koupe Macbook/Macbook pro

Odpovědět
dEaTHMagNetiC

koupe Macbook/Macbook pro

Příspěvek od dEaTHMagNetiC »

Zdravim,

uz par tydnu premyslim o koupi macbooka ,jen nejsem presne rozhodnut jakou verzi.Na svem notebooku pouzivam prevazne office,sem tam nakej strih a prehravani filmu obcas si jeste zahraju WoW jinak klasicky aplikace s cimz by nemel mit problem zadny novejsi hardware.
Takze jsem zpocatku byl pro zakladni macbook 2ghz ,ale prece jenom si rikam jestli neni vyhodnej priplatit si a poridit si macbook pro 2,4ghz s vysim grafickym vykonem a vetsim hdd i kdyz hdd me moc netrapi mam externi disk.

Vím ze mnoho z vas vlastni macbooky tak me zajima co by ste mi jako klasickemu uzivateli doporucili.
Dekuju za vase rady .

S pozdravem

Filip

toncek
Moderator fóra
Moderator fóra
Příspěvky: 3018
Registrován: pát led 11, 2008 9:21 pm

Re: koupe Macbook/Macbook pro

Příspěvek od toncek »

Taky jsem řešil tohle dilema a nakonec jsem se rozhodl pro macbook pro 2.4 GHz, disk jsem hned vyměnil za větší a rychlejší a teď ještě přemýšlím o rozšíření RAM.

Taky jsem nejdřív chtěl klasického 13" MB. Jenže pak jsem si řekl, že bych chtěl tento nový stroj jako náhradu mého stolního PC, které už má taky své roky. Tzn. chtěl jsem na něm stříhat video (MB nemá firewire), větší a kvalitnější displej byl taky plus, protože nevím jak by se mi pracovalo dlouhodobě na 13.3" displeji, ale možná to je jenom o zvyku..
Jako protipól můžou pro někoho být větší rozměry a váha MBP. Ale já měl předtím taky 15" notebook a tahal jsem ho prakticky denně, takže mě to zas tak nevadí. MBP je navíc o půl kila lehčí než můj předchozí model :)

Nakonec výkonější grafickou kartu jsem bral taky jako výhodu, i když jsem ji za ty 2 měsíce ještě nepoužil..Na hry momentálně nemám čas, tak snad až budu stříhat nějaké video, tak ji taky zapřáhnu.

Podsvětlená klávesnice je taky paráda (u MB pouze u vyššího modelu).
Kdybych měl shrnout mé výhody MBP oproti MB:
+větší a kvalitnější displej
+firewire :!:
+výkonější grafická karta

Rozhodnutí je na Tobě, zda se Ti chce za dané věci připlácet (čili je využiješ) nebo ne.
iPhone 6 16GB
iPad 4 32GB
MacBook Pro (late 2008, 2.4 GHz, 8GB RAM)

dEaTHMagNetiC

Re: koupe Macbook/Macbook pro

Příspěvek od dEaTHMagNetiC »

Diky za odpoved.
Prenost nak neresim 2roky taham temer 3kgnotebook,ale asi se rozhodnu pro macbook pro uricte je to lepsi investice ,pocitam ze 3roky mi vydrzi jeste si asi nekam zajdu si s tim pohrat.
Jeste se chci zeptat nasel sem eshopy kde macbook pro stoji 45tis. Vcetne dph je to reala cena ? Macbook 13 tam maji za 30tis vcetne dph.

Paly
Starý pes fóra :)
Starý pes fóra :)
Příspěvky: 3976
Registrován: pon říj 29, 2007 8:08 pm

Re: koupe Macbook/Macbook pro

Příspěvek od Paly »

Ceny si mozes pozriet tu v tomto vlakne: viewtopic.php?f=103&t=10323 :)

Kedze si sa uz rozhodol pre MB Pro tak svoje skusenosti s MB 13" nepisem, aj tak uvazujem o kupe MB Pro. Doma staru bednu predam a napojim na externy monitor a je to. 15" nie je o vela tahsia ako 13" aspon mne sa to az tak nezda.

Chod si to ochytat troska do nejakeho obchodu aby si videl aky je tam rozdiel a aby si bol naisto presvedceny, ze chces 15" :) mozno Ta cena presvedci na 13" pretoze dizajnovo su skoro rovnake
iPhone XS white iOS 13.x,
 iPhone #1 3.1.3
Orange

MacBook Pro retina 2,5 GHz; 8GB RAM
Čítajte pravidlá fóra!

ls8
Starý pes fóra :)
Starý pes fóra :)
Příspěvky: 11456
Registrován: pát črc 11, 2008 6:52 pm

Re: koupe Macbook/Macbook pro

Příspěvek od ls8 »

Duhovy servis ma MBP 2.4GHz do 30.3.2009 v akci za 47.589,- Kc vcetne DPH. Myslim ze nizsi cenu nenajdes, pokud nepocitame individualni dovoz ze zahranici.

Pokud tech par tisic navic proti MB neni problem, rozhodne doporucuju MBP.
iPhone XS 64GB | MacMini 2018 | MacBook Pro 15 2013

mike0007CZ
Pokročilý uživatel
Pokročilý uživatel
Příspěvky: 552
Registrován: pon pro 03, 2007 6:05 pm

Re: koupe Macbook/Macbook pro

Příspěvek od mike0007CZ »

Já jsem se svým MB 2.4 13" max. spokojen, ale je fakt, že preferuji váhu, protože ho tahám pořád s sebou. Byl jsem zvyklý na 10,5", takže je 13" pro mě zlepšení. Na druhou stranu používám spaces a exposé, takže mi velikost nechybí. Podsvícená klávesnice je pro noční ptáky (a to já jsem) naprostá nutnost.
iPhone 4S 16GB WiFi, iPad Mini 32GB WiFi, iOS 7.0.4
MacBook ALU 2.4/4/320, OS X 10.9

dEaTHMagNetiC

Re: koupe Macbook/Macbook pro

Příspěvek od dEaTHMagNetiC »

Dekuju vsem za odpovedi
jeste jsem se pevne nerozhodnul jakou verzi si vyberu kazdopadne urcite vim ze muj dalsi notebook bude s jablickem.Moje zkusenosti s pc ,windows a mym oskolivym plastovym notebookem Asus me v tom akorat utvrzuji.Jeste 2otazecky me ted napadaji.

Toncek tu psal ze macbook pro ma kvalitnejsi display ,tomu moc nerozumim vcem je rozdilnej oproti klasickemu 13,3 macu krome rozliseni ?

Co jsem koukal na macbooky nikde jsem nenasel otvory pro cirkulaci vzduchu,mozna je apple sikovne schoval ale obecne se chci zeptat jestli dochazi u narocnejsich aplikaci k prehrivani pristroje?

ls8
Starý pes fóra :)
Starý pes fóra :)
Příspěvky: 11456
Registrován: pát črc 11, 2008 6:52 pm

Re: koupe Macbook/Macbook pro

Příspěvek od ls8 »

Display v MBP je nejen vetsi a s vyssim rozlisenim, ale ma i lepsi jas, barevne podani a pozorovaci uhly. Je to proste lepsi typ panelu. Prave toto byl duvod, proc jsem se rozhodl pro MBP. Jinak bych asi sel do MB.

Vydech tepleho vzduchu je vzadu, opravdu pekne schovany.

Prvni varka MBP vyrobena mezi 43. a 47. tydnem 2008 mela problemy s prehrivanim, nektere kusy pozde roztacely vetraky. Apple to resil reklamaci a vymenou zakladni desky. Stroje vyrobene ve 48. tydnu 2008 a pozdeji uz jsou v poradku, mam MBP zapnuty cely den, zavreny, pripojeny k externimu monitoru, klavesnici a mysi, teplota CPU se drzi mezi 45-50C. Vetraky jedou na minimalnich otackach (2000rpm) a jsou naprosto neslysitelne. Tissi a lepe chlazeny notebook jsem zatim nevidel (jako spravci IT ve firme s 250 zamestnanci mi jich proslo a stale prochazi rukama dost).

Diskuze k prehrivani:
http://discussions.apple.com/thread.jsp ... ID=1767221
http://discussions.apple.com/thread.jsp ... ID=1882489
http://discussions.apple.com/thread.jsp ... ID=1823105
iPhone XS 64GB | MacMini 2018 | MacBook Pro 15 2013

tor

Re: koupe Macbook/Macbook pro

Příspěvek od tor »

to ls8: je mozne najit nekde prime porovnani obou displeju vedle sebe? celkem by me zajimalo jak muze vypadat jeste lepsi displej nez je na MacBook ALU 13, v porovnani s Asus a jinymi je to samozrejme obrovsky rozdil..

dEaTHMagNetiC

Re: koupe Macbook/Macbook pro

Příspěvek od dEaTHMagNetiC »

Diky Is8 za vycerpavajici odpoved :wink:

ls8
Starý pes fóra :)
Starý pes fóra :)
Příspěvky: 11456
Registrován: pát črc 11, 2008 6:52 pm

Re: koupe Macbook/Macbook pro

Příspěvek od ls8 »

http://www.engadget.com/2008/10/21/macb ... ro-review/

Now, the MacBooks are a slightly different story. At the outset, things seem to be the same. Same good, same bad -- but this display is different. We can't put our finger on it, but the panel just seems, for lack of a better word... crappier. The viewing angle is reduced considerably; looking even a little bit off to the side or up above can cause a nasty amount of polarization. The brightness levels also don't seem to be what they are on the Pro. Don't get us wrong, compared with the last generation MacBooks, these are stunning -- but compared to the Pros, they're just not as impressive. Again, the reflectivity is an issue here, though coupled with the diminished viewing angle and slightly dimmer backlighting, it left us wanting.

V mem MBP je pouzity panel LG/Philips LP154WP3-TLA1.
Trinactipalcove MB pouzivaji panely LG/Philips LP133WX2.

Presne parametry se mi nepodarilo najit, ale uz z typoveho oznaceni je jasne, ze se jedna o ruzne modely (WP3 vs. WX2) ktere se nelisi jen velikosti.

Tady je pak prime srovnani obrazu (vlevo MBP, vpravo MB):
Obrázek
iPhone XS 64GB | MacMini 2018 | MacBook Pro 15 2013

tor

Re: koupe Macbook/Macbook pro

Příspěvek od tor »

diky, normalne az ted jsem si vsiml..

mam ceskou klavesnici, nevim ci je to tim, ale podstatne se lisi, mam misto control ctrl, misto option zase alt, misto command jen cmd a u delete, caps lock a shift mam zase jen sipku. a enter mam prodlouzeny?

mate to na ceske taky tak? :-D abych pravdu rekl, to oznaceni anglicke se mi libi vice!

petsa

Re: koupe Macbook/Macbook pro

Příspěvek od petsa »

Ceny můžeš srovnat na Heureka.cz http://notebooky.heureka.cz/apple-macbo ... z0027j-cz/
prosím nebrat jako reklamu... je to online nástroj...

ls8
Starý pes fóra :)
Starý pes fóra :)
Příspěvky: 11456
Registrován: pát črc 11, 2008 6:52 pm

Re: koupe Macbook/Macbook pro

Příspěvek od ls8 »

Co se fyzicke podoby klavesnice tyka, existuji dve varianty:

1/ americka s uzkym enterem, vlnovka pod ESC
2/ evropska s vysokym enterem, vlnovka mezi SHIFT a Z

Evropska se pak opatruje lokalizovanymi popisky pro cilovou zemi.
iPhone XS 64GB | MacMini 2018 | MacBook Pro 15 2013

dEaTHMagNetiC

Re: koupe Macbook/Macbook pro

Příspěvek od dEaTHMagNetiC »

Dalsi takovej blbej dotaz ,verze EN je klavesnice bez ceskych znaku a CZ s plnohodnotnou ceskou klavesnici ?

ls8
Starý pes fóra :)
Starý pes fóra :)
Příspěvky: 11456
Registrován: pát črc 11, 2008 6:52 pm

Re: koupe Macbook/Macbook pro

Příspěvek od ls8 »

US je americka, EN by mela byt evropska anglicka (tu mam ja, muzu poslat foto). Ceska ma stejny layout jako EN, lisi se jen popisky.
iPhone XS 64GB | MacMini 2018 | MacBook Pro 15 2013

dEaTHMagNetiC

Re: koupe Macbook/Macbook pro

Příspěvek od dEaTHMagNetiC »

takze u verze EN nejsou popisky na ciselny rade(+,ě,š...)?
Protoze jak koukam na eshopy tak prevladaj verze EN ,coz by mi asi nak moc nevadilo.

ls8
Starý pes fóra :)
Starý pes fóra :)
Příspěvky: 11456
Registrován: pát črc 11, 2008 6:52 pm

Re: koupe Macbook/Macbook pro

Příspěvek od ls8 »

iPhone XS 64GB | MacMini 2018 | MacBook Pro 15 2013

Odpovědět