď si chcem pozrieť nejaký film alebo niečo čo mám na druhej polovičke tak sa pripojím na ten disk a vidím len tú druhú polovičku.

Macbook Pro 13'', 2,4GHz, 8Gb. Ram, SSD-Corsair Force 3 series 120GB, OSX Mavericks
Apple Airport Extreme 4RD / WD My Passport Studio 1 TB
iPhone 5S-32Gb. Silver
iPhone 4S-16Gb White
iPad mini 16Gb White

pitrx
Host
Host
Příspěvky: 82
Registrován: pon pro 08, 2008 8:54 am

Re: Vše o Apple Time Capsule

Příspěvek od pitrx »

To Slimak: diky :)

Uz jsem neco na netu nasel a rekl bych ze mam vse dobre :) a ted :D dostanu se na TC mimo domov pres webove rozhrani? Neco podobneho jako treba na FTP...

Ze treba zadam:

ftp://mojeipadresa

Prikladam navod na ten Comtrend treba se to bude nekomu hodit....

Po otevření webového prohlížeče zadejte adresu http://10.0.0.138/ .

Zadejte standardní uživatelské jméno „admin“ a heslo „admin“.
Po přihlášení vyberte v levém svislém menu položku Advanced setup, následně WAN Service. V pravé části se zobrazit seznam vytvořených spojení. Jsou 4, protože modem má definovaný spojení zvlášť pro ADSL režim (ATM mode) a VDSL2 režim (PTM mode).
Nastavení bridge pro ATM - ADSL2+
Nejprve je nutné smazat příslušný PPP interface - tedy ppp1.
Dalším krokem je vytvoření nového interface.
Je nutné vybrat ATM interface atm0/(0_8_48).
Poté vybereme v dalším dialogu mód Bridging.
Nastavení bridge pro PTM - VDSL2
Nejprve je nutné smazat příslušný PPP interface - tedy ppp0.1 (ptm0.1).
Dalším krokem je vytvoření nového interface.
Je nutné vybrat PTM interface ptm0/(0_0_1).
Poté vybereme v dalším dialogu mód Bridging a nastavíme VLAN ID na 848 a Priority na 0 a potvrdíme tlačítkem Next.
Dokončení nastavení (stejné pro oba módy).
A průvodce již jen dokončíme tlačítkem Next u souhrnu nastavení.
A následně už jen potvrdíme uložení Apply/Save. Následně by jsme v seznamu interface měli vidět příslušný bridge interface.

EDIT:
Dotaz cislo 2: dostanu ne na TC pres app AV Player?
Naposledy upravil(a) iTukan dne stř říj 30, 2013 10:40 pm, celkem upraveno 1 x.
Důvod: nedělej doubleposty, sloučeno
 iPhone 6 64GB ... Space Grey
 Apple Watch ... Space Grey
 iPad mini 16GB only Wifi ... Space Grey
 MacBook Pro 15" ... 2oo9
 iPhone 3GS 32GB ... White

ABAB
Starý pes fóra :)
Starý pes fóra :)
Příspěvky: 1586
Registrován: ned dub 10, 2011 9:00 pm

Re: Vše o Apple Time Capsule

Příspěvek od ABAB »

Ahoj, pořídil jsem si starší TC 4gen. Prošel jsem již spoustu návodu, ale nejsem z toho chytrý. Prosím neukamenujte mě.
O co mi hlavně jde: Potřebuji se k TC připojovat pouze přes Wifi a to z kterékoliv části bytu,a tady si prohlídnout fotky a filmy..
Nebo potřebuji nějaké fotky, film zálohovat do TC opět přes wifi.
Zde jsou iDevive, které potřebuji propojit
Děkuji předem za vaše rady
1.Potřebuji propojit TC s Apple TV mám na na ní JB a používám XBMC
2.Dále mám iPad a iPhone a ty také potřebuji propojit s TC
3. No a nakonec mám bohužel stále NB s Win 7 a ten bych také potřeboval propojit s TC
AppleTV 2nd geniOS 5.0.1AppleTV4tvOS 10.2.2Obrázek
iPhone 11 Pro black 64GBiOS 13.1.3
iPad AIR 2 64GB Wi-Fi+4GiPadOS 13.1.3
Je Vaše zařízení jailbreaknutelné?
Co to s námi vlastně hraje Apple za hry?
Obrázek

balda88
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 371
Registrován: ned srp 24, 2008 10:23 am

Re: Vše o Apple Time Capsule

Příspěvek od balda88 »

Ahoj, měl bych taky nějaký dotaz.
Přemýšlím o koupi TC a ATV 3, je mi jasné, že není na ATV 3 JB a čili nejde napřímo propojit s TC. Potřeboval bych vědět zda někdo nezkoušel, že má třeba v iPadu aplikaci BUZZ Player a zda ta aplikace umí přehrát z TC filmy přes BUZZ Player a dáme bych hnal přes AirPlay přes iPad do ATV. Snad jsem to napsal nějak srozumitelně, za každé info budu moc vděčen.
 iPhone 6S Plus 64GB Space Gray 9.2
 iPad Mini Retina 16GB White WiFi 9.2
 Macbook Pro 13 2.4GHz Intel Core i5 16GB ram 256GB SSD Intel HD Graphics 3000 512MB Mac OS X El Capitan 10.11.2

ABAB
Starý pes fóra :)
Starý pes fóra :)
Příspěvky: 1586
Registrován: ned dub 10, 2011 9:00 pm

Re: Vše o Apple Time Capsule

Příspěvek od ABAB »

Ano v BuzzPlayeru se pripojíš k TC. AVI mi hraje.
AppleTV 2nd geniOS 5.0.1AppleTV4tvOS 10.2.2Obrázek
iPhone 11 Pro black 64GBiOS 13.1.3
iPad AIR 2 64GB Wi-Fi+4GiPadOS 13.1.3
Je Vaše zařízení jailbreaknutelné?
Co to s námi vlastně hraje Apple za hry?
Obrázek

hoji
Host
Host
Příspěvky: 65
Registrován: stř říj 23, 2013 6:52 am

Re: Vše o Apple Time Capsule

Příspěvek od hoji »

Ahoj,

chci se zeptat na zkušenosti s Apple TC a Iphonem.
Přemýšlím o koupi TC 2TB ale chci to využívat jako síťový disk. Ukládání fotek, filmů a seriálů. Rád bych na toto uložiště měl přístup z iP5 a notebooku s W8. U iP5 bych rád prohlížení fotek, dokumentů a streamování videa, u notebooku plnohodnotné uložiště.

Máte někdo zkušenosti s podobným využitím, myslíte, že to půjde takto využívat?

Děkuji za rady

frantod
Host
Host
Příspěvky: 87
Registrován: pon lis 22, 2010 2:21 pm

Re: Vše o Apple Time Capsule

Příspěvek od frantod »

Ahojte,

chcem sa opýtať:

Mám Imac na ktorom mám filmy, hudbu seriály v itunes. ďalej som si zakúpil apple TV3. Nakoľko sa mi Imac zapĺňa, chcel by som využiť iné úložisko.

Doporučili by ste mi APPLE Airport Time Capsule 3TB? alebo by mi stačil nejaký externý HD pripojený k Imacu kde by som mal celú knižnicu? Fungovalo by to s Apple TV3?

ďakujem

franto
* iPhone 5s Black 16Gb, iOS 8.1.1
* iPhone 4 Black 16Gb, iOS 6
* iPhone 4 Black 16Gb, iOS 7 /chyba, už by som neupgradoval :(
* iPad 16Gb Wi-Fi, iOS 4.2.1,
* iPad Mini 16Gb Wi-Fi, iOS 7
* iMac
* Macbook Air 2013

pitrx
Host
Host
Příspěvky: 82
Registrován: pon pro 08, 2008 8:54 am

Re: Vše o Apple Time Capsule

Příspěvek od pitrx »

To Slimak: mohl bych tě poprosit o pomoct stím nastavením? Stále se mi nedaří se připojit na TC z venku ... díky :-)
 iPhone 6 64GB ... Space Grey
 Apple Watch ... Space Grey
 iPad mini 16GB only Wifi ... Space Grey
 MacBook Pro 15" ... 2oo9
 iPhone 3GS 32GB ... White

FilemoniCZ
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 220
Registrován: pát úno 25, 2011 10:44 am

Re: Vše o Apple Time Capsule

Příspěvek od FilemoniCZ »

@pitrx - pocitam ze mas doma nejaky router na nem je treba nastavit forward portu - a to port 548 a na vnitrni ip co ma TC - pak uz ti vse pujde jak ma

pitrx
Host
Host
Příspěvky: 82
Registrován: pon pro 08, 2008 8:54 am

Re: Vše o Apple Time Capsule

Příspěvek od pitrx »

tak snad se mi to podarilo rozchodit :-)

díky ;)
 iPhone 6 64GB ... Space Grey
 Apple Watch ... Space Grey
 iPad mini 16GB only Wifi ... Space Grey
 MacBook Pro 15" ... 2oo9
 iPhone 3GS 32GB ... White

cashv
Host
Host
Příspěvky: 13
Registrován: čtv pro 24, 2009 9:18 pm

Re: Vše o Apple Time Capsule

Příspěvek od cashv »

Můžete mi prosím někdo poradit, jak se do Time Capsule dostat zvenku? Je tady hodně otázek, ale žádná odpověď. Teď nemyslím BuzzPlayer, nebo podobnou Appku, chci se dostat do Time Capsule z mojeho Macu a streamovat jakýkoliv film nebo si stáhnout a zase uložit potřebné soubory.

To FilemoniCZ: TC používám jako router.

Díky za odpovědi/rady
Naposledy upravil(a) cashv dne ned led 26, 2014 1:25 pm, celkem upraveno 2 x.

FilemoniCZ
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 220
Registrován: pát úno 25, 2011 10:44 am

Re: Vše o Apple Time Capsule

Příspěvek od FilemoniCZ »

precti si co jsem psal o dva prispevky vyse.. to je totiz ta odpoved co hledas

micuda
Host
Host
Příspěvky: 2
Registrován: ned zář 05, 2010 3:45 pm

Re: Vše o Apple Time Capsule

Příspěvek od micuda »

Zdravím všechny, potřeboval bych poradit, používám stejný router do O2 jako slimák, Comtrend - a nyni TimeCapsuli 3T, Comtrend mám jako router a TC v režimu Bridge, a můj problém je stejný jako měl slimák, nedaří se mi nastavit portforwarding na Comtrendu na TC a přistupovat k ní zvnějšku, na vnitří síti přístup bez problémů, ale z inetrnetu se na ní nemůžu dostat. Nastavil jsem NAT portů 445 i 548 a nejde mi to, UPNP na Comtrendu má povoleno. Přitom NAT používám ještě pro jiné služby a tam to fungujre, tak to snad nastavuju správně. Vím že by bylo řešením to přehodit jak to popisuje slimák, ale používám od O2 O2TV a nedokážu si přestavit jak bych nastavil lan port na TC pro podporu O2TV. Předem díky všem za rady

Slimák
Senior uživatel
Senior uživatel
Příspěvky: 746
Registrován: stř črc 02, 2008 1:28 pm

Re: Vše o Apple Time Capsule

Příspěvek od Slimák »

Bohuzel jine reseni jsem nerozdchodil, jedine prepnutim do PPPoE rezimu a modem nechat v bridge. Zkus jeste techniky od O2, zda by mohli neco vedet.
Obrázek iPad Air 128GB Cellular | iPhone 5S 16GB
Obrázek Unikátní Macbook Pro 15" Retina Midd 2014 "Core i7, 16GB, 512 SSD, GT750"
Obrázek Apple TV 3g | Airport Extreme 5g | Express

micuda
Host
Host
Příspěvky: 2
Registrován: ned zář 05, 2010 3:45 pm

Re: Vše o Apple Time Capsule

Příspěvek od micuda »

Tak labaroval jsem s tím několik dní, a zpočátku bezúspěšně, použil jsem návod výše, Comtrend nastavil do režimu bridge a TC jako router v režimu PPPoE, přístup z venku na TC fungoval, NAT forwading portů na TC fungoval, ale O2TV samozřejmě ne. Pročetl jsem různá fóra ohledně nastavení O2TV na routerech, je to také v podstatě režim Bridge, tak jsem to nakonec dokázal nastavit že mi O2TV fungovala na starém settoboxu od O2, (jeden bridge na TC, druhý pro O2TV), na novém settoboxu O2 však nikoliv, nevím proč, jestli starý jede v režim ADSL a novy VDSL, nebo něco zcela jiného nevim. Volal jsem, na O2, samozřejmě rady nic moc, ale jedna ze zoufalých poradkyň mi navrhla za malý peníz /390Kč / výměnu routeru za novější typ. Tak jsem na to přistoupil už jenom kvůli tomu že jsem si řekl že na jednom z routerů budu dělat pokusy, a druhý nechám jako zálohu k bezproblémovému provozu internetu a O2TV. Vyzkoušel jsem opět ledacos, a nakonec jsem se vrátil s novějším Comtrendem k nastavení kdy Comtrend funguje jako router a TC je v režimu bridge. Nastavil jsem NAT - portfordwarding portů 445, a 548 na IP adresu Time caps. a najednou to začalo fungovat, :D nevím jestli je to novějším typem routeru nebo čím ale prostě to jde. Ve finderu na MACu vidim TC i v práci (na podnik. síti), i při připojení přes mobil internet (O2,T-mobile). Pomocí programu Remote files se dokážu dostat na TC i z iphonu či ipadu. Dokonce přes samba protokol Win jde TC připojit jako vzdálená síť. jednotka. Takže závěrem, i v režimu Bridge na TC se při nastaveném routeru se dá připojovat z internetu na TC. Snad to někomu taky pomůže. :Yahoo!:

Roman_Pe
iPhone expert
iPhone expert
Příspěvky: 1700
Registrován: stř lis 17, 2010 10:55 pm

Re: Vše o Apple Time Capsule

Příspěvek od Roman_Pe »

Neviem či som to dobre pochopil ale keď tak ma opravte.
K tomu aby som sa na TC alebo AE+HDD pripojil z venku kde je dostupný internet, tak ešte pred TC/AE budem potrebovať router?
TC/AE nemožem nastaviť ako router?

Macbook Pro 13'', 2,4GHz, 8Gb. Ram, SSD-Corsair Force 3 series 120GB, OSX Mavericks
Apple Airport Extreme 4RD / WD My Passport Studio 1 TB
iPhone 5S-32Gb. Silver
iPhone 4S-16Gb White
iPad mini 16Gb White

amdatlon1
Senior uživatel
Senior uživatel
Příspěvky: 647
Registrován: úte lis 25, 2008 3:49 pm

Re: Vše o Apple Time Capsule

Příspěvek od amdatlon1 »

Zdravím, uvažujem nad kúpou 2TB Time Capsule http://www.alza.sk/apple-airport-time-c ... 445832.htm , chcem sa spýtať, je možné sa naň pripojiť cez wifi z iného modemu? Umožňuje to?
Ešte jedna vec, čo sa týka vzdialeného zálohovania cez time machine vytvorí sa tam nejaký priečinok zálohy? A napr. do iného priečinku možem davať data filmy ktoré nechcem aby boli súčasťou zálohy? Viete ako media server.
iPhone 6S Space Gray 64GB iOS9(od 10/2015) Telekom
Macbook Pro Retina L 2013(3/14)
iPad Air silver (12/13)32GB
iPhone 6 silver 16GB iOS8
iPhone 5S silver 16GB iOS7(od 11.13-10/14)
IPHONE 4S 16GB (10/11-10/13)
IPHONE 3G 8GB (6/09-10/11)

Lukáš Valenta
Pokročilý uživatel
Pokročilý uživatel
Příspěvky: 512
Registrován: stř bře 21, 2012 1:23 am

Re: Vše o Apple Time Capsule

Příspěvek od Lukáš Valenta »

To s těmi filmy/jinými soubory - ano, bez problému.
iPhone 5 64GB černý - iOS 8
iPad Mini s retina displejem 64GB cellular bílý - iOS 8
iMac 21.5" 2012 i5 4x2.9Ghz, Fusion drive, 8GB RAM - 10.9.3/10.10
Píšu si svůj blog o podnikání a využívání Apple produktů.

amdatlon1
Senior uživatel
Senior uživatel
Příspěvky: 647
Registrován: úte lis 25, 2008 3:49 pm

Re: Vše o Apple Time Capsule

Příspěvek od amdatlon1 »

Ešte sa chcem spýtať, je možné pristupovať na Time Machine disk z windowsu ?
iPhone 6S Space Gray 64GB iOS9(od 10/2015) Telekom
Macbook Pro Retina L 2013(3/14)
iPad Air silver (12/13)32GB
iPhone 6 silver 16GB iOS8
iPhone 5S silver 16GB iOS7(od 11.13-10/14)
IPHONE 4S 16GB (10/11-10/13)
IPHONE 3G 8GB (6/09-10/11)

tomsom
Host
Host
Příspěvky: 82
Registrován: pon bře 07, 2011 10:47 am

Re: Vše o Apple Time Capsule

Příspěvek od tomsom »

včera jsem udělal zálohu externího disku přes mac do time capsule.
zálohu z maca vidím,ale neumím se k ní nijak připojit z iOS zařízení
koupil jsem buzz player,ale vždy spadne když se pokouší něco najít.
dík za radu,případně tip na spolehlivou app přes kterou si z capsule pustím filmy

jojosr
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 199
Registrován: stř dub 02, 2008 7:19 pm

Re: Vše o Apple Time Capsule

Příspěvek od jojosr »

Infuse 2, skvela aplikacia, pustam filmy priamo z capsule, podporuje priame pridavanie titulkou a prehra vsetko. Zaklad je zadarmo, ale za spominane veci si musis upgrejdnut za eurace....Ale stiahni si zadarmo a vyskusaj, ci sa na capsulu pripojis. MP4 prehrava v zakladne verzii, ostatne az po upgrade.
macbook pro 13", i5, model 2011, OS Maverick 10.9.1, iPad Mini Retina, 128 GB, Wifi Cellular.

tomsom
Host
Host
Příspěvky: 82
Registrován: pon bře 07, 2011 10:47 am

Re: Vše o Apple Time Capsule

Příspěvek od tomsom »

ta aplikace ji vidí,ale když se chci přihlásit,zůstane mi prázdná obrazovka.stejně jako u buzz player.Vůbec nevím proč

Patrezko
Klub čistého iOS
Klub čistého iOS
Příspěvky: 274
Registrován: úte srp 25, 2009 4:25 pm

Re: Vše o Apple Time Capsule

Příspěvek od Patrezko »

Aký máte dosah na time capsule 2013? Ja chytám na druhom konci miestnosti iba 2/3 paličky a vo vedlajšej izbe je rýchlosť iba 20% z rýchlosti pri TC... Treba niečo nastaviť aby to malo väčší dosah alebo som kúpil vadný kus?


//EDIT: Starý router (za 15 €) mal po celom byte stabilnú rýchlosť 25-30 Mb/s, a time capsule kolíše od 25 do 140 Mb/s...

iTukan
Moderator fóra
Moderator fóra
Příspěvky: 3021
Registrován: sob úno 07, 2009 5:54 pm

Re: Vše o Apple Time Capsule

Příspěvek od iTukan »

5Ghz wifi ma mensi prostupnost pres prekazky,zkus pouzi 2.4Ghz wifi jestli to bude lepsi. Tvuj stary router za 15€ asi 5Ghz neumel.
 MBPR 16"  iPhone 11 Pro  iPad Pro 11"  iPad Mini 2 4G  ATV 4K  Withings SmarScan

Patrezko
Klub čistého iOS
Klub čistého iOS
Příspěvky: 274
Registrován: úte srp 25, 2009 4:25 pm

Re: Vše o Apple Time Capsule

Příspěvek od Patrezko »

Nie, nevedel, ale 2,4GHz sieť mala na ňom väčší dosah

iTukan
Moderator fóra
Moderator fóra
Příspěvky: 3021
Registrován: sob úno 07, 2009 5:54 pm

Re: Vše o Apple Time Capsule

Příspěvek od iTukan »

Vzdyt to pisu,ze 5GHz ma horsi prostupnost prekazkami. Nemam TC,ale jestli to umi,pouzivej na ni 2,4GHz wifi. Muj router umi oboji a muzu si vybrat jak se pripojim.
 MBPR 16"  iPhone 11 Pro  iPad Pro 11"  iPad Mini 2 4G  ATV 4K  Withings SmarScan

doctorf
Host
Host
Příspěvky: 107
Registrován: ned zář 07, 2008 10:11 am

Re: Vše o Apple Time Capsule

Příspěvek od doctorf »

Asi blbá otázka, ale jaká je tedy výhoda 5GHz na TC. Dík.

Odpovědět